n L UMTOR NIMA-A en B in Rotterdam Van bouwvakker tot ziekenverzorgende Zo kun je een eigen cateringbedrijf beginnen 0 J ÏJUIP4) &PBNA STUDEREN OP ZATERDAGOCHTEND -ICHTHUS HOGESCHOOL 'Telewerken' voor gehandicapten EEN HOGESCHOOL MET KARAKTER Euro^ollege INFOBON Te koop OPEL DONDERDAG 14 JANUARI 1993 2-360 De Detailhandel? Iedere dag stappen miljoenen Nederlanders over de drempel van een winkel. Om levensmid delen te kopen, kleding te pas sen, handige apparaten aan te schaffen of om zo maar een beetje rond te snuffelen. In de detailhandel werken 500.000 ondernemers en mede werkers met veel plezier. Want werken in een winkel is leuk: je hebt de hele dag kontakt met mensen en je bent lekker zelf standig en verantwoordelijk bezig. Zoek je een part-time of full-time baan waarin je direct aan de slag kunt gaan. Heb je brandende vragen? Bel dan 06-0670. Dit is een telefonische informatielijn die wordt ge rund door mensen die alles af weten van werken in de winkel. Het bellen is natuurlijk gratis. Informatiemarkt Streekschool RZ Streekschool Rijnmond-Zuid houdt op donderdag 21 janua ri een informatiemarkt. Ieder een die wil weten wat de streekschool te bieden heeft kan van 16.00 tot 18.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur terecht op de Haastrechtstraat 3. De infomarkt wordt gehouden in het kader van de Week van het Beroepsonderwijs. Het is niet niks wat deze onderwijsinstel ling aan mogelijkheden in huis heeft. De school biedt oplei dingen in de Administratie, Detail- en Groothandel, Elec- trotechniek, Informatica, Meet- en regeltechniek, Me taaltechniek, Motorvoertui gentechniek, Kleding en Mode, Sport- en Recreatie, Schilderen, Schadeherstellen en Oriëntatie, Vorming en Toeleiding. Allemaal kort deeltijdonderwijs op middel baar beroepsniveau. Afhanke lijk van de opleiding gaan de cursisten één a twee dagen naar school. De rest van de week werken zij bij een bedrijf. Leren/werken dus! Ben je 16 jaar of ouder (er is ook volwassenonderwijs) dan heeft deze streekschool mis schien wel de opleiding die je ambieert. Je kunt allicht eens een kijkje gaan nemen! Mis schien op de tijden dat de Turkse groep Terranova op treedt? De groep komt van 17.30 tot 18.00 en van 19.30 tot 20.00 uur in actie. Richard Goudriaan stond een jaar geleden nog op de bouw- steigers. Nu zit hij halverwege de schakelcursus Ziekenver zorgende Rijnmond van het arbeidsbureau. In zijn zak zit een aanstelling van het psy- chogeratische somatische ver pleeghuis de Driemaassteden in Schiedam. Daar begint hij in september met de opleiding Ziekenverzorgende. Hij noemt zichzelf een typisch voorbeeld van omscholing. La chend zegt hij: „Extremer kan toch niet!,, Om persoonlijke redenen liet hij de cementmolen voor wat hij is. Die beslissing greep hij aan om zijn 'droom' te verwezenlijken. Een baan in de gezondheidszorg! Hij liet zich bij het arbeidsbu reau in Schiedam informeren. „Fantastisch hoe ik daar gehol pen ben. Ik vertelde de beroe- penconsulent dat ik me niet pret tig in mijn werk voelde. Dat ik Een baan in de ziekenverzorging is mensenwerk Richard Goudriaan: „In mijn klas zitten tien mensen variërend van 17 tot 35 jaar. Zeven vrouwen en drie mannen. Onze lerares is fantastisch. Zij motiveert ons als het eens wat minder gaat. eigenlijk al op de LTS droomde zorg. Ik heb een toets afgelegd van werken in de gezondheids- en daarbij kwam naar boven dat ik sociale vaardigheden in huis heb. Vanaf dat moment zijn we met elkaar gaan bekijken wat er voor mij was. Voor ik het wist zat ik op deze schakelcursus. Ik werd gelijk tot fase 3 toegelaten. Ik heb nog vier weken te gaan. Als ik had gewild had ik in maart al met de opleiding Zie kenverzorgende kunnen begin nen. Die aanstelling zou partti me zijn. Ik prefereer full time en dus moet ik wachten tot septem ber. In de tussenliggende tijd ga ik vrijwilligerswerk doen,,, ver telt Richard enthousiast. Schakelcursus Wat is de schakelcursus Zieken verzorgende? Deze cursus leidt op tot een landelijk erkend certi ficaat waarmee je wordt toegela ten tot de opleiding Ziekenver zorgende in een verpleeghuis binnen de regio Rijnmond. De cursus bestaat uit drie fasen. Naargelang de vooropleiding word je tot één van de drie toe gelaten. Richard kon gelijk fase 3 instro men omdat hij voldoende voor opleiding had. Om toegelaten te kunnen worden moest Richard de toezegging van een verpleeg huis hebben dat hij daar na af ronding van de schakelcursus de opleiding tot Ziekenverzorgende kan gaan volgen. Hij kreeg van het arbeidsbureau een lijstje met verpleeghuizen. Bij de eerste de beste schoot hij al in de roos. De twee andere fasen van de schakelcursus zijn bestemd voor cursisten met minder opleiding dan Richard heeft. In april en november 1993 start een nieuwe schakelcursus fase 3. Op 23 februari om 14.00 uur is er een voorlichtingsbijeenkomst op het arbeidsbureau in Rotter dam. Heb je belangstelling en is je leeftijd tussen 18 en circa 45 jaar, neem dan' vóór 13 februari contact op met mevrouw Arenz, telefoonnummer 01880-15077. De opleiding 'Facilitaire Dienstverlening' heette voor heen Civiele en Comsumptief- technische Diensten (CCD). In het schooljaar 1993/1994 start de middelbare beroeps opleiding onder de nieuwe naam. Wat de opleiding inhoudt en wat je er mee kunt doen, kan het best verteld worden door Désiréé Helgers. Zij zit op het Zadkine College en is tweede jaars. Na het eerste jaar heeft zij gekozen voor de studierichting Con sumptieve technieken. De plannen van Desirée Désirée begon na de Kerstva kantie aan haar stageperiode. Driemaal acht weken voert zij bij verschillende bedrijven of in stellingen de opgedane theorie kennis in de praktijk uit. Hierna volgt nog een theoriejaar dat na goed verloop met een diploma wordt afgesloten. De 3-jarige opleiding Facilitaire Dienstverlening (FD) bereidt voor op middenkader-functies binnen de organisatie van grote instellingen en bedrijven. Kies je voor de civiele kant dan is de opleiding gericht op onderhoud van gebouwen, het verzorgen van textielgoederen, de berei ding van eenvoudige snacks en maaltijden, groenvoorziening in en rond de gebouwen en beveili ging en bewaking. Met een FD-diploma kun je een leiding gevende functie zoeken bij bij voorbeeld ziekenhuizen, hotels, verpleeghuizen en schoonmaak bedrijven. Als facilitair manager beheers je de dienstverlening in en rond organisatiehuisvesting. Désirée koos voor consumptieve technieken. Want: „Ik wil een cateringbedrijf opzetten." Veelzijdigheid Leuk van de opleiding is volgens haar de veelzijdigheid. „Wil je leiding geven in een keuken bij voorbeeld dan moet je van alles iets afweten. Over management, de inkoop, het voedsel, het ko ken, het schoonmaken en noem maar op. Al die facetten komen in de opleiding voor. Het Zadki ne College heeft een grote- en een kleine keuken. We hebben zelfs een restaurant waar gasten komen dineren. De schoolkanti- eigen cateringbedrijf wil beginnen zo iemand die Désirée Helgers is ne wordt door de leerlingen zelf vertelt ze enthousi- Op vrijdag 22 januari van 14.00 tot 17.00 uur en van 18.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 23 ja nuari van 10.00 tot 15.00 uur zijn er Open Dagen. Het Zadki ne College aan de Benthem- straat 6 ligt achter het Hofplein. Telefonisch kan bij teamcoördi nator Peter van Wingerden in formatie worden verkregen. Hel telefoonnummer is: 010-4650122.. Beleidsmedewerker Onderwijskundige Zaken, B.Bos, legt een toekom stige cursist uit wat een computer allemaal kan doen. foto LEUNIS VERLINDE ROTTERDAM - Waarom wordt voor mensen met een li chamelijke handicap een aparte computeropleiding ontwikkeld Omdat zij anders dan anderen behandeld worden.' „Beslist niet. Het is alleen nog steeds zo m Nederland dat de meeste re guliere opleidingen of gehouwen niet toegankelijk zijn. En zi/n ze dat, dan wordt geen rekening gehouden met de fysieke beper kingen van mensen met een han dicap. 'Daardoor liehhen zij nauwelijks de gelegenheid een landelijk erkend diploma te ha len. Gevolg daarvan is dal hun kansen op de arbeidsmarkt sterk beperkt zijn.Aan het woord is Soerat Kactawi, pro jectcoördinator voor de cursus Presto Telematica Datacom municatie van de Stichting Be roeps Begeleidend Onderwijs Rotterdam Noord (SBBO) Het technisch innovatie-project is dankzij bemiddeling van bu reau Presto door de overheid goedgekeurd. Een gedeelte van het project wordt gefinancierd door het ministerie van Verkeer en Waterstaat. In navolging van het project 'Rooie Pannen' in Tilburg moet de opleiding leiden tot telewerken. Alhoewel de op leiding nog volop in ontwikke ling is. ligt het in de bedoeling in september aan te vangen. Het project is een samenwerking tussen Streekschool Rijnmond- -Noord en het SBBO. De computeropleiding is een dagopleiding die uit verschillen de fases bestaat. Er wordt ge werkt in dagdelen. Hoe en op welke tijden is nog niet bekend. De kosten zullen rond de 320 en 460 gulden liggen. Maar. verze kert Kactawi: „Niet duur. maar voor sommigen toch veel geld. Dat moet belangstellenden niet weerhouden niet aan de oplei ding deel te nemen. Ik raad hen aan contact met ons op te ne men. In sommige gevallen kan een regeling worden getroffen. Telewerken is in opmars. Ze ker aan mensen met een fysieke handicap biedt deze werkvorm een reële mogelijkheid om deel te nemen aan het arbeidsproces. Men kan op de eigen plek in het eigen en op een zelf gekozen moment arbeid verrichten. Om te wennen aan deze werkvorm wordt lange afstandsonderwijs gevolgd. Opdrachten kunnen op afstand verwerkt en gecorri geerd worden", legt Kactawi Vijf mensen hebben interesse getoond en reeds een intake-ge sprek ondergaan. Wil de oplei ding in september kunnen star ten dan zal de groep tot tien moeten worden aangevuld. Bij het zoeken naar werk zal het SBBO de cursisten begeleiden. Kactawi: „De opleiding moet natuurlijk leiden tot betaald werk. Dat is het doel. Als het zover is duiken wij in ons be stand. Niet alleen zullen wij overheden benaderen, ook met de commerciële bedrijven zal contact worden opgenomen. Tijdens kantooruren kan onder telefoonnummer 010-4118580 en op donderdagavond onder nummer 010-4183505 contact met Soerat Kactawi worden op genomen. „Ik wacht met klop pend hart. Dit project moet kans van slagen krijgen", zegt hij hoopvol. Stichting Kontraktonderwijs voor Rotterdam e.o. Start van een horecabedrijf, Speh verzorgt horeca-opleidingen m.b.v. horeca vakscholen. Schrijf nü in voor de cursus. café bedrijf restaurantbedrijf handelskennis wijncertificaat GRATIS BOEKEN Iiel voor de brochure en studieadvies 010-4660533 0 010-4367249 Unitor Ships Service B.V. is een dochtermaat schappij van Unitor Ships Service A/S te Oslo in Noorwegen, die internationaal, met name op scheepvaartgebied, een dienstverlenend service pakket biedt. Dit geschiedt d.m.v. kantoren en agenten die wereldwijd meer dan 840 havens be strijken. Unitor levert produkten en diensten op het gebied van reparatie en onderhoud, koelgassen, brandbeveiliging, reddingsmiddelen en chemi caliën. Op onze serviceafdeling hebben wij een vacature voor een SCHEEPSKOELMONTEUR Zijn functie zal bestaan uit: - preventief onderhoud, reparaties en het ombou wen van alle voorkomende koel/vriesinstallaties aan boord van schepen. Wij zoeken een gediplomeerd scheepskoelmonteur met als vereisten: - ervaring - een goede kennis van de Engelse taal - rijbewijs B/E Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met dhr. E. Yttereng/dhr, R. Bosker tel.:010-4293011. 23 januari a.s. sturen aan onderstaand adres Wat doe jij straks met je diploma? Verder studeren? Dat kan prima bij de Ichthus Hogeschool in het dynamische Rotterdam. Gedegen vakonderwijs, praktijkgericht en een optimale studiebegeleiding: een uitstekende basis voor de professional van morgen. - accountancy richting - bedrijfseconomische richting keuzeprogramma informatica) - commercieel economische richting afstudeerrichting internationaal management) - economisch juridische richting - economisch linguïstische richting mm 3028SXWnRotterdam J U 010-4370522 - sociaal pedagogische hulpverlening* - sociaal pedagogische hulpverlening: co-op leerroute voor studeren èn een baan - maatschappelijk werk en dienstverlening* - culturele en maatschappelijke vorming* - sociaal juridische dienstverlening* - personeel en arbeid* - pastoraal diakonaal medewerker (alleen deeltijd) - vormgeving en communicatie Binnenrotte 85 3011 HB Rotterdam 010-4122285 Spirea 3 3317 JP Dordrecht 078-175400 opleiding tot leraar basisonderwijs* zowel voltijd als deeltijd Interesse? Vraag een brochure aan en informeer meteen naar onze voorlichtingsdagen: 010 - 2012800 Het NIPO, één van de grootste marktonderzoek bureaus van Nederland, zoekt in uw regio: ENQUÊTEURS ENQUÊTRICES Wanneer u op een prettige manier iets wilt bijverdie nen, daarbij uw tijd voor een belangrijk deel zelf wilt kunnen indelen en graag zelfstandig bezig wilt zijn, is enquêteren voor het NIPO wellicht iets voor u. In opdracht van het NIPO worden wekelijks duizen den gesprekken gehouden met behulp van vragen lijsten. Enquêteurs voeren deze gesprekken zowel overdag als 's avonds bij de mensen thuis. Bij gebleken geschiktheid bestaat de mogelijkheid te werken met een portable computer, die u door het NIPO ter beschikking wordt gesteld. In de meeste gevallen kunnen de gesprekken in uw eigen omgeving plaatsvinden. Bent u 21 jaar of ouder? Heeft u een brede belangstelling? Nederlands Instituut voor de Publieke Opinie en het marktonderzoek b.v. ...reisleid(st)er, grondstewardessPR, hotelmanager iets voor jou? Dan kom je 30 januari a.s. naar de open dag van het Op alle vestigingen staan we voor je klaar! Kopitlelweg 309 Til.: 035-^33211 Zie rubrieks advertenties Te koop MITSUBISHI Zie rubrieks advertenties Op 15 februari 1993 start PBNA in Rotterdam de mondelinge marketingopleiding voor het NIMA-A examen. Aanvang: 19.00 uur in het Chr. College voor MEO, Weena 743. NIMA-B start ook op 15 februari 1993, zelfde plaats, zelfde tijd. Ook schriftelijk studeren is mogelijk. Bel snel voor een aanmeldingsformulier: tel. 085-575862. Mj^ Koninklijke BEROEPSOPLEIDINGEN IN TECHNIEK, ECONOMIE EN INFORMATICA |¥|l|S|d|e| ZATERDAGACADEMIE De Zaterdagacademie is erkend door de Minister van Onderwijs en Weten schappen op grond van de Wet op de erkende onderwijsinstellingen. De (mondelinge) lessen worden gegeven op zater dagochtend van 9 tot 12 uur. Lestokaties: Amsterdam, Arnhem, Den Bosch, Den Haag, Leeuwarden, Rotter dam, L treeht, Zaandam en Zwolle. Startdata: vanaf 16 januari 1993 Introductie PC-gebruik. Werken met MS-DOS Tekstverwerken met WordPerfect PDI modules MG. 1AMBI modules HE.O en HE. I Basiscursus public relations. Public relations. NGPR-A Public relations, NGPR-B (alleen in Amsterdam. Rnlientam en l i. Praktijkdiploma marketing. Marketing NIMA-A Marketing NIMA-B uitleen in Managemcnt-assistent(e) Management middenkader I en II Logistiek management Basiskennis boekhouden Praktijkdiploma boekhouden (ook deelcertificaten) Moderne bedrijfsadministratie (ook deelcertificaten) Praktijkdiploma loonadministratie Basisdipl. belastingrecht Uitleen in Anisienkim. Rniieichilli en l Toerisme/recreatie. SEPR I informatie: 03200-26895

De Havenloods | 1993 | | pagina 21