een speciale uitgave van cec BENEDEN MAAS rtc RIJNMOND i*t yoeeCe buten,..! Otudat fe ovclt éie$e*t>... 1/oon, ee*t Even voorstellen 'm Het woord is aan de burgemeesters van OPEN AVONDEN Vlaardingen INHOUDSOPGAVE Zowel het Christelijk Economisch College Beneden Maas als het Regionaal Tech nisch College Rijnmond staan al vele jaren borg voor een goede beroepsopleiding. Beide instituten onderhouden goede con tacten met het bedrijfsleven in de regio, dat afgestudeerden graag in dienst neemt. Nu het moment weer aanbreekt waarop door veel jongelui gekozen moet worden voor een oplediding mag voorlichting van de twee middelbare beroepsopleidingen in de regio niet ontbreken. Deze krant, mede mogelijk gemaakt door dat bedrijfsleven biedt een schat aan in formatie. Beneden Maas en Rijnmond hopen erin geslaagd te zijn met deze krant een bij drage te leveren voor het maken van een verantwoorde keuze. Voor meer informatie en of kennismaking kunt u öf de open dagen bezoeken of een afspraak maken voor een persoonlijk ge sprek. R.T.C. Rijnmond Schiedamseweg 245 Schiedam - 4712044 Lokaties: Rotterdam - Barjuwstraat 2 Vlaardingen - Deltaweg 161 '■"•jSS» C.E.C. Beneden Maas Buys Ballotlaan 25 Vlaardingen - 4350855 Lokaties: Schiedam - Mgr. Nolenslaan 97 Maassluis- Brouwerijstraat 1 Poeldijk - A.J. van Reststraat 1 Schiedam Maassluis De werkgelegenheid in de regio Rijnmond is voor een belangrijk deel het gevolg van de aanwezigheid van de haven. Goederen ko men er binnen, worden verscheept, vervoerd, bewerkt, opgeslagen en soms ook meer malen verhandeld. Bedrijven die met deze activiteiten bezig zijn maar ook toeleveranciers en dienstverleners moeten beschikken over personeel met een opleiding die goed aansluit bij hun eisen. Juist aan mensen met een middelbare eco nomische, administratieve, technische be roepsopleiding hebben zij behoefte. Kunnen zij dit personeel niet vinden dan zou op lan gere termijn de positie van de haven in ge vaar kunnen komen. Gelukkig zijn we ons in de regio bewust van de noodzaak om praktijkgerichte opleidin gen te bieden en wordt er veel aan gedaan om die steeds bij de tijd te houden. Overigens, dit is niet alleen een goede zaak voor de bedrijven maar ook voor degenen die die opleidingen volgen want met het di ploma van zo'n opleiding is de kans op een baan vrij groot. Het gereedkomen van de landelijke, ingrijpen de Sectorvorming- en Vernieuwings- wetge ving met betrekking tot het Middelbaar Be roepsonderwijs - in on derwijsland bekend als de SVM-operatie - ligt al weer enkele jaren achter ons. Naast het realiseren van een bezuinigingsoperatie bood de nieuwe wetgeving de mogelijkheid om naast sectoraal MBO ook multi-sectorale opleidingen - zowel lang als kort - als onder wijsaanbod te realiseren. Naast de opleidingen Verzorging en Verpleging in een multi-sectorale setting is in onze regio een ruim aanbod van adminis tratieve - alsmede technische opleidingen, respectievelijk aan het Christelijk Econo misch College Beneden Maas en het Regio naal Technisch College Rijnmond. Als gemeentebestuur prijzen wij ons geluk kig dat - ondanks de schaalvergrotingsope ratie - dit onderwijsaanbod voor leerlingen uit deze regio behouden is gebleven en over tuigend op een ruime belangstelling mag re kenen. Ik hoop en vertrouw dat dit ook in de nabije en verdere toekomst zo mag zijn. De burgemeester van Schiedam R. Scheeres, De burgemeester drs. L.W. Stam, Dit initiatief om samen te werken, is van harte toe te juichen. Op allerlei terreinen is de tendens naar regio nale samenwerking zichtbaar. De gemeente Maas sluis probeert deze ten dens te stimuleren waar dit tot voordeel van de betrokkenen kan leiden. Zeker in het ge val van afstemming tussen werkzoekenden, educatieve instellingen en werkgevers is hiervan sprake. Het zoeken naar een even wicht tussen vraag en aanbod op de ar beidsmarkt is een proces waar zeker ook de onderwijsinstellingen van groot belang zijn. Zowel Beneden Maas als Rijnmond leveren een goed aanbod van scholingsmogelijkhe den. Een samenwerking tussen beide insti tuten biedt extra mogelijkheden door een uitbreiding van het onderwijsaanbod, de aandacht voor de vraag vanuit het bedrijfsle ven en het regionaal stroomlijnen van de be hoeften op dit gebied. Samen staan de colle ges garant voor een keuze uit opleidingen waar voor iedereen wel iets bij is. In deze krant worden de verschillende opleidingen voor u op een rijtje gezet. Namens het gemeentebestuur van Maas sluis wens ik beide colleges veel succes met hun nieuwe initiatief. De burgemeester van Maassluis, L. Timmermans (loco). R.T.C. Rijnmond Schiedam 20 januari 14.00 -16.00 uur 18.30-21.00 uur Rotterdam 21 januari 14.00 - 16.00 uur 18.30-21.00 uur C.E.C. Beneden Maas Vlaardingen 26 januari 18.30 - 21.00 uur Vlaardingen 27 januari 18.30 - 21.00 uur Poeldijk 16 februari 18.30 - 21.00 uur Maassluis 25 maart 18.30 - 21.00 uur Schiedam 1 april 18.30 - 21.00 uur 2 ABN AMRO/Klaasse Klaasse 3 De afdeling administratie 4 De afdeling handel 5 Samenwerking onderwijs/bedrijfsleven 6 Varia 7 De afd. commerciële dienstverlening 8 Oriëntatie en schakeling 9 R.T.C. Rijnmond 10 Bouw aan je toekomst 11 De afdeling bouwkunde 12 Controlec 13 De afdeling elektrotechniek 14 Polec 15 De afdeling werktuigbouwkunde 16 Studiemogelijkheden R.T.C/G.T.I De inhoud van deze bijlage valt buiten de verantwoor ding van de redactie van Wegener Huis-aan- Huisbladen BV.

De Havenloods | 1993 | | pagina 13