kwaliteit openbare mimte Gemeenteweilcen bezorgd over IMS TEXTIEL IN DEZE KRANT Huidige afmeerplaats onderzeeërs levert volgens het college onnodig risico op Vlees OPGELET! GGD adviseert 2e polioprik Monument in de steigers WEEK TOPPERS Ambtenaren gefrustreerd door aanpak wijk- en buurtbeheer UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISBLADEN B.V. POSTBUS 1980 3000 BZ ROTTERDAM 46 EDITIES IN ZUID-HOLLAND MET EEN TOTALE OPLAGE VAN 1.300.000 PER WEEK Lezers van De Havenloods, Het Zuiden, Holland Silhouet, Het Nieuws- en Advertentieblad en De Merwepost Tijdelijk 1 regel GRATIS voor particulieren op de Duo-pagina J SCHIEDAM Personen die een eerste vaccinatie tegen polio hebben gekregen, worden opge roepen een herhalingsinenting te halen. Circa 1500 personen uit de regio Nieuwe Waterweg Noord hebben vorige maand een prik of suikerklontje bij de GGD gehaald. De geneeskundi ge dienst maakt zich echter zor gen over het aantal personen dat is verschenen voor een herha lingsvaccinatie tegen polio. On danks diverse oproepen zijn tot nu toe slechts 350 mensen ver schenen. Om goed beschermd te zijn te gen polio is het voor de groep onder de 41 jaar noodzakelijk dat zij na ongeveer een maand opnieuw worden ingeënt. Mede gezien de voortdurende polio epidemie wordt deze groep na drukkelijk geadviseerd alsnog een tweede prik te halen. Dit kan op de volgende locaties en tijden: Op donderdag 12 no vember van 15 tot 18 uur in Vlaardingen aan de Mr.L.A- .Kesperweg 44 (Cincinnati-ge- bouw). Schiedam 's-Graveland- seweg 567 en Maassluis in het gezondheidsgebouw De Vloot. Ook op woensdag 18 november is de GGD present in het Cincin- natigebouw te Vlaardingen. A Eigenaren monu- menten krijgen sub sidie via restauratie fonds Schiedammers zetten zichin woningbouw in Nicaragua HBSS-dames weer op kop Het torentje van het Zakkendragershuisje wordt van nieuw lood voorzien SCHIEDAM- Het Zakken- pen. dragershuisje in het centrum van De houtwormbestrijding wordt Schiedam wordt momenteel gecombineerd met een aantal door medewerkers van de Dienst onderhoudswerkzaamheden. Gemeentewerken onder handen Het torentje wordt van nieuw genomen. Belangrijkste onder- lood voorzien, slechte dakpan- deel van het werk vormt de be- nen en rot houtwerk worden strijding van houtworm. Ook vervangen en de zinken goten en worden enkele onderhouds- dakkapel worden opnieuw be- werkzaamheden verricht. kleed. Verder wordt het voeg- In de kap, kozijnen en vloeren werk van de gevels vernieuwd en van het in 1725 gebouwde mo- vindt buitenschilderwerk plaats, nument is houtworm aangetrof- Het werkplan is in overleg met fen. Het hout heeft inmiddels de Rijksdienst voor de Monu- een behandeling ondergaan, mentenzorg opgesteld. De werk- waardoor aan de activiteiten van zaamheden duren nog tot eind dit beestje een halt is toegeroe- november. Vader supporter verbouwt hal SCHIEDAM Drie voetbal- supporters en een vader van één van hen hebben de zondagnacht doorgebracht op het politiebu reau. De jongelui werden aange houden nadat zij vanaf de Delf- landseweg de trein met aanhan gers van FC Utrecht met stenen en flessen bekogelden. De 1-3 nederlaag voor Sparta was waarschijnlijk moeilijk te verkroppen voor de 14-, 16- en 18 jarige uit Schiedam. Om circa 16 uur koelden zij hun woede op de trein met supporters die rich ting Utrecht reed. De politie kon het drietal aanhouden en over brengen naar het bureau voor nader onderzoek, Eén vader kwam naar het Bij dorpplein voor meer informatie. Hij was het niet eens met de verklaring van de politie en be gon de hal van het bureau te verbouwen. Agenten hebben de man toen ook maar aangehou den. In de loop van maandag werden de vier personen ge hoord en vrijgelaten. Aandacht voor patiëntenclubs Misschien gaf het thema van de ge zondheidsmani festatie zaterdag in Schiedam Thuis, ondanks handicap, ou derdom of ziekte' geen aanlei ding tol vrolijkheid, maar de sfeer was goed. Maar liefst tweehonderd belangstellenden bezochten deze presentatie van patiënten- en zelfhulpor ganisaties die in het Water weggebied actief zijn. ..De op zet van deze manifestatie is leden te werven, informatie over de organisaties te geven en over de ontwikkelingen in de gezondheidszorg. Het gaat ons puur om de bekendheid," meent H. Baauw van de Ne derlandse Patiëntenvereniging Vlaardingen e.o. Zij maakte deel uit van de werkgroep die de manifestatie op touw zette. Na afloop toonde een ieder zich tevreden. Het aantal be zoekers was verdubbeld ten opzichte van de vorige mani festatie en de reacties waren positief. Per bol van 400 gram 00K BIJ U IN DE BUURT! Voor verkoopadressen 01804-19177 EDITIE 9, DINSDAG 10 NOVEMBER 1992, 16e JAARGANG, Nr. 46 met een optimaal gebruik van j wel beschikbare middelen, j menskracht en-ervaring in prin cipe van klein naar groot aan te pakken. De tot nu toe aangegeven sterk theoretische wegen in de aanpak van wijk- en buurtbeheer, leiden in de praktijk volgens Gemeen tewerken 'helaas tot het instand houden van dezelfde problemen. Tegelijkertijd worden in het ambtelijk apparaat aanwezige kwaliteit, kunde, bereidwillig heid en capaciteit minder dan mogelijk is benut, ja, zelfs ge frustreerd'. Op die manier worden, blijkens het jaarverslag, reële mogelijk heden om daadwerkelijk met re latief weinig middelen een be hoorlijk resultaat in het wijk- en buurtbeheer teniet gedaan. Re sultaat dat het wijk- en buurtbe heer, in een situatie van onvol doende financiële middelen, op korte termijn goed kan gebrui ken. Reuze bollen "Classic" breigarens 400 Grams bollen breigarens met een looplengte van 920 meter. Kwaliteit 100% acryl. In wit, off-white, rood, kobalt, navy, zwart en lila. UJ Schiedanis Nieuwsblad HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. HOOFDKANTOOR: PRINS HENDRIKKADE 12-16, ROTTERDAM. DEj J Spijkenisse: Breestoep 3 Telefoon 01880 - 24495 Koor jubileert SCHIEDAM Het Gemengd Koor Nederlandse Protestan tenbond (NPB) bestaat dit jaar 25 jaar. Ter gelegenheid hiervan verzorgt het koor op vrijdag 13 november een concert in de kerk yan de Nederlandse Protenstan- tenbond. Solistische medewer king verleent Margje van der Wal (sopraan) en An Schrama fait). Kik Schaart verzorgt de orgelbegeleiding en Lies Jor daans zit aan de piano. De koorleden brengen werken ten gehore van onder andere Brahms, Purcell en Schubert. Pok staan enige Taizé-liederen op het programma. Het geheel staat onder leiding van dirigent Rtinoud Oort. Het concert be gint om 20.00 uur op het adres Westvest 92. De toegang is gra- alarmering van gemeentelijke diensten tot aan ontruiming en evacuatie toe. Dit optreden is geregeld in het rampenplan van Schiedam van 4 september 1989. Het college schrijft in zijn alge meenheid te vinden dal, tegen de achtergrond van de in potentie,, enorme gevaren van de benut- ting van kernenergie, deze vorm van energievoorziening te licht vaardig wordt benut. Dus ook in het geval van de onderzeeërs. „De aanlooproute en afmeer plaats Eemhaven zouden wij als een onnodig risico willen be stempelen omdat de Maasvlakte een aanmeerplaats is die op veel grotere afstand van de grote be volkingsconcentratie ligt. Van daar dat wij willen benadrukken dat tenminste verplaatsing naar de Maasvlakte wenselijk is." SCHIEDAM Burgemeester en wethouders van Schiedam zeggen over onvoldoende infor matie te beschikken om over de noodzaak of wenselijkheid van het afmeren van de atoomonder zeeërs die regelmatig de Nieuwe Waterweg aandoen, een oordeel te kunnen vellen. Het bestuur acht het wel wenselijk de afmeer plaats Eemhaven van de atoom onderzeeërs, te verplaatsen naar de Maasvlakte ondat volgens de bestuurders de huidige aanloop route en afmeerplaats in Pernis een onnodig risico oplevert. Het college schrijft dit in het antwoord op de vragen van de raadsleden Bea Oomens en Jolie Hakkers (Groen Links) naar aanleiding van recente publica ties in de Havenloods. De be stuurders zeggen op de hoogte te zijn van het feit dat atoomon derzeeërs de haven van Rotter dam aandoen, maar niet te wor den ingelicht over onder andere de komst en duur van afmeren van deze vaartuigen. Het college is het met de vragen- stelsters eens dat de bestuurders van gemeentes die langs de vaar routes van betreffende onder zeeërs liggen, wel ingelicht die nen te worden over de aanwezig heid van deze vaartuigen. „De vraag wat met deze informatie te doen, lijkt ons minder gemakke lijk te beantwoorden daar met deze informatie sec geen reële activiteiten kunnen worden on dernomen. De nu in werking zijnde alarmeringsregeling bij een rampsituatie lijkt ons meer relevant om gepaste maatregelen te kunnen nemen." Volgens het Nationaal Plan voor Kernongevallen dienen in het geval van de onderzeeërs de gemeenten Rotterdam en Den Helder als afmeerplaatsl over rampbestrijdingsplannen te be schikken. Rotterdam heeft een basis rampbestrijdingsplan waarin speciale projecten, de zo genaamde post-Soveso objecten, worden omschreven. Enige tijd geleden heeft het Rotterdamse bestuur hieraan ook de bestrij ding van nucleair aangedreven schepen én nucleair defensiema teriaal toegevoegd. Het Schiedamse college speelt in dit Rotterdamse rampbestrij dingsplan geen rol. De rol van de burgemeester van Schiedam is op grond van artikel 44 van de kernenergiewet om gedurende de eerste uren van de ramp maatregelen te treffen zoals SCHIEDAM De Dienst Gemeentewerken is veront rust over de mogelijkheden omn de kwaliteit van de open bare ruimte met de beschik-, baar gestelde middelen op peil te houden. „Nogal wat reële mogelijkheden om daadwer kelijk en met relatief weinig middelen een behoorlijk resul taat te behalen in het wijk- en buurtbeheer, worden teniet gedaan", zo vermeldt het jaarverslag over 1991. De laatste jaren is de noodzaak in met name de oude en vroeg- na-oorlogse wijken tot extra zorg voor het openbaar gebied gegroeid, terwijl er tegelijkertijd werd bezuinigd op de budgetten voor onderhoud van openbaar groen, straten en pleinen. Het jaarverslag meldt ter illus tratie de cijfers van onder andere het budget voor het groenonder houd: in 1992 f 1.01 per vierkan te meter, tegen f 1.40 in 1991, door bezuinigingen en uitbrei ding. Gecorrigeerd aan de prijs index is het reële budget in 1991 f 1.25 per vierkante meter ten opzichte van f2.01 in in 1982. Dit komt neer op een verminde ring van achtendertig procent. Inzetbaarheid Aanvankelijk reageerde de dienst Gemeentewerken op deze kortingen met mechanisering, vergroting en de meervoudige inzetbaarheid van personeel en materiaal, een uiterst kostenkri- tische organisatie, grootschali gere aanpak en soms verlenging Gemeentewerken moest in de periode '82- '91 maar liefst SS procent bezuinigen op groenonderhoud van de onderhoudscycli. Een deel van deze maatregelen gaat echter ten koste van het (sociaal- vernieuwende) overleg met be woners in de wijken. Zeer strak ke tijdschema's en even krappe budgetten staan dit niet meer toe. Blijkens het jaarverslag ontstaat er daardoor stéeds meer kritiek op de kwaliteit van het openbaar gebied, met name in gebieden waar zich tegelijkertijd ook an dere problemen voordoen. Het wijk- en buurtbeheer werd in het leven geroepen om iets aan deze complexe problematiek te doen. „Gevreesd wordt dat met deze benadering op de langere ter mijn het paard achter de wagen wordt gespannen. Op de korte termijn kan het mogelijk tijdelijk in een zekere behoefte voorzien. Maar het zo gewenste en nood zakelijke herstel van de (mede verantwoordelijkheid voor en betrokkenheid op de eigen woonomgeving, wordt daarmee vrijwel zeker niet bereikt. Daar voor is een andere, in het bijzon der meer pragmatische, benade ring noodzakelijk". Samenwerking De dienst Gemeentewerken stelt een continu en over een breed front gevoerd proces voor, waarin zowel technische als soci ale, educatieve en economische maatregelen in samenhang en samenwerking met elkaar, wor den getroffen gedurende een reeks van jaren. „Voor het technische wijk- en buurtbeheer, het onderhoud van met name het groen, de straten en pleinen betekent dit dat dit weer op een voldoende en goede manier moet kunnen worden uitgevoerd. Dit is immers het eerste duidelijk en voor de bur ger herkenbare signaal dat het de overheid ernst is met de ver betering van zijn of haar woon- en leefsituatie". Tegelijkertijd zullen ook op an dere terreinen maatregelen en voorzieningen moeten worden getroffen om de burger nieuwe kansen te bieden om anders of beter aan de samenleving deel te nemen. Gemeentewerken adviseert om niet meer verder té korten op de budgetten van het technisch on derhoud en het proces van her stel en vernieuwing nuchter, doordacht en in eerste instantie

De Havenloods | 1992 | | pagina 1