Stort bouw- en sloopafval stuit op resoluut verzet WATERWEG DE HAVENLOODS Open huis bij Centraal Wonen Ellen den Ouden verbeeldt Roemeense gezondheidszorg 'Stampei' met bal na Oudejaarsavond Maassluis en Hoek van Holland tegen selectie Oranjebuitenpolder 'Trust' in het Filmhuis Dansdag in De Erker Orgelklanken Rock en folk in Podium Met Kunstbus naar concert Muziek, seks en tuinieren Kerstconcert muziekschool The Rita Young Kerstshow DONDERDAG 10 DECEMBER 1992 VLAARDINGEN De Vere niging Centraal Wonen houdt op vrijdag 11 december open huis. Van 20.00 tot 22.00 uur kan men het project bezichtigen. Centraal Wonen is een complex van 24 woningen vlakbij het cen- 'rum. Behalve 4-, 3- en 2-kamer- woningen beschikt men er over gezamenlijke ruimten. De men sen die er wonen zijn lid van een vereniging en kunnen gezamen lijk activiteiten ondernemen. Dat kan variëren van een avond je bowlen, samen eten tot in de tuin werken. De vereniging is op zoek naar enthousiaste mensen, die actief willen zijn in Centraal Wonen. Wie daarover meer wil weten kan bellen telefoon 434 17 72 of 234 00 007. Verzamelaarsbeurs VLAARDINGEN—De plaat selijke afdeling van De Verzame laar verzorgt zaterdag 12 decem ber een vlooienmarkt. De Lijn baanhal aan de Baanstraat te Vlaardingen vormt wederom het decor voor deze beurs. Belang stellenden zijn hier tussen 9 en 17, uur welkom. Toegangsprijs is twee gulden. Verzamelaars van Dinky-toys, blik speelgoed, kinderboeken, teddyberen en poppen kunnen zondag 13 december hun hart ophalen in de Lijnbaanhal. Er is tevens een poppendokter aanwe zig. Ook kan speelgoed worden getaxeerd. Deze beurs begint om 10 uur. Toegangsprijs is drie gul- VLAARDINGEN In Galerie De tentoonstelling duurt van 13 't Podium, Van Schravendijk- december tot en met 3 januari, plein 13, wordt op zaterdag 12 met uitzondering van de feestda- december door wethouder van gen. De openingstijden van Ga- der Windt van onder meer cul- lerie 't Podium zijn op maandag, tuur een kersttentoonstelling ge- woensdag en vrijdag van 19.30 opend. De tentoonstelling staat tot 21.00 uur; op zaterdag en in het teken van de hulp aan zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Roemenië en is bedoeld als on- Tijdens de openstelling is er al- dersteuning van een konvooi tijd iemand aanwezig voor het van „Roemeniëhulp 92", dat op geven van toelichting en het be- 19 december uit Vlaardingen antwoorden van vragen over naar Roemenië vertrekt. Roemenië. Er wordt geen entree De hoofdmoot van het te bezich- gevraagd, maar er staat wel een tigen werk is van de hand van collectebus, in de hoop dat daar- fotografe Ellen den Ouden, Het in veel geld zal worden gedepo- onderwerp van de door haar ge- neerd. Dit zal besteed worden maakte foto's is de gezondheids- voor de aankoop van kerstca- zorg in Roemenië. deaus voor de Roemenen. Tevens zijn ander fotomateriaal Op 13, 14, 16 en 18 december en reisverslagen van de Vlaar- staat de bus van de Roemenië- dingse hulp-organisatie te zien. hulp-organisatie voor de galerie De uitgestalde handgemaakte geparkeerd en kan men levens- Roemeense goederen worden via middelen en speelgoed meegeven een besloten veiling tegen het die met kerst in Roemenië be- hoogste bod verkocht. zorgd moeten zijn. Eén van de foto's van Ellen den Ouden VLAARDINGEN In Buurt huis 'De Pijpelaar', Willem Pij perstraat 10, is zaterdag 12 de cember zowel overdag als 's avonds van alles te beleven. Van 9.00 tot 16.00 uur is er weer een grote, gezellige vlooien markt. Voor bezoekers is de toe gang gratis; wie zelf spullen heeft aan te bieden kan een kraampje huren voor 15,-. 's Avonds treedt de Vlaardingse Musical Vereniging voor de laat ste maal op met liedjes uit de musical 'Stampei in de Abdij'. Het optreden begint om 19.30 uur en de toegang is vijf gulden per persoon. Na afloop is er bal met live muziek. KERSTBINGO In diensten centrum De Bijenkorf wordt vrijdag 11 december een kerst bingo gehouden. Aanvang is 14 uur. Voor zpndag 13 december staat er een culturele middag op het programma. J.Prins decla meert en J.Blankers bespeelt een pijporgel. Aanvang 14 uur, toe gangsprijs drie gulden. Het dien stencentrum is te vinden aan de Reigerlaan 105. VLAARDINGEN In je een tje de laatste avond van het jaar uitzitten hoeft niet. In Wijkcen trum De Telder, Prof. Telders- straat 10, is iedereen op 31 de cember welkom om gezamenlijk het oude jaar uit te luiden. Ook voor hele gezinnen is het een goede gelegenheid om met ande ren de avond door te brengen en een vrolijk begin van 1993 te maken. Men kan op deze avond diverse spelletjes doen, zoals kla verjassen, sjoelen, bingo of tele visie kijken. De toegangsprijs is vijf gulden per persoon als men vanaf 21.00 uur aanwezig is en 2,50 voor wie na 0.00 uur nog binnen stapt om gelukkig nieuwjaar te wen sen. Een hapje staat klaar. Kaartjes zijn verkrijgbaar op het kantoor van De Telder en tij dens bingo- en klaverjasavon- SCHIEDAM In het Filmhuis wordt vrijdag 11 december 'Trust' gedraaid van regisseur Hal Hartley (die eerder verant woordelijk was voor de cultfilm 'The unbelievable truth'). Ditmaal draait het om de voort durende strijd tegen stompzin nigheid en onverschilligheid in de Amerikaanse cultuur. Maria, een egocentrisch en dom meisje, raakt zwanger van haar vriend Matthew, een computerdeskun dige. Haar vader schrikt zich let terlijk dood. Beiden, wanhopig op zoek naar liefde, staan onder hoogspan ning. Een heel normaal gezinne tje dus... Aanvang 21.30 uur, toegang vijf gulden. SCHIEDAM De dans- en be- weegdag in wijkcentrum De Er ker (Van Avennestraat) is een jaarlijks terugkerend evenement. Zondag 13 december gaan de vele beentjes weer van de vloer. Naast demonstraties staan les sen en workshops op het pro gramma. Er is onder meer volksdansen, jazzballet, stijldansen, hip hop, aerobics en een mannequin-de monstratie. Vrij entree van 13.00 tot 16.00 uur. Voor de workshop oerdansen (van 11.00 tot 13.00 uur) vooraf aanmelden, tel. 426 77 67. Er zijn ook speciale bij eenkomsten voor kinderen. SCHIEDAM Onlangs is de cd 'Standaart Passage-orgel Live in Concert' verschenen. Hierop staan dertien orgelmelodieën die bekende organisten in de afgelo pen jaren op het befaamde Pas- sage-orgel hebben gespeeld. Van Joop Walvis tot Len Rawle. De opbrengst van de cd komt ten goede aan de inrichting van het woonproject De Pionier in Schiedam-zuid. De cd kost 30,- en is o.a verkrijgbaar bij boek handel Van Leeuwen en 55-Plus- punt Zuid. Over een aantal we ken verschijnt ook een musicas- sette. Inlichtingen op tel. 473 57 WATERWEG De ge meente Maassluis en de deel gemeente Hoek van Holland hebben hun stem verheven te gen de voorlopige keuze van de provincie Zuid-Holland voor de Oranjebuitenpolder als bergplaats voor bouw- en sloopafval. Begin november maakten Gedeputeerde Sta ten hun voorselectie bekend. De provincie heeft vijftien loca ties onderzocht op de mogelijk heden er bouw- en sloopafval en baggerspecie te bergen. Er zijn er acht overgebleven. Provinciale Staten zullen zich rond de zomer over deze voorselectie uitspre ken. Daarna wordt op de geko zen locaties een milieu-effectrap portage losgelaten. Uiteindelijk moeten er drie of vier locaties overblijven waarop een afval- berging wordt aangelegd. In de structuurvisie voor Hoek van Holland hield het dagelijks bestuur van de deelgemeente de deur nog op een kier voor de eventuele aanwijzing van de Oranjebuitenpolder als stort plaats voor bouw- en sloopafval. De deelgemeenteraad wees de stortplaats op Rotterdams ge bied resoluut af. De stort ligt dicht bij de gemeentegrens met Maassluis. Inwoners van de flats in de Steendijkpolder lopen het risico van een weinig verheffend uitzicht op de berging. De provincie organiseert op dinsdag 15 december een infor matieavond over de stortplaats. In wijkgebouw de Hoekstee, Mercatorweg 50 in Hoek van Holland, kunnen geïnteresseer den tussen 19.30 en 21.30 uur binnenlopen om van provincie medewerkers informatie te krij gen over de locatie, de inrichting en de achtergronden van de ge selecteerde stortplaatsen, de pro cedures en de mogelijkheden om bezwaar aan te tekenen. Ook inwoners van Maassluis die meer over de plannen vlak om de hoek willen weten, kunnen er terecht. Voor de periode 2000-2010 zijn twee bergingslocaties nodig. Be halve de Oranjebuitenpolder staat ook het gebied Voorweg in Zoetermeer op de provinciale se lectie om als berging voor bouw en sloopafval te dienen. Wat de Oranjebuitenpolder betreft heeft het provinciebestuur een voor behoud gemaakt. In het kader van Rijnmond worden voor dit gebied nog andere plannen ont wikkeld, die een bergingslocatie kunnen tegenhouden. Het Hoge Bergsche Bos in Bergschenhoek is daarom als reservelocatie op gevoerd. Los daarvan wordt bo vendien Geervliet-Oost in Ber- nisse en Spijkenisse als reserve locatie voor de lange termijn (na 2010) aangehouden. Aanslagen Het Maassluise gemeentebe stuur is van mening dat er al te veel aanslagen op het milieu in de nabije omgeving zijn gepleegd of dreigen. Bodem- en luchtver ontreiniging veroorzaken in de hele regio problemen. Aan de oostkant van Maassluis wordt in het Lickebaertgebied op Vlaar dingse grond ook al een afval- stort gerealiseerd. Een initiatief groep voert met een succesvolle bomenactie nog verwoed strijd tegen deze afvalberging, waar van wordt gevreesd dat niet al leen schoon puin en huishoude lijk afval er terechtkomen, maar ook vervuilde grond, industriële afvalstoffen en verontreinigd bouw- en sloopafval. Aan de noordkant van Maassluis, net over de gemeentegrens, is het Transportcentrum Westland ge pland. Een stortplaats in de Oranjebuitenpolder betekent een regelrechte bedreiging van de Oranjepiassen, die aan de westelijke grens van Maassluis functioneren als natuurgebied en vogelbroedplaats. Het Maassluise gemeentebe stuur is zich ervan bewust dat het geen zin heeft tegen alle ont- wikkelingen nee te zeggen. Als een aanslag op het milieu onver- I mijdelijk is, concentreer dan een i aantal zaken maar op één plek, waardoor een ander deel van het gebied gespaard blijft, zo luidt de redenering. Die plek is vol gens Maassluis de Oranjebuiten polder, maar dan wel zonder stortplaats voor bouw- en sloop afval en ander bedrijfsafval. Spaar de open ruimte van Mid den-Delfland door het Trans portcentrum niet in de Oude Campspolder-Zuid te bouwen, maar in de Oranjebuitenpolder. Een combinatie met een kadeha ven, waarvoor Rotterdam plan nen ontwikkelt, levert de West- landse transporteurs alleen maar voordelen op. Bovendien be staat nog altijd de mogelijkheid dat ook op deze plek de Oranje tunnel wordt aangelegd in plaats van de Blankenburgtunnel tus sen Maassluis en Vlaardingen. Ook de deelgemeenteraad van Hoek van Holland heeft in het kader van toekomstvisie op de ruimtelijke ordening voor de aanleg van de Oranjetunnel on der de Nieuwe Waterweg. Over de provinciale plannen voor ber gingslocaties wordt een in spraakperiode met hoorzittin gen georganiseerd, die loopt van 11 januari tot 11 maart 1993. In die periode is het mogelijk be zwaar aan te tekenen tegen de plannen. Na de milieu-effectrap portage en voor de daadwerke lijke aanleg van een afvalberging moet ner milieuvergunningen worden verleend en moeten be- stemmings- en streekplannen worden gewijzigd. Ook in dat stadium zal nog inspraak moge lijk zijn. Herman Brood deed zo 'n 40 keer rr SCHIEDAM In café Podium (Lange Haven) treedt zaterdag 12 december Hot Rock op. Deze dynamische rockabilly band timmert geruime tijd aan de weg. Dat is ook Herman Brood niet ontgaan en in 1991 speelde hij op zo'n 40 optredens van Hot Rock mee. Het repertoire be staat uit covers van onder ande ren Eddy Cochran, Buddy Holly en Elvis Presley en uit eigen nummers. Onlangs verscheen het debuutalbum 'Breaking Rocks Again'. Aanvang 22.30 Zondagavond 13 december speelt om 22.30 uur The Hunt- masn's Apology. Deze formatie voorziet in de groeiende vraag naar authentieke muziek. Het programma bevat een akoesti sche en een electrische set, waar in vooral westerse folk-invloe- den te horen zijn. SCHIEDAM Een aantal Nederlandse sterren bezoekt deze week 'theaterstad' Schie dam. Want artiesten als Harry Sacksioni en Jan Rot zou je toch moeilijk anders kunnen noemen. Daarnaast komt er een internationale ster in de persoon van Bryan Rodwell die een orgelconcert zal geven. Dus opnieuw een muzikaal weekend in de diverse theaters. Harry Sacksioni band spelen vrijdag 11 december zeer veel nieuwe nummers. Het reper toire is grotendeels door hem zelf geschreven maar bevat ook stukken van andere arties ten die door hem bewerkt zijn. Daarnaast bevat de show nog een - als intiem bekend staand -akoestisch gedeelte, dit in na volging van de vele sterren die met zo'n 'unplugged' versie groot succes hebben (gehad). Kortom, muzikaal een spette rend en niet te missen pro gramma in de Grote Zaal van het Passage theater. Aanvang 20.15 en de toegang bdraagt 25 gulden. Jan Rot gaat het in 'Jan Rot gaat nooit meer uit elkaar' in z'n eentje proberen. Slechts gi taar, accordeon, piano en zijn stem vormen de partners in zijn eerste theaterprogramma. Hierin gaat het vooral om Jan Rot zelf en over 'muziek, seks en tuinieren'. Zoals de inhoud al doet vermoeden een afwisse lend programma dat moeite loos van een eerste seksuele belevenis naar een indrukwek kend nummer over aids over schakelt. Jan Rot is vrijdag en zaterdag te zien en te beluiste ren in Theater de Teerstoof vanaf 20.30 uur. De toegang f 1 8,-. Othello De leden van de Schiedamse toneelvereniging Othello spe len 'Hier nogmaals' van Noël Coward, een onwaarschijnlijke klucht in drie bedrijven. Het verhaal gaat overeen Engelse romanschrijver die een waar zegster uitnodigt om inspiratie op te doen voor zijn nieuwe boek. Dat het uit de hand loopt doet de titel al vermoe den. De klucht is te zien op 12 december in het Passage Thea ter, aanvang 20.15 uur en de toegang is maar f 10,-. Voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 7 jaar speelt poppen theater Anneke Strack 'Goud- 'Unplugged' Harry Sacksioni Band. VLAARDINGEN- Voor de achtste maal vertrekt zaterdag 19 december de Kunstbus voor Senioren. De bestemming is deze keer Gouda, waar het kameror kest van Kiev in de Nieuwe Goudse Schouwburg bekeken en beluisterd zal worden. Het orkest, dat wordt genoemd als het beste kamerorkest van Rusland, brengt onder leiding van dirigent Roman Kofman het dubbelconcert van Johann Sebastiaan Bach, het concert voor saxofoon en orkest van Glazounov en de serenade voor strijkers van Tchaikovsky. De solisten zijn Borika van den Booren (viool), Vadim Borisov (viool) en Olga de Roos (saxo foon). De Kunstbus vertrekt om 19.00 vanaf de Vrije Academie, Oost- havenkade 42. Tijdens de rit zal een inleiding worden gehouden over het kamerorkest van Kiev, het programma en de solisten. Het concert begint om 20.00 uur en eindigt ongeveer 22.30 uur. De bus wordt om 23.30 uur weer verwacht bij de Vrije Academie. De kosten van de Kunstbus-ex cursie zijn ƒ27,50, inclusief bus- rit, inleiding, concert en een kopje koffie of thee in de schouwburg. De Kunstbus is bedoeld voor mensen boven 55 jaar. Voor in formatie kan men zich richten tot de Vrije Academie, Oostha- venkade 42, 3134 NW Vlaardin gen. Telefoon 435 62 25. Geïnte resseerden uit Maassluis kunnen informatie krijgen bij de Stich ting Ouderenwerk maassluis, postbus 43, 3140 AA Maassluis telefoon 01899-11144 VLAARDINGEN Docenten en leerlingen van de Streekmu- ziekschool Nieuwe Waterweg Noord verzorgen op dinsdag 15 december een gevarieerd kerst concert in de-Oosterkerk aan de Schiedamseweg. Aan het concert wordt meege werkt door diverse leeftijdsgroe pen. Zo hebben de jongste leer lingen op blokfluit en klokken spel kerstliedjes ingestudeerd. Het wordt hun eerste podium- ervaring. De oudste leerlingen van de school staan als Gewestelijk Se nioren Orkest, onder leiding van Johan van den Berg, al veel va ker in de belangstelling. Iedere maand verzorgt dit orkest uit voeringen in ziekenhuizen, be jaardencentra enz. Het nieuw opgerichte musical koor, dat in het nieuwe jaar een uitvoering geeft, heeft tijd ge vonden voor het instuderen van kerstliederen. Voor de gelegenheid zijn er ver schillende ensembles samenge steld, waardoor de luisteraars een idee krijgen van de verschil lende mogelijkheden die de Streekmuziekschool heeft te bie den. Het concert begint om 19.30 uur. Toegangsbewijzen kosten vijf gulden en zijn vanaf 18.45 uur verkrijgbaar bij de Ooster- kerk. Het Gewestelijk Seniore norkest zorgt met enkele 'kerst composities' al vanaf 19.15 uur voor een kerstsfeer. haartje en de drie beertjes'. Goudhaartje is een weggelo pen meisje dat wel eens wil zien hoe de beren leven, maar in een berenhuis horen natuurlijk geen meisjes. Te zien in Thea ter de Teerstoof op 12 decem ber om 14.00 uur. De toegang is 5 gulden. Bryan Rodwell is de laatste jaren zeer actief met orgelde monstraties en is een veelge vraagd artiest voor de BBC. Hij werd geboren in Yorkshire en leerde op 8-jarige leeftijd al piano spelen. Een aantal jaren later werd hij als 'wonderboy' door de ABC ingelijfd. Nu dus te horen in Schiedam op zon dag 13 december in het Passa ge Theater. Het orgelconcert begint om 11.00 uur en de toe gang is 9 gulden of voor leden VLAARDINGEN-In zaal Middelhuyse wordt zondag 13 december de Rita Young Kerst show gepresenteerd. Ditmaal zal de kerstman centraal staan, die alle aanwezige kinderen een pre sentje zal overhandigen. Behalve de kerstman heeft gast vrouw Rita Young een aantal artiesten uitgenodigd, zoals zan ger Vincent, danspaar Carel en Jeanette, zanger Jacky Lee en het Rotterdamse zangtrio The Valentina's dat inmiddels diver se televisieoptredens achter de rug heeft. Dansorkest Change zal de muziek verzorgen en Rein Wolters presenteert de show. Aanvang is 13.30 uur, toegangs prijs is tien gulden. Middelhuyse is te vinden aan de Koninginne- laan 403.

De Havenloods | 1992 | | pagina 13