Vervelende winterkwaaltj es oorpijn en verkoudheid Gewrichtspijn te lijf met homeopathie Natuurlijke hoestsiroop maakt luchtwegen sneller schoon Immuunbast, vijf keer betere weerstand tegen infecties Gezoiidheidsadviezen Lekker alternatief voor koffieleuten Vele vitaminen en mineralen in één dragee Voel je goed, elke dag van je cyclus Gezondheidsadviezeii In ons Nederlandse kli maat wordt iedereen, jong of oud, man of vrouw, wel eens verkouden. En als je dan flink verkouden bent, raakt niet alleen je neus verstopt, maar kunnen ook je oren dicht gaan zitten. Met als gevolg een vervelende oorpijn. Een verkoudheid kan ons dus op twee manieren flink last bezorgen. Het verkoudheidsvi- rus is de grote boosdoener. Dit virus wordt direct van mens tot mens overgebracht. De eni ge manier om besmetting te voorkomen is uit de buurt te blijven van iemand die verkou den is. Op zichzelf is dit een vrijwel onmogelijke opgave, maar bovendien verspreidt ie mand die verkouden gaat wor den al virussen voordat er zelfs maar een eerste teken van verkoudheid merkbaar is. Neusverkoudheid In de neus bevinden zich slijmvliezen die zorgen voor de opname van stof en bacteriën. Door „trilhaartjes" die aan de slijmvliezen verbonden zijn, wordt de afvoer verzorgd. Als het verkoudheidsvirus zich in de neus nestelt, vinden er al lerlei complicaties plaats. Bo venal is er geen afvoer meer van stof en bacteriën en be staat er een kans op een ont steking. De eerste dagen van de verkoudheid kenmerken zich door een dunne, waterige afscheiding die zo hinderlijk de neusgaten uitkomt. Daarna zal de dunne afscheiding har der en dikker worden. We spreken dan van een ontste king. Gevolg is, dat de lucht toevoer via de neus vrijwel volledig geblokkeerd raakt. Al met al zeer vervelend. Oorpijn Bij een verkoudheid raakt, zo als eerder gezegd niet alleen je neus verstopt, maar kunnen ook je oren dicht gaan zitten. .Dit komt door de buis van Eustachius, die vrijwel direct grenst aan de neusholte. Bij een flinke verkoudheid zal de ze al snel verstopt raken. Vooral bij kinderen waar het lichaam, en dus ook de buis van Eustachius, nog niet vol groeid is. de buis van Eustachius wordt de open verbinding tussen het oor en de buitenlucht als het ware afgesneden. Op dat mo ment is er sprake van druk verschil in en buiten het oor, het trommelvlies gaat uithol len en slijmvliezen raken ont stoken. Gevolg is een nare, zeurende pijn in het oor. „WinterkwaaT'-oplossing Er zijn gelukkig zelfmedikar tie-geneesmiddelen die voor verlichting zorgen bij ver koudheid en oorpijn kunnen bestrijden. Rhinocaps inhala- tiecapsules stomen op natuur lijke wijze de neus schoon. Menthol, eucalyptus, camphor en thijmolie zorgen voor ver lichting in de neus. Puin- na tuurlijke bestanddelen die te vens de slijmvliezen niet aan tasten. De „trilhaartjes" kun nen dan zelf weer zorgen voor de afvoer van bacteriën en ver lichting in de neus. De verve lende, zeurende oorpijn kan effectief worden aangepakt met Otalgan. Otalgan bevat twee actieve bestanddelen: lido- caine verlicht de pijn en glyce rol voert het overtollig vocht af (wat ontstaat als gevolg van de ontstoken slijmvliezen). Rhinocaps en Otalgan zijn verkrijgbaar bij drogist en apotheek. Voor inlichtingen: Vemedia B.V., tel. In Nederland hebben ongeveer 3 miljoen mensen last van pijnlijke gewrichten. Hierbij zijn verschillende vormen van gewrichtspijn te onderscheiden. Stijve gewrichten, slijtage aan de gewrichten en reuma, maar ook slijtage aan de wervelkolom zijn de meest voorkomende gewrichtsklachten. Kou en vochtigheid hebben een negatieve werking op ie dereen met gewrichtspijn. De klachten zijn daarom in de herfst- en wintermaanden vaak heviger dan in de zomer maanden. Kinderen in de groei kunnen klagen over pijn in bijvoorbeeld hun benen, de zogenaamde groeipijnen. Veel al komen deze pijnen voor net onder het kniegewricht. Similasan Gewrichtspijn is een preparaat dat zowel bij slijtage als stijfheid van de grote en kleine gewrichten een positie ve werking heeft. Acute en beginnende klachten kunnen door dit middel binnen één tot drie weken een aanzienlijke verbetering geven. Langduri ge klachten en slijtage vragen door de aard van de klachten echter een lange behandelings- duur. Korreltjes en zalf Dr. Hahnemann, grondleg ger van de huidige homeo pathie, had als aanbeveling dat de uitwendige en tegelij kertijd inwendige toepas sing van een homeopathisch preparaat zeer zinvol was. Mede hierdoor heeft Simila san voor het produkt voor Gewrichtspijn gekozen voor globuli korreltjes) en sinds kort ook Gewrichts pijn-zalf. Doordat beide pro- dukten dezelfde homeopa thisch werkzame stoffen be vatten, zorgen ze bij gelijk tijdige toepassing voor een optimaal resultaat, terwijl beide produkten ook bij af zonderlijk gebruik een heel positieve uitwerking heb ben. De Similasan Gewrichts pijn produkten hebben een hoge werkzaamheid wan neer u pijn heeft aan uw gewrichten. Voor kinderen met groeipijnen is het ook aan te bevelen. De korreltjes bevatten xylitol, waardoor ze een lekkere, zoete smaak hebben, maar toch geen schade aan het gebit toe brengen. Ook diabetici kun nen zonder problemen dit preparaat gebruiken. De zal ven hebben een nieuwe sa menstelling die het gebruik ervan nog aangenamer ma ken. De zalf plakt niet, laat zich heel goed uitsmeren, is licht vettend, afwasbaar en wordt door de huid goed op genomen. Allemaal voorde len die het gebruik van bij voorbeeld Gewrichtspijn-zalf alleen maar toejuichen. Gewrichtspijn produk ten zijn te koop bij drogist, apo theek en reformzaak. Hoesten: stimuleren waard Vervelend, maar meestal nuttig. Een treffende om schrijving van hoesten. De krachtige luchtstoten bren gen slijm en stofdeeltjes uit de luchtwegen naar buiten. Hoesten moet dus zeker niet onderdrukt wor den, stimuleren mag wel, d.w.z. het bevorderen van het ophoesten van slijm. Dat laatste kan prima met een uitgekiende natuurlijke hoestsiroop: A. Vogel's Drosi- nula siroop. heeft een krampopheffende werking op de luchtwegen. De knoppen aan de toppen van de scheuten van de fijnspar heb ben een verzachtende, ontste- kingsremmende en slijmvlies- beschermende werking. Ethe rische olie en vitamine C zijn hiervan de belangrijkste be standdelen. De etherische olie in de wortel van de Griekse alant ontspant de spieren in de bronchiën. De siroopbasis van A. Vogel's Drosinula si roop bevat pereconcentraat, ruwe rietsuiker en koudge- slingerde honing. Suikerpa- Hoesten mag dan nog zo nut tig zijn, het blijft afmattend en vermoeiend. Zeker als het zich voordoet als symptoom bij een ziekte of in combinatie met een flinke verkoudheid. Het is daarom aan te raden de nutti ge functie van hoesten te on dersteunen. De luchtwegen worden zo sneller schoon. Een heel goed middel hiervoor is A. Vogel's Drosinula siroop. Deze siroop bevordert het op hoesten van slijm. Bovendien stilt het de hoest en heeft het een krampopheffende wer king. Vooral bij hoest waarbij sprake is van hardnekkig slijm, acute en chronische bronchitis, wordt Drosinula si roop gebruikt. Uitgekiende samenstelling A. Vogel's Drosinula siroop bevat een keur van homeopati- sche tincturen die bijna alle maal een slijmoploesende wer king hebben, maar ook ieder him eigen specifieke werking. De tincturen worden gemaakt van de meest uiteenlopende planten. De naamgever van de siroop is de ronde zonnedauw (Drosera rotundifolia). Dit piepkleine insectenetende plantje komt in Nederland in het wild voor op drassige hei de en veengronden. De ronde zonnedauw stilt de hoest en mee te houden. Zij kunnen in plaats van deze siroop A. Vo gel's Drosera complex gebrui ken. A. Vogel's Drosinula siroop is verkrijgbaar bij apotheek, dro gist en reformhuis met drogis terij-erkenning. Bel voor meer informatie: A. Vogel's Infolijn: mmHüE mumoomo: ncssnims postbus js7- 1243 zk ssmmo Met de komst van herfst en winter, begint ook onze vatbaarheid voor allerlei infectieziekten toe te nemen. Verkoudheid, keelpijn, blaasontsteking en griep kun nen het vervelende gevolg zijn. De oude Inca indianen hadden hiervoor echter een natuiuoniddel, Immuun bast, een weerstandsversterkend middel, dat de kans op het krijgen van ziekten vele malen kleiner maakt. Ook als u al last heeft van dit soort ziekteverschijnse len kimt u het genezings proces bespoedigen door het regelmatige gebruik van Rio Immuunbast capsules. We tenschappelijk onderzoek en de zeer positieve ervaringen van Nederlandse alternatie ve genezers en artsen beves tigen dit. Resultaten In opdracht van het Britse Kankerfonds zijn er weten schappelijke onderzoeken uit gevoerd naar de werking van de immuniteit gevende bast van de Braziliaanse LaPacho- boom. Het werkzame bestand deel Lapachol - wat vijf maal geconcentreerd aanwezig is in de Rio Immuunbast capsules - blijkt de natuurlijke afweer van het lichaam tegen ziekten tot acht maal te kunnen ver groten. Dit blijkt uit rapporten van de bekende Harvard uni versiteit. Ook de praktijkproe ven van een vereniging voor dat de Rio Immuunbast capsu- „r" er in elke dag 2 Immuun- les een sterk positieve wer- bast capsules en vergroot king hebben op de menselijke daarmee uw eigen weerstand, afweer tegen ziekten. Het Ook kinderen kunnen er baat kruidenpreparaat bereikte bij hebben: 1 capsule per dag l vruchtesap of choco- is voldoende. De Rio Immuunbast capsules worden verkocht bij de drogist en re formzaak; de apotheek levert Het spreekwoord zegt het al: het op bestelling. Meer weten: hierdoor dit jaar dan ook de eerste plaats. Voorkomen bruik in de maanden met de Rio folder. door G. van Lieshoutarts. Lezen in schemerlicht Hoe vaak hoort u niet: je zit je ogen te verprutsen door te lezen met zo weinig licht. Is dit waar? Neen, dit is niet waar. Het kan wel zijn dat de ogen eerder vermoeid raken. Het is niet zo dat de ogen sneller achteruit gaan of dat u eerder een bril nodig heeft om te lezen. Eczeem Is eczeem besmettelijk? Neen, u kunt eczeem dus niet van andere mensen overnemen. Is eczeem erfelijk? Som mige soorten zijn erfelijk of komen in de familie voor. De meeste soorten zijn niet erfelijk. Kom je ooit van eczeem af? Helaas geldt voor eczeem: je wordt er nooit beter van en je gaat er nooit aan dood. Hulplijn voor slechtzienden De Nederlandse Vereniging van Blinden en Slechtzien den (NVSB) te Utrecht heeft een telefonische hulp- en adviesdienst voor iedereen met vragen of problemen rond slecht of niet zien: de slechtzienden- en blindenhjn, tel. 030-945444. Incontinentie Veel mensen die last hebben van incontinentie denken door heel weinig te drinken de blaas te ontlasten. Jam mer genoeg is niets minder waar; wanneer de blaas over een langere periode weinig vocht te verwerken krijgt, krimpt hij en kan daardoor juist nèg minder vocht vasthouden. Dwingen klachten als slapeloosheid, maagklachten of nervositeit u ertoe het koffiedrinken te verminde ren? Of heeft de homeopaat u elk kopje koffie ontraden? Pittig alternatief Er zijn nu twee heerlijke koffievervangersnl. Pacha Notenkoffie en Pacha Cicho rei. Twee pittige instantpro- dukten, waarmee je na op lossen in kokend water een pittig bakje op tafel zet. De bestanddelen zijn de geroos terde Cichoreiwortel (Witlof wortel), gebrande noten, granen en vruchten. Koffiebestanddelen-vrij Pacha Notenkoffie is dus vrij van koffiebestanddelen en heeft daardoor niet de nadelen van koffie. Pacha is verkrijgbaar in potten van 100 g, 200 g en in kleine meeneemzakjes bij reform huizen en natuurvoedings winkels. Bel gratis voor meer informatie of een proefmonster: Pharmafood b.v. 06 - 0995522. Vitaminen en mineralen zijn een zeer belangrijke basis voor onze gezondheid. Bij een goede en gezonde levens wijze krijgen we normaal gesproken via ons voedsel voldoende vitaminen en mineralen binnen. Echter in steeds meer gevallen is een aanvulling ervan nodig. Dagelijks Bij de bereiding van ons eten gaan al vele vitaminen verlo ren door te lang koken of ondeskundig bewaren. Ook onze huidige levenswijze zorgt er vaak voor dat we niet altijd de noodzakelijke hoeveelheid men. Vooral studenten, afstan den komen nog wel eens wat tekort. Daarnaast kunnen mensen een verhoogde behoef te aan vitaminen hebben zoals rokers, zwangere vrouwen en sporters. Uit onderzoek is ge bleken dat een gebrek aan vi taminen, en daardoor een ver storing van de yita.minphala.ns veel voorkomt. Een multi-vitamine preparaat kan er dan voor zorgen dat de essentiële vitaminen en mine ralen, welke dagelijks nodig zijn, toch worden opgenomen. ADes-in-één Een vertrouwd en veel ge bruikt preparaat is Dagravit Totaal 30. In deze makkelijk in te nemen rode dragees zit ten maar liefst 13 vitaminen en een evengroot aantal mine ralen. Precies zo samengesteld zoals in Nederland wettelijk voorgeschreven. Het voordeel van dit als geneesmiddel gere gistreerde produkt is dat men veelal met slechts 1 dragee per dag de juiste hoeveelheid vita minen en minsraipn binnen krijgt. Dagravit Totaal 30 is Voor uitgebreide informatie kunt u terecht by uw drogist of apotheker en bij Dagra- Fharma, tel.: 020-6906424. Dat kan. Elke dag van de maand jezelf goed voelen, ook wanneer de menstruatie in aantocht is. Geen gevecht meer tegen die lusteloosheid, dat opgeblazen gevoel, die gespannen borsten. Deze maandelijks te rugkerende klachten, waar bijna 80% van de vrouwen tussen de 18 en 50 jaar last van heeft, kunnen met Efamol voorkomen worden. Pre-menstruele klachten Wetenschappers noemen deze klachten „het pre-menstrueel syndroom" ofwel PMS. Bij 70% van de vrouwen wordt PMS veroorzaakt doordat hun lichaam belangrijke vetzuren, waaronder gamma-linoleen- zuur (GLA) weigert te produ ceren. GLA komt in de voe ding helaas niet voor. In twee Engelse ziekenhuizen werden teum&loemoliecapsules (Efa mol) uitgetest bij PMS-patiën- ten en de resultaten zyn veel belovend. Vooral tegen ge spannen borsten blijkt het middel bijzonder effectief. Efamol teunisbloemohe blijkt de ontbrekende vetzu ren in de juiste verhouding aan te vullen. Prettige hijwerking De enige bijwerking is nog een prettige ook; je huid wordt er gladder en zachter va.ni Het is zelfs zo, dat mpn.qpn die lijden aan atopisch eczeem zeer goede resultaten onder vinden bij het dagelijks ge bruik van Efamol. De omzetting van teunisbloe molie in haar actieve stoffen verloopt het beste in combina tie met specifieke mineralen en vitamines. Speciaal voor de vrouw is er nu Efamol PMP; een combinatie van teunisbloem- oliecapsules en vitamineta bletten met o.a. vitamine B6, vitamine B3 en Zink. Er is een verpakking voor 1 cyclus en een voordeelverpakking voor 3 cycli. Uniek In zijn wilde staat geeft de teunisbloem een olieopbrengst die sterk varieert in kwaliteit en effectiviteit. Daarom heeft Efamol door middel van een rigoreus plantenkweekpro- gramma een geheel nieuwe variatie ontwikkeld met alle kenmerken die nodig zijn voor een effectieve werking. Op de ze variatie heeft Efamol patent gekregen. En met de zaadolie van dit ras zijn de ruim 170 klinische en medische onder zoekingen verricht. Bel voor meer informatie Pharmafood b.v.: 06 - 0995522 (gratis). door G. van Lieshout, arts. Hart-Infolijn Voor mensen die vragen hebben op het gebied van hart en vaatziekten bestaat de mogelijkheid een gratis num mer te draaien: 06-0650 van de Hart-Infolijn. Een team van deskundigen zit van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 17.00 uur paraat om vragen te beant woorden. Voedingsvezels Volgens het Nederlands Tijdschrift voor Geneeskunde kan een tekort aan voedingsvezels niet alleen een onre gelmatige stoelgang en obstipatie, maar zelfs aambeien, blindedarm-ontsteking en spataderen tot gevolg hebben: dus liever volkorenbrood dan wit, liever zilvervliesrijst dan witte en liever erwtjes dan spruitjes. Kortom, om aan de broodnodige vezels te komen - ieder mens zou eigenlijk 30 gram voedingsvezels per dag binnen moeten krijgen - kunnen we b^ter niet al te 'verfijnde' voeding eten. Die vezels heeft ons lichaam namelijk nodig voor de voedselvertering en voor een beter transport daarvan in de darmen.

De Havenloods | 1992 | | pagina 7