HVC behoudt ongeslagen status na winst in Schiedamse derby SPORT Twaalfde NVC-prestatieloop trekt weer veel deelnemers DE HAVENLOODS Duur verlies Hermes DVS 'Wehebben het onszelf onnodig moeilijk gemaakt' Oefenreeks Holy-honkbal PPSC verliest 'burenruzie' A- en B-junioren strijden om lokale voetbaltitel VZC zonder moeite ronde verder in bekercompetitie Asvion en Spirit boeien nauwelijks Driemaal Biesheuvel Karin Stein krijgt beker DINSDAG 15 DECEMBER 1992 SV V-doelman Eric Tanis moest drie maat de gang naar het net maken. DHS helpt SMC SCHIEDAM Niet alleen vrolijke gezichten in Kethel af gelopen zondag na de verrassen de 3-1 overwinning op stadge noot SVV, maar ook in het club huis van SMC. Door de klinken de zege van de formatie van trai ner John Corver werd SFC- Martinit-combinatie nog steviger in het zadel geholpen voor het kampioenschap. Want al is het voetbalseizoen nu precies op de helft, SMC lijkt, zeker gezien het spel dat tot nu toe wordt vertoond, de beste kandidaat voor de titel. Met te vredenheid kon SMC-trainer Henk Salari zondag om half vijf constateren dat zijn ploeg nu drie punten los staat van de di recte concurrenten SW en Alexandria'66. Zelf kwam SMC op eigen terrein weer goed voor de dag door met 7-0 van Centro Portugues te winnen. Met DHS ging het de afgelopen weken wat minder en daarom gooide trainer John Korver het in de derby over een andere boeg. Martin Kool en Marco Vermeer moesten vanaf de bank toekijken hoe hun vervangers Henk van der Lely en John Le- cluse het er van afbrachten. DHS had zich terdege voorbe reid op de aanvals- en scorings drift van SW dat regelmatig met grote cijfers wint. Zondag was de ploeg van trainer Hans Schinkel in elk geval niet opge wassen tegen het gedegen verde digingswerk van de Kethel-be- woners. Zo nu en dan kwam SW-libero Hans Loovens mee naar voren om met onder andere vrije trappen het doel van André Heine te bestoken, echter, lange tijd zonder resultaat. De score werd na een klein half uur geopend door Marco Eshuis die zelf de strafschop nam nadat hij in de beruchte lijnen onderuit was gehaald. Eshuis pikte regel matig zijn doelpunt mee en liet zich ook dit buitenkansje niet ontnemen. De bewegelijke aan valler knalde onhoudbaar l-O binnen. Na twintig minuten in de tweede helft zat DHS al op fluweel toen middenvelder Robert van 't- Zelfde voor 2-0 zorgde. Van 't Zelfde is niet bepaald een tech nisch begaafde speler maar de wijze waarop hij scoorde mocht er zijn. Net voordat de doelman voor hem opdoemde schoot hij de bal bekeken langs de uitko mende keeper in het doel. Nog geen tien minuten later mochten de gasten wederom jui chen. Henk van der Lely bewees dat hij nog steeds het een en ander kan uithalen met de bal en bracht zijn ploeg met een sublie me boogbal op de riante 3-0 voorsprong. Niet veel later be reikte SVV-er Hans Loovens toch nog waar hij voor de rust naar op zoek was geweest en redde hij de eer. Veel meer kon den de bezoekers niet meer pres teren. door PETER SPEK VLAARDINGEN - Het jubi leum zal in alle stilte voorbij gaan, maar precies 25 jaar gele den begon atletiekvereniging Fortuna aan de organisatie van de inmiddels niet meer weg te denken prestatielopen. In 1967 organiseerde de atletiekclub voor het eerste een kerstcross op een terrëin in Holy waar nu het winkelcentrum De Loper staat. De kerstcross groeide uit tot een jaarlijks terugkerend evenement. De belangstelling voor het hard lopen bleef in Vlaardingen ech ter groeien en de behoefte ont stond om het niet alleen bij deze kerstcross te houden. Het pres tatieloop-programma van de club groeide ook gestaag. Nu 25 jaar later organiseert Fortuna elke maand een prestatieloop, die steeds door honderden ent housiaste deelnemers wordt be zocht. De kerstcross werd door de nieuwbouw in Holy al snel ver dreven, maar het alternatief mocht er zijn: de Broekpolder. Langzaam groeide daar een uit stekend parcours. Nadat eerst gebruik werd gemaakt van de accommodatie bij de landijs- baan en later werd ingetrokken bij voetbalvereniging Deltas- port, ging Fortuna na het ge- reedkmen van de paden rond de surfplas en de aanleg van een brug over rijksweg A20 de start en finish vérplaatsen naar de eigen accommodatie aan de Marnixlaan. Record Twaalf jaar geleden ging ook deze krant haar medewerking verlenen aan deze kerstcross en kreeg het de nieuwe naam NVC- prestatieloop mee. „Die nieuwe locatie en het parcours langs de surfplas en de Broekpolder heeft er duidelijk toe bijgedragen dat steeds meer deelnemers aan de start verschenen", zegt Ger van Walsum van Fortuna, belast met de organisatie. „Het afgelo pen jaar bereikte we weer een record, ruim 2500 prestatielo pers hebben meegedaan aan de elf evenementen." De NVC-prestatieloop staat bij de lopers goed aangeschreven. „Elk jaar hebben we ook enkele honderden deelnemers en is naast de Havenloop en dit jaar de Geul-techniekloop, één van de best bezochte prestatielopen. Ook voor dit jaar zijn de ver wachtingen weer hooggespan nen", zegt Ger van Walsum, die met een leger van 25 mannen en vrouwen zorgt voor een perfecte organisatie. „Wij willen niets aan het toeval overlaten, vooral het bewaken van het parcours is voor ons erg belangrijk. Daar zetten wij veel mensen in." Ook dit jaar kunnen de deelne mers weer kiezen uit de afstan den vijf, tien en vijftien kilome ter. De start is op het complex van Fortuna aan de Marnixlaan. Het startschot voor alle afstan den valt om 14.00 uur. Vanaf 12.30 uur kan er ingeschreven worden in het clubhuis van For- wÊBÊKm*? Door de brug over rijksweg A20 kan Fortuna de prestatielopers een aan trekkelijk parcours aanbieden langs de surfplas en door de Broekpolder. tuna. Het inschrijfgeld bedraagt f4,50 met herinnering en f2,50 zonder herinnering. Trots Met enige trots kan Ger van Walsum al laten weten, dat ook voor volgend jaar het prestatie loop-programma inmiddels rond is. „De deelnemers krijgen aanstaande zaterdag alvast een mooi overzicht mee." Na deze twaalfde NVC-presta tieloop begint Fortuna volgend jaar op 24 januari met de eerste loop over 5-10-15 en 20 kilome ter. Verder zit het programma er als volgt uit: 28 februari (5-10-15 en 20 kilometer), 28 maart (5-10- 15 en 20 kilometer), 30 april 47e Havenloop met start en finish op de Westhavenkade, 26 mei 10 Engelse Mijl, 23 juni (5-10 en 15 kilometer), 18 augustus (5-10-15 en 20 kilometer), 11 september 15e Hoogendijkloop, 24 oktober 14e Broekpoldercross, 20 okto ber 4e Geul-techniekloop en de reeks wordt volgend jaar beslo ten met de 13e NVC-Prestatie- loop. VLAARDINGEN Honkbal vereniging Holy werkt al weer langzam aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen. Het oe- fenprogamma van de honkbal club is ook inmiddels rond. Op 13 maart wordt er begonnen met een wedstrijd in en tegen Spijke- nisse. De eerste thuiswedstrijd staat op 14 maart op het programma. In dé Holy wordt dan gespeeld te gen Flying Petrels. Het oefen programma ziet er voor Holy verder als volgt uit: 20 maart Blue Birds-Holy, 21 maart Holy-Wassenaar, 27 maart Storks-Holy, 28 maart Holy- Hilversum en op 12 april ver werkt Holy in Vlaardingen een driekamp met de ploegen NDC'66 en Jeka, terwijl op 17 april een semi-derby op het pro gramma staat tegen Schiedam. De reeks oefenwedstrijden wordt afgesloten met een wed strijd op 18 april tegen Knuppe laars. Holy zag overigens een groot deel van haar selectie vertrekken naar een andere vereniging. Be kende namen als Bruinekool, Dobbelaar, Reijndorp, Rossoni en Tarmond keerden Holy de rug toe. SCHIEDAM Derby's brengen in alle takken van sport iets extra's met zich mee. Spanning, zenuwen, een hoop publiek en natuurlijk de druk om maar niet te verlie zen zijn dan aan de orde van de dag. Ook de verschillen in de posities op de ranglijst zijn van ondergeschikte rol en sen timenten gaan een grote rol spelen. Voor de handbalwed strijd tussen de ongeslagen koploper HVC en middenmo ter DWS was dat afgelopen zaterdag niet anders. Zeker als je in ogenschouw neemt dat er bij HVC vijf speelsters zijn die bij DWS hebben 'ge bald' en er een coach ('tante' Nel Grandazzi) op de bank zit die jarenlang op het veld in het Beatrixpark te vinden was en nu nog kinderen bij DWS heeft spelen. Gelukkig be zorgden 'haar' HVC-meiden haar een prettig weekend door de derby met 11-7 win nend af te sluiten. Achteraf bezien lijkt het alsof HVC een gemakkelijk avondje heeft gehad. Het verschil van 4 doelpunten spreekt immers boekdelen. Toch bedriegt, zoals altijd, de schijn. Sterker nog de trotse koploopsters hadden het gedurende de eerste rondgang van 30 minuten ongelooflijk moeilijk. Want voordat de ploeg uit Groenoord besefte dat ze op het veld stonden, was de stand al 2-0 in het voordeel van DWS. Overdonderd door deze snelle Caroline Bot, de motor van HVC, brengt de stand gelijk. start begon HVC voorzichtig de bal rond te spelen zonder keep- ster Isabel van Heijningen echt op de proef te stellen. Omdat DWS ook al snel haar kruid leek te hebben verschoten bleef het lange tijd 2-0. Strafworpen De ideale mogelijkheid om iets terug te doen kwam echter toch. Caroline Bot, volgens een 'ken ner' op de tribune de motor van HVC, versierde een strafworp, die echter door Belinda Toth werd gemist. Ook de strafworp een paar minuten later was niet aan een HVC-dame besteed. Op nieuw stopte DWS-uitblinkster Isabel van Heijningen die te zacht in gegooide bal van aan- voerdster Carla van Dijk. Ook na de 2-1 van Caroline Hoogerbrugge kreeg HVC vol op mogelijkheden om de stand via strafworpen gelijk te trek ken. Echter noch Caroline Hoogerbrugge noch Afke de Jong wisten raad met deze kan sen. „Het leek wel een stel pupil len", uitte Nel Grandazzi na af loop haar ongenoegen over deze missers. „Want zo maakten we het ons zelf wel heel erg moeilijk. Ze wisten ook zelf wat ze fout deden want om nu alles rechts van Van Heijningen te gooien... HVC bleef echter het betere van het spel houden al verviel het in de fout om de bal te lang rond te spelen zonder tempo te draaien. Het wachten was echter op de verdiende gelijkmaker, want DWS blonk ook niet uit in het verzilveren van kansen. Die kwam ook en het was Caroline Bot die hoogstpersoonlijk de 2-2 op het bord gooide. De 'stofzuigster' van HVC wor stelde zich van buiten naar bin nen en gooide de bal keihard in de rechterbovenhoek. Wie dacht dat het na deze gelijkmaker ging lopen had het mis. HVC kwam nog wel op voorsprong via 'in valster' Larissa van der Lugt maar DWS kwam direkt daarop via de eerste de beste strafworp terug, 3-3. Dat HVC toch nog met een voorsprong mocht gaan rusten, kwam doordat het einde lijk een goede aanval vol tempo draaide die fraai werd afge maakt door Afke de Jong, 4-3. Tempo Zoals bijna gewoonlijk schijnt te zijn, bewoon HVC de tweede helft wel vol overgave. Marina Seebregts had, na al vijf keer het houtwerk geteisterd te hebben, eindelijk geluk, 5-3. Daarna had HVC aan zes(!) minuten genoeg om de wedstrijd te beslissen. Via twee keer Caroline Hoogerbrug ge, twee keer Marina Seebregts en Afke de Jong liep het uit naar een comfortabele voorsprong van 10-3. „Toen was het over voor DWS", concludeerde ook Nel Grandaz zi. „In de rust heb ik 'bedekte' termen tegen de dames gezegd dat het tempo iets hoger mocht. Dat werd ook direkt goed uitge voerd want iedere aanval was daarna raak waarbij er echt hele mooie doelpunten zaten. Dat DWS daarna nog .iets terug doet, kwam vooral doordat wij de ervaring missen om zo'n voorsprong uit te bouweb. Ge lukkig ging de laatste strafworp van Ferentia van Wieringen er bij de stand 7-10 wel in anders krijg je het misschien toch nog onnodig moeilijk. Maar voorlo pig staan we nog steeds met 16 uit 8, ongeslagen bovenaan." SCHIEDAM- Hermes-DVS (zonder de geblesseerde Erwin van der Lee en de geschorste Danny van der Krogt) bewees zichzelf een slechte dienst door de uitwedstrijd tegen het altijd lastige Roodenburg met 1-0 te verliezen. De équipe van Jan van der Velden zag daardoor de an dere koplopers uitlopen en moest daarnaast in de slotfase nog toe zien hoe de warrig lei dende scheidsrechter Martin geel uitdeelde aan Edwin Haze- broek (z'n derde wegens praten), Roberto Lindenberg (overtre ding) en Ron Baert (neerhalen doorgebroken speler). Op sportpark Noord in Leiden was Roodenburg vanaf het be gin feller en liepen de 'mannen' van Van der Velden zowel achter de bal als achter hun directe tegenstanders aan. Het was dan ook niet vreemd dat de eerste grote kans voor de Leidenaren was. Gelukkig belandde de bal van spits Richard Gotmer op de paal. Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Hermes echter meer grip op het middenveld en crëerde het ook kansen. De grootste was voor Hans Droge die oog in oog met Marcel Vink de bal (met rechts) op de paal mikte. Even later kon ook Edwin Hazebroek op het doel van Roodenburg af stormen, maar hij knalde de bal op de voeten van de betrouwba re Roodenburg keeper. De tweede helft begon zoals de eerste rondgang. Roodenburg bepaalde het spel en kreeg al na vijf minuten loon naar werken. Een schijnbaar ongevaarlijke voorzet werd door de Hermes- verdediging zodanig verwerkt dat de bal bij de eerste paal omhoog 'botste' en Peter Pret van dichtbij ongehinderd kon inknikken, 1-0. Het ongenoegen nam daarna hand over hand toe waarbij scheidsrechter Martin ten nadele van veel Hermes-acties floot en ook geel uitdeelde. Aan aanval len kwam de Harga ploeg echter niet meer toe; slechts Arjan van der Lee kreeg nog een mogelijk heid om de stand gelijk te trek ken maar schoot in de handen van Marcel Vink. Zodoende bleef het 1 -0 en verloor Hermes zowel de wedstrijd als de toppo sitie. SCHIEDAM - Voor de feest avond die PPSC zaterdagavond had georganiseerd was het na tuurlijk mooi geweest als de 'bu renruzie' tussen de ploeg van John van Diggele en het Vlaar- dingse Deltasport in het voor deel van de Schiedammers was beslist. Het zat PP' echter niet mee want na de 1-1 ruststand verloor het 5 minuten voor tijd met 2-1 door een 'lucky goal' van Deltasport. De Vlaardingers streefden, door de nuttige en noodzakelijk over winning, PPSC op de ranglijst en in de strijd om een periodetitel voorbij. De eerste twintig minu ten waren duidelijk voor de ploeg van Wolter Bos. Meer dan kansjes waren er echter niet te noteren totdat Ron Schefferlie zich achter een direkte vrije trap opstelde en de bal in één keer achter Ron de Kok knalde: 1-0. De voorsprong werkte echter verlammend want PPSC kreeg steeds meer grip op het spel en zette Deltasport ook sneller vast. Een kwartier voor de theepauze lukte het PP" ook gelijk te ma ken. Erik Kolmeijer de altijd scorende en gevaarlijke spits 'mocht' 4 verdedigers het bos in sturen en maakte vervolgens op een moderne manier (middels een 'stiffie') gelijk, 1-1. Na de rust was Deltasport veel in balbezit maar kreeg PPSC de beste kansen. Allereerst was het Jan 't Hoen die de bal in een leeg doel dacht te werken maar 'slechts' de binnenkant van de paal raakte. Daarna kreeg San- dro Magni nog een 'kijkertje' maar kopte de bal in vrije positie over. Aan de andere kant had Schotel alle pecht dat zijn kop bal van de lijn werd gehaald. Toch haalde Deltasport vlak voor tijd, toen iedereen al reke ning had gehouden met een ge lijkspel, de volle winst binnen. Een mislukte voorzet werd in één keer met een sliding op de slof genomen en verdween ach ter de verbaasd toekijkende De Kok: 2-1. Achteraf waren de druiven voor de Schiedammers helemaal zuur toen bekend werd dat koploper Strijen verloren had en zo een ideale mogelijkheid om dichter bij de gedoodverfde kampioens kandidaat te komen teniet was gegaan. VLAARDINGEN Met over macht wonnen de waterpolo- vrouwen van VZC de derby re gen Walrus met 7-3. Een histori sche ontmoeting ook omdat na de fusie tussen WIK en Viking dit de eerste wedstrijd was tussen de nieuwe club Walus en ZVC. Even ook leek het er naar, dat in het sfeervolle Kolpa-bad Walrus in deze districts bekerwedstrijd volledig werd weggespeeld door stadgenoot VZC. „Overigens niet zo verwonderlijk omdat VZC in de competitie een klasse hoger speelt", liet Walrus-trai ner Kees Legierse na afloop we ten. De overmacht van VZC werd in de eerste drie perioden uitgedrukt door een 6-0 voor sprong. „In de speelsters Mariël- le Joosten en Anke van 't Heul heeft VZC twee sterke troeven in het water, tegen wie wij weinig konden in brengen. Individueel was VZC sterker in deze ont moeting", aldus Legierse. Overigens werd het in het Vlaar- dingse zwembad een sportieve ontmoeting. „Waarbij wij in de vierde periode toch sterk terug kwamen", aldus de Walrus-trai ner. „Vooral door het goede spel van onze uitblinkster MetharBot konden wij wat terug gaan doen." In de eerste periode hadden bei de ploegen wat last van de span- Voor het eerst na de fusie tussen WIK en Viking speelde VZC tegen de nieuwe fusie-club Walrus. ning. VZC scoorde slechts één maal. Pas in de tweede periode kwam de ploeg van trainer Hans van 't Heul goed op dreef door doelpunten van de twee uitblink sters Mariëlle Joosten en Anke van 't Heul. In de derde periode scoorde de VZC-vrouwen nog tweemaal, voordat Walrus via Metha Bot (tweemaal) en Laura Prins de eindstand bepaalde op SCHIEDAM Wat een ener verende hockey-derby moest worden werd een saaie vertoning met nauwelijks hoogtepunten. De damesteams van Asvion en Spirit eindigden zoals ze op de Abtsweide in sportpark Thurle- de waren begonnen: 0-0. Voor het duel dat eerder dit sei zoen al op het programma stond maar wegens hevige regenval werd geschrapt, hielden de speel sters van beide ploegen zich in de media niet onbetuigd. In het Asvionkamp was er een heilig vertrouwen in de mogelijkheden topper Spirit een of zelfs beide punten afhandig te maken. Bij Spirit was men overtuigd van een overwinning op de nummer voorlaatst in de eerste klasse en werd er zelfs gerekend op een overwinning met tenminste drie doelpunten verschil. De voorbeschouwingen van As vion kwamen eigenlijk nog het beste uit. De ploeg die vorig jaar promoveerde heeft het dit sei zoen niet makkelijk maar kende eigenlijk weinig problemen met het beduidend hoger geklasseer de Spirit. „Hoogmoed komt voor de val", reageerde Asvion-trainer-coach Fred Pluilaart na de doelpuntlo ze puntendeling. „We richten ons niet zozeer op de taktiek van de tegenstander maar gaan uit van onze eigen mogelijkheden. Soms pakt dat tegen betere te genstanders wel eens verkeerd uit maar tegen Spirit viel dat wel uit in ons voordeel." Waar Asvion het initiatief trachtte te nemen bediende Spi rit zich van lange ballen uit de verdediging richting de gevaar lijke aanvalsters. De defensie van de gastvrouwen stak echter perfect in elkaar zodat er nauwe lijks kansen waren voor de be zoeksters. Aan de andere kant kreeg ook Asvion in aanvallend opzicht weinig mogelijkheden. Voor Spirit was het een kostbaar puntje dat op Thurlede bleef lig gen maar Asvion kon dat ene puntje juist goed gebruiken. Bij Asvion ontbrak Janine Roe- lofs, één van de betrouwbare krachten in de formatie van Fred Pluilaart. De middenveld ster werd afgelopen weken geo pereerd aan haar knie waarvan de meniscus aanzienlijk is be schadigd. De komende weken ligt de hockey-competitie stil. De winterstop, dit jaar korter dan gebruikelijk, eindigt 21 fe bruari. Dan is er een inhaal- weekend waarin mogelijk de clubs uit htt Zuiden zullen spe len omdat ze een week later car naval vieren. SCHIEDAM Dat Excel- sior'20-spits Oscar Biesheuvel dit seizoen behoorlijk op dreef is blijkt inmiddels uit het topsco rersklassement van het Water weg-gebied. De aanvaller scoort er lustig op los en nam zondag in de uitwedstrijd tegen FCS Metro maar liefst drie doelpunten voor zijn rekening. Excelsior'20 kreeg in het begin van dit seizoen een behoorlijk pak slaag van Metro maar nam revanche en won met 4-3. Waar Excelsior'20 regelmatig een voorsprong uit handen geeft was het dit keer de thuisploeg die een ruime marge als sneeuw voor de zon zag verdwijnen en ook nog eens met lege handen achterbleef. Vóór de rust moest doelman Ro nald Bunte drie maal de bal uit het Excelsior-net halen maar de Schiedammers kwamen verras send terug. Oscar Biesheuvel is in de vorm van zijn leven en bracht zijn ploeg met twee tref fers terug in de race. De aanval lende instelling leverde de Thur- ledeploeg dit keer wel resultaat op want nadat Collin van der heiden voor de gelijkmaker had gezorgd bleef Excelsior'20 druk ken. De moedige houding werd beloond door Biesheuvel die de overwinning, ondanks het col lectief, eigenlijk op zijn eigen naam mocht brengen. VLAARDINGEN - Vlaar- dingse A- en B-juniorenteams spelen aanstaande zaterdag in de sporthal Westwijk om het Vlaar- dings kampioenschap. Voor de A-juniorenteams is dit alweer voor de vierde keer. De B-junio ren strijden voor de derde keer om deze lokale voetbaltitel. De organisatie is in vertrouwde handen van HVO, waar Ton Bouman, Bert Visser en Pleun Onderdelingen voor de uitvoe ring zorgen. Bij de A-junioren moet de ploeg van Zwaluwen de titel verdedigen en bij de B-ju nioren staat het team van HVO voor de moeilijke taak het kam pioenschap eventueel te prolon geren. Het kampioenschap wordt zo wel bij de A- als B-junioren afge werkt in poule-vorm. De poule indeling ziet er als volgt uit: A- junioren póule 1DVO, Deltas port, Zwaluwen en HSC. Poule 2: Fortuna, HVO TSB en VFC. B-junioren poule 1: Zwaluwen, HVO, DVO en Fortuna. Poule 2: Deltasport HSC, VFC en TSB. De Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging zal weer zorgdragen voor het leveren van de scheids rechters voor dit toernooi. De eerste wedstrijden beginnen om 18.00 uur, terwijl de finales staan gepland voor 22.45 uur. VLAARDINGEN- Net uit het ziekenhuis na een knieband operatie ontving VZC-zwemster Karin Stein afgelopen zondag middag de prestatiebeker voor haar verrichtingen op het lange- baan-zwemmen. De Vlaardingse wist enkele weken geleden heel verrassend het nationaal kampi oenschap te behalen op de twee kilometer. De uitreiking vormde het hoog tepunt van de afsluitende wed strijden op de clubkampioen schappen. Na het verwerken van de vijftig en honderd meter vrije- slag kon de totaal-rangschikking worden opgemaakt. Na de schoolslag, rugslag, vlinderslag en vrijeslag leverde dat de vol gende clubkampioenen op bij VZC. Mingon Heneken, Wouter Stam, Renée Snoek, Bastiaan de Blois, Thamar Heneken, Jaap Buitelaar, Stefanie van Oeijen, Matthijs van den Einden, Mar jan van Irsen en Stefan Aartsen. Op deze wedstrijden werden ook enkele pogingen ondernomen om nieuwe clubrecord te vesti gen. Hierin slaagden Karin Sie- bel op de vijftig meter vlinder slag met een tijd van 32,2 secon den en Bas van de Nauweland op de vijftig meter schoolslag in een tijd van 40,3 seconden. Te vens werden zestig nieuwe per soonlijke records gezwommen WK werkt aan de jeugd SCHIEDAM Bij de voetbal vereniging WK staat het gezeg de 'Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst' hoog in het vaandel. Omdat het aantal jeugdleden blijft groeien (inmiddels zijn dat er zo'n 140) moet er sprake zijn van evenredige aanwas van lei ders en trainers. Bij Voetbal Ver eniging Kethel wil men verder ook de begeleiding en trainingen op een hoger niveau brengen. Daarom wordt er gewerkt aan een structuurplan om de jeugd optimaal hun sport te laten bele ven. De eerste stappen zijn in middels gezet. Vijf jeugdspelers, te weten Sylvia van de Tuuk, Ton van de Oever, Herma Smal- legange, Coen Coster en Jaap Verkade, hebben de KNVB- jeugdleiderscursus gevolgd en deden dat met goed gevolg. Eind oktober kregen ze het bij de af ronding van de cursus behoren de certificaat uitgereikt. Goed voorbeeld deed goed vol gen want er meldden zich nog eens dertien WK-leden aan voor de cursus. Ze volgden de opleiding die acht avonden van 19.00 tot 23.00 uur duurde, in het eigen clubhuis en behaalden allemaal het certificaat. De suc cesvolle deelnemers Geert van de Tuuk, Hans van Gogh, Paul Gunter, Pim van de Helm, Theo Smit, Ronald van Harmeien, Carlo Reijs, Peet van der Heu vel, Peter Verkaaik, Robin Smallegange, Mario Zuidgeest, Johan Bot en Cor Bouts zijn door het bestuur uitgenodigd om tijdens een bijeenkomst on der het genot van een hapje en een drankje te bepraten wat ze in de toekomst met hun papiertje willen gaan doen.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5