De Coureur maakt faam met eerste veldrit in Lickebaert IJsmakers verrast door de vorst SPORT OV-sportprijs 1992 voor korfbalvereniging Spirit Weer winst HVC Zwemgeld verhoogd Sportnieuws naar redactie Kinderaquarobic in Kolpabad John Spek winnaar in spannend verlopen wedstrijd 1993 Wordt belangrijk jaar voor de sport Geen vissteigers aan de Vlaardingse Vaart Sociale vernieuwing in sport krijgt gestalte DINSDAG 5 JANUARI 1993 Zaalvoetbal basisscholen VLAARDINGEN Met veel succes werd in de kerstvakantie door de voetbalclubs HVO en VFC in samenwerking met het bureau sportstimulering van de gemeente Vlaardingen het in middels traditionele zaalvoetbal toernooi voor de basisscholen gehouden. Het was voor het eerst dat de voetbalclubs HVO en VFC daadwerkelijk de organisatie in handen hadden van dit sporteve nement. „En dat is goed beval len", zegt Jaap Jongejan van VFC. „Het was even wennen, maar met de medewerking van de scholen is het uiteindelijk pri ma verlopen. De reacties waren positief en wij hebben de jeugd twee sportieve dagen kunnen be zorgen", aldus Jongejan. De belangstelling van de jeugd was ook erg groot dit jaar. Niet minder dan zeven poules waren- nodig om alle teams onder te brengen. De winnaars werden uiteindelijk: poule 1: Kompas, poule 2: Vogelhoek, poule 3: Willibrordes, poule 4: Beuken hof, poule 5: Visnet, poule 6: Wetering 1 en poule 7: Wete ring 2. Het schoolsportpro gramma zal op 1 en 2 maart voortgezet worden met een handbaltoernooi. VLAARDINGEN Met in gang van 1 januari gelden er nieuwe tarieven voor de. twee Vlaardingse zwembaden Kolpa- en Holybad. Een enkel bad kost nu f3,25 terwijl een enkel bad voor houders van een Rotter dam- of bejaardenpas f 2,25 gaat kosten. De verdere tarieven zien er als volgt uit: Dóelgroepenkaart f 36,25, doelgroepenkaart voor houders van een winterabonne- ment f 18,25, zwemleskaart f 36,25 en een tienbadenkaart gaat f29,25 kosten. Het zomer-abonnement gaat echter niet omhoog. De sport raad nam enkele weken deze be slissing omdat uit een overzicht bleek dat vanaf 1982 het aantal verkochte abonnementen alleen maar is gedaald. In 1982 werden voor een prijs van 25 gulden nog bijna 5000 abonnementen ver kocht. Dat aantal is nu gedaald tot bijna 2500. Berichten, clubbladen en week brieven, bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen, telefoon 4352911. Berichten, bestemd voor de Nieuwe Vlaardingse Courant kunnen gezonden worden naar Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaar dingen of doorgegeven aan onze sportmedewerker Peter Spek, te lefoon 4352615. Men kan ons ook per fax berei ken via nummer 4600205. uuegener huLs-aarvhulsbLaden HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huisbladen B.V., Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 ADVERTENTIEVERKOOP: Hans v/d Ende (tel. privé 010-4.709.088). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010-4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong en Bram Wesdorp Correspondenten: Peter Spek (sport), tel. privé 010 - 4.352.615 en Maya Geerst, tel. privé 010 - 4.750.140 Foto's Fotobureau Roel Dijkstra, tenzij Nieuwe Vlaardingse Courant verschijnt elke dinsdag huis-aan-, -inVlaar- laardingen en is een uitgave jener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 VLAARDINGEN Niet zoals algemeen werd verwacht kreeg Stefan Aartsen maar de korfbal club Spirit de OV-sportprijs 1992 uitgereikt van de sportre dactie van de lokale omroep. In de Wijnboerderij in de Zuid- buurt werd het zaterdagmiddag even stil toen wethouder van sport Agnes van Ardenne de en veloppe mocht open maken en bekend maakte wie de prachtige beker voor één jaar mee naar het clubhuis mocht nemen. De sportredactie bestaande uit Paul Simon, John van de Berg en Gerard Verver hadden voor die prijs vier genomineerden op het lijstje staan. Naast Stefan Aartsen en korfbalclub Spirit waren dat nog de voetbalclubs DVO en HVO. Heel verrassend gaf de sportredactie de voorkeur aan korfbalclub Spirit en voor zitter John Maas werd er even stil van. De altijd wel bespraakte eerste man van de Zuidbuurt vereniging was sprakeloos. „We verslaan niet alleen twee voetbalclubs, maar ook nog een Europees jeugdkampioen zwem men", aldus Maas in zijn eerste reactie, die de prijs in ontvangst nam zonder 'zijn' selectie, omdat de ploeg in Middelburg moest spelen voor de competitie. „We zullen dit heugelijke feit natuur lijk nog wel even gaan vieren als de ploeg terug is." Verplichtingen Spirit heeft ook wel wat laten zien in het afgelopen jaar. Daar was iedereen het wel over eens. „Drie kampioenschappen en twee promoties vielen ons ten deel en dat is in onze geschiede nis nog niet eerder voorgeko men", aldus een dolgelukkige John Maas. „Het schept natuur lijk ook wel verplichtingen, ze- ker zo'n prijs, maar met een twee jarenplan, om niet alleen de prestaties op het veld en in de zaal maar de gehele verenigino op een hoger plan te brengen, wordt hard gewerkt." Stefan Aartsen bleef een beetje teleurgesteld achter. „Ik denk ook niet dat de. prestaties van de korfballers vergeleken kunnen worden met die van mij." Stefan Aartsen werd onlangs Europees kampioen op de 100 meter rugslag. „Daarvoor moet je erg veel opzij zetten, veel trai nen en wedstrijden zwemmen. Ik denk dat een individuele sport niet te vergelijken is met een teamsport zoals het korfballen, alhoewel ik de mannen en vrou wen van Spirit met deze prijs natuurlijk van harte wil felicite ren." De VZC-zwemmer weet, dat hij voor een belangrijk staat. Na die Europese titel bij de jeugd ben ik nu overgegaan naar de senioren, een hele verandering, daar moet ik me natuurlijk ook Ardenne reikt Sportwethouder Agnes Spirit voorzitter John Maas de OV-sportprijs 1992 u staande weten te houden, maar groter." In februari staan al be de concurrentie is natuurlijk veel langrijke wedstrijden op het pro gramma en. daar wordt nu al hard aan gewerkt." VLAARDINGEN - Naast de bestaande mogelijkheden om in het Kolpabad op de woensdag en zaterdagmiddag kinderpartij tjes te vieren, biedt het Vlaar dingse zwembad sinds enige tijd ook dq mogelijkheid een-kinde raquarobic te organiseren. Net als bij de volwassenen gaat het om bewegen op muziek in het A'ater. De kosten voor een kinderaqua robic bedragen slechts f36,25, ongeacht het aantal kinderen. Tijdens deze activiteit heeft men het exclusieve gébruik van het instructiebad van het Kolpabad onder begeleiding van een in- structrice. In afwachting van de belangstel ling wordt deze kinderaquarobic voorlopig alleen gehouden op woensdag tussen 16.00 en 17.00 uur. Mocht deze activiteit erg succesvol blijken, dan zal er een uitbreiding plaatsvinden op an dere tijden en dagen. Voor meer informatie kan men terecht bij dp kassa van het Kol pabad of op telefoonnummer 4345166. door PETER SPEK VLAARDINGEN Niet zonder trots mag wielrenvere- niging De Coureur terugzien op een geslaagde veldrit op en om het complex aan de Vlaardingsedijk. Voor de eer ste keer in de geschiedenis kreeg de regionale wielren- club van de KNAU zo'n wed strijd toegewezen. „En dat schept natuurlijk verplichtin gen", zegt bestuurslid Peet Pieters van De Coureur en nauw bij de organisatie be trokken. „Het was afgelopen zaterdagmiddag niet zo maar een wedstrijd. Het betekende de laatste van zeven competi tie-wedstrijden om het kampi oenschap van Zuid-Holland en wij wilden daar een goed figuur slaan." En dat is de wielrenvereniging gelukt. „We hebben niets dan compli menten gekregen, niet alleen over de organisatie, maar ook over het parcours. Wij hadden een combinatie gemaakt van het bestaande wielerparcours en de omliggende terreinen en dat is de renners uitstekend bevallen. Geen gemakkelijk traject, maar, een parcours waarop de specia listen op dit onderdeel van de wielersport zich konden uitle ven", aldus Pieters opgetogen. Het weer werkte natuurlijk ook mee. De grond was door de vorst erg hard geworden, maar op verschillende punten was het ook wel glad en daarvoor moes ten de renners opletten. De ge steldheid van het terrein gaf ook veel renners de gelegenheid om het parcours af te leggen op ATB-fietsen. „Dat mocht overi gens alleen in de B-klasse en daar hebben veel wielrenners ge bruik van gemaakt. De A-klasse moest het echter doen op de normale veldrit-fietsen", aldus de toelichting van Peet Pieters. Spanning Het vele publiek op en rond het wielerparcours kreeg een span nende wedstrijd voorgeschoteld. Feit was al, dat Jacco Sint Nico- laas de Zuid-Hollandse titel bij na niet meer kon ontgaan. De bekende veldrit-rijder moést al leen zorgen bij de eerste tien te eindigen en deed dit heel keurig met een vierde plaats. De spanning om de overwinning in de A-klasse zat in een kop- groepje van eerst drie en later twee man. Vanaf de start namen Jacco Sint Nicolaas keek op een afstand toe. De renners moesten 45 minuten en 1 ronde afleggen en toen de finale in zicht kwam verlieten John Spek en Kees Slingerland op een overtuigende wijze de overige renners en gin gen strijden om de overwinning. John Spek was uiteindelijk de sterkste op nog geen 50 meter gevolgd door Kees Slingerland. Bij de B-klasse won Wilco Zui- derwijk op een ATB-fiets de race. Het Vlaardingse succes werd ingebracht door Jacco Tet- telaar, die in dit sterke veld van deelnemers èen zesde plaats wist te veroveren. VLAARDINGEN De ijsma- kers van de Vlaardingse IJsclub werden verrast voor de vorst. Kende de ijsbaan aan de rand van de Broekpolder vorig jaar al het probleem dat er water weg liep en daardoor grote scheuren ontstonden op de ijsvloer, de werkzaamheden om dit euvel op te lossen zijn nog niet afgerond. „Met deze renovatiewerkzaam- heden zijn we nog druk bezig, zodat we nog geen water op de baan hebben kunnen zetten. Dat zal pas gebeuren na 10 januari", aldus bestuurslid Jan Dagen voorde van de Vlaardingse ijs- club. „Dat vinden wij natuurlijk wel jammer. De schaatsliefheb bers hebben overigens wel hun hart kunnen ophalen in de afge lopen dagen. Veel belangstelling was er op de Vlaardingse Vaart en de Vlieten met uitstekend ijs", zegt Dagenvoorde. De bekende Westlandtoertoch- ten staan, als de vorst blijft voor eind deze week op het program ma. „Onder de bruggen is het ijs zeker nog niet betrouwbaar, en wij willen de deelnemers geen enkel risico laten lopen, maar alle voorbereidingen voor deze tocht over 30 kilometer zijn ge reed", aldus Jan Dagenvoorde. Het was inderdaad afgelopen za terdag en zondag ouderwets druk op de Vlaardingse Vaart. Jammer was alleen, dat zonodig net voor de strenge vorstperiode nog een pleziervaartuig door de vaart moest, waardoor het ge deelte tussen Vlaardingden en watersportvereniging De Bom- meer erg slecht is, maar na de fietsloopbrug is '.iet ijs van een prima kwaliteit. Het prachtige schaatsweer zorgde voor tien duizenden schaatsers op het ijs, waar iedereen iedereen te genkwam en de laatste nieuw jaarswensen nog werden uitge wisseld. Op de Vlaardingse Vaart kon volop worden geschaatst SCHIEDAM - Ook na de eer ste wedstrijd in het nieuwe jaar is HVV erin geslaagd haar onge slagen status te behouden. De ploeg van Nel Grandazzi toog afgelopen zondagmiddag naar Rotterdam-Zuid om in sporthal De Enk Atomium te bestrijden. In een wedstrijd waarin getuige de uitslag meer verdedigd dan aangevallen werd trok HVC toch nog aan het langste eind en won achteraf bezien verdiend met 10-8. De eerste helft was, zoals ge woonlijk dit seizoen 'ouderwets', met een te langzame opbouw waardoor HVC niet los kwam van het fysiek veel sterkere en ook hardere Atomium. Toch ging HVC rusten met een 4-3 voorsprong. Ook na de donderpreek van Nel Grandazzi in de rust kwam de aanval van HVC niet uit de verf. Bijna alle aanvallen strandden op de keiharde verdedigsters van Atomium. De grootste voor sprong die ooit behaald werd was de 8-5 voorsprong diep in de tweede helft. Het was aan keep- ster en uitblinkster Jolande van de Bos te danken dat ook Ato mium niet dichterbij kwam en HVC zo nog steeds ongeslagen bovenaan staat. Uw adres voor: tapijt - gordijnen - vinyl - zonwering en behang - tafelmode Hoogstraat 197 VLAARDINGEN Telefoon 4603329 Goed begin voor VZC-zwemmers VLAARDINGEN- VZC- zwemsters Renee Snoek en Mig non Henneken zijn het jaar 1993 goed begonnen. Bij nationale jeugdwedstrijden in Leiden, waar de sterkste twaalf zwem sters uit Nederland aan de start mochten komen, kwamen de twee Vlaardingse zwemsters goed voor de dag. Renee Snoek behaalde in dit sterke veld een gouden medaille op de 100 meter schoolslag. Op de 100 meter vrijeslag behaalde zij een tweede plaats. Op de 100 meter rugslag tikte zij als vijfde aan. Mignon Henneken kwam op de 100 meter vrije slag tot een bronzen medaille. VLAARDINGEN Het or ganisatieproces op het Vlaar dingse stadhuis is niet zonder gevolgen gebleven voor de sector sport. Maakte het secretariaat van de VRSR onderdeel uit van de sector sport en recreatie, met ingang van 1 januari is het secre tariaat ondergebracht bij de sec tor Advies en Planvorming van de afdeling Groen, Sport en Re creatie van de vakdienst milieu. Deze vakdienst zal medio 1993 verhuizen naar het huidige ge bouw van de Gemeentelijke So ciale Dienst aan de Hoflaan. Se cretaris van de sportraad blijft echter Teun Goedknegt. Overigens hebben Nelleke den Boon (medewerkster sportsti mulering) en Max van der Does (medewerker sport en recreatie) een andere functie aanvaard in het gemeentelijk apparaat. De 0,6 formatieplaats sportstimule ring zal dit jaar worden vervuld door Bianca Lagendijk. Overigens staan er dit jaar be langrijke zaken op de rol van de sportraad. .In 1993 moeten er beslissingen vallen over onder meer het nieuwe zwembad en de derde sporthal in Vlaardingen en zal er meer duidelijkheid moeten komen over de bezuinigingen bij de sportclubs. De besprekingen met Hevo Pro ject Bouwmanagement BV over het nieuwe zwembad zijn nog steeds niet afgerond. Een posi tieve ontwikkeling is dat er thans een gegadigde is die in beginsel de exploitatie van een nieuw zwembad op het Hoogstad-Oost terrein ter hand wil nemen. Het collége van burgemeester en wet houders is wat betreft de ont wikkeling van de derde sporthal nog steeds in afwachting van het schetsplan. De Overleggroep bezuinigingen van de Vlaardingse sportraad heeft in de afgelopen maanden met alle veldsportclubs afzon derlijk gesprekken gevoerd over de clustering van de activiteiten. Aan de hand van die uitkomsten van deze consultatieronde zal de groep haar beraadslagingen voortzetten om in 1993 tot een beslissing te komen. VLAARDINGEN Er ko men geen vissteigers aan de Vlaardingse Vaart. De Vlaar dingse Hengelaars Bond had een verzoek gedaan aan de sport raad voor het plaatsen van vis steigers tussen het Holy-zieken- huis en de watersportvereniging de Bommeer. Enkele weken geleden bezocht voorzitter Van Dijk van de ver eniging nog het spreekhalfuur van de sportraad om te bena drukken dat de aanleg van deze steigers erg belangrijk is voor de club bij het organiseren van wedstrijden. De sectie recreatie, water- en hengelsport had al een verzoek gedaan voor vijftig stei gers, maar het dagelijks bestuur van de sportraad had dit ver zoek om landschappelijke rede nen al met een negatief advies naar burgemeester en wethou ders gezonden. Ook de sportraad voélde niets voor de aanleg van deze steigers, zeker niet toen Van Dijk liet weten dat die vijftig steigers ei genlijk onvoldoende zijn. „Voor de organisatie van een viscon- cours zoals wij die regelmatig houden, zijn ruim honderd stei gers nodig", liet hij de sport raadsleden weten. VLAARDINGEN - Ook de sociale vernieuwing in de sport krijgt steeds meer gestalte in Vlaardingen. Onlangs heeft een delegatie van de sportraad een gesprek gevoerd met wethouder Kool van de Stuurgroep Sociale Vernieuwing. Inmiddels is een aantal positieve ontwikkelingen te melden uit deze sector. Er komt een klussenpool van banenpoolers voor de sportvere nigingen en ér zal een cursus 'recreatie-sportleider' voor jon geren worden gestart. Tevens zal er een buurtsportwerker voor het ontwikkelen van sport- en spelactiviteiten in het centrum worden aangetrokken en mag er een assistent vliegende brigadist bij komen. Vrijzwemmers mogen blijven VLAARDINGEN - De vrij zwemmers op vrijdagavond kunnen voorlopig hun baantjes blijven trekken. Begin decerriber kreeg deze groep het bericht, dat het uurtje vrijzwemmen op vrij dagavond zou vervallen omdat het Kolpabad deze tijd tegen een aantrekkelijk tarief aan een sportvereniging kon verhuren. De groep onder leiding van Goudswaard en Swinkels trok tegen dit besluit ten strijde én met succes. Na eerst met het dagelijks be stuur van de sportraad gespro ken te hebben en later gebruik te maken van het spreekhalfuur van de sportraad zal eerst beke ken worden of er ruimte ge maakt kan worden in het Holy bad. Als dat niet het geval zal zijn, dan mogen de vrijzwem mers tot mei van dit jaar in het Kolpabad blijven. Klaverjassen om prijzen SCHIEDAM Dienstencen trum De Woudhoek houdt vrij dag 15 en 22 januari het nieuw- jaars-klaverjastoernooi. Op bei de vrijdagen begint het toernooi om 13.00 uur. De kosten bedra gen 3,50 per persoon voor twee spelmiddagen. Aan het eind van de tweede spel- middag wordt een drietal prijzen uitgereikt. Aanmelden kan vanaf woensdag 's ochtends van 9.00 tot 12.00 uur aan de balie van het kantoor, in verband met een verhuizing tijdelijk'te vinden in de bibliotheek. Het veldrit-parcours van de Coureur in het Lickebaert gebied sloeg erg aan bij de deelnemers.

De Havenloods | 1993 | | pagina 3