DISCO Vlaardingse noemt hulp aan Russen een bittere noodzaak WATERWEG t TER MEULEN t TER MEULEN DE HAVENLOODS Herenavond WEEK AANBIEDING ALLEEN DEZE WEEK mjyy voor: 24" Van Gogh inspiratiebron voor textielclub Vrije Akademie Zangdienst 'Vooral ouderen en kinderen dupe van slecht functionerende economie' 'Oproep aan bedrijfsleven' Russische pop en klassiek Vertrouwd en gezellig tafelen in Partyhoeve DONDERDAG 3 DECEMBER 1992 WATERWEG - Bar-dancing Hallo in Vlaardingen houdt van avond, donderdag 3 december, een Gentlemens Night met 'spectaculaire optredens die wei nig om het lijf hebben', Tot 01.00 uur hebben alleen heren toegang. De avond begint om 21.00 uur en de entree bedraagt een tientje. Donderdag 10 december volgt een optreden van Sugar Lee Hooper, die onder meer heeft opgetreden bij Paul de Leeuw en Tineke. Ook hier kost een kaart je 10 gulden en is de aanvang 21.00 uur. Voor informatie en kaartreserveringen kan men bel len met nummer 010-4342255. Hallo is gevestigd aan de Oost- havenkade in Vlaardingen. Kaarten Kerst-in in voorverkoop VLAARDINGEN —Alle 55- plussers zijn Eerste Kerstdag, vrijdag 25 december, welkom in trefcentrum De Bijenkorf. De Kerst-In duurt van 11 tot circa 20 uur. Kaarten voor deze dag zijn in de voorverkoop verkrijg baar. Belangstellenden kunnen deze op 7, 8 of 9 december tus sen 10 en 11.30 uur ophalen. Adres: Reigerlaan 105. De Kerst-In wordt georgani seerd door de Stichting Raad voor het Ouderenwerk in samen werking met de ouderenbond KBO. Het programma voor die dag is gevarieerd: spelletjes doen, opvoering van de eenakter Kerstmorgen door Treve Duo, optreden van de Senioren Mondharmonicavereniging uit Spijkenisse en een kerstdiner. Toegangskaarten voor de Kerst- In kosten ƒ17,50. BODY-CARE ol 62b Schl«dam TER MEULEN 'The Celts' en 'Epona', 786012 Wegener huLseanhuLsbLaden Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubneksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010 - 4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus Vlaardingen, tel. 010 - 8.30 - 17.00 u„ vrijdag 08.30 tot 16.00 u. ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: H. v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) SCHIEDAM N. v/d Marei (tel. privé 010 - 4.716.693) MAASSLUIS A. v. Yperen (tel. privé 010 - 4.709.829) DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel.privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). REDACTIE: Peter Braad (eindredacteur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp. Sport Gerard 5 Verver (tel. privé: 01899-17787) Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij anders vermeld Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. DE HAVENLOODS huis lijnt elke donderdag huis-aan- :hijnt elk in Rotterdam e.o. in 13 edities e is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen BV. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade directeur R.M. Brokking, commercieel adj.- directeur Wegener huis-aan-huisbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 door ANNETTE BRAAD VLAARDINGEN - Van Gogh, de wereldberoemde Ne derlandse schilder, blijft eeuwig een inspiratiebron voor de mens. Vorig jaar stond in het teken van zijn sterfdag, honderd jaar gele den en dat hebben we geweten ook. De kalenders en affiches vonden gretig aftrek. De ten toonstellingen waren bomvol bezoekers; kortom iedereen heeft wel iets gemerkt van deze nagedachtenis aan onze gevierde schilder met zijn bijzonder leven. De Vrije Akademie in Vlaardin gen heeft in dat jaar haar cursis ten betrokken bij het schilderen van Van Gogh en op allerlei manieren geprobeerd zijn the ma's uit te werken op een eigen tijdse manier. Momenteel exposeren de deelne mers van de textielwerkplaats van bovengenoemde akademie in de expositieruimte van Vaart land. Hanneke Zonne, één van de ent housiaste deelnemers, (ze zit al minstens tien jaar op deze club) vertelt het volgende: „Op de tex tielwerkplaats werk je in eerste instantie vrij. Af en toe, wanneer het nodig is, kunnen we om be geleiding vragen. Bijvoorbeeld als we vastzitten of geen thema meer weten voor ons werk. Wil- ma. Kuil, vaste docente aan de Vrije Akademie springt dan bij. We hebben vóór we in de werk plaats vrij gingen werken alle maal les van Wilma gehad, dus we kennen haar manier van be geleiden. Zij kwam ook op het idee om Van Gogh als inspiratie bron te nemen." Ontwerpen Wanneer we het geëxposeerde werk bekijken zie je inderdaad dat de applicaties, borduursels en de beschilderde stoffen zijn gemaakt naar aanleiding van an sichten van prenten van Van Gogh. „Maar we zijn niet alleen daar mee bezig hoor", voegt Hanneke Zonne er aan toe. „Het ontwerpen staat bij ons op de eerste plaats. We hebben een idee, tekenen dat, vergroten dat, plakken en knippen een collage en dan gaan we stoffen zoeken. En dan begint het echte werk. Ik ben zelf niet zo'n borduurtype", bekent ze. „Ik ben nogal slordig, dus ik kies voor het stevigere werk." Als we de tentoonstelling met een flink aantal werken bekijken, hangt het vol met verschillende stijlen en technieken. Van hele kleine borduurseltjes, een soort land schappen tot grote wandlappen (bijna drie dimensionaal) waar een vlinder probeert uit te vlie gen. Vaartland, het verzorgingstehuis aan de Dillenburgsingel in Vlaardingen, is al zo'n klein jaartje bezig tentoonstellingen van amateurkunstenaars te or ganiseren. Vorig jaar een over- Werk van Hanneke Zonne zichtstentoonstelling van Frede- rik Oversluizen, een cursist van de Vrije Akademie en initiatief nemer tot deze tentoonstellin gen. De 50-plus tekenclub en nu de textielwerkplaats. Mensen die willen gaan kijken doen er ver standig aan eerst even te bellen naar Vaartland (telefoon 4747448), want de ruimte waar het werk hangt wordt voor meer doelen gebruikt dan alleen ten toonstellingen en voor een geslo ten deur komen is niet zo'n pre tje. VLAARDINGEN —In de Em- mauskerk wordt zondag 6 de cember een zangdienst gehou den. Het gospelkoor Asoteba uit 's-Gravenzande verleent mede werking aan deze dienst. Guus Korpershoek begeleidt de zan- glustigen op het orgel. De dienst begint om 17 uur. De Emmauskerk is gevestigd aan de van Linden van den Heuvellsin- gel- VLAARDINGEN De Shell Postzegelvereniging verzorgt op zaterdag 5 december een beurs voor filatelisten. Ditmaal heeft de vereniging onderdak gevon den in één van de zalen van de Bethelkerk, aan de Burg.Verka- desingel 26. De beurs duurt van 11 tot 16 uur. Toegang is gratis. PASVORM De stichting Pasvorm, die jonge vrouwen sti muleert tot scholing, ontvangt van het Juliana Welzijn Fonds een bijdrage van 7000,-. Pas vorm wordt daarmee in staat gesteld om de entree en ontmoe tingsruimte van het pand aan het Broersveld 142 in te richten. VLAARDINGEN De sta ten en republieken die voor- heen de Sovjet-republiek vormden moeten sinds ze zelf standig opereren hun eigen handelspolitiek bedrijven. Het dictaat van de staat is vervan gen door een vrije-markteco- nomie. En daar heeft men nog geen kaas van gegeten. De toestand is er, op z'n zachts gezegd, chaotisch. Met de winter voor de deur, die vele malen kouder is dan de Hol landse zullen met name oude mensen maar ook alleen staanden en gezinnen met veel jonge kinderen het heel moei lijk krijgen. De prijzen van de eerste levensbehoeften als voedsel, kleding en brandstof zijn enorm gestegen en veel is niet te koop of schrikbarend duur. Mevrouw Kluiters uit Vlaardin gen, gehuwd met de zoon van een in Nederland wonende Oek- raïnse. wordt door haar familie in de Oekraïne goed op de hoog te gehouden van de ontwikkelin gen. „Er is heel weinig te koop. De lonen zijn weliswaar opgetrok ken maar kunnen bij lange niet de prijsstijgingen bijhouden. Met name oude mensen en al leenstaanden met kinderen krij gen het daardoor erg moeilijk. De prijzen voor de levensmide- len zijn enorm hoog. Vlees en groenten zijn heel duur. Een kilo Mevrouw Kluiters: „Er is boter bijvorbeeld kost circa 300 koeponnen. Zet dat af tegen een loon van 2800 koeponnen, dan is het duidelijk dat er hulp nodig is. Want ook de medische voor zieningen zijn minimaal. De pro blemen waar deze mensen mee te kampen hebben gaan nog jaren duren. Die zijn niet één, twee, drie op te lossen." INGEZONDEN BRIEVEN De actie tegen de geplande vuilstort in de Lickebaert slaat goed aan. Massaal blijkt men een boom te willen kopen voor het Volkspark dat de afvalberg onmogelijk moet maken. Inmiddels zijn er meer dan 7500 bomen verkocht die zaterdag 12 december geplant zullen worden. Ondernemers blijken moeilijker bereikbaar. Vandaar onderstaande oproep aan het bedrijfsleven van de actiegroep tegen de vuilstort. Geachte ondernemer. Wonen en werken in Vlaardingen, Maassluis en Maasland is altijd prettig geweest. Hoewel onze gemeenten uit milieu-oogpunt relatief zwaar belast zijn. Als het aan 'minister Alders ligt, wordt deze belasting binnenkort verder opgevoerd. Hij heeft namelijk de Lickebaert aangewezen als stortplaats voor bouw-, sloop- en be drijfsafval. En dat midden in het natuur- en recreatiegebied Mid den-Delfland! Iedereen hier in de directe omgeving is uiteraard tegen. Maar: wat is er te doen tegen dit besluit? Er is een alternatief plan op tafel gelegd. De stort zou ook op de Maasvlakte gerealiseerd kunnen worden. Een visie die in Den Haag niet gedeeld wordt. Er is ook al een schorsingsverzoek ingediend bij de Raad van State. Dat is afgewezen. De gemeente Vlaardingen is er nu aan gehouden om het bestemmingsplan te wijzigen. Maar zal door uitgebreid procederen wel proberen om zoveel mogelijk tijdwinst te boeken. En die tijd kunnen we gebruiken! De initiatiefgroep 'Geen Puinhoop in de Lickebaert' heeft een plan uitgewerkt om een bos met 12.000 snel "groeiende bomen en struiken aan te leggen. Iedereen die zijn ongenoegen wil uiten, kan aan de actie deelnemen door voor 5 gulden een boom te kopen. En deze onder eigen naam te planten. Zo geven we samen concreet vorm aan ons groeiend verzet tegen de vuilstort! Welke politicus zou de impopulaire maatregel durven nemen om over een paar jaar een heel bos met de grond gelijk te maken? Dat kost stemmen... Milieuwethouder Kees van der Windt noemt de actie 'sympathiek'. En geeft aan dat de gemeente Vlaardingen niet zal ingrijpen als het Volksbos binnenkort aangelegd wordt (de Havenloods d.d. 19 november). De actie wordt hartelijk ontvangen. Bijna alle huisartsen en bloe misten fungeren inmiddels als verkooppunten. En vele bedrijven hebben inmiddels ingetekend voor 50 of 100 bomen. Wij vragen ook u en uw bedrijf om aan de actie deel te nemen. Dat kan eenvoudig door ons te faxen via nummer 010-4601230/4344810. Initiatiefgroep 'Geen Puinhoop in de Lickebaert' Een koepon is het tijdelijke be taalmiddel nu de Russiche roe bel uit de gratie is geraakt. De -koers is gelijk aan die van de roebel en voor één dollar ont vangt men 420 koeponnen. Toestemming De Vlaardingse houdt zich al geruime tijd bezig met het inza melen van pakketten voor Polen die worden verzonden door Per fect, een Nederlands-Belgische onderneming die al jaren hulp pakketten vanuit Nederland, Frankrijk, België, Engeland en Amerika aan huis aflevert bij de geadresseerde. Sinds enige tijd is door diverse autoriteiten toestemming ver leend om hulpgoederen af te le veren in de Baltische staten, dus Estland, Letland en Litouwen alsmede Wit-Rusland en Kaling- rad. 60 kilometer voorbij de Poolse grens. Elke twee weken vertrekt een transport. De pak ketten zijn verzekerd en worden uitsluitend op vertoon van een legitimatie afgegeven. „Nog niet het hele land kan wor den bediend. In Rusland rijden de wagens naar Sint Petersburg en Moskou en tot circa 100 kilo meter daarom heen. In de Oek raïne van Odessa tot het uiterste puntje van dit gebied. Mensen die iets ontvangen uit Nederland zijn heel blij. Deze vorm van goederen verzenden is een hele uitkomst omdat via de PTT in Rusland niet alles goed aan komt", is de ervaring van zowel mevrouw Kluiters als van ande- Kaartenbak Wetende hoe de toestand in Rusland is zet zij zich volledig in voor de bevolking van dit land. Ze legt een kaartenbak aan met adressen van mensen die drin gend hulp nodig hebben. Daar naast bereidt ze een actie voor ten bate van de bevolking in de Oekraïne die in het voorjaar zijn beslag moet krijgen en waaraan ondermeer de zangeres Marjol Flore haar medewerking leent. Om de pakketten met hulpgoe deren op de plaats van bestem ming te krijgen moeten de doua ne-formulieren correct worden ingevuld, in het Russisch. „Mis schien zijn er mensen die de taal beheersen en ons daarbij willen helpen", vraagt ze daarom. Ook hoopt ze da,t er families zijn die, alleen of samen met anderen, een gezin, een alleenstaande of ouder persoon willen adopteren en hen met een zekere regelmaat, bijvoorbeeld een keer per drie maanden, een pakket met voed sel en kleding willen sturen. „Het verzenden is niet goed koop. Aan administratiekosten is men f42,- per pakket kwijt. Daar bovenop komt nog een be drag van f4,- per kilo. Is het pakket zwaarder dan 25 kilo dan wordt voor elke kilo meer f 6,30 in rekening gebracht. De pak ketten zijn gemiddeld zes tot acht weken onderweg. Na ver loop van tijd krijgt men een ont vangstbewijs teruggestuurd, zo dat men weet dat de goederen zijn aangekomen," zo legt me- vrouw Kluiters de gang van za ken uit. Via het telefoonnummer 010-4741942 is zij bereikbaar voor meer informatie. OriAri hrinf haar ontevedenheid over de "peil UriLl gang van zaken tijdens de laatste van hot PH A Algemene Beschouwingen Van IlLÏ V^LJ/\ De christen-democraten zijn van mening dat op de wijze waarop SCHIEDAM Het CDA heeft het Begrotingsdebat werd geor- in een open brief aan burgemees- ganiseerd (vooraf in commissie ter Scheeres blijk gegeven van vergaderingen, daarna plenair in ROTTERDAMMERS HELP Beste klanten van TER MEULEN Radio Rijnmond zegt 't. De krant zegt 't. Stads-TV zegt 't. Het is waar, het gaat minder goed met TER MEULEN. Maar wij, als medewerkers, willen alles op alles zetten om TER MEULEN te redden. Sommigen van ons werken hier al 35 jaar. Dat laat je je niet zomaar afpakken. Daar knok je voor! Over 3 jaar bestaan we een eeuw. 100 Jaar TER MEULEN! Dat willen we met z'n allen meemaken. Help ons. Kom de komende weken massaal naar onze warenhuizen. We beloven dat wij u op ons allerbest zullen helpen. Wat zou Rotterdam zijn zonder Euromast, zonder Blijdorp en zonder Feyenoord. Dat kan toch niet! En zo is het ook met TER MEULEN. Mensen we rekenen op u, want we blijven toch een steengoed warenhuis! Alvast bedankt, namens de medewerkers van een marathonvergadenng van zo'n acht uur) niet bijdraagt aan het verkleinen van het gat tussen politiek en burgers. Volgens het CDA waren bij de commissievergaderingen vrijwel geen belangstellenden aanwezig. „Ook tijdens de middagsessie van de Beschouwingen zaten weinig toehoorders op de publie ke tribune. Een veel gehoorde klacht van burgers was, dat zij zich niet altijd vrij kunnen, ma ken van hun werk om naar dit soort bijeenkomsten te gaan. De weinigen die wel de moeite had den genomen om te komen luis teren, werden geconfronteerd met een 'theepauze' van meer dan vijf kwartier." „De toegewezen spreektijd werd door alle fractievoorziters, maar ook door de leden van uw colle ge in eerste, maar ook in tweede, termijn ver overschreden. Wij zijn van mening, dat u als voor zitter de aangewezen persoon bent om de sprekers op hun ver antwoordelijkheden in deze te wijzen", aldus de CDA-fractie. Het CDA heeft het voornemen om voorjaar '93 met een voorstel te komen voor een andere af handeling van de Algemene Be schouwingen. In een eerder sta dium tekende de VVD grote be zwaren aan tegen de huidige op- VLAARDINGEN—Jazz, pop en klassieke gitaarmuziek. Dat kan het publiek komende dagen verwachten in Maddox, het uit gaanscentrum aan de Kon.Wil- helminahaven 2. Vanaf 22 uur vanavond treedt het Maarten Ornstein Kwartet op, dat jazz en geïmproviseerde muziek speelt. Een combinatie van pop en zi- geunermuziek speelt de Rus Igor Odjila op zaterdag 5 december. Aanvang tevens 22 uur. Toe gangsprijs tien gulden. Het Gro nings Gitaar Duo doet zondag middag Vlaardingen aan. Wer ken van Scarletti, Little en De bussy weerklinken vanaf 15.30 uur. Entree ƒ17,50. Muziekspecials in Filmhuis SCHIEDAM In het Filmhuis (Nieuwstraat 12) draait het deze week om muziek. Vrijdag 4 december wordt 'The Commitments' vertoond. Het troosteloze Dublin met een leger werklozen biedt jonge mensen een weinig rooskleurige toe komst. Eén van hen, Jimmy Rabbitte, besluit een soulband op te richten om zich los te ma ken uit de grauwe massa: eerlijke muziek, recht uit het hart. De middelen zijn beperkt, maar het enthousiasme is des te groter. Met het succes van de band ne men echter ook de spanningen toe... Met soulklassiekers als 'In the midnight hour' en 'Try a little tenderness'. 'The fabulous Bakerboys' ligt zaterdag 5 december op de spoe len. De broers Frank en Jack verzorgen al jaren het muzikaal behang in stoffige cocktailbars. Om de dalende belangstelling voor hun spel tegen te gaan. nemen ze zangeres Susie Dia mond (Michelle Pfeiffer) aan. Een ex-callgirl met een zwoele stem. Aanvankelijk sarcastisch tegen de broers, later ligt ze ver leidelijk op Jack's vleugel en brengt het mis te verstane 'Ma- kin' whoopie' ten gehore. Aanvang van beide films 21.30 uur, toegang vijf gulden. De Partyhoeve aan de Vlaardingsedijk 4. Zakelijk bekeken MAASSLUIS Het wordt steeds gezelliger in culinair Maassluis. Sinds Nico en Joke Capellen de beschikking hebben over een 'idyllisch' gelegen boer derij aan de Vlaardingsedijk nr.4, geschikt voor een roman tisch dinertje voor twee, maar ook voor grote gezelschappen en partijen, staat hun telefoon voor reserveringen niet meer stil. Joke en Nico Capellen hebben reeds een goede naam opge- bouwd met hun Restaurant De Lantaern in de oude binnenstad, dus voor wie vertrouwd, gezellig en verantwoord wil tafelen met een toegevoegde waarde, moet zeer zeker eens naar 'De Party hoeve'. Op zaterdag 5 december heeft Capellen een 'Pakjesavond menu' met veel extra's en op 13 december staat een 'Bourgondi sche' dis op het menu. Voor der gelijke festiviteiten is het raad zaam om van te voren in te schrijven, want het restaurant biedt plaats aan veertig gasten beneden en dertig boven. Voor grotere groepen biedt de party zaal plaats aan ruim vijftig per sonen. Vindingrijk en origineel is Joke Capellen in de entourage van het etablissement beslist: zo over dekte zij de vloer onlangs nog met kleurige herfstbladeren, wat een heel bijzonder cachet aan de intieme sfeer gaf. Er kan dage lijks worden gedineerd 'a la car te", maar op maandag en dins dag is de Partyhoeve gesloten. Uiteraard kunnen op die dagen geplande bruiloften en partijen wel terecht in deze authentieke lokatie, waar men zich thuis zal voelen: Met het uitzicht op de Boonervliet, een goed glas wijn en een heerlijk diner.

De Havenloods | 1992 | | pagina 3