SPARTA -VOLENDAM 1 lllJ Volendam onder Korbach op de weg terug We moeten zondag winnen! Milieufederatie naar Raad van State voor gegevens over vervuiling oppervlaktewater Strop: 'Als Peper met een ander dan Nelie wordt gesignaleerd, is dat nieuws voor ons' Lawine theatersport speelt voor Amnesty HANS TEXTIEL DOZO vani tiuren districenters "De professional in logistiek" Kerstconcert DE HAVENLOODS - DINSDAG 15 DECEMBER 1992 Ui Zondagmiddag 20 december 1992, aanvang 14.30 uur. TOEGANGSPRIJZEN: f 10.00, f 12.50, f 17.50, f 22.50 DEZE PAGINA BIJ ELKE THUISWEDSTRIJD Foor uw kerstbomen en kerststukjes naar Peperzak GLAZENWASSERIJ - J. Doejaaren Prijsopbouw per rrf Dam 28 3111BC Schiedam Tel. 010-4269900 Fax. 010-4270120 Foor een goed glas bier Café Charlois Kat. Lagedijk 300 Rotterdam Tel. 010-4813278 Lange tijd had het er alle schijn van dat Volendam aan een moeilijk jaar bezig was. Het 'an dere Oranje' sprokkelde uiterst moeizaam de punten bij elkaar en slaagde er maar niet in om enige afstand te nemen van de fatale onderste plaatsen. Iedere voetbalkenner weet wat dat betekent. Als de successen uitblijven, dan gaat het romme len aan de Dijk. In de loop der jaren heeft menig oefenmeester dat aan den lijve ondervonden. Het aantal trainers dat zijn con tract bij Volendam niet uitdien de, is al lang niet meer op de vingers van één hand te tellen. In Noord-Holland wil men im mers af van het 'Heen-en-weer' imago dat de club door de jaren heen zo kenmerkt. Echt over spannen verwachtingen heeft men niet in het palingdorp, maar men wil wél op het hoogste ni veau actief blijven. Aanvankelijk leek het er op dat die taak op de schouders van André Stafleu zou gaan rusten. De ex-Feyenoorder nam in de beginfase de technische taak over van Leo Steegman. Die mu tatie bleek slechts van korte duur, want enkele weken later stapte onverwacht Fritz Kor bach binnen. Korbach staat te boek als een no-nonsense trainer die, zeker op de korte termijn, in staat is om zijn ploeg weer op het juiste spoor te zetten. Ook bij Volen dam heeft Fritz 'Sigaar' die re putatie volledig waargemaakt. Waar Volendam in het begin van de competitie uiterst moei zaam presteerde, is het nu al weer zes wedstrijden op rij onge slagen. Tegen FC Twente, For- tuna. Go Ahead Eagles, FC Utrecht, Dordrecht'90 en Wil lem II voegde Volendam negen punten aan het totaal toe, waar door de club nu wat royaler adem kan halen. Op zich is de positie die Volen dam thans inneemt een plek waar de ploeg ook ongeveer thuishoort. Op basis van de aan wezige kwaliteiten, behoort Vo lendam nimmer in degradatie problemen te komen. Met spe lers als Johan Steur en Fabian de Freitas beschikt de ploeg over de nodige creativiteit, terwijl doel man Edwin Zoetebier en in wat mindere mate Winand van Loon voor de degelijkheid in de ach terste lijn zorgdragen. Kortom, Volendam is het klas sieke voorbeeld van een midden moter, die zo af en toe voor een verrassing kan zorgen. Aan Rob Jacobs c.s. is nu de taak om er voor te zorgen dat dat niet aan staande zondagmiddag zal ge beuren. SPARTA KORT Ook dit seizoen heeft Sparta weer de beschikking over een eigen voet- ballijn. Via dit 06-koopnummer kunt u 24 uur per dag geïnformeerd worden over het wel en wee van Sparta. De Sparta voetballijn is be reikbaar onder nummer 06- 35035007 (75 ct per min Ook aanstaande donderdag avond kunnen leden van Vereniging de Sparta Supporter terecht in het Kasteeltje voor de wekelijkse cluba vond. Het supportershome opent om 19.00 uur haar poorten. Edward Metgod viert zaterdag zijn 33e verjaardag. Wij hopen dat onze doelman een plezierige dag heeft. De competitiewedstrijd tussen Sparta en FC Twente, die oorspron kelijk afgelopen weekeinde gespeeld zou worden, maar werd omgezet in een bekerwedstrijd, wordt nu inge haald op 23 februari 1993. Het door H.P. van der Kooi BV gesponsorde tweede team van Spar ta speelt vanavond de competitie wedstrijd tegen de reserves van RBC. Op het Kasteel wordt om 19.30 uur afgetrapt. De competitiewedstrijd tussen PSV en Sparta, die vorige week geen doorgang kon vinden, is opnieuw vastgesteld, en wel op zaterdag 9 januari 1993. In Eindhoven wordt om 19.30 uur afgetrapt. In het kader van een nauwere samenwerking met de amateurclubs uit de regio is zondagmiddag Berg ambacht te gast. Pupillen van deze vereniging spelen voorafgaand aan de wedstrijd van Sparta 1 een voor- Om te zeggen dat we moeten uit huilen en opnieuw beginnen, gaat me wat ver. We hebben alles ge daan wat we konden, maar dat bleek tegen Twente niet genoeg. Voorin was alleen Helder op dreef, maar daarbij hield het op. Noch Edwin Vurens, nóch Elden de Getrouwe, nóch Michel Valke konden daar gebruik van maken en dan ben je uitgepraat. Het is jammer, want ik hoef u niet te vertellen dat ik graag nog een poosje verder had gebekerd. We hebben daar vorig jaar veel ple zier aan beleefd, maar het heeft niet zo mogen zijn. Een kleine pleister op de wonde is dan dat je wordt uitgeschakeld door FC Twente en gelukkig niet door een FC Zwolle of een andere eerste-di vis ie ploeg. Zondag wacht ons Volendam en dat potje moeten we gewoon win nen. Het zal toch niet zo zijn dat dat Volendam opeens een onver slaanbare ploeg is. Aan ons de taak om daar een halt aan toe te roepen. Dat is ook nodig, want als we nog een beetje mee willen doen in de tweede helft moeten we de winterstop ingaan met meer pun ten dan wedstrijden. Zeker als je je daarbij realiseert dat we na in januari beginnen met drie uitwed strijden op rij. Dat is typisch iets voor Nederland. Nergens in de wereld is er een competitie waar je drie keer achter elkaar uit speelt. Alleen hier. En met PSV, Roda JC en RKC krijgen we niet de minsten. Morgenavond is er weer een bij eenkomst van de coaches en dan zal ik daar absoluut iets over zeg- Voor het overige rest mij nog u gen, want dat kan natuurlijk niet. plezierige feestdagen en een voor- Dat is dan ook een reden te meer spoedig 1993 toe te wensen, om tegen Volendam twee punten te pakken. ROB JACOBS T 24 hr. service Benelux - phone 010 - 4620800 Ook met onze ploeg kan gescoord worden Voor zowel een nieuwe Renault als een Top Occasion kreisel autobedrijven bv EK GORDELWEG 40 TI Wie Renault kiest, kiest Kreisel. REGIO Over het milieu in het Rijnmond-gebied is veel gezegd en geschreven. De po ging van de Zuidhollandse Milieufederatie om exact in beeld te krijgen in hoeverre bedrijven in Rijnmond bijdra gen aan de vervuiling van het oppervlaktewater, vestigt op nieuw de aandacht op deze problematiek. Verschillende keren heeft de mi lieufederatie geprobeerd van de Rotterdamse officier van justitie (milieuzaken) gegevens te krij gen over het aantal malen dat de Wet Verontreiniging Oppervlak tewater de afgelopen drie jaar is overtreden. Omdat de gegevens niet werden verstrekt, is de Zuid hollandse Milieufederatie bij de Raad van State een-arob-proce- dure gestart tegen de Rotter damse officier van justitie voor milieuzaken. De Zuidhollandse Milieufedera tie beroept zich op de Wet open baarheid van bestuur. Toch twij felt de vereniging over de haal baarheid van de eerder gedane verzoeken. Het vermoeden be staat namelijk dat de officier van justitie de gegevens niet kan ver strekken vanwege 'gebrek aan capaciteit, organisatie en over zicht'. „Al vanaf september wordt de federatie aan het lijntje gehouden; de informatie wordt niet geweigerd, maar ook niet verstrekt. De milieufederatie vermoedt nu dat de officier van justitie de gevraagde informatie niet paraat heeft." De vertegenwoordigers van de organisatie verbinden aan deze stelling meteen de conclusie dat „De officier van justitie niet be hoorlijk prioriteiten kan stellen als dergelijke overzichten niet aanwezig zijn". Illustratief voor de trage gang van zaken zijn voor de milieufederatie de twee strafklachten die eerder dit jaar Rijnmond bijdragen de vervuiling hoeverre bedrijven zijn ingediend tegen twee tanker- cleaningbedrijven. „Tegen de Nederlandse Wegtan- kermaatschappij diende de fede ratie in mei van dit jaar een strafklacht in. het bedrijf loost volgens opgaven van Rijkswa terstaat vier tot zes keer meer dan het toegestane maximum aan onder andere olie en chloor- houdende stoffen. Tegen Rotter damse Tank transport bv volgde in september een strafklacht bij de officier van justitie. Ook dit bedrijf overtreft soms tientallen malen -volgens opgaven van Rijkswaterstaat- de normen voor chloorverbindingen. On danks telefonische toezeggingen is er nog steeds geen bericht van een besluit tot wel of geen actie door de officier van justitie naar aanleiding van deze strafklach ten binnengekomen. Een be- zij dit rapport is er het één en roepsprocedure tegen deze laks- ander bij Rijkswaterstaat verbe- heid houdt de federatie nog in terd." beraad." Verbetering Het is niet de eerste keer dat de Zuidhollandse Milieufederatie met kritiek komt op de wijze waarop de naleving van de Wet oppervlaktewater wordt gecon troleerd. Zo'n anderhalf jaar ge leden werd eenzelfde actie on dernomen in de richting van Rijkswaterstaat. In de rapporta ge 'Industriële waterlozingen in Rijnmond: de kloof tussen be leid en praktijk' werd gewezen op de leemten in het vergunnin genbeleid en de verslaglegging daarvan door Rijkswaterstaat Directie Zuid-Holland. „Dank Demonstratie tegen racisme ROTTERDAM Naar aanlei ding van racistische geweld in Duitsland en 'recente ontwikke lingen in Rotterdam' organiseert de instelling Jongeren Tegen Ra cisme (JTR) zaterdag 19 decem ber een demonstratie tegen racis me. De demonstratie heeft plaats op het Schouwburgplein, van 14.00 tot 16.00 uur. Daarna, om 17.00 uur, is er een discussie bijeenkomst in de Pauluskerk aan de Mauritsweg. Kasteel van Het witte exterieur van 'Het Kasteel van Rhoon', waar historiciteit en romantiek gecombineerd wordt met culinaire lekkernijen van hoog niveau. CROON aektotechniek HET COMPLETE ELEKTROTECHNISCH INSTALLATIEBEDRIJF Als eerste in Nederland met een installatie-sector* die voldoet aan kwaliteitsnorm NEN-ISQ 9001. Croon Elektrotechniek B.V. Schiemond 20-22 3024 EE Rotterdam Tel. 010-4761144 Telex 22451 Fax 010-4760447 Reisburo WEEREN Rös. Manzstraat 75 (t.o. Grote Visserijmarkt) Rotterdam, (tel. 4159688) Wij wensen iedereen prettige feestdagen en een sportief 1993 toe. De nieuwe zomerreisgidsen zijn uit haal ze dit jaar eens bij het Reisburo met de vele extra's. Reisburo Weeren! brandblusinstallaties t V I Jhk* brandbljsapparaten detectiesystemen brandweermaterialen BRANDBEVEILIGING stralingsmeetapparatuur Ajax-de Boer B.V. Cruquiusweg 118,1019 AK Amsterdam telefoon: 020 - 590 95 00 telefax: 020-668 20 24 Wenst Sparta veel succes! door EDO BEERDA ROTTERDAM - 'Was dit nou nodig?'. Zo luidt de wel bijzon der vette kop van het eerste nummer van 'onafhankelijk kri tisch boulevardblad De Strop', dat donderdag jongstleden offi cieel ten doop werd gehouden in café Sorbonne. Een goede vraag om een nieuw blad mee te ope nen. Volgens de makers is een Rotter dams maandblad 'met hele en halve roddels, spetterende ru brieken van kroegtijgers, een oogverblindende pin-up van de maand en sensationele verhalen' in ieder geval hard nodig. „Het blad is ontstaan in café's. In café's wordt altijd geroddeld en worden altijd hele en halve waarheden verteld. Maar als jij hier een biertje drinkt weet je niet wat iemand ondertussen in een andere kroeg staat te vertel len. Wij willen met dit blad die verschillende circuitjes bij elkaar brengen", vertelt Ton Brehm (ex-Punt Uit), die samen met Ron de Groot (ANP) en Wieger Dam (eigen pr-bureau) de 'kern redactie' van De Strop vormt. De drie heren zeggen door het succes van Story, Privé, Week end en Dröge's 'Glamourland' tot het idee te zijn gekomen, maar een roddelblad is de - door een grote bierbrouwer gespon sorde- Strop volgens hen niet. „De verpakking is alleen maar nieuw. Het heeft het uiterlijk van een boulevard-blad, maar wat er in staat zijn gewoon dingen die nieuws zijn." Daadwerkelijk ie mand in De Strop hangen is volgens hen niet aan de orde, „maar als Bram Peper morgen met een ander dan Nelie wordt gesignaleerd, is dat natuurlijk wel nieuws voor ons." Journalistieke gedragsregels als 'hoor en wederhoor' zeggen de heren in ieder geval aan hun laars te lappen. „De feiten mo gen een mooi verhaal niet in de weg staan", onderstreepte 'his toricus van de warme landen' J.J. van der Horst in zijn speech, die voorafging aan de uitreiking van de eerste exemplaren van het blad. Met rubrieken als 'kroeg tijgers', stropless' (pagina 3, met onder de ontblote borsten van een lieftallig, maar bierdrinken de mannen verlangend jong ding, onder andere enkele blik ken van het bewuste biermerk), 'Gehoord in de kroeg' en 'hore- catransfers', hoopt de kernre dactie de doelstellingen te kun nen bereiken. Niet iedere kroegtijger aan de bar van Sorbonne is zo resoluut in zijn antwoord op de vraag of 'dit nou nodig was'. Mondhoe ken gaan hier en daar bedenke lijk naar beneden, er wordt wat met de hoofden geschud. „Ik ben benieuwd hoe lang ze het volhouden. Als die grote bier brouwer binnen drie maanden geen wervend artikel ziet, kun nen ze die sponsoring verder wel vergeten", meent één van hen. Maandblad De Strop wordt gra- ca-gelegenheden en op andere tis verspreid in een oplage van drukbezochte locaties in Rotter- tienduizend exemplaren in hore- dam. SCHIEDAM De cantorij Mijnsheerenland verzorgt op za terdag 19 december een kerst concert in de aula van het Stede lijk Museum. Zowel organist Bas van Houte als dirigent Her man Lammers waren alverschil- lende malen te zien en te beluis teren in het museum. Het kerstprogramma is samen gesteld uit muziek gecompo neerd door o.a. Hassler, Vitto- ria, Dandrieu, Buxtehude en Re- ger. Het concert dat om 15.00 uur begint is gratis bij te wonen. ROTTERDAM De stichting Lawine organiseert voor de vier de keer het 'Lawine Winter-toer- nooi'. Het gaat om theatersport: een vorm van theater waarbij de spelers al improviserend op el kaar moeten reageren. Het pu bliek geeft plaatsen, beroepen, karakters, relaties en dergelijke aan, die in het spel verwerkt moeten worden. Alle ideeën van medespelers en publiek moeten in het spel worden betrokken. De theatergroepen worden door scheidsrechters beoordeeld. Zij die het beste spel afleveren win nen de prijzen: de superbanaan, de kikkertrofee, de uitglijer of de pechvogelprijs. Groepen van Lawine spelen tegen groepen uit Amsterdam. Het toernooi heeft woensdag 16 en donderdag 17 december plaats in het Bibliotheektheater aan de Hoogstraat. Aanvang beide dagen om 20.30 uur. De entree kost f 10,-, en f7,50 met de gebruikelijke kortingskaar ten. De opbrengst van het toer nooi is bestemd voor Amnesty International.

De Havenloods | 1992 | | pagina 6