WATERWEG Kreisel nodigt u uit voor de Sea ïïavel Show. kreisel Koop nu een Grandoramakeuken en kies zelf uw korting van 32% tot 50%! tempo-team uitzendbureau Aanrijding Zaalvoetbal basisscholen Kleingeld stapt op DE HAVENLOODS Taarten staan te wachten VZC'ers snel op wedstrijden jyL Wegener huLs-aan-huLsbLaden SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS Cursus over management f 1.875 HOOFDPRIJS Kom naar onze showroom en zet koers naar Zweden. Kerststukje DINSDAG 15 DECEMBER 1992 SCHIEDAM—Op de kruising Nieuwe Damlaan/mgr.Nolens- laan zijn zondagavond twee au to's tegen elkaar gebotst. De in zittenden liepen daarbij geen let sel op. Wel moest één van de auto's naar het politiebureau worden gebracht omdat de deur niet meer dicht kon. De toe dracht van het ongeval is niet bekend. Kerstmiddag in De Erker SCHIEDAM— De jaarlijkse kerstmiddag voor ouderen wordt dit jaar 20 december ge houden. De deelnemers krijgen een koud buffet voorgeschoteld, met koffie vooraf en een toetje achteraf. Tijdens het diner vin den verschillende activiteiten plaats. De kosten bedragen f22,50 per persoon, bij aanmelding te beta len. Het feest begint om 16.00 uur. Inschrijven kan tot uiterlijk 17 december bij De Erker, tele foon 4267767. VLAARDINGEN - Het eerste gedeelte van het schoolsport programma wordt op maandag 21 december en dinsdag 22 de cember afgesloten met een groot zaalvoetbaltoernooi voor leer lingen van de Vlaardingse basis scholen. Voor dit toernooi, dat wordt ge organiseerd door de sectie schoolsport van de Raad voor Sport en Recreatie in samenwer king met de voetbalclubs HVO en VFC, is altijd erg veel belang stelling. Het toernooi wordt ver werkt in de sporthal Westwijk. Volgend jaar wordt het pro gramma voortgezet met een zaalhandbaltoernooi op 1 en 2 maart. Daarna volgen nog pres tatielopen op 13 en 20 april, een veldkorfbaltoernooi op 28 april, veldvoetbaltoernooi op 12 en 26 mei en het schoolsportprogram ma wordt afgesloten met een veldhandbaltoernooi op 9 juni. SCHIEDAM - Jan Kleingeld, de succesvolle oefenmeester van voetbalclub De Roode Zon, is de eerste die in de Schiedamse trainerscaroussel stapt. De voor malig betaald voetballer heeft het bestuur van DRZ te kennen gegeven aan het eind van het seizoen Kethel de rug toe te ke ren. Na twee vette jaren, onder Kleingeld promoveerde DRZ van de hoofdklasse R VB naar de derde klasse. KNVB, schijnt nu een mager jaar te worden door gemaakt. De spelers hebben het in de derde klasse aanzienlijk moeilijker dan vorig jaar in de vierde klasse en schieten ook in de mentaliteit te kort. Dat afla tende motivatie in de spelers groep is een van de oorzaken die Kleingeld heeft doen besluiten het bij DRZ straks voor gezien te houden. Met name op woensdagavonden als er voetbal op televisie wordt uitgezonden, staat de trainer met een handjevol spelers op het trai ningsveld en zit het merendeel van de selectie thuis voor de buis. Ook de grote concurrentie tus sen de spelers die is ontstaan door de komst van nieuwe po tentiële eerste elftalspelers draagt er toe bij dat jongens die niet in de hoofdmacht worden opgesteld, het op de trainingsa vond af laten weten. Kleingeld betreurt het dat ze het niet kun nen opbrengen zich weer terug te knokken in de basiself. Verder meent de trainer dat het succes misschien wel iets te hard is ge gaan voor de modale voetbal vereniging. Hoe dan ook, de trainer twijfelt er niet aan dat hij dit seizoen met zijn spelersgroep waardig afsluit. Kleingeld is bij DRZ aan zijn derde seizoen be zig. Basketballen na schooltijd SCHIEDAM Sportzaal Oost vormt de komende twee woens dagmiddagen het decor voor na schoolse activiteiten die dit keer in het teken staan van basketbal. De door de Schiedamse Dienst Sport en Recreatie georganiseer de activiteiten na schooltijd zijn bestemd voor leerlingen van de hoogste groepen van het basis onderwijs. Ze zijn bedoeld om de leerlingen gedurende het laat ste schooljaar voor de overstap naar het voortgezet onderwijs kennis te laten maken met diver se takken van sport. Zodoende wil men de keuze voor een sport j vergemakkelijken en stimuleren. De scholieren die zich voor de naschoolse activiteiten hebben opgegeven, krijgen tijden het schooljaar een aantal lessen in sport waarna in een later sta dium kennis gemaakt kan wor den met een andere sport. De komende weken is basketbal aan de beurt en op uitnodiging van de Dienst Sport en Recreatie draagt de basketbalvereniging Juventus die haar domicilie heeft in de sporthal in Schi.edam-Oost een steentje bij in de organisatie. De basketballessen worden ge geven door Rob van der Drift, trainer bij Juventus. Hij pro beert de deelnemers wegwijs te maken in de spelregels van de sport en doet dat natuurlijk ook aan de hand van praktijkvoor beelden. Daarbij wordt mini- basketbal gespeeld: een variant op het gewone basketbal. Daar bij wordt gespeeld met een lich tere bal en lagere baskets en bo vendien spelen de jongens en meisjes gemengd. De basketballessen vormen ove rigens ook een welkome voorbe reiding op het schoolbasketbal- toernooi dat in de kerstvakantie door leerlingen van het basison derwijs wordt afgewerkt. SCHIEDAM Gladheid. Het Openbaar Nutsbedrijf is er klaar voor. De zoutvoorraad is op peil, de strooiwagens zijn in goe de staat gebracht en de mede werkers staan klaar om bij de eerste melding de gladheid te lijf te gaan. De bestrijding van de gladheid' is in eerste instantie gericht op doorgaande wegen en straten met veel verkeer. Op fietspaden die voor de strooidienst toegan kelijk zijn wordt ook gestrooid. Piet Jongbloed, chef milieu van de gladheidsbestrijding, hoopt op een positieve houding van het publiek tijdens barre weersom standigheden. Daarbij denkt hij aan het zelf sneeuwvrij houden van stoepen en gedeelten voor de eigen huisdeur. Vooral ouderen die slecht ter been zijn hebben hier baat bij. Mensen die zich hiervoor inzet ten hebben grote kans dat de O.N.S. dit beloont met een ij staart. Revanche-kans voor Spirit VLAARDINGEN— De twee Vlaardingse korfbalclubs Oranje Nassau en Spirit ontmoeten el kaar op donderdag 17 december opnieuw in een directe confron tatie. Op het programma staat dan de derde ronde van de bekercompe titie en het lot wilde dat beide Vlaardingse ploegen weer aan elkaar gekoppeld werden. Met in het achterhoofd de spannende wedstrijd vorige week in de sporthal Westwijk tussen beide ploegen voor de competitie en waarbij Oranje Nassau verras send de volle wiugt pakte, lijkt Spirit uit op revanche. De korf balderby wordt gespeeld in de sporthal Alexanderpolder en be gint om 19.00 uur. 'Vlaardingen' komt in deze bekerronde uit te gen Sagitta. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de sporthal Schiebroek en begint ook om 19.00 uur. Volkskerstzang SCHIEDAM- Gereformeerd of oud-Katholiek, rooms-Ka- tholiek of Evangelisch-Luthers: mensen uit deze en andere ker ken komen 18 december samen om alvast in te zingen voor de viering van het kerstfeest in de Magnalia Deikerk. Medewerking wordt verleend door de harmonievereniging Harpe Davis, het Nieuwland- en Groenoordkoor en de cantorij van de Lutherse gemeente. Pas tor L. Klinkenberg en ds. R.A. Bosch leiden de volkskerstzang en organist Gert van der Schoor begeleidt de koren. Albarda- straat 67, toegang vrij, aanvang 20.00 uur. VLAARDINGEN - Ter gele genheid vn het 65-jarig bestaan van de Zwembond voor Rotter dam en Omstreken (ZRO) wa ren enkele VZC-zwemmers suc cesvol op speciaal door de ZRO georganiseerde springwedstrij- den. De Vlaardingse zwemmers kwamen met elf gouden, zeven zilveren en zes bronzen medail les thuis. Met deze 24 medailles eindigde de Vlaardingse vereni ging op een tweede plaats in het medaille-klassement. Bij dit succes voor VZC bleef het niet. Op de jubileum-wedstrijden werden ook enkele clubrecords scherper gesteld. Jaap Buitelaar zwom naar een nieuw clubre cord op het onderdeel 50 meter schoolslag. Opvallende presta ties waren er verder voor Mar- tijn de Blois, Mingnon Henne- ken, Renee Snoek en Stefan Aartsen. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en weekbrieven bestemd voor de sportpagi na kunnen voor het Schiedams Nieuwsblad worden gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, telefoon 4352911. Berichten bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen of doorgegeven worden aan onze sportmedewerker Peter Spek, telefoon 4352615. Men kan de redactie ook per fax bereiken onder nummer 4600205. INDUSTRIE Produktie-medewerkers m/v voor een bedrijf in Schiedam. Wij zoekon kandidaten voor het sorteren, vouwen, en herstellen van wasgoed. U beheerst de Nederlandse taal in woord en geschrift. Deze baan is per januari en voor onbepaalde tijd. Produktie-medewerkers m/v voor een voedingsmiddelenbedrijf in Delft. Wij zoeken operators die in continudienst wiilen werken. U beschikt over eigen vervoer. Een opleiding LTS- Consumptief, VAPRO of LSBL is een pre. ROTTERDAM IMAX-reuzenscherm geeft ongekende kijksensatie. Stelt u zich eens voor: een kolossaal filmdoek van 23 meter breed en 17 meter hoog. Dat zegt zo misschien niet veel, maar het is wel een oppervlak dat bijna 2000 maal zo groot is als uw TV- scherm. Op dat filmdoek ziet u een kolkende stroomversnelling met daarin een nietig bootje. Drie mannen vechten tegen het water. Ze scheren langs scherpe stenen en gaan angstig lang kopje onder. Die reis over de Colorado- rivier in de Grand Canyon tussen to renhoge rotsen beleeft u van zo dicht bij dat het lijkt of u zelf door dat water wordt meegevoerd. Opgelucht haalt u adem als de boot aankomt in een rus tige baai met een paradijselijke natuur en u kennis maakt met het unieke leven in dit Amerikaanse natuurgebied. Fantastische opnamen van de wijdse omgeving geven een uitstekend beeld van de uitgestrektheid van de Grand Canyon. Mede door het geluid dat door 15 luidsprekers wordt weergegeven en u als het ware omspoelt, beleeft u het programma nog intenser dan een werkelijk bezoek. Deze tocht van bijna een uur door één van de mooiste streken van de wereld is dan ook een heel bijzondere ervaring. Aanvang Grand Canyon: 12 13 december om 13.00 uur. Vanaf 19 december t/m 3 januari dagelijks om 13.00 uur. Reserveren kan van dinsdag t/m zondag tussen 11.00 en 13.00 uur via 010-4048844. Korting 2.- per persoon voor maximaal 4 personen. Kinderen t/m 12 jaar en 65+ senioren betalen i.p.v. 11.- slechts 9.- per persoon. Overige personen betalen i.p.v. 14.- slechts 12.- per persoon. Deze aanbieding is geldig t/m 3 januari 1993. Deze aanbieding is niet geldig in combinatie met andere kortingen. VLAARDINGEN— De Pro vinciale Sportraad vn Zuid-Hol land organiseert in samenwer king met de Vlaardingse Sport raad een cursus verenigingsma- nagement voor vrouwen. Het blijkt dat nog steeds vrouwen ondervertegenwoordigd zijn in het kader- en bestuurswerk bij sportclubs. Slechts één op de vijf bestuurs- of kaderleden is een vrouw. De Provinciale en lokale sport raden willen hier iets aan gaan doen door de organisatie van deze cursus, die gehouden gaat worden op vijf maandagavon den in maart en april. Op deze cursus wordt aandacht besteed aan onder meer vergadertech nieken, communicatie en organi satie. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de Vlaar dingse Sportraad, telefoon 4455513. Sportieve jeugd SCHIEDAM Jongeren uit de Gorzen kunnen met ingang van morgen, 16 december, iedere woensdag deelnemen aan ver schillende sporten. Meisjes kun nen zich vanaf 16.30 tot 17.30 uur uitleven in sporten als bad minton, volleybal, handbal en basketbal. Voor jongens bestaat de mogelijkheid mee te doen aan basketbal en voetbal. Tijdens de training leert men, als voorbereiding op wedstrijden hoe je speelt in een team. Vol gens Marieke Thiescheffer van Stichting Sociaal en Kultureel Werk Schiedam Zuid gaat het echter niet alleen om de sport maar ook om de gezelligheid. Het ligt in het voornemen in de toekomst gemengde activiteiten te organiseren. Kosten voor deelname f2.50. Opgave bij Klubhuis Zuid, Dwarsstraat 42, tel. 4267297. Clio DRAKKAR noir accessoires t.w.v. f 2.795 Een 4-daagse bootreis voor iedere nieuwe Renault-bezitter. Renault viert de feestdagen met een royale aktie: de Renault Sea Travel Show. Met diverse aktiemodellen, allemaal uit gerust met vele aantrekkelijke extra's. Maar we gaan verder. Want iedereen die van 10 december t/m 2 januari een nieuwe Renault koopt krijgt een 4-daagse bootreis naar Zweden kado**. Voor u, uw partner en twee kinderen (niet ouder dan 16). Leuke verrassing voor elke bezoeker. 7 Daarnaast maakt ook elke bezoeker kans IbtóJ op de 4-daagse reis naar Zweden. En misschien wint u zelfs wel de exclusieve hoofdprijs: een 18-daagse VIP-reis naar Scandinavië voor 4 personen. Iedere bezoeker ontvangt in ieder geval een leuke eland***. Dus tot ziens in de showroom! Clio DRAKKAR noir. Een stijlvolle Clio. De standaarduitrusting van de Clio, aange vuld met een aantal ijzersterke extra's. Accessoireszon werend glas achterruitwisser sportieve lichtmetalen wieldoppen spoiler boven de achterruit in de kleur van de carrosserie stijlvolle DRAKKAR noir-striping èn -badges in de kleuren grafiet grijs metallic en stratos zilver metallic Verkrijgbaar v.a. f 22.645,-*. Inkl. genoemde accessoires. 18-daagse VIP-reis naar Scandinavië. RENAULT LEVEN KLEUR Van 10 december t/m 2 januari. Inklusief Btw en exclusief kosten rijklaar maken. Prijzen geldig t/m 31/12/'92. Wijzigingen voorbehouden. Bij afsluiten koopovereenkomst particulieren van 10/12/'92 t/m 02/01 /'93. Lease en fleet uitgesloten. Zolang de voorraad strekt. Deelname leeftijd 18 jaar en ouder. Wie Renault kiest, kiest Kreisel. 55-Pluspunt op vakantie SCHIEDAM Het 55-Plus punt Centrum/Oost aan de Franklinstraat 1 la, is gedurende de kerstvakantie gesloten van maandag 21 december tot maan dag 3 januari. Na de vakantie kunnen de ouderen weer van dinsdag tot en met donderdag van 10.00 tot 12.00 uur terecht op het spreekuur van het 55- Pluspunt. In dringende gevallen kan men terecht bij Dienstencentrum de Vier Molens, telefoon 4705500. Arwin Moerman loopt snelste tijd VLAARDINGEN- Ex-For- tuna-atleet Arwin Moerman liep in Den Haag bij de opening van het atletiek indoorseizoen een snelle 600 meter bij de jeugd. De Vlaardinger, die enkele maan den geleden overstapte naar het Rotterdamse PAC realiseerde een tijd van 1 minuut 21,9 secon den. waarmee hij meteen de snel ste tijd van Nederland liet note ren. In Den Haag was hij met deze tijd ook sneller dan de senioren. De prestatie van Arwin Moer man is ook opvallend, omdat hij herstellende is van een knie-bles sure. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat hij het héle komen de seizoen rust moest houden. Door een goede medische bege leiding bij de Rotterdame club is het herstel erg snel gegaan en maakt Arwin Moerman ook kans om in februari zijn nationa le titel te gaan verdedigen. SCHIEDAM Mensen die zelf een kerststukje willen maken kunnen dit onder leiding tot stand brengen in Dienstencen trum De Woudhoek. Maximaal twintig personen kunnen aan deze activiteit deelnemen. De kosten bedragen f 6,50. Deze creatieve middag vindt plaats op vrijdag 18 december. Aanmelden elke werkdag van 9.00-12.00 uur aan de balie van Dienstencentrum De Woud- hoek, Heijermansplein 35, tele foon 4709555. Om de feestmaand extra luister bij te zetten, trakteert Grandorama op kans-kortingen. Na aankoop van een keuken kiest u uw speciale kortingsenvelop met kans op minimaal 32% en maximaal 50% korting op de zojuist gekochte keuken. Mocht u uw keuken pas later kunnen plaatsen, dan slaat Grandorama de keuken tot 6 maanden GRATIS voor u op! KEUKENSTUDIO DELFT, Schieweg 3 (Gebouw Leeuwenslein 2), Delft-Zuid, Tel. 015-61 1994. Openingstijden: maandag gesloten, di. t/m vr. 9.30-17.30 uur, vr. koopavond 19.00-21.00 uur, za. 10.00-17.00 uur.

De Havenloods | 1992 | | pagina 7