Schiedam roept DRZ uit tot beste sportploeg van het jaar Sportraad viert jubileum met drukbezochte reünie SPORT GSS verrast Open huis Fairplay klassement Wisselbeker Leonidas-Dovido voor Kelly Jung en Marina Mulder DE HAVENLOODS Winst voor HBSS-dames Voetballers kunnen opnieuw een feestje vieren Nieuwe judoclub Hermes kijkt weer omhoog Westland Marathon met extra 5 en 10 kilometer DINSDAG 1 DECEMBER 1992 SCHIEDAM De voetballers van GSS hebben zaterdag in de uitwedstrijd tegen Stellendam goede zaken gedaan door de ge lijknamige gastheer met een 5-2 overwinning af te drogen. Die riante zege komt de ploeg van interem-trainer Leen Warnaar niet ongelegen want GSS ver toeft bijna hopeloos onderin de vierde klasse waarnaar het twee jaar geleden onder diezelfde Warnaar promoveerde. Het is deze jaargang geen mak kelijk seizoen voor de Schiedam mers. Trainer Rene Oomen voerde een verjonging door in de selectie maar kreeg te kampen met schorsingen en blessures. De resultaten waren daarbij niet om over naar huis te schrijven. Toen Oomen in verband met prive- omstandigheden het voetbal even moest laten voor wat het was werd toekomstig GSS-voor- zitter en oudtrainer Leen War naar op verzoek van het bestuur bereid gevonden de honneurs voor onbepaalde tijd over te ne men. Onder de technische leiding van de stand-in werd er nog niet ge speeld omdat het eigen veld in sportpark Harga in erbarmelijke toestand verkeert en een paar keer snel werd afgekeurd. Tegen Stellendam toonden de Schie dammers het spelletjes nog niet verleerd te zijn. Ruud Bijl open de de score en Rob Hortink maakte er 2-0 van. De thuis ploeg kwam nog terug tot 2-2 maar de ploeg van Warnaar had nadien aan een kwartier genoeg op het duel te bepalen. De van een schorsing teruggekomen Frenk Wagemakers schoot 3-2 en 4-2 in het doel waarna Rob Horstink voor zijn tweede doel punt zorgde. SCHIEDAM - Door een wer kelijk aan alle kanten rammelen de defensie heeft Excelsior'20 zondagmiddag het duel tegen Hekelingen uit handen gegeven en met een 5-2 nederlaag een gevoelig pak slaag gekregen. De 'jonge honden' van coach Ed van der Roer gingen voortva rend van start en leken de wed strijd al in een vroeg stadium te kunnen beslissen. In de negende minuut bracht Oscar Biesheuvel zijn ploeg op sublieme wijze op 1-O en ongeveer vijf minuten la ter knalde Richard van der Meer 2-0 in de touwen. Kansen volop voor de thuisploeg maar in de afwerking lieten de voorwaart- sen het verder volledig afweten. Met name Mario Biervliet, de meest technische speler van Thurlede, faalde. Na de goede voorbereiding van Biesheuvel had de aanvaller de bal voor het inleggen maar hij mikte slemielig naast. Hekelingen kwam na de rust met een sterk offensief voor de dag dat al gauw resulteerde in een treffer van Robin de Pui. Nog weigerde Excelsior'20 voor ze kerheid achterin te kiezen waar door het voor de bezoekers wel erg makkelijk was om doelman Ronald Bunte te tarten. Peter Wassink maakte dankbaar ge bruik van de wanorde achterin en bracht zijn ploeg op gelijke hoogte. Maar nog was het niet gedaan met de vechtlust van de subtopper. De Pui maakte het feest compleet door kort na de gelijkmaker 3-2 achter Bunte te knallen. De ijlings door Van der Roer toegepaste wissels (aanvoerder Dennis Gouka maakte zijn ren tree) hadden weinig effect want' het heilige vuur, voor zover dat aanwezig was, kon niet meer worden opgestookt. In de slotfase maakten Wassink en De Pui er 2-5 van mee dankzij Marcel van der Meer (strafschop veroorzaakt). Overigens toverde Van der Roer een nieuw talent voor de dag. De jonge Eric Ruts die dit seizoen nog in A l speelt debuteerde omdat middenvelder Collin van der Heiden gebles seerd toe moest kijken. VLAARDINGEN Het voor de eerste keer opgestelde fair- play-klassement van de KNVB laat een aantal Vlaardingse voet balploegen zien dat een hoge po sitie inneemt. In de zaterdag-competitie staat DVO op een elfde plaats terwijl HVO op een 28e plaats staat. In de zondagcompetitie is Fortuna de best geplaatste vereniging met een 3le plaats. De puntentelling van dit fair- play-klassement wordt via een geautomatiseerd systeem aan de hand van de verwerkte strafza ken bijgehouden. Een club waar van een elftal betrokken is bij een molestatie kan geen aan spraak meer maken op enige prijs in de fairplay-competitie en wordt van verdere deelname uit- VLAARDINGEN - Niet min der dan 188 turners deden afge lopen zaterdag mee aan jaarlijk se clubwedstrijden van de gym nastiekvereniging Leonidas-Do vido. Een volle tribune zorgde voor veel sfeer in de sporthal Westwijk, waar werd gestreden op de onderdelen balk, rekstok, brug, lange mat en springen. Zo wel de recreatie-groepen als de wedstrijd-turners kwamen in ac tie. „Voor de recreatie-groepen is deze wedstrijd het belangrijk ste evenement van het jaar, maanden wordt er getraind om de diverse onderdelen onder de knie te krijgen, met spanning wordt er dan ook naar deze wed strijden uitgekeken", zegt Ria van Helden, belast met de or ganisatie. Voor de trainers bij Leonidas- Dovido zijn deze wedstrijden ook belangrijk om te zien of er bij de recreatie-groepen nog ta lenten zitten die rijp zijn om een plaats te krijgen in de selectie- groep. „Jaarlijks halen we daar toch wel enkele gymnastiek-ta- lentjes uit", zegt Ria van Hel den, die ook moet constateren dat de jeugd niet meer io staat te springen om toe te treden tot die selectie-training. „Dat is veel trainen en de jon gens en de meisjes van 12 tot 15 jaar hebben natuurlijk veel meer te doen dan alleen maar voor het gymnastieksport te werken. School eist veel tijd, terwijl ook de vele ontspanningenmogelijk heden vaak een beletsel vormen om echt alles op zij te zetten voor deze sport." Wisselbeker Toch mag één van de oudste sportclubs uit Vlaardingen niet klagen over belangstelling. „Dat bleek afgelopen zaterdag maar weer, terwijl ook de prestaties van een goed gehalte waren en dat is natuurlijk het werk van de vele trainers bij Leonidas-Dovi do", aldus Ria van Helden. Met spanning wordt uitgekeken naar de uitreiking van de twee wisselbekers bij deze wedstrij den. „De turnster met het hoog ste aantal punten komt voor deze fel begeerde prijs in aan merking, na het opmaken van de balans hadden we zowel in de reactie-groep als bij de selectie twee sterke Bij de recreatie-groep ging de wisselbeker naar Kelly Jung met 32,8 punten. Bij de selectie- groep ging deze beker naar Ma rina Mulder met 34,9 punten. Gezien het aantal gescoorde punten werden in totaal negen gouden medailles uitgereikt. Bij de recreatie-groep gingen deze medailles naar Marijke Velle- koop, Jitske Sikkeman en Kelly Jung. Bij de selectie-groep kwa men Annemiek Vogel, Esther van Ammers, Tamara Stans, Sandra Halhoff, Kim Newton en Marina Mulder voor een gou- de jaarlijkse duhwedstrijden hij Leonidas-Dovido vormen hel hoogtepunt vi den medaille in aanmerking. Ie werden er nog 102 zilveren en Naast deze negen gouden medail- 77 bronzen medailles uitgereikt. it de verenigings-activiteiten terwijl alle deelnemers een fraai uitgevoerd diploma ontvingen. SCHIEDAM Het damesteam van HBSS lijkt zich zo onder hand aardig thuis te voelen in de landelijke klasse. De vrouwen van trainer Jan Kroon draaien bovendien mee en voegden za terdag op eigen terrein weer een twee punten aan hun totaal toe door met 3-1 het bezoekende DSVP te verslaan. Sabine van Eyk, één van de steunpilaren van de Schiedamse formatie, opende in sportpark Harga de score waarna Miranda Broeren voor 2-0 zorgde. In de rommelige tweede helft kr° „n de pupillen van Kroon eerst een tegentreffer en daarna een andere tegenvaller te verwer ken. Toen Edith Pronk door de scheidsrechter van het veld was gestuurd was HBSS even het hoofd kwijt maar de ploeg her stelde zich precies op tijd. Mi randa Broere maakte aan alle illusies van DSVP tenslotte een eind door met een fraaie kopbal voor 3-1 te zorgen. SCHIEDAM Onder de begeleidende tonen van het 'Oerkest' uit Leiden werd DRZ afgelopen vrijdagavond als Sportploeg van het jaar in Schiedam gehuldigd. De Schiedamse 3e klasser pikte de prijs weg voor de neuzen van mede-genomineerden HBSS, het bowlingteam Mu sis Sacrum en Willem Noord uin. Daarnaast kregen alle kampioenen van Schiedam een prijs in de vorm van een beker uitgereikt maar de meeste aandacht ging natuur lijk uit naar de Schiedamse Kampioen van 1992. Rond een uur of tien reikte wet houder Bart de Leede de prijs uit aan de meest succesvolle ploeg van het jaar. Volkomen terecht overigens want de presentatie van DRZ mag er natuurlijk zijn. In één keer stootte de ploeg uit Kethel van de Hoofdklasse door naar het huidige derde klasser- schap. De Schiedamse sport journalisten waardeerden deze prestatie ook door het team van Jan Kleingeld als een van de genomineerde op de lijst te zet ten en uiteindelijk ook als opvol ger van het cricketteam van Ex celsior'20 te kiezen. Aan de lachende gezichten te zien, Teleurstelling dus bij de overige genomineerden, maar het maak te de blijdschap van de voltallige DRZ-selectie er niet minder om. Kampioen De toch al als een vriendenploeg DRZ als kampioen pi bekend staande derdeklasser was vanaf het begin van de avond al stemming makend aan wezig en bleek over een 'para normale' gave te beschikken. Het club- en kampioenslied werd al snel de zaal van sporthal Margriet in 'geblerd' met de leus 'niets meer aan te doen, DRZ is, kampioen' al - naar later bleek - juiste uitgangspunt. Het feest kwam overigens maar moeilijk op gang. 'Oerkest', het uit twintig man bestaande en in Schiedamse kleuren gestoken Leidse blazersorkest, deed wel zijn best maar de voetjes kwa men nooit van de vloer. Een veel gehoorde klacht was overigens dat er op de ten gehore gebrach te muziek niet te dansen was. Danseressen Daarnaast duurde de presentatie door Jan Tsjassens van de Dienst Sport en Rekreatie (te) lang want aan de waslijst van alle kampioenen scheen geen eind te komen. Vol aandacht werd er daarentegen wel geke ken naar het octet danseressen van 'Fata Morgana' die in 'ge waagde' pakjes de aandacht op eisten van de gehele, voor deze gelegenheid tot feestzaal omge bouwde, sport- en evenementen hal Margriet. Pas tegen een uur of tien - het uur U - werd het rumoeriger en het hek van de dam was hele maal bereikt toen bekend werd gemaakt dat de ploeg van Jan Kleingeld eerste was geworden. In polonaise werd er naar het podium geschreden om daar een klein feestje met de danseressen te bouwen. Een feest dat toch nog tot in de klein uurtjes duur de. VLAARDINGEN- Met een druk bezochte reünie vierde de Vlaardingse sportraad vorige week haar 25-jarig jubileum. Veel oud-leden en oud-ambtena ren waren naar het Vlaardingse stadhuis gekomen om dit jubile um te vieren. Het werd met een nostalgische leestafel en enkele panelen met oude foto's een feest van de herkenning. Sportwethouder Agnes van Ar- denne opende het jubileumfeest met een terugblik in het verle den. „Al op 24 juli 1964 werd door het toenmalige college van burgemeester en wethouders be sloten een commissie in te stellen die onder leiding van wethouder Teun de Bruin advies moest uit brengen over het samenbrengen van de belangenbehartiging be treffende sport en recreatie. Daarna duurde het nog even, voordat op 16 november 1967 door burgemeester Heusdens de sportraad officieel werd geïn stalleerd", liet Agnes van Arden- ne de oud-sportraadsleden we ten. Deze eerste sportraad stond on der voorzitterschap van wethou der Walstra, terwijl de presentie lijst van die tijd nog onbekende namen liet zien van Dick Hadde- man, Maarten Hoogerwaard, Daan van Kampen, Ton Leewis, Oppe, Dicke van der Snoek en Gilles Verstege. Zij waren vorige week dan ook aanwezig op die reünie. De sportraad was in Vlaardingen het eerste orgaan, sinds de wijziging van de ge meentewet in 1964, dat bevoegd heden kreeg. Burgemeester Heusdens liet toen ook weten. „Dat het in belangrijke mate van deze ervaringen zou afhangen of ook op ander terrein van over heidszorg soortgelijke raden al dan niet spoedig zouden vol gen." Bestaansrecht De sportraad heeft in de afgelo pen 25 jaar haar bestaansrecht meer dan bewezen. „Met ruim 18 duizend georganiseerde spor ters in Vlaardingen mag het be lang van deze sportraad niet on derschat worden", aldus Agnes van Ardenne. Toen in 1982 werd besloten en kele bevoegdheden van de sport raad af te nemen en de gemeen teraadsleden geen deel meer te laten uitmaken van dit orgaan, toonde de sportraadsleden hun kracht. Binnen enkele jaren wa ren die bevoegdheden én de ge meenteraadsleden weer terug in deze raad. „De oorspronkelijke gedachte voor het instellen van de sportraad was toch het ver sterken van de relatie tussen sport en politiek. Dit komt het best tot zijn recht in een directe uitwisseling van gedachten tus sen politiek en sportvertegen- woordigers", aldus Agnes van Ardenne. In de afgelopen 25 jaar is er veel tot stand gekomen. „Er zijn turnzalen gebouwd, twee sport hallen in de Westwijk, een sport en spelhal in de Oostwijk en een zwembad in de Holy gereali seerd. Verenigingen kregen een nieuwe accommodatie zoals de hockeyclub Pollux, atletiekvere niging Fortuna en de postdui venvereniging De Adelaar, ter wijl er ook nieuwe verenigingen zijn ontstaan zoals de jeu de boulesclub Vlaardingen, hon denschool Woef, kanovereni ging Natsec en de volkstuinvere niging Moerman", blikt Agnes van Ardenne terug in de geschie denis. Bezuinigingen De laatste jaren staan in het te ken van de bezuinigingen, die de sport door het inleveren van sportvelden en fusies wil berei ken. „Fusies zijn als uitgevoerd en dat geeft aan, dat de sport zelf mee wil doen om de pijn van het bezuinigen zo klein mogelijk te houden. Gefuseerd zijn inmid dels in Vlaardingen de gymnas tiekclubs WIK, Testo en LVT in Triade, Deltasport werd ge vormd uit de voetbalclubs DSS en Vlaardingen en HSC kwam tot stand uit De Hollandiaan en Satelliet, terwijl heel resent de zwemclubs WIK en Viking op gingen in de Walrus." Veel herinneringen werden er die avond opgehaald, terwijl er ook naar de toekomst werd gekeken. De huidige sportraadsleden kre gen nog veel adviezen mee van de oud-raadsleden om de sport in Vlaardingen ook in de nabije komst veilig te stellen. Organisator van de reünie van de sportraad Gerard van Leeuwen tweede van links) tussen zijn oud-collega's Jacqueline du Mortier, Jo van der Lugt, Mar Goumare en Wim van de Graaf VLAARDINGEN - Vlaardin gen is een nieuwe judovereniging rijker. De ex-trainer van de ju doschool van Tino Hoogendijk, John van Eerdenburg heeft on langs een nieuwe judovereniging opgericht onder de naam Tsuq- Ashi. „Bij Tino Hoogendijk kreeg ik niet voldoende ruimte om het wedstrijd-judo te beoefenen, daarom heb ik besloten zelf een club op te richten", aldus John van Eerdenburg, die al veel ju doka's naar de nationale top heeft gebracht. „Binnenkort krijg ik bij de sportschool van Wildeboer in de Oostwijk een ruimte om te trainen", zegt de Vlaardinger, die voorlopig zijn onderdak heeft gevonden in het gebouw van Sportarcade in Schiedam. „Ik wil me met de nieuwe vereniging zowel op Vlaardingen als Schiedam gaan richten." De prestaties van zijn pupillen op de diverse wedstrijden zijn al zeer hoopgevend. Afgelopen za terdag kwamen enkele judoka's uit op wedstrijden in Ouddorp. Lee Suurmond veroverde in de gewichtsklasse tot 28 kilogram een eerste plaats op het sterk bezette toernooi in Ouddorp. Bij dit succes bleef het niet voor de Tsuq-Ashi judoka's. Sonja Ale- man en Natascha van Gurp gre pen ook het goud in de gewichts klassen 31 en 37 kilogram. Leoni Brok en Melanie Weij veroverde een derde plaats, terwijl Martin Wijker net naast die derde plaats greep. Hermes hoekte een 3-1 overwinning op RKA VV. SCHIEDAM Een 3-1 over winning tegen RKAVV en drie plaatsen winst op de ranglijst. Aan het gezicht van Hermes DVS-trainer Jan van der Velden die zondagmiddag met een triomfantelijke gelaatsuitdruk king in het clubhuis bivakkeer de, viel duidelijk te constateren dat hij uitermate te spreken was over de verrichtingen van zijn manschappen. En niet voor niets natuurlijk. Hermes speelde tot zondagmiddag half drie een on beduidende rol in de tweede klasse maar belandde na de zege op de derde plaats en kijkt reik halzend uit naar de ontmoetin gen met de nummer een VIOS en nummer twee Quick uit Den Haag. Al in de tiende minuut keek het bezoekende RKAW op Harga tegen een 1-0 achterstand aan die door Danny van der Krogt op het scorebord was geschoten. Na goed voorbereidend werk van Edwin Hazenbroek bij de achterlijn belandde de bal voor de voeten van 'Krogt' die zich het buitenkansje niet liet ontne men. In het eerste deel kreeg de doelpuntenmaker de kans op zijn tweede treffer maar doel man Sebastiaan Gijsbertsen kweet zich, evenals Hans Eggel- meijer'van Hermes aan de ande re kant, uitstekend van zijn taak. De trouwe Hermes-aanhang moest tot de 80-ste minuut wachten totdat het RKAVV-net weer bolde. Na een aardige solo van Rene Grimmius schoot de aanvaller de bal op eigenaardige wijze in de kruising en leek de wedstrijd gelopen. Maar Hans Droge deed nog een duit in het zakje. Uitblinker Arjan van der Lee kopte door op Van der Krogt die op zijn beurt Droge in stelling bracht: 3-0. Toch deden de gasten nog iets terug al ging daar wel een dek- kingsfout van John Pijpers aan vooraf. Tim de Leede profiteer de en gaf Eggelmeijer het nakij ken. RKAVV gaf zich niet zo maar gewonnen en ging op zoek naar meer doch kwam niet ver der dan een schot op de paal. VLAARDINGEN Naast de halve en hele marathon kan er aan de 24e Internationale West- land Marathon ook deelgeno men worden aan een 5 en 10 kilometer. Deze wijziging en het feit, dat de start en finish ver plaatst zijn van Maassluis naar Naaldwijk, hoopt de organisatie meer sponsors voor dit evene ment te vinden, dat op zaterdag 27 maart 1993 op het program ma staat. De toevoeging van de 5 en 10 kilometer aan het programma van het Westland Marathon is tot stand gekomen in nauwe sa menwerking met de atletiek ver eniging Olympus'70. De hele marathon kan tevens door KNAU-licentiehouders als wed strijd worden gelopen. De start voor alle afstanden vindt plaats op het terrein van de Bloemen veiling Holland in Naaldwijk. De starttijd is 13.00 uur. Voor meer informatie over deze Westland Marathon kan men te recht op telefoonnummer 01748- 14052. In samenwerking met De Havenloods en Het Zuiden. 1Leonard van Utrecht Excelsior 2. Errol Refos Feyenoord 3. Ron van den Berg Sparta 4. Michel Valke Sparta 5 Ton Pronk Excelsior 6. John Metgod Feyenoord 7. Ed Ridderhof Excelsior .8. Jozsef Kiprich Feyenoord 9. Regi Blinker Feyenoord 10. Peter Bosz Feyenoord 11. Gaston Taument Feyenoord Rob Witschge Feyenoord John de Wolf Feyenoord John Veldman Sparta 15. DeanGorré Feyenoord 16. Arnold Scholten Feyenoord Johan Gabriëls Excelsior Henk FrSser Feyenoord Peter Barendse Dordrecht '90 Gerrie Slagboom Feyenoord Edward Metgod Sparta 3. Oscar Moens 4. Joop Hiele

De Havenloods | 1992 | | pagina 5