FJ W I'M DREAMING OF A WHITE CHRISTMAS Vermageren door aanpakken stress Kleurrijke schoenen voor kleine voeten Kleine cosmetische ingreep om permanent rimpels op te vullen WIJZER 895.- 795: 1995: 1595: DE HAVENLOODS - DINSDAG 22 DECEMBER 1992 52-373 Wie wil vermageren, volgt meestal een dieet. Diëten geven echter niet altijd het gewenste resultaat, althans niet voor een langere periode. Een dieet bestrijdt namelijk alleen het gevolg van vetzucht en niet de oorzaak. In het Centre Anti-Stress in Amsterdam kan een anti-vetzucht therapie worden ondergaan, waarbij wel op de oorzaak wordt ingegaan. De oprichter van dit instituut, de psycholoog Anthony Unkei, had al negentien jaar zo'n centrum in Parijs voordat hü - zo'n zes jaar geleden - zijn methode in Amsterdam ging toepassen. ünkel's theorie is gebaseerd op het volgende: Het lichaam beschikt in principe over twee soorten vet: reservevet om het organisme van brandstof te voorzien, en structureel vet, het verpakkingsmateriaal voor de tere organen. Door vetzucht ontstaat een derde soort: het depositovet. Dit overtollig vet is onevenredig verdeeld tussen de huidlagen. Bij het volgen van een dieet verminderen de eerste twee vetsoorten, maar niet het depositovet. PRIMAIR DOOR STRESS Het probleem van overtollig vet ontstaat volgens Anthony Unkel ook niet primair door voedsel, maar wordt veroorzaakt door stress. Een bepaalde zenuw in de hersenstam regelt onder andere de vetverdeling in ons lichaam. Wanneer deze zepuw ontregeld is, dan wordt voedsel omgezet in overtollig vet. De methode van Anthony Unkel is gebaseerd op specifieke massage en lasertech niek. Doel is de ontregelde zenuw in balans te brengen en weer normaal te laten functioneren. De hele kuur duurt, afhankelijk van het aantal kilo's vet dat men wil verliezen, vyf tot acht weken. De eerste drie weken na de kuur moet men nog voorzichtig zijn met eten, maar daarna mag alles weer gegeten worden. Het lichaam slaat volgens Unkel dan geen depositovet meer op en men is blijvend slank. Voor informatie over de kuur kan men zich wenden tot Centre Anti-Stress, Plesmanlaan 144 te Amsterdam, telefoon 020 - 6150094. Bij de felgekleurde thema's die dit winterseizoen het beeld van de kindermode bepalen, passen schoenen die er even vrolijk uitzien. Zeker in de sombere winter maanden kan dat een fleurige aanblik geven. Zelfs de allerkleinsten (vanaf maat twintig) kunnen in de winkels terecht voor schoentjes in leuke kleurcombi naties. Leer en nubuck is er in felle kleurtjes, zoals rood, fuchsia, lila en fel groen. Een nieuwtje dit seizoen, gezien bij Bata, is het gebruik van zeefdruk techniek op nubuck. Streepjes, bloemetjes en bolletjes gedrukt op het nubuck zorgen voor aparte kleurcombinaties, die de kleintjes vast en zeker aan spreken. Een ander actueel gegeven is het gebruik van de meerkleurige zool, die afgestemd is op de kleurtjes van de schoen. Voor de allerkleinsten tot en met maat dertig is er ook een lijn sportieve bergschoenen. De schoenen zien er stevig en stoer uit met als aardig detail de sokpolster: een gebreide band aan de bo venkant van de schoen. Opvallend is verder dat veters en ringen een contrasterend kleurtje hebben gekregen. Veters en gepolsterde instapranden kunnen zelfs in ruiten zijn uitgevoerd. GROTERE MAAT De schoenen voor de wat grotere jongens en meisjes, vanaf maat 31, zijn gebaseerd op de thema'sdie een rol spelen in de volwassen mode. De thema's zijn op een speelse manier vertaald naar de groep kinderen, die zichzelf te groot vinden voor de "kleine" kin derschoenen. Voor jongens zijn er lage en hoge modellen bergschoenen in di verse kleuren en robuuste, zware schoenen in vier gedekte kleur combinaties: bordeaux, donkergroen, bruin en zwart. Ook voor meisjes treffen we in de collectie hoge en lage modellen bergschoenen aan. De schoenen hebben een iets smallere leest en er zijn vrolijke, meisjesachtige details aan toegevoegd. Actueel zijn eveneens casuals in gevet nubuck, felgekleurde loafers en lakschoentjes met dikke zool en doorgestikte boven rand. Pantoffels voor kinderen worden met het jaar mooier en groter. Deze winter spelen striphelden, zoals Mickey Mouse, de Turtles en de Sesamstraat-figuurtjes de hoofdrol in de collectie pluche pan toffels. Iedere vrouw probeert zo lang mogelijk een jong ui terlijk te behouden. En daar is niets mis mee. Helaas zijn bij het ouder worden rim pels niet vermijden, hoe goed de huid ook wordt ver zorgd. Kleine rimpeltjes zijn geen ramp; zij karakterise ren het gezicht. Maar som mige rimpels maken een ge zicht er bepaald niet mooier op. Vooral verticale frons rimpels en diepe neuslip- penplooien doen een gezicht vaak ouder lijken. Er zijn vrouwen die denken: nou ja, het is nu eenmaal zo! En er zyn vrouwen, die er graag iets aan willen laten doen. Jaren ge leden werd een nieuwe methode gelanceerd om rimpels op te vul len: het collageenimplantaat. Een methode die nog steeds vaak wordt toegepast. Er is echter een nadeel. Het collageenimplantaat moet veelvuldig worden her haald. Afhankelijk van het huid type variërend van twee maan den tot een halfjaar. IMPLANTAAT De Franse estetisch chirurg Paul Musarella, die al enige ja ren in Nederland werkzaam is op het gebied van cosmetische in grepen, introduceert een nieuwe methode, waarbij herhaling niet meer nodig is. Het nieuwe implantaat is ge baseerd op Gore-Tex. Dit is een zuurstofdoorlatend materiaal, dat al geruime tijd wordt toege past bij borstcorrecties, darm- en aderoperaties. Het blijkt echter ook op een gemakkelijke, vrijwel pijnloze manier verticale rimpels en neus-lippenplooien op te kunnen vullen. PLAATSELIJKE VERDOVING Onder plaatselijke verdoving wordt met een speciale naald een aantal draden Gore-Tex (het aantal is afhankelijk van de diep te van de rimpel en kan variëren van vier tot acht draden) diep in de huid aangebracht. Tussen de draden vormen zich fibrosen, hetgeen al een natuur lijke opvulling betekent. Ook blijft de huid flexibel. Een nau welijks zichtbaar rimpeltje res teert. Welke vrouw zou niet trots zijn op een rimpelloze, zachte huid? Met een kleine ingreep lijkt dat te bereiken. van de draden niet voor. De kos ten van een Gore-Tex implan taat zijn afhankelijk van de diep te van de rimpel. Voor meer informatie kunnen belangstellenden zich wenden tot Dynamic Esthetic Health Program, telefoon: 02155 - 16152. SLAAPKAMER CEASAR Zware uitvoering met 2 nachtkastjes, donker eiken, 140x200 cm. Speciale prijs Ook leverbaar in 160 en 180x200 cm en in blank eiken. ELEKTRISCHE LATTENBODEM Afmetingen 80x200 of 90x200, met verstelbare hoofd- en voeteneinde. Nu voor de droomprijs van Muskens Slaapcentrum heeft in deze gezellige en knusse tijd rond Kerst en Nieuwjaar sensationele kerstaanbiedingen voor u in petto. De Kerstkortingen die Muskens nu tijdelijk op z'n artikelen geeft zijn zó aantrekkelijk dat zelfs de meest prijsbewuste Kerstman z'n ogen niet gelooft. Profiteer dus nu van deze tijdelijke Kerstkortingen en bezoek SENIOREN LEDIKANT zo snel mogelijk 't Muskens-filiaal bij u in de buurt. Maar wees er snel bij want 't zou toch jammer zijn als u nog 'n kussengevecht moet leveren in deze vredige Kersttijd om aan deze supervoordelige koopjes te komen! JAZZ KOMBINATIE Verkrijgbaar in wit of zwart met omranding van massief MDF. Met 2 verstelbare dwarsgespannen merkspiralen en 2 SG 40/50 matrassen. 140x200, 160x200 en 180x200 cm, nu voor de droomprijs HOOGBOUW SLAAPKAMER Leverbaar in essen wit. Afm. 140x200 cm. Van 2495,- nu voor de droomprijs van Hoekkast met spiegel 495.- 3-deurs kast 895. Ook leverbaar in 180x200 cm MASSIEF MDF LEDIKANT Kompleet met 2 nachtkastjes en verlichting. 140x200 cm. Adviesprijs 1795.- nu voor de Ook in 160x200 en 180x200 cm. In diverse filialen vindt u een uitgebreide nieuwe kollektie senioren junioren en gespecialiseerde waterbedden! SLAfPCENTRUM Rotterdam Centrum Goudsesingel 442-444 tel. 010-4149719 Rotterdam Ommoord Binnenhof 14c tel. 010-4213917 Rotterdam Zuid Dorpsweg 56 tel. 010-4801088 U vindt ons in: Alkmaar, Amsterdam, Beverwijk, Den Dungen, Dordrecht, Enkhuizen, Hoorn, IJmuiden, Nijmegen, Oss, Rijen, Roosendaal, Rotterdam/Centrum, Rotterdam/Ommoord, Rotterdam/Zuid, Turnhout, Uden, Valkenswaard, Waalwijk, Zaandam.

De Havenloods | 1992 | | pagina 5