Spaland Ruiters bereidt bouw van binnenmanege voor SPORT SRRT Matthijs Riemens wint 5km met voorsprong van 3 minuten 'Lokale wielerrondes moeten terug naar bebouwde kom' DE HAVENLOODS Uitslag NVC-loop Resultaten bleven in 1992 achter maar aantal leden steeg Coureur gaat veldrijden Tijd voor 'n Peugeot? Eerst naar Eigenraam Hardlopen op 3e kerstdag Scholieren-tafeltennis Ëasis-onderwijs in ban van basketball DHS te wisselvallig DINSDAG 22 DECEMBER 1992 LAN6SDEi WATER^EO Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Zorgen om WATERWEG Voor voetbal lers lijkt de winterstop, die tot het weekeinde van 16 en 17janu- ari(inhaalprogramma) duurt, een prima periode om de balans eens op te maken. Temeer om dat veel clubs er in de eerste helft van de competitie niet in ge slaagd zijn zich naar de veilige kant van de ranglijst te spelen. Het mag bekend zijn, dat in het KNVB-voetbal de drie laagst ge plaatsten een stapje terug moe ten doen. Dat Fortuna en VDL bij het rijtje degradatie-kandida ten horen zal geen verrassing zijn. Beide tweedeklassers balan ceren al vanaf de competitie start op het randje van de af grond.Hetzelfde geldt voor GSS en Cion in de vierdeklas, maar allesbehalve gelukkig moeten in de zaterdagsector ook HBSS, DVO'32, Maasdijk en Hoekse Boys zijn. Een beetje in de zorgen zit DRZ, dat zich echter vorige week uit stekend herstelde via een 6-2 zege op het Rotterdamse EDS. Voor de andere zondag-KNVB- ers is er geen vuiltje aan de lucht. Het RVB-voetbal kent minder degradanten: uit de hoofdklas zakken de twee laagsten en in de eerste klas is er één degradant. Dat treft uitsluitend GTB (in de hoofdklas A). De zaterdag-sec tor van het afdelingsvoetbal kent de volgende promotie-mo gelijkheden: uit de hoofdklas promoveren de kampioen en de klasseperiodekampioenen(na een halve competitie tussen de periodekampioenen). In de RVB-zondagsector promoveren uit de hoofdklas naast de kam pioen ook de nummers twee en drie. Uit de eerste klas mogen de kampioen plus de klasseperiode kampioenen een vreugdedansje maken. Trainingskamp oCHIEDAM De selectie van SMC ,dat de ranglijst in de vier de klas G aanvoert, vertrekt op vrijdag 8 januari voor een drie daags trainingskamp naar het Overijsselse Slagharen. In hotel De Bonte Wever mobili seren trainer Henk Salari en ma nager Aad Gudde hun man schappen op zaterdag 9 januari in de ochtenduren voor een trai ning terwijl er om half acht in Emmen wordt gevoetbald tegen SVBO. Wegener huL&aanhulsbLeclen HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010 - 4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010-4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, Postadres: postbus 220, 3130 AE Vlaardingen, tel. 010 - 4.352.911 Kantooruren: maandag t/m donderdag 8.30 -17.00 u., vrijdag 08.30 tot 16.00 u. ADVERTENTIEVERKOOP: VLAARDINGEN: H. v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088) SCHIEDAM (tel. privé 010-4.716.693) MAASSLUIS A. v. Yperen (tel. privé 010 - 4.709.829) 3COUNTMANAGEMENT: van Meeteren li. privé 01831 - 2082). de Poorter (tel.privé 070 - 3282694). Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, DE HAVENLOODS verschijnt elke donderdag huis-aan- (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.- Wegener huis-aan-huisbladen verschijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een miljoen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 VLAARDINGEN - Nooit te voren kende de NVC-prestatie- loop zulke grote verschillen tus sen de winnaars en de nummers twee. Het is een teken dat het parcours - langs de surfplas en door de Broekpolder - behoor lijk selectief is. Daarbij had ze ker ook het weer een duit in het zakje gedaan, want de regen die tijdens de voorgaande nacht ge vallen was, maakte het parcours er niet vriendelijker op. Verrassend winnaar op 15 km werd Peter van Vliet in 52.17 minuten, Rien Oele(54ml4) werd tweede en Kees van der Zanden(57m06) derde. Bij de vrouwen won Edith van der Vaart(68m25). Johan van Buur- en won de 10 km in 36 minuten en 19 seconden, tweede werd René van der Haven(38ml2) en derde Hans Vermeulen(39ml9), Peter van Vliet werd de de 15 km-loop Vrouwen: 1. Lenie Schilt (51 m45De 5km ging naar Matthijs Riemens in 16 minuten en 10 seconden. Theo Luijendijk arriveerde als tweede(19m05) en Mark Pronk als derde( 19m5l Vrouwen: I. Liesbeth Bou- wens(22m48). De volgende prestatieloop van AV Fortuna is op zaterdag 24 januari (5, 10, 15 en 20 km). VLAARDINGEN- De twaalfde editie van de Nieuwe Vlaardingse Courant-prestatie loop kende niet alleen drie over tuigende winnaars, maar ook een teleurstellend aantal deelne mers. Niet meer dan honderd atleten, dan wel trimmers ver schenen op de atletiekbaan van het organiserende Fortuna aan de start en dat is, zo vindt ook Ans van Walsum, te weinig. 'Vo- rig.jaar was het een'veelvoud. Onlangs startten er voor de Geul-loop dik driehonderd. On getwijfeld heeft de concurrentie van andere lopen ons danig par ten gespeeld'. Ze doelt op de wedstrijdloop in Rhoon. de sponsorloop van het Schiedamse HBSS en de zondag gehouden cross van de AV Waterweg in Maassluis. Het is niet voor het eerst dat Fortuna en Waterweg in eikaars vaarwater zitten. 'We maken on afhankelijk van elkaar een pro gramma. Dat van ons slaat steeds een jaar vantevoren vast. Nee. er is geen overleg. Dal was eigenlijk ook niet nodig, want normaal gesproken zaten we hooguit een enkele keer per met een loop op of nabij dezelfde datum', aldus Ans van Walsum. 'Wellicht is het te overwegen om een volgend keer toch eerst met elkaar de data af te stemmen'. Ze gelooft overigens niet dat het druilerige weer de opkomst na delig beinvloed heeft. 'Nee hoor. Atleten of trimmers laten zich door een dropje regen meer of minder niet uit het veld slaan. Bovendien hadden we op meer mensen gerekend omdat er nau welijks gevoetbald werd. Het waarom achter het wegblijven van de massa is ons dan ook een raadsel'. De lopers die er wel waren maakten er een boeiende loop van. Vooral het optreden van Matthijs Riemens(18) op de 5 km was opmerkelijk. De voor malige Fortuna-atleet (nu lid van Rotterdam Atletiek) liep de afstand in de zeer snelle tijd van 16.10 minuten De nummer twee Theo Luijendijk arriveerde bijna drie minuten later. Riemens ontspannen: 'Ik werk nu vooral aan mijn conditie én snelheid om op de baan een snel le 1500 meter te kunnen afleve ren. In dat trainingsprogramma JU 3D sj paste deze vijf kilometer erg goed'. Hij rekende op minimale tegenstand, maar verwachtte niet dat het verschil met de num mer twee zo groot zou zijn. Ook de 10 km- en 15 km-loop kenden eenzame winnaars. Johan van Buren pakte bijna twee minuten op René van der Haven, terwijl Peter van Vliet dezelfde voor sprong had op favoriet Rien Oele. SCHIEDAM Hoogte- en dieptepunten beheersen bij de 'Spaland Ruiters' de terugblik op 1992. Hoewel twaalf maanden eerder werd gehoopt dat de prestatiecurve zou doorstijgen - het hoogtepunt was toen de regionale-titel (Noord Brabant/Zuid Hol land) van Carola Schets - kreeg de prijzenkast dit jaar wat minder aanvulling dan verwacht. 'Want', stelt PR- man Karpes openhartig vast, 'er waren persoonlijke succes- jes en ook een groepje wed- strijdruiters viel regelmatig in de prijzen, toch bleef het in zijn geheel onder de maat'. De lichtpuntjes: Mirjam Til- man, die met haar paard Us Pelle in de Z2-klasse won en dat later prolongeerde in de strijd om de Haringkop-cup; Bert Avezaat, die mocht deel nemen aan het KNF-kampi- oenschap in Bathmen. De jonge Tilman werd in het afgelopen jaar echter overvallen door een zware blessure van haar paard. Us Pelle moest maandenlang op stal blijven en is pas recent weer voorzichtig met de training begonnen. Bles sures troffen ook de paarden Eriquon (van Monika Steen- hoek) en Everest (van Mieke Bastianen). Carola Schets glo- reert niet meer namens de Spa land Ruiters, omdat de amazone van woonplaats verwisselde en nu voor een andere vereniging rijdt. 'Het aantal leden blijft groeien en bijna alle stallen zijn bezet', inventariseert Ruiters'. Kortom, het gaat de vereniging redelijk voor de wind. Binnenkort w een binnenmanege De accommodatie van de Spa land Ruiters wordt in 1993 aan gevuld met een binnenmanage, waarvoor het Schiedamse stads bestuur al geruime tijd geleden het groene licht heeft gegeven. Karpes noemt de bouw een De 16e serie Zondagochtendconcerten wordt gehouden van 14 februari t/m 4 april 1993. HET NIEUWE PROGRAMMA IS UIT Af te halen op onze kantoren, of per post aan te vragen op telefoonnummer 010 - 4.699.911 must, 'zeker gezien het toch stij gende niveau van onze leden is zo'n binnenbak geen overbodige luxe'. Daarvan zullen ook de ruiters van de stichting GJVW gaan profiteren. Deze vereniging voor gehandicapten vroeg asiel toen het (citaat) 'plotseling door een ordinaire handeling van een particuliere stalhouder op straat kwam te staan'. Het logies van de stichting wordt tijdelijk ge noemd, hoewel de definitieve opname van de gehandicapten en hun paarden niet wordt uitge sloten. Het bestuur gaat er na melijk vanuit dat de GJVW niet snel ergens anders een accom modatie zal vinden. 'Hoe we dat dadelijk moeten gaan inpassen - zeker in het kader van de bouw van stallen en de rijhal - is nog een onbeantwoorde vraag'. Een ander verhaal is het volgens de heer Karpes bestaande voor oordeel over de hippische sport en zijn ruiters. 'In de pers krijgen we weinig aandacht, terwijl de paardensport om de één of an dere reden door veel mensen nog steeds in een elitair kader ge plaatst. Ik blijf dat bestrijden. Het is niet voor de 'happy few'. Onze manege staat net zo open voor iedereen als het hek van een voetbalveld', aldus de Spaland- woordvoerder die vervolgens duidelijk maakt dat een ruiter meer dan enige andere sporter actief is met zijn hobby. 'Temeer omdat er tijd geinvesteerd moet worden in de omgang met het dier. Daaruit moet een collectief - de saamhorigheid tussen mens en paard - groeien. Dat vergt'. schetst hij, 'zeker drie a vier per dag training en verzorging'. De terugblik op 1992 is - on danks de 'onder de maat'-kwali- ficatie uit de aanhef - niet hele maal negatief. Zo pakte Danielle van Ark((met Easter-Annoeska) in Oudedijk de winst in de Zl- klasse voor pony's. In Rockanje behaalde Chiara Karpes met haar pony Juno succes op twee fronten. Óp de eerste wedstrijd dag werd ze in de L2-klasse der de, v 'gevolgd door een tweede plaats op de volgende dag. Omdat ze later in het jaar in de Delftse manage Prinsenmolen het zilver veroverde was het daar verdien de winstpunt goed voor promo tie naar de M-klasse. Datzelfde regelden Bert Avezaat(met Du- caat) en Natasha van Dorst(met Wico). In de prijzen 'Zowel bij de dressuur als het springen hadden we redelijk veel leden die in de prijzen vielen'. Volgens Karpes is dat mede te danken aan de nieuwe instruc teurs Renee Allart(bij de paar den) en Helene Sigmond(bij de pony's). 'Ze hebben zeker bijge dragen aan het opvoeren van de kwaliteit'. Tevreden is het Spa- land-bestuur zeker ook over het optreden van het 'gehele regi ment wedstrijdruiters', zoals het genoemd wordt, op de Haring kop-bokaal van de ruiterclub Die Flardinga Ruiters in de Vlaardingse Broekpolder. Ook op een 2-daagsconcours in Ro ckanje, waar de clubwisselprijs de inzet was, werd acceptabel gepresteerd. Het gaat ondanks de sombere inleiding toch crescendo met de Spaland Ruiters, inventariseert de heer Karpes uiteindelijk toch. 'Het aantal leden blijft groeien en bijna alle stallen zijn bezet. Bovendien zit de binnenmanage er aan te komen'. Kortom, bij de Spaland Ruiters zijn voldoende perspectieven voorhanden om na een wat minder jaar niet bij de pakken neer te zitten. WATERWEG - Voor de Ren nerscombinatie Midden-Delf land De Coureur kon het jaar op de eerste de beste dag van 1992 al meteen niet meer stuk. De pedaleurs wisten namelijk dat ze enige maanden later verlost zou den zijn van het gevaarlijke par cours in de Industriewijk De Vergulde Hand en hun intrek konden nemen op het door het recreatieschap MiddenDelfland speciaal voor het wielrennen aangelegde, verkeers- en krui- singvrije dik twee kilometer lan ge traject aan de voet van de Vlaardingerdijk in Maassluis. Nog steeds verschijnt er een 'van oor tot oor' glimlach op de ge zichten van de De Coureur-be stuursleden wanneer het 'achtste wereldwonder' wordt opgera keld. 'Het is een groot succes', bevestigt secretaris Peet Pieters. WATERWEG- De renners club De Coureur organiseert op zaterdag 2 januari de laatste uit een serie van zeven veldritten. De anderen werden gehouden in Stolwijk, Bleiswijk, Woerden, Alphen a/d Rijn en Polsbroek. Om 14 uur start de categorie A met profs, amateurs A en B en twee minuten later de categorie B met junioren, nieuwelingen, amateurs C, dames, vetarenen en ATB-ers. Voor de deelnemers is deze wedstrijd de laatste voor- beriding op het Nederlands kampioen, dat een week later in Tilburg wordt gehouden. Het traject voor de veldrit wordt uitgezet op en rond het wieler parcours aan de Vlaardingerdijk in Maassluis. Verwacht wordt dat er rond de honderd renners aan de start zullen verschijnen. Omdat het de laatste wedstrijd is worden na afloop de prijzen uit gereikt. Dat is, zegt hij, vooral te merken aan de extra toeloop van leden. 'Die is duidelijk hoger dan in voorgaande jaren. De faam van het parcours gaat rond in de regio. Vandaar dat de aanwas niet alleen uit Vlaardingen of Maassluis komt, maar ook uit Rotterdam en het Westland'. Slechts de groei van de jeugdaf deling stelt enigszins teleur. 'We doen er alles aan om de jongeren op te vangen. Er is een trainer, maar toch moeten we blij zijn wanneer er vijf jongens per jaar bijkomen. Naar de oorzaak kun nen we slechts gissen. Temeer omdat bijvoorbeeld een evene ment als de Tour de France het wielrennen behoorlijk in beeld brengt en als propaganda-mid- del fungeert. Het levert wel nieuwsgierigen op. Die komen dan één avond, soms twee en laten zich dan meestal niet meer zien. Ze zullen hun interesse dan wel op een andere sport richten denken we dan maar'. Plannen zijn er binnen het Cou reur-bestuur in overvloed. Peet De Coureur is dolblij met het wielerparcours in Midden-Delfland maar meent ook dat de Ronde van Maassluis en de Bevrijdingsronde Vlaar dingen) terug moeten naar de bebouwde kom. 'Die horen rond de kerk thuisvindt secretaris Peet Pieters Pieters: 'Die richten zich vooral op het verbeteren van de accom modatie, zoals het installeren van een geluidsinstalltie en het maken van beschutte plaatsen voor toeschouwers. Maar ook willen we de voorzieningen in het gebouw uitbreiden'. Ander zijds poogt de Coureur-leiding om de uit de bebouwde kom verdreven rondes van Vlaardin gen en Maassluis zijn oude stek terug te geven. Tot dusverre blij ken beide gemeentebesturen niets van zins om toe te geven aan het verlangen om met de rondes naar een stratenparcours terug te keren. 'Die gaan ervan uit dat we de ronde maar op het M idden-Delfland-parcours moeten rijden. Wij menen echter dat zo'n evenement daar niet tot zijn recht komt en zoals ze dat in Brabant zo mooi noemen 'rond de kerk' dient te cirkelen'. Vlaardingen. v. Beethovensingen 124, 010 - 435 79 00 SCHIEDAM 'Loop de kilo's van de kerstdagen er weer af en start bij ons'. Dat zegt de traith- lonvereniging De Watervrienden over de Runnersworld-loop die op zondag 27 december wordt gehouden en vier afstanden telt: 1, 5.^10 km en een halve mara thon.' De start en finish is op het com plex van de wielerbaan in sport park Harga, waar deelnemers zich vanaf 11 uur kunnen mel den. De vertrektijden zijn 12 uur(l km) en 12.30 uur. Het inschrijfgeld is f 2.00(1 km), f 5,00(5 en 10 km) en f7,50. Dankzij de sponsoring van de Bondsspaarbank mogen jonge ren tot 12 jaar gratis meedoen. Het parcours is uitgezet in Har- ga. de Vijfsluizen en over de Burg. van Haarenlaan. Informa tie: Ernst Verbeek, tel. 010- 4704657 of Wijnand Jongekrijg, tel. 010-4701987. MAASSLUIS In de Olympi- ahal wordt op dinsdag 29 de cember voor de 25-ste maal het scholieren-tafeltennistoernooi van TOG gehouden. Vorig jaar werd e wisselbeker gewonnen door de T.M. Gilhuisschool. Deze school is opnieuw met 21 deelnemers sterk vertegenwoor digd, maar wordt ditmaal in aantal overtroefd door de J.F. Kennedyschool met 24 jongens en meisjes. Er wordt gespeeld in de categorien: meisjes groep 5 en 6, jongens groep 5 en 6, meisjes groep 7 en 8 en jongens groep 7 en 8. Ook leerlingen uit het voortgezet onderwijs komen aan tafel. De wedstrijden beginnen om 16 uur, waarna wethouder Leny Wescnhagen rond half vijf de prijzen uitreikt. Veel animo voor badminton VLAARDINGEN Liefst 95 jongeren hebben zich gemeld voor het badmintontoernooi voor leerlingen van het voortge zet onderwijs. De wedstrijden worden georganiseerd door 'Sportstimulering Vlaardingen' in samenwerking met de bad- minton-vereniging Refoba. Het wordt gehouden op woensdag 23 december in de Westwijkhal. De aanvang is half negen. SCHIEDAM Op de finale dag van het basketball-toernooi voor leerlingen van het basis onderwijs, donderdag 24 decem ber, zullen de bij Goba(prorno- tie-divisie) spelende Amerikanen een demonstratie geven. De l,98m lange Jerry Beck en iets kleinere Chris Johnson zijn rond de klok van 12 uur te bewonde ren. De aanwezige jeugd hoeft niet passief op de bank te blij ven, want ze worden er volop bij betrokken. Het vormt de afsluiting van drie dagen (school)basketball. In te genstelling tot het voortgezet onderwijs is de animo bij de leer lingen van het basis-onderwijs zo groot dat het toernooi niet meer op één dag afgewerkt kan worden. Waterweg-topscorer De zege op stadgenoot SVV moet voor DHS-trainer John Corver(na vier gelijke spelen) een geschenk uit de hemel ge weest zijn. Niet omdat de forma tie van collega Hans Schinkel hem de twee punten cadeau deed, maar simpelweg omdat daarmee zijn stelling kracht bij gezet werd dat hard en serieus werken daadwerkelijk loont. De zege bracht zijn formatie op een totaal van 17 punten en daarmee achtervolgt DHS in de vierde klas G de top-drie. Toch is er bij Corver een gevoel van wrevel te beluisteren. Iets dat hij niet met zoveel woorden zegt, maar tus sen de regels door ventileert. 'Ik schaadt geen mensen. Spelers niet, mijn voorgangers niet en evenmin de clubkleiding. Ik dop mijn eigen boontjes wel'. Toch meent hij, dat dit DHS nog beter kan. 'Er wordt te wisselval lig gespeeld. Het is geen constan te ploeg, zoals SMC dat is. De ene keer is er hosannah, de vol gende keer kommer en kwel'. Wat hem het echter nog het meest onthutst is de regelmatig afwezige interesse bij sommige spelers. 'Dat leidt ertoe dat mijn aandacht geen minuut kan ver slappen. Ik moet steeds scherp zijn: iedere training, iedere oe fenpartij weer. Dat is mijn voor naamste uitdaging. Een dolletje is eigenlijk niet mogelijk. Dan hebben ze het er wel eens over dat ik altijd sjagrijnig oog. Dank je de koekoek. Wanneer ik lach wordt er gelijk een loopje geno men met de discipline. Ze moe ten weten dat het ernst is. Dat is mijn uitdaging. En wie dat aan zijn laarzen lapt mag voor mij de training inruilen voor de canti- ne'. Nochtans constateert John Cor ver dat zijn kruistocht succes heeft. Al in september poneerde hij dat hij vooral het accent zou leggen op discipline. 'Het is langzaamaan zijn vruchten aan het afwerken'. Zijn formatie ver loor nog slechts tweemaal. Best een reeks om de borst vooruit te steken. Dat doet Corver dan ook. 'We mikken op de derde of vierde plaats. Wellicht kunnen we daarmee een vervangend-periodekampioen schap pakken'. In de tussenstand van het Wa- terweg-topscorer-klassement- (bijgehouden tot en met 13 de cember) bleef HSC/zo leider, maar wordt nu op de voet ge volgd door Demos. De stand: 1. HSC/zo 3,50 (42 doelpunten in 12 wedstrijden); 2. Demos 3,40 (34 uit 10); 3. SMC 3,23 (42 uit 13) 4. HSC/za 3,07 (41 uil 13); 5. Excelsior M 2,90 (29 uit 10).

De Havenloods | 1992 | | pagina 3