Fractieleden BurgerBelangen moeten ruziënd samen verder SCHIEDAM Bronzen beelden van Jo Ramakers Inloopconcert Bomen toe aan winterbeurt DE HAVENLOODS Arnold van Wezel kan niet uit gemeenteraadsfractie worden gezet Historisch Vlaardingen en fantasy hand in hand op expositie 'Uitbreiding in Spaland DINSDAG 24 NOVEMBER 1992 Foto-expositie in bibliotheek SCHIEDAM Op de jeugdaf delingen van de Openbare Bi bliotheek is de komende weken een tentoonstelling te zien van foto's van het kinderboeken- weekfeest, dat vorige maand werd gevierd. De piratenverkie- zing, het onbewoond eiland, het schminken, de kinderboeken- weekfeestbus: het is allemaal te zien in het foto-overzicht. De mogelijkheid bestaat om foto's bij te bestellen bij vooruitbeta ling van een gulden per foto. De tentoonstelling is te zien bij de jeugdbibliotheek aan de Kor te Haven van 18 tot en met 24 november, filiaal Noord van 25 november tot en met 1 decem ber, filiaal Nieuwland van 2 tot en met 8 december, filiaal Zuid van 9 tot en met 15 december en filiaal Oost van 16 tot en met 22 december. SCHIEDAM -In de Grote of St.Janskerk vindt zaterdag 28 november een inloopconcert plaats. Het Gemengd Koor Holy brengt werken ten gehore van Brückner, Handel, Hasler, Kreutzer, Mendelssohn-Bar- tholdy, Offenbach en Schubert. Aan de piano zit Ria Korpers- hoek, dirigent is Anton van Til- borg. Het concert begint om 15 uur. Gedurende de uitvoering kan de kerk worden bezichtigd. Autosleutelen in werkplaats SCHIEDAM Bewonersvere niging Schiedam-Oost zoekt Schiedammers die mee willen werken aan het opzetten van een auto-sleutel-werkplaats, de be wonersvereniging wil een ruime werkplaats opzetten met meer dere bruggen, voldoende goed gereedschap en apparatuur en toezicht. Gedacht wordt aan het opzetten van een vereniging waarvan iedere Schiedamse autobezitter lid kan worden. Ieder lid betaalt een vast jaarlijks bedrag voor de algemene kosten van de vereni ging. Daarnaast betaalt iedereen die de werkplaats en/of dure ap paratuur gebruikt een extra be drag. Om de kosten te kunnen drukken zijn ongeveer driehon derd leden noodzakelijk. Voor het project zover is, moet een goed plan worden ontwik keld dat aantrekkelijk en duide lijk genoeg is voor aspirantle den, om zich in te schrijven. Voor deze planontwikkeling zoekt de bewonersvereniging ac tieve mensen, die geïnteresseerd zijn in een auto-sleutel-werk plaats of mensen die andere ideeën hebben. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Frans Klijzen 4270748. SCHIEDAM De Schiedamse bomen zijn weer toe aan hun 'winterbeurt'. Medewerkers van de hoofdafdeling plantsoenen van de Dienst Gemeentewerken snoeien, rooien, planten en ver planten iedere winter de bomen in straten en parken om het bo- menbestand verder te verbeteren en uit te breiden. Tot verdriet van de boom verzor gers moet de Wilhelminaboom in Kethel (op de hoek Noordein- de/Kerklaan) verdwijnen. Deze monumentale herdenkings boom, die in 1898 is geplant ter ere van de kroning van Konin gin Wilhelmina, kan ondanks alle goede zorgen noet worden gehandhaafd. Ook het exem plaar dat ernaast staat, moet worden gerooid. Beide kastanjes zijn aangetast door het zoge naamde 'witrot'. Door deze schimmel is het hout sponzig en verrot, waardoor de stabiliteit van de bomen gevaar loopt. Een gezonde kastanje uit Groenoord wordt ter vervanging geplaatst. In Groenoord worden nog 15 'pluispopulieren' vervangen door lindebomen. Het pluis van de populieren veroorzaakt teveel overlast aan bewoners. Aan de Buys Ballotsingel in Schiedam- Oost worden de ongeveer 45 jaar oude populieren vervangen in verband met een onvoldoende kwaliteit en ongeschikte stand plaats. In de eerste plaats wor den 17 populieren verwijderd en 26 iepen geplant. Ook in Tuin dorp Kethel worden om dezelfde reden 30 populieren gerooid en 53 bomen herplant. Het rooien zonder vervanging gebeurt meestal als dunning, met als doel de overige beplanting meer ruimte te geven. Dit is bij voorbeeld het geval in het Prin ses Beatrixpark, waar 20 popu lieren worden gerooid. Ook in sportpark Thurlede, waar 88 po pulieren en 3 wilgen de ontwik keling van de aangrenzende be planting belemmeren. De aanplant van niepwe bomen vindt met name bij nieuwbouw projecten plaats of in gebieden die recent zijn opgehoogd. Zo worden 20 bomen geplant op het Geuzenplein in de Woudhoek, 13 bomen in de Betonbuurt en 37 bomen in de omgeving van de Ridderkerksestraat. In het snoejprogramma valt op het snoeien van 108 linden langs De Wilhelminaboom in Kethel gaat tegen de grond. de trambaan aan de Burgemees ter van Haarenlaan. Deze wor den in leivorm gesnoeid, zodat de trambaan vrijblijft van v-w "»">uuuii V.IJLZ..J.I van uaiiu IIICl uc ucnuuigue C boomtakken. Langs de ventweg hoogte voor het verkeer aan de noordzijde van de Burge meester van Haarenlaan worden 40 platanen opgesnoeid in ver band met de benodigde doorrij- Bingo en disco SCHIEDAMIn Trefpunt Oost wordt iedere woensdag avond vanaf 19.30 uur bingo ge speeld, waarbij leuke prijzen val len te winnen. Een boekje voor negen ronden kost f 12,50. Aan vang 19.30 uur. Elke zaterdagavond vindt er in het Trefpunt aan de Celsius- straat 2 een disco-avond plaats. Leeftijd maakt niet uit. Disc- jockeys Jan en Hessel draaien voor iedereen de leukste platen. De toegang is op deze avond gratis. Feest voor 50-plussers SCHIEDAM Vijftig-plussers hebben donderdag weer een ge zellige dag in Klubhuis Zuid aan de Dwarsstraat 42. De dag be gint om 11.00 uur met een kopje koffie, waarna vrolijke muziek wordt gedraaid met de mogelijk heid tot een dansje. Na de lunch amuseert Erik de bezoekers met sketches en grappen. De middag wordt 16.00 uur afgesloten. Kosten f8,-. UKKENGYM In Klubhuis Zuid komen iedere maandag morgen van 9.30 tot 10.30 uur ouders met hun kinderen van 2 tot 3 jaar bijeen. De nadruk bij deze Ukkengym ligt op het spe len van kinderen samen met hun ouders. Kosten f 12,- per gezin. Aanmelden via nummer 4267297. Wegener huLsaanJTutsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres 3130 AH Vlaardingen. 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010-4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur),. Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Jelle Gunneweg (tel. 010 - 4.270.879) en Nans Wolters (tel. 010 - 4.709.380). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten- Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- huis in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in Interianden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 VLAARDINGEN De fwee fractieleden van Burger- Belangen, Joke Fial en Ar nold van Wezel, zijn voorlopig nog tot elkaar veroordeeld. Omdat BurgerBelangen nog altijd een vereniging in op richting is, bestaat er geen be stuur. En alleen een verenir gingsbestuur mag een besluit nemen om iemand uit een fractie of partij te zetten. Van Wezel mag dus niet uit de raadsfractie van BurgerBe langen gezet worden, zoals fractievoorzitster Joke Fial graag had gewild. Het begon allemaal woensdag 28 oktober tijdens de debatten over de begroting voor komend jaar. In eerste termijn meldde BB-fractievoorzitter Joke Fial dat Arnold van Wezel twee da gen daarvóór uit de partij was gezet omdat hij zich niet zou houden aan de politieke uit gangspunten van de fractie. Hij hield zich te veel bezig met Cuba. Van Wezel was overrom peld en diende Fial de volgende dag van repliek. Hij zou door- gaan als éénmansfractie onder de naam BurgerBelangen. Daar kon Joke Fial, als door een wesp gestoken, het niet bij laten zitten. Zij richtte op 5 november een brief aan de raad. „Tijdens de fractievergadering en tijdens de behandeling van de begroting (cursivering red.) heeft Van We zel politieke uitlatingen gedaan die niet in overeenstemming zijn met de ontwerp-statuten welke hij zelf onderschreven heeft. Daadwerkelijke steun aan Cuba Ai 'ij Mi Arnold van Wezel: „Onduidelijk voor de kiezers" is niet in overeenstemming met de statuten van BurgerBelangen in oprichting." Fractiekamer Ook Van Wezel legde zijn bevin dingen en standpunten vast. Hij schreef op 7 november aan bur gemeester Stam: „Ik ga gewoon verder onder de naam BurgerBe langen ondanks de splitsing en wens als zodanig zitting hebben in de raadscommissies. Voordat de procedures rond zijn zou ik gaarne alle bescheiden willen ontvangen zodat ik mezelf kan voorbereiden omdat nog niet duidelijk is hoe de fractieka mer gedeeld gaat worden." Joke Fial ging er dus van uit dat Van Wezel gewoon geen deel meer uitmaakt van de fractie. Maar er is nog een Burgerlijk Wetboek. Daarin zijn regels op genomen over procedures bin nen verenigingen. De gemeente schrijft dan ook aan Fial: „Voor de beëindiging van het lidmaat schap van een vereniging dient een aparte procedure te worden gevolgd. Wanneer een lid in strijd handelt met de statuten, reglementen of besluiten van de vereniging kan ontzetting (afzet ting uit een ambt of een waardig heid - red.) worden uitgespro ken. De ontzetting geschiedt door een besluit van het bestuur, tenzij de statuten de ontzetting opdragen aan een ander orgaan. Zolang een dergelijk besluit niet wordt overlegd is de heer Van Wezel dan ook, tenzij hij zelf te kennen zou geven zelfstandig onder een andere naam verder te willen gaan, formeel gesproken lid van uw vereniging en is hij in de functie van raadslid ook als zodanig nog lid van de gemeen teraadsfractie BurgerBelangen." Statuten In feite zegt de gemeente dus in de formele brief tegen Fial en Van Wezel: vechten jullie het zelf maar uit. Behandelend amb tenaar Van der Hooven laat we ten rdat er gewoon geen vereni gingsraad of bestuur bestaat bij BurgerBelangen. „De vereniging in oprichting heeft haar statuten nog steeds niet bij een notaris laten vastleggen. Dus niemand kan een besluit nemen om Van Wezel uit de partij te zetten. Ze zullen dus ook voorlopig nog de fractiekamer met z'n tweeën moeten delen. En Van Wezel zal dus ook niet in de door hem verzochte commissies kunnen plaatsnemen." Joke Fial reageert nuchter op de brief van de gemeente. „Het is nu eenmaal zo en niet anders. Van Wezel is wel uit de verenig ging gezet. Ik heb er geen moeite mee om de fractiekamer te de len. We zijn tenslotte volwassen mensen. Als fractievoorzitter be paal ik echter wat er gebeurt. Zijn voorliefde voor Cuba is een privékwestie. Dat moet Van We zel zelf weten. Mijn achterban is van plan nu snel de statuten te laten vastleggen. Dan zien we verder", aldus Fial. Ook Arnold van Wezel conclu deert dat de twee het zelf moeten uitzoeken. „Ik vind het diep treurig dat het zo moet gaan. Het is een vreemde zaak want ik was al lid van de vriendenclub van Cuba toen ik nog in de raadsfractie van de Socialistiese Partij zat. Dus al vóór de oprich ting van BurgerBelangen. Ik ben niet uit de fractie gezet en ook niet uit de vereniging. Het groot ste probleem vind ik dat het zo onduidelijk voor de kiezers is en die komen bij verkiezingen toch al zo weinig naar de stembus. Een echtscheiding is nog makke lijker en gaat veel sneller", aldus Van Wezel. VLAARDINGEN -„Ik wist niet wat ik er van moest ver wachten, maar ik hoop er meer bekendheid mee te verwerven," zegt Leen Zuydgeest over de opening van een expositie met zijn werk. In het Stadsarchief worden tot en met eind januari tekeningen en schilderijen van zijn hand tentoongesteld. De ex positie werd maandag j.l. ge opend door H.A. Horsten, di recteur van de Vrije Academie. De 23-jarige Vlaardinger expo seert uiteenlopend werk zoals gouaches, aquarellen, acrylverf schilderijen en kleurpotloodte keningen. De onderwerpen zijn al net zo gevarieerd. „Daarom was het moeilijk een titel te ver zinnen voor deze expositie," ver klaart Zuydgeest de naam 'Leen tekende...Vlaardingen, fantasy, science fiction en dieren'. In opdracht van het Stadsarchief heeft Zuydgeest, wiens vader di verse boekjes over Vlaardingen heeft geschreven, een zevental tekeningen gemaakt van Vlaar- dingse panden. Gebouwen die moeilijk te fotograferen waren en waarvan het Stadsarchief een afbeelding voor het nageslacht wilde hebben. Zo heeft hij onder andere het houten kuiperspand aan de Willem Beukelsznstraat 2 getekend, alsmede de achterzijde van boerderij Hoogstad. Deze De achterzijde van boerderij Hoogstad. tekeningen maken deel uit van tijdschrift van het Tolkienge- de expositie. nootschan 'IJnniipnHnr' u r de expositie. Iets geheel anders is de reeks fantasy-tekeningen. Sprookjes achtige dingen, omschrijft Zuyd geest ze. „Als je de boeken van Tolkien gelezen hebt, zullen deze tekeningen je bekend voorko men." Enkele werken heeft Zuydgeest gemaakt voor het "Cl I UIMCIlgC- nootschap 'Unquendor', waar aan de Vlaardinger 'voor de lol' meewerkt. Zijn meeste belang stelling gaat uit naar onderwer pen die te maken hebben met science fiction en fantasy. Zijn werk draagt ook sterke invloe den van bekende fantasy-illu- werkte de Vlaardinger in zijn vierde studiejaar als illustratief medewerker voor de educatieve dienst van de dierentuin. Na zijn opleiding is hij parttime in dienst getreden van Blijdorp, waar hij hoofdzakelijk inkttekeningen van dieren maakt. Een selectie van dit werk is eveneens in het Stadsarchief te bekijken. Belangstellenden zijn welkom van dinsdag tot en met vrijdag van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur, en op donderdag ook van 17 tot 22 uur. Toegang is gratis. Kunstwerk meegenomen SCHIEDAMVan het Harg- plein werd vrijdag overdag een complete beeldengroep gestolen. Het betreft vier grote en vier kleine aardewerk sculpturen, die een moeder met kinderen uit beelden. De groep stond voor het kinderdagverblijf. Toch kan Zuydgeest ook aardse voorwerpen treffend weergeven. Voorbeelden daarvan zijn de te keningen die hij gemaakt heeft in Diergaarde Blijdorp. In het kader van zijn opleiding aan de Rotterdamse Grafische School Service Van Dijk STERR) Boterstraat 22 - S'Dam Tel. 010-426.32.17 Bijeenkomst voor lesbische moeders SCHIEDAM —De stichting Coerke en Stichting Schiedamse Vrouwen-Emancipatie Organi satie (SVO) hebben een informa tie-avond georganiseerd voor lesbische vrouwen. Het centrale onderwerp van de bijeenkomst is 'lesbisch moederschap'. Dit the ma wordt besproken op woens dagavond 25 november in het Vrouwenontmoetingscentrum, P.K.Drossaartstraat 65 te Vlaar dingen. De informatie-avond is bedoeld voor lesbische vrouwen die reeds moeder zijn, voor lesbische vrouwen die erover denken moe der te worden en vrouwen die meemoederen. De opzet van de bijeenkomst is elkaar de gelegen heid te geven ervaringen en ge dachten uit te wisselen ten aan zien van het lesbisch ouder schap. Na een inleiding van Yvon Luyk, begeleidster project lesbi sche moedergroepen, kunnen de aanwezigen discussiëren. De bij eenkomst begint om 19.45 uur en duurt tot circa 22.30 uur. Kosten van deelname zijn vijf gulden. Eventuele informatie is verkrijgbaar via Coerke tel.435 12 80 of stichting SVO tel.473 45 45. SCHIEDAM Winkelcentrum Hof van Spaland krijgt uitbrei ding van winkels en woningen. Aan het eind van deze maand wordt gestart met de bouw van winkels in twee lagen. Enkele weken iater volgt de bouw van 36 huurappartementen. Het winkelproject grenst aan Hof van Spaland en ligt bij de tramhalte tegenover de Blauwe Brug en aan het Bachplein. De winkels worden verhuurd aan supermarkt Edah en kleding zaak Kien en worden naar ver wachting in juni/juli 1993 ge opend. Direct naast deze winkels wor den woningen gebouwd in zes lagen, met circa 200 vierkante meter in de onderbouw. Met het rijk wordt nog overlegd over de financiering. Zodra dit is afge rond zal ook hiervoor de bouw starten en kan de oplevering be gin 1994 plaatsvinden. Werk van Jo Ramakers SCHIEDAM - De Limburgse beeldhouwer Jo Ramakers (1938) is van 30 november tot en met 20 december te gast in gale rie Interbook International aan de Lange Haven 97. Ramakers exposeert bronzen beelden in combinatie met de collectie acht tiende en negentiende eeuwse Nederlandse schilderijen uit de collectie van de galerie. Jo Ramakers maakt plastieken in brons, giethars, keramiek en plexiglas. Verder werkt hij ook aan stalen - en kinetische objec ten. Aan de basis van dit oeuvre ligt het ontzag voor de vorm en de beheersing van techniek. Tij dens de expositie zijn zowel ab stracte als figuratieve bronsplas tieken van de kunstenaar te be zichtigen. Galerie Interbook International is dagelijks geopend van 13.00 tot 17.00 uur. BERENDOKTER Kinderen en volwassenen kunnen dinsdag 1 en 8 december tussen 14.00 en 17.00 uur gratis met hun beer naar de berendokter in wijkcen trum de Blauwe Brug. De beren dokter houdt een speciaal spreekuur waart alle beren een berenprikje krijgen. Om deze pijn te verzachten vertelt hij ook een berenverhaaltje. BAL Y'S KOOPSHOP verkoop van: - ARTIKELEN - LEKTUUR V -LINGERIE EL - MIDDELEN m - FILMS BALY'S KOOPSHOP - DAM 9-11 - SCHIEDAM (ingang videotheek) Openingstijden ma.-vrij. 10.00-18.00 uur, zat. 10.00-17.00 uur, donderdag koopavond Tel. 010-426 71 26 ROTANHUIS Natuurlijk en sfeervol Schiedam Hoogstraat 109 Tel. OloT- 426 84 32 Vlaardingen Hoogstraat 131-132 Tel. 010 - 434 24 04

De Havenloods | 1992 | | pagina 3