'Voor een doordouwer vinden we altijd wel ergens een baan' GEERLOFSi A EEN REKENWONDER EN EEN TOP-ONTWERPER McDonald's Rotterdam zoekt aankomende Managers die in pittig tempo carrière gaan maken. COMMERCIEEL BUITENDIENST MEDEWERKER M/V DE HAVENLOODS - DONDERDAG 19 NOVEMBER 1992 47-367 Dat de economische stituatie momenteel niet zo rooskleurig is, is ook bij de uitzendbu reaus merkbaar. Toch is er voor werkzoekenden die be reid zijn een stapje terug te doen vrijwel altijd een baan te vinden. „Er stappen bij ons mensen binnen die zeggen: 'Hier ben ik en ik wil zo snel mogelijk aan de bak. Maakt me niet uit waar, als ik maar werk.' Voor zo'n doordouwer vinden we altijd een baan. Het moet wel heel gek lopen als dat niet lukt. Zo iemand toont mentaliteit en met die karaktereigenschap schop je het ver in het leven." Aan het woord is Monika Verveen, manager Randstad Uitzend bureau aan de Kattensingel in Gouda. „Bij het inschrijvingsgesprek ho ren we naar welke branche en functie de belangstelling uitgaat. Vinden we niet direct de juiste plek dan plaatsen we de werklus tige persoon tijdelijk in een alter natieve baan. We delen dat de opdrachtgever ook mee, want natuurlijk blijven we voor die uitzendkracht naar een meer ge schikte plaats uitkijken", ver volgt zij. Niet al te kieskeurig zijn heeft ook zijn voordelen, vindt Moni ka. Want: „Je maakt ook eens kennis met andere beroepen en andere werkomstandigheden. Bovendien maakt het een goede Ook in deze niet zo rooskleurige economische situatie zetten Monika Verveen midden) en haar intecedenten zich in om passend werk te zoe ken voor de uitzendkrachten.(foto: JAN BEERNINK) indruk op je curriculum vitae. Je laat zien dat je van aanpakken weet." De teruglopende economie ver oorzaakt volgens haar 'rond zwervende' uitzendkrachten. Monika: „Je ziet dat werkzoe kenden zich bij meer dan één bureau laten inschrijven. Als uit zendbureau schakelen wij in tij den als deze ook meer dan in gezondere onze collega's in de regio in. Als iemand duidelijk maakt dat het niet uitmaakt een stukje te moeten reizen dan pro beren we het voor hem of haar ergens anders. Het komt zelfs voor dat we mensen in Den Haag onderbrengen." Wereldreizigers Het uitzendbureau biedt werk voor kantoorpersoneel, van een voudig kantoor- tot secretares- sewerk. Ook is er plaats voor medisch en technisch personeel. Voor de industrie kunnen onder andere magazijnmeesters te recht. Monika: „Er zijn mensen die nooit een vaste baan willen en altijd via een uitzendbureau wil len werken. Deze vrije vogels, deze 'uitzendkrachten voor het leven' willen niet anders. Ik be doel niet de moeders met kinde ren die zelf hun werktijden wil len bepalen. Nee, ik heb het over de wereldreizigers. Die werken een tijd tot ze genoeg geld heb ben om met de rugzak de wereld in te trekken. Is het geld op dan kloppen ze weer bij ons aan om na genoeg gespaard te hebben weer een tijdje de wijde wereld in te gaan." „Weet je wat zo leuk van uit- zendwerk is? Vooroordelen blij ken vaak onjuist te zijn. Een van onze uitzendkrachten maakte bij het inschrijvingsgesprek duide lijk overal als secretaresse te wil len werken behalve op een advo catenkantoor. Toen er op een gegeven moment niets anders was dan een advocatenkantoor is ze toch maar over stag gegaan. En waar werkt ze nu in vaste dienst? Op een advocatenkan toor. Uitzendwerk geeft de kans om je te oriënteren. Vooral schoolverlaters die eigenlijk niet goed weten wat ze willen, kun nen ervan profiteren", vertelt de manager. Met zes intercedenten runt Mo nika het uitzendbureau. Ze heb ben veel uitzendkrachten zien komen en gaan. De ideale uit zendkracht omschrijft zij als ie mand die inzet toont, die zich aan de afspraken houdt en die zijn werk goed doet. „Flexibele mensen die zich snel weten aan te passen", zegt ze ten overvloe de. Afgelopen vrijdag vierde Rand stad Kattensingel met de uit zendkrachten feest. „Een kin derfeestje, want we werden 12,5 jaar. Met limonade, ezeltje prik en koekhappen. We noemden het een 'feestelijke uitbetaalmid- dag'. Het was weer eens iets an ders dan anders. De boog kan niet altijd gespannen staan", al dus Monika Verveen. Geerlofs Koeltechniek b.v., gevestigd in Rijswijk en Drachten, is 60 jaar gespecialiseerd in het ontwerpen, produceren en installeren van complete koelcellen, vrieshuizen en klimaatruimten. Vanuit een sterke positie in de agrarische sector, de verwerkende industrie en distributie worden ook andere markten, zowel in het binnenland als buitenland, met succes bewerkt. Voor uitbreiding van onze afdeling verkoop buitendienst zoeken wij een: Uw functie: - De afnemer deskundig adviseren en informeren. - Nauw samenwerken met binnendienst-medewerkers. - Zelfstandig optreden. Uw opleiding: - HBO-niveau. - Koeltechnische opleiding. - Bekendheid met de installatiebranche. Uw sollicitatiebrief, voorzien van een uitgebreid c.v., kunt u richten aan: Geerlofs Koeltechniek b.v., t.a.v. de heer S. Benard, commercieel manaqer, Postbus 137, 2600 AC Delft. Tel. 070-3192132, privé 01807-12940. kindercentrum de draaimolen Kindercentrum 3052 XC Rotterdam "de DRAAIMOLEN" te Schiebroek opvang, 1 groep naschoolse opvang en in 1 peuterspeelzaalgroep. Het Kindercentrum is geopend van 07.00-18.00 uur. Per dag bezoeken 65-70 kinderen het centrum. Op korte termijn hebben wij de volgende vacatures: A) ENTHOUSIASTE LEID(ST)ER B) ENTHOUSIASTE LEID(ST)ER 10 uur per week - mogelijkheid tot uitgroeien naar 20 uur - inzetbaar op alle groepen van het kindercentrum - alle uren die gewerkt worden naast genoemde 10 uur vormen een aanvulling hierop. Ten aanzien van beide functies geldt dat alle aanvullende uren volgens de CAÖ- welzijn-salarisregeling worden uitbetaald. Taken: dagelijks begeleiden van een groep kinderen - het onderhouden van kontakten met ouders - deelname aan team- en werkoverleg Wij zoeken creatieve, betrokken medewerkers die in staat zijn warmte en veiligheid te bieden aan de kinderen. Bovendien goede kontakten met ouders en kollega's kunnen onderhouden. Functie-eisen: - minimaal MBO niveau - ervaring strekt tot aanbeveling, niet strikt noodzakelijk. Salariëring volgens CAO-welzijn-salarisregeling kinderdagverblijven. Schaal 8-16 (bij 40 uur: f 2.446,33 - f 3.078,07). Informatie: maandag t/m donderdag 09.00-12.00 uur bij de heer W. van Ree, 010-42 22 134. Het MAATSCHAPPELIJK CENTRUM te Rotterdam is een werkeenheid van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg en biedt in het internaat en passanten verblijf plaats aan 111 thuisloze mannen. afdeling Administratie een: BOEKHOUDKUNDIG/ADMINISTRATIEF MEDEWERKER (m/v) (voor 40 uur per week) TAKEN: o verzorgen van de financiële administratie; o verzorgen van de crediteurenadministratie; o onderhouden van contacten met derden; o verzorgen van ziekteverzuim-registratie en het doen van ziekmeldingen aan bedrijfsvereniging; o verzorgen van administratie met betrekking tot bewo ners van het internaat; o assisteren van de bewoners bij financiële vraagstukken; o verwerken van statistische gegevens; PLAATS IN DE ORGANISATIE: De administratief/boekhoudkundig medewerker werkt op een kleine afdeling van 4 personen onder leiding van de administrateur. Bij afwezigheid van deze medewerker vervangt hij hem. WIJ ZOEKEN IEMAND DIE: o een positief christelijke levensovertuiging heeft; o beschikt over een MAVO- of HAVO- of vergelijkbare opleiding, aangevuld met Praktijk Diploma Boekhou den of studerend hiervoor; o aantoonbare ervaring heeft in een soortgelijke functie; o boekhoudkundig inzicht heeft; o accuraat is en binnen de daarvoor gestelde richtlijnen zelfstandig kan werken; o het eigen werk kan organiseren; o bekeqd is met automatisering, waaronder tekstver werking en spreadsheet; o goede contactuele eigenschappen heeft; o belangstelling heeft voor de thuisloze medemens; o de doelstelling van de Stichting Leger des Heils Welzijns- en Gezondheidszorg onderschrijft; WIJ BIEDEN: o contract voor 12 maanden, hetgeen bij gebleken ge schiktheid wordt omgezet in een vast dienstverband; o een salaris van minimaal 2560.68 tot maximaal 3702.55, afhankelijk van leeftijd en ervaring; o studiefaciliteitenregeling; o arbeidsvoorwaarden volgens C.A.O. Welzijnswerk; o opname in pensioenfonds P.G.G.M.; Schriftelijke sollicitaties kunnen vóór 27 november 1992 worden gericht aan: Maatschappelijk Centrum Leger des Heils t.a.v. de Hr. A.M. de Jong, adj. dir. Coolhaven 118 3024 AK Rotterdam. OP MTS-PLUS NIVEAU, VINDEN IN ROTTERDAM DE RUIMTE OM TE EXCELLEREN ERGON B.V heeft in de tientallen jaren van haar bestaan een uitstekende reputatie opge bouwd. Wij hebben een grote klantenkring in de sectoren utiliteitsbouw en industrie. Ons specialisme is de realisering van complete elektrotechnische in stallaties op het gebied van onder meer hoog- en laagspan- ning, meet- en regeltechniek, besturing en automatisering, in tern transport, tele- en data communicatie. Kwaliteit, inno vatie en een klantgerichte aap- pak staan hierbij centraal. Mede daarom maken wij een sterke groei door: de omzet en het per soneelsbestand verdubbelden in de afgelopen 5 jaren. Er werken nu 650 men sen bij ons, verspreid over ons hoofdkantoor in Apeldoorn en zeven regionale vestigingen in het land. Zij maken ons bedrijf en zorgen ervoor, dat de groei blijft voortduren. Wij investeren dan ook veel in onze mensen: er zijn veel opleidingsmogelijkhe den en er is alle ruimte voor eigen initiatief. Bovendien zijn de salariëring en secundaire arbeidsvoorwaarden goed. Calculator Industrie m/v U maakt op maat gesneden calculaties en offertes voor de afnemers van onze E- en I-installa ties en bent direct bij de projecten betrokken. In deze veelzijdige en ver antwoordelijke functie bestrijkt u de volle breedte van het vakgebied. Hierbij heeft u de beschik king over een volledig geautomati seerd calculatie-systeem en PC's met diverse technische program ma's. Zowel volledig zelfstandig als in teamverband werken vormt voor u geen probleem. U rappor teert aan het afdelingshoofd Projectbureau Industrie. Wie bent u? U bent een praktisch inge stelde MTS-er Elektrotechniek en heeft al een fors aantal jaren erva ring opgedaan iri Het uitwerken en/of calculeren van installatie projecten. Bent u bekend met instrumentatie, besturingstechniek of paneelbouw, dan is dat een belangrijk punt in uw voordeel. Vanzelfsprekend heeft u in zicht in de betreffende materie, denkt u analytisch en handelt u doortastend. Verder is een goede beheersing van (technisch) Engels in woord en geschrift van belang. Uw leeftijd ligt rond de 35 jaar. Engineer Industrie m/v U bent technisch verant woordelijk voor het ontwerpen van complete elektrotechnische installaties in industriële projecten. Daartoe werkt u zelfstandig de tekening-pakketten uit aan de hand van programma's van eisen, bestekken en de door uzelf geïn ventariseerde wensen van de klant. Uiteraard neemt u nauw gezet de kwaliteits- en installatie normen in acht. LT selecteert apparatuur en materialen, bewaakt het budget en adviseert de opdrachtgever. Nadat een offerte opdracht is ge worden blijft u tijdens de uitvoe ring veelvuldig betrokken bij het project en onderhoudt u contacten met de projectleider. U rapporteert aan het afde lingshoofd Projectbureau Industrie. Wie bent u? U bent een MTS-er Elektro techniek met applicaties in onder meer meet- «Sr regeltechniek, besturingstechniek of gebouwen beheerssystemen Ervaring heeft u opigedaan in projectvoorbereiding en -uitvoering en u bent bekend met elektrotechnische installatie-, vei ligheids- en kwaliteitsvoorschriften en de industriële uitvoeringsnor men. Goede kennis van de Engelse taal is eveneens noodzakelijk. Uw leeftijd ligt rond de 30 jaar. Heeft u belangstelling? Meer informatie over deze twee functies kunt u inwinnen bij de heer ing. J. Bullée, afdelingsr hoofd Projectbureau Industrie, telefoon 010-4621888. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan ERGON B.V, t.a.v. de heer G.J. Kleinpaste, afdeling Personeelszaken, postbus 111, 7300 AC Apeldoorn, telefoon 055-422455. INSTALLEER JE VOOR 'N BETERE TOEKOMST BIJ ERGON K McDonald's is een unieke en dynamische organisatie van restaurants. Dagelijks serveren deze restaurants hun produkten aan vele gasten. McDonald's is uniek, niet alleen vanwege de Hamburgers, de MacShakes™ en de Franse Frietjes, maar ook vanwege het niveau van serviceverlening. Op dit moment zijn er 77 McDonald's restaurants en dit aan tal wordt jaarlijks uitgebreid. Deze groei biedt perspectieven voor aankomend management-talent om als Management Trainee m/v in een pittig tempo carrière te maken binnen onze restaurants. Speciaal voor jonge mensen met een hoog groeipotentieel, heeft McDonald's een intensief opleidingstraject ontwikkeld, waardoor je al binnen korte termijn (mede) leiding kunt gaan geven binnen een van onze restaurants. En bij McDonald's verstaan wij onder leiding geven: begeleiden, motiveren en er alles aan doen om onze medewerkers in staat te stellen om onze gasten een perfecte service te kunnen bieden. Om voor een carrière bij McDonald's in aanmerking te komen voldoe je aan de volgende eisen: Je hebt als achtergrond een opleiding op MBO niveau. beschikt over enige ervaring in een lei dinggevende of coördinerende positie. Initiatief, creativiteit en het vermogen om anderen te enthousiasmeren zitten in je persoon ingebakken. Je beschikt over een open en opge wekte persoonlijkheid. Wij bieden: een specifieke McDonald's oplei ding met individuele begeleiding •een zeer afwisselende baan met veel verantwoordelijkheid een hoge mate van zelfstandigheid uitstekende doorgroeimogelijkheden. Wij kunnen aankomend talent plaatsen per 1 januari en 1 april 1993. Als het bovenstaande je aanspreekt en je bent woonachtig in de regio Rotterdam (of je bent bereid te verhuizen), dan ligt er bij ons een aantrekkelijke carrière voor je in het verschiet. Wij verzoeken je om zo spoedig mogelijk, in ieder geval binnen 10 dagen, een brief met c.v. te schrijven naar: McDonald's Nederland B.V., t.a.v. de heer W. Husselman, Hogehilweg 4, 1101 CC Amsterdam Z.O. fault't

De Havenloods | 1992 | | pagina 17