Leg je OOR te luister bij Radio Rijnmond 9 Goede ontvangst Radio Rijnmond in New York, USi Waarom Nico Haasbroek zijn heil zoekt bij psychiater FM 93.4 Mhz. DECEMBER 1992 - ZESDE JAARGANG NR. 12 - VERSCHIJNT MAANDELIJKS IK WORD GEK Op de bank bij mijn psychiater, enigszins verkrampt. Een druile rige avond. „Wat scheelt er aan, meneer Haasbroek?" „Ik voel me de laatste tijd niet goed, dokter." „Heeft u enig idee waar het aan kan lig gen?" „Ja, het heeft met mijn werk te maken. De media." „Moet ik daarbij den ken aan geesten of bo venaardse verschijnse len?" „Nee, het gaat om Ra dio Rijnmond en ande re media in deze regio. Hoewel..., mijn secreta resse heeft van een hel derziende gehoord dat het in de toekomst slecht zal gaan met Ra dio Rijnmond. En op Eerste Kerstdag beste den we wel aandacht aan mediamieke za ken." „Daar snap ik niks van. Ik volg u en uw omroep slechts zijde lings, maar ik hoor al tijd dat het heel goed met Radio Rijnmond gaat. Alleen lees ik de afgelopen weken steeds over leningen aan de televisie en over ene Tiesma. Hoort dat ook bij Radio Rijn mond?" „Nee dokter, dat is het hem nou juist. Ik word door die berichten ach tervolgd, maar Tiesma en de lokale TV staan los van onze regionale omroep." „Hoe zit het dan?" „Dat is een heel ver haal..." „Gaat u rustig uw gang. Ik werk volgens uurtarief." „OK, dat is niet anders. 'Naarmate Radio Rijnmond meer een succes werd, namen de concurrentie en de pogingen om dat succes te benvloeden roep zich formeel van de wetgever niet met TV bezighouden. Toen werd onze regio opgeheven en moesten we zo nodig voor het zuidelijk deel van de provincie gaan uitzen den. We schikten ons in dat lot. Vervolgens wil de de gemeente Rotter dam zelf met lokale omroep beginnen. Ties ma verliet uit vrije wil Radio Rijnmond om die klus te klaren en en passant nam hij de mi- granten-TV mee. Ondertussen ontwik- In 1983, al weer bijna tien jaar geleden, kwam ik bij Radio Rijnmond. Als hoofdre dacteur. Tiesma was directeur. We zonden uit voor het gebied van het Openbaar Lichaam Rijnmond. We waren een regionale omroep, maar soms gebruikten we onze representativi- teitsverklaring en zendmachtiging voor lokale omroepinitiatie- ven en TV-experimen- ten. Migranten-televi sie bijvoorbeeld, al mocht de regionale om- kelde Radio Rijnmond zich goed. In 1989 lan ceerde ik een plan dat uitging van een vorm van samenwerking tussen de regionale krant, de lokale TV en Radio Rijnmond. Ik voorzag dat er in Rot terdam nog maar één dagblad zou overblij ven, voorspelde nieuwe bestuurlijke verhou dingen en liep vooruit op de invoering van de niet-Hilversumse etherreclame. Het Rot terdams Dagblad en de lokale TV wilden niet tot de voorgestelde sa menwerking komen. Overigens kwamen al mijn voorspellingen uit. En nü is de situatie als volgt: het oude zendgebied wordt (op een kleine uitzonde ring na) weer in ere hersteld. Achter onze rug om begon de ge meente Rotterdam een idiote discussie over twee mogelijkheden: 1. In dat nieuwe oude zendgebied van Radio Rijnmond zorgt Radio Rijnmond voor de ra dio en Omroep Rotter dam voor de TV. Die formule houdt een sa menwerking in tussen de twee omroepen, die die samenwerking to taal niet zien zitten. 2. Om te bepalen wie in dat nieuwe oude zend gebied de omroep wordt, dient te worden gekozen tussen Radio Rijnmond en Omroep Rotterdam. Dezelfde gemeente die dus enkele jaren gele den aandrong op een scheiding tussen regio- Vervolg pag. RRR2 zowel kwa- p van Neder- IVEN! e Radio-Rijn- i. LAAT Telefoon: e uitzendin- Radio Rijn- 1 envelop naar: tbus 151 0 BM Rotter- Uit onderzoek blijkt di litatief als kwanljtatii land is. DAT Wat let u om u o^l&gj mond-Club? Dat koi MERKEN DAT^ In ruil voor uw onze programma'! de Radio Rjj reductie op de moqeliikhéii gen bij te woi Dus: sluit u mond. Stuur deze boi Radio Rijnmom dam. Zet in de linkeJ^^ÊPhoek: Cl U ontvangt dan welkomstcadeautjl acceptgiro en een

De Havenloods | 1992 | | pagina 9