BnnHBnaaa— SHOWROOM KEUKENS LEER NU GOLFEN Excelsior'20 laat publiek smullen keiler Groenoord wint eigen toernooi met de wintercursus van Free Golf f. 325,-- totaal Reserveer tijdig OLF. Park Schinkelshoek - Zuidbuurt 79 Vlaardingen West - Tel. 010-4602139 Jan Baksteen verlaat HSC Ed van der Roer verlaat Thurlede Late zege HVC MET ZEER HOGE KORTINGEN Onbeperkt golfles (in groepsverband) tot baanpermissie. 3 Maanden toegang tot de overdekte en verlichte drivingrange, de oefenholes en (straks) de baan. Gratis golfmateriaal, exclusief ballen. Start vanaf december, overdag en 's avonds. DE HAVENLOODS - DINSDAG 19 JANUARI 1993 3-166 Weer drie maal Oscar Biesheuvel SCHIEDAM Excelsior'20 heeft zondag tegen hekkeslui- ter SCO'63 duidelijk aan klantenbinding gedaan. De ploeg van scheidend coach Ed van der Roer en trainer Theo van Deventer maakte korte metten met de armzalige ploeg uit Spijkenisse en won met 8-1. De meeste produk- tieve zwart-witter was cen trumspits Oscar Biesheuvel. Hij nam een trio treffers voor zijn rekening. Coach Ed van der Roer moest vanwege een schorsing plaatsne men op de tribune maar kon vanaf die afstand misschien nog wel beter genieten van het spel als vanuit, de dug-out. Wat zijn pupillen op Thurlede tentoon stelden, hadden ze eerder dit sei zoen nog niet gedaan. Met werk lust werden de bezoekers over troefd en toen het voorin een maal draaide was er voor de SCO-defensie geen houden meer aan. De ene treffer was nog mooier dan de andere. Huzarenstukje Al in de beginfase waren Ri chard van der Meer en Mario Biervliet dicht bij een doelpunt maar beide aanvallers misten de scherpte. Excelsiors topscorer Oscar Biesheuvel toonde aan koelbloediger te zijn en knalde na ongeveer 20 minuten spelen Excelsior'20: de ene treffer nog mooier dan de andere een hoekschop onhoudbaar in de touwen. Veel kans om na de rust wat terug te doen kreeg SCO niet want na vijf minuten in de twee de helft was het weer raak voor Excelsior'20. Dennis Dekker ging aan de rechterflank alleen door en deponeerde de bal voor de voeten van Mario Biervliet die de kans weer doorschoof naar Van der Meer. Hij zei dankjewel en liet 2-0 noteren. Na enkele kansjes voor Biesheu vel, evenals Biervliet toonaange vend aan Schiedamse zijde, was het Biervliet die met een zalige stiftbal voor 3-0 zorgde. Na weer een treffer van Biesheu vel kreeg doelman Ronald Bunte toch nog een tegentreffer te ver werken maar waar normaal de poppen in de Excelsior-verdedi- ging na een tegenvaller aan het dansen zijn, ging de thuisploeg op de zelfde voet verder en voer de het ene na het andere huza renstukje op. De spelers vonden elkaar blindelings en voerden een heerlijk doelpuntenspekta- kel op. Met een vrije trap van buiten het strafschopgebied kreeg Biervliet, vorig jaar zomaar op Thurlede aan komen waaien maar vol gend seizoen waarschijnlijk on houdbaar voor Excelsior'20 zelfs een staande ovatie. De on navolgbare aanvaller krulde de bal op sublieme wijze in de krui sing zonder dat doelman Ray mond Akkermans er aan te pas kwam. Was de trouwe aanhang al behoorlijk verwend, nog was het niet gedaan met de produkti- viteit van de thuisploeg. Dennis Dekker voegde er na goed werk van weer Biervliet met een fraaie lob nog een treffer aan toe en zorgde niet veel later zelfs voor 7-1. Het zag de SCO-ers zwart-wit voor de ogen want Excelsior'20 bleef van alle kanten komen en wilde meer. Het zalige middagje op Thurlede wertd tenslotte be loond met nog een doelpunt van Biesheuvel. Nu Excelsior'20 weer in het lin kerrijtje van de standentabel staat wordt er voorzichtig om hoog gekeken. Een kampioen schap zit er voor de Schiedam mers niet meer in want koploper LMO heeft al zo'n grote voor sprong opgebouwd ten opzichte van de nummer twee Hekelin gen. Omdat het verschil in pun ten tussen Excelsior en Hekelin gen slechts vier bedraagt wordt op Thurlede naar een periodeti- tel of een notering bij de eerste drie gerekend. WATERWEG - Jan Baksteen, de trainer van de zondagafdeling van HSC, verlaat aan het einde van het seizoen de fusieclub. Dit weekend werd bekend dat hij een éénjarig kontrakt heeft gete kend bij VDL. Voor Baksteen geen onbegekende klub want 'in de loop der jaren heb ik regelma tig tegen VDL gespeeld en ik ken de meeste jongens van die selec tie. Mijn besluit om na twee jaar HSC te verlaten is gebaseerd op het feit dat ik weer eens wat anders wil. Ik komt te werken met een andere selektie het speelt natuurlijk wat treedjes ho ger (2e klas). Daarnaast is het een fijne klub met een goede organisatie en een tweede trainer (Wim Poulus) waar ik goed mee kan samenwerken." Overigens speelden zowel HSC als VDL het weekend gelijk. Harvards kwam in de resterende 45 minuten van de gestaakte wedstrijd pal voor tijd op gelijke hoogte, 1-1 en VDL speelde in Rotterdam tegen met Xerxes 0-0 gelijk. SCHIEDAM- Ed van der Roer heeft het bestuur van Ex celsior'20 woensdagavond te kennen gegeven volgend seizoen niet meer als coach van het eer ste voetbalelftal op te treden. De reden van zijn vertrek is niet bekend gemaakt. Van der Roer is aan zijn tweede seizoen bezig als technisch ver antwoordelijke man van het vlaggeschip en nam de leiding over van John Kloppers die niet bepaald geruisloos in sportpark Thurlede van het toneel ver dween. Als trainer werd Theo van Deventer aangetrokken. Zijn contract loopt nog een jaar door en aangezien over zijn functioneren niets naar buiten is gebracht zal hij volgend seizoen als B-trainer actief blijven. Van Deventer heeft ook het eerste elftal onder zijn hoede maar het is een publiek geheim dat ook de ongediplomeerde Van der Roer regelmatig een training afwerk te. Coach Van der Roer maakte er geen geheim van dat hij louter en alleen met aanvallend voetbal promotie naar de derde klasse wilde trachten te promoveren. Vorig seizoen leek Excelsior'20 daarin te slagen maar de club liet in het cruciale duel tegen BEC promotie door de vingers glip pen. Momenteel speelt de ploeg een onbeduidende rol in de vier de klasse. Waarom Van der Roer Thurlede verlaat is nog onbekend. Het feit dat hij in zijn missie niet is ge slaagd zou wel eens een belang rijke factur kunnen zijn. Maar ook een reden zou kunnen zijn dat het bestuur resultaten wil zien en het eerste elftal daarom een andere speelstijl moet hante ren. Van der Roer heeft regelma tig in de media verklaard dat hij geen concessies doet en vast houdt aan zijn eigen opvattin gen. In elk geval gaan de Thurle- declub en Van der Roer in vrede uit elkaar. Bij WK is meer te doen om de trainer, Ron van Dijk, in Kethel bezig aan zijn tweede seizoen, kreeg te horen dat het bestuur op zoek wilde naar een ander. Toen dat de selectie ter ore kwam kwamen de spelers mas saal in op stand tegen die beslis sing omdat ze Van Dijk graag willen behouden. Ook bij WK 3-DAAGS CULINAIR HOTELARRANGE- f 4QQ MENT THORN (Midden-Limburg) p.p. Vertrek: dagelijks van 8 januari t/m 31 maart 1993 Behalve Krokusvakantie (19 t/m 27 febr.) Thorn, het witte stadje aan de Maas, Pittoreske straatjes, eeuwenoude huizen. Elke straat steen, elke gevel getuigt van een roemrijk verleden. Een bezoek aan het historische Thorn is beslist de moeite waard, en dat geldt zeker ook voor de omgeving. U verblijft in Hostel- lerie La Ville Blanche, een comfortabel hotel met een intiem restaurant, middeleeuwse ge- welvenbar, lounge, alle kamers voorzien van bad/douche, toilet, KTV, radio, telefoon, mi nibar De iamilie Joosten heeft een aantrekkelijke arrangement samengesteld: overdag heerlijk erop uit, 's avonds genieten van een gastronomisch diner. Zij heten u graag wel- Inbegrepen: BHk overnachting (2 pers kamer) uitgebreid ontbijtbuffet 3-gangen diner - 1 x gastronomisch 4-gangen din - een welkomstdrankje -informatiepakket |j Prijs: f. 199,00 p.p. Verlenging p.p.p.d. f 85.00 op basis L tR.„' I H/P Kinderen tot 12 jaar 50% korting, mits bij ouders op de kamer. Toeslag 1- pers.kamer f. 25,00 p.p.p.n. Uw boeking wordt door Hostellerie La Ville Blanche bevestigd. Reis naar/van Thorn op ei gen gelegenheid. U ontvangt een routebeschrijving. BOEKINGSBON CULINAIR HOTELARRANGEMENTTHORN jan./maart 1993 Naam:M/V Adres:Tel.: Postcode en woonplaats: Medereizig(st)erfs) (s v p geboortedatum kinderen vermelden) 1Geb.datum 2Geb.datum 3Geb.datum Vertrekdatum: te keus 2e keus I -pers kamer: O ja O neen. Handtekening: Verlenging: O ja, aantal dgo: Opsturen naar II Wegener huLs-aan-hui_sbladen Afdeling REIZEN Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam is het bestuur van mening dat de prestaties achterblijven bij de doelstelling. Bijna had SMC-oefenmeester Henk Salari plaatsgenomen in de trainerscaroussel die zo lang zamerhand op gang komt. Tij dens de loting van het Schie dams Kampioenschap, waaraan Excelsior'20 gezien de ervarin gen van vorig seizoen niet deel neemt, maakte de oud-SW-er bekend SMC aan het eind van het seizoen te verlaten. Door tussenkomst van bestuurslid Jan Liekendiek werd Salari tenslotte toch nog op andere gedachte ge bracht en verlengde hij zijn con tract. Dat deed ook John Corver bij DHS. Hij tekende voor een jaar bij. Bij HBSS verdwijnt de door de spelersgroep verguisde Ad Bijl en neemt Arnold Lobman zijn plaats in. Het trainerspro bleem bij GSS is ook opgelost. Omdat debutant Rene Oomen wegens prive-omstandigheden tussentijds opstapte neemt voor zitter Leen Warnaar zijn werk tot het eind over. Voor het nieu we seizoen werd afgelopen week Ruud van Dijk, momenteel ac tief als jeugdtrainer bij Zwalu wen, gecontracteerd voor een seizoen. SCHIEDAM - HVC, de trotse koploper van de eerste klas afde ling, is er opnieuw in geslaagd een laste klip te omzeilen. Het lastige Walburg uit Zwijndrecht werd ditmaal aan de zegekar ge bonden en met een 12-8 zege to gen de dames van Nel Grandazzi naar Schiedam. Aan het eerste bedrijf begonnen de dames, zo als gewoon, ongeconcentreerd. Het direkte gevolg was dat ze binnen een mum van tijd met 4-0 achter stonden. Nog voor de rust kwam HVC echter terug met dankzij doelpunten van de uitblinkende Natasja Toth. De 5-5 ruststand was ook niet meer dan terecht. De tweede helft ging korte tijd gelijk op. Walburg, gesteund door het thuispubliek dat met toeters en bellen huil favorieten aanmoedigden, kon tot tweemaal toe een achter stand wegwerken. Bij de stand 7- 7 begon de HVC-machine echter 'pas' te draaien en liep uit naar een 10-7 voorsprong. Walburg moest op deze demarrage het antwoord schuldig blijven. Het scoorde nog slechts één maal maar moest lijdzaam toezien hoe HVC de wedstrijd rustig uit speelde en met de 12-8 zege haar ongeslagen status behield. PPSC start cursus SCHIEDAM De voetbalver eniging gaat er jaarlijks een ge woonte van maken om een sportman en sportvrouw van het jaar aan te wijzen. Wellicht dat volgend jaar ook een club- scheidsrechter van het jaar geko zen gaat worden want bij PPSC start men binnenkort met een scheidsrechtercursus voor leden die wedstrijden van hun eigen vereniging willen fluiten. Door het geven van de cursus, die zeven léssen bevat en waar voor al 20 gegadigden zijn aan gemeld, probeert PPSC het scheidsrechtersprobleem op te lossen. Het is een nationaal ge geven dat steeds meer arbiters er de brui aan geven omdat ze vaak onheus worden bejegend door de heren voetballers. De cursus wordt gegeven in het eigen club huis en komt tot stand dankzij de medewerking van de KNVB en de Schiedamse Scheidsvereni ging. De deelnemers ontvangen na afloop een certificaat. SCHIEDAM Voor de vijf de maal werd afgelopen zater dag het Controlectoernooi ge houden. Saillant detail was dat het toernooilustrum sa menviel met het 20-jarig be staan van de organiserende zaalvoetbalvereniging Groe noord (van 15 januari 1973). Nog mooier was het natuur lijk dat het eerste team van Groenoord dit lustrum luister bij te zette doorvan alles en iedereen te winnen en zo de trofee mee naar 'huis' mocht nemen. De organisatie had ditmaal de sterkste teams uit Schiedam (HBSS, Hermes DVS en Groe noord zelf) en daarnaast een aantal landelijk spelende teams (Van de Cammen, Tybex) uitge nodigd. Frans Maas, nota bene in 1990 de winnaar, was ook gevraagd maar liet een uur voor de aftrap van burgemeester Scheeres, welen niet te komen en schopte zo het gehele progrmma danig in de war. „Terwijl we tot in de treure hadden gebeld en geschreven dat er rekening moet worden gehouden met het in haalprogramma," was het com mentaar van de teleurgestelde Frans van Krugten. De konsek- wentie voor poule 2 was dat de wedstrijden verlengd werden naar 25 minuten en dat er twee wedstrijden achter elkaar moes ten worden gespeeld. Museum Om iets over half drie trapte Burgemeester Scheeres de eerste bal van het toernooi richting een fotograaf en had even daarvoor de gelegenheid te baat genomen om aandacht te besteden aan het nog op te richten distileermu- seum, de Gekroonde Branders ketel. Groenoord schonk hier voor 500 gulden en gaf Scheeres de eer deze attentie in de daar voor bestemde bus te doen. Daarna was het echter enkel voetbal wat de klok sloeg. Groe noord, de latere finalist, mocht direkt aantreden tegen Contro- lec en liet zien wat waar het toe in staat is als het echt wil. Na 18 Burgen T Scheeres trapt de het Controlec-toernooi. minuten stond de duidelijke 7-1 winst op het bord. Ook de ande re wedstrijden werden in winst omgezet zodat Groenoord in poule 1 de overduidelijke win naar was. Aan de andere 'kant' begon HBSS met een kansloze 5-0 ne derlaag maar herstelde zich bij tijds en sleepte in de 'burenruzie' tegen Hermes DVS een puntje uit de strijd, 4-4. Direkt daarop moest Hermes aantreden tegen het in de 2e divisie spelende Van de Cammen. In een spannende wedstrijd, met een uitblinkende Aad Bartho en twee doelpunten van Ed van der Lugt, pakte Her mes met veel pijn en moeite twee punten. De laatste wedstrijd was nog slechts een formaliteit die echter wel gewonnen moest wor den door de hoofdklasser. Maar met 7-4 werd het klasseverschil duidelijk uitgebeeld. De 'droomfinale' tussen Groe noord en Hermes begon flitsend. Rene Grimmius snelde langs twee verdedigers en gaf Ed van der Lugt zo de mogelijkheid na 35 seconden de 1 -0 op het bord te schieten. Bij Groenoord liep het echter allemaal wat soepeler en bleef voetballen zoals het de hele middag had gedaan. Dat resulteerde na 4 minuten al tot de gelijkmaker van Bobby Mati- tahatiwen. Hermes kwam in die fase niet verder tot een schot op de lat van Hans de Roos en bleef ook 'apatisch' toekijken toen vier Groenoord spelers de bal voor het doel van Bartho naar- elkaar toe mochten spelen. Het was Jaime Lorenzo die hel kar wei mocht afmaken, 2-1 en zo de beker in eigen gelederen hield. Na afloop blikte voorzitter Frans van Krugten vooruit met betrekking tot de nieuwe sport hal en andere evenementen. „Het voorstel ligt er om de nieu we derde sporthal bij de lokatie van bad Groenoord te bouwen. Daarnaast zal DSR de hal behe ren en alleen de exploitatie is nog een probleem. Er zullen nog enkele voorwaarden moeten worden geformuleerd. Ik zie per soonlijk een konstruktie a la sportzaal Oost als beste oplos sing met twee of drie verenigin gen die de boel exploiteren. Nee, Groenoord zelf niet en dat klinkt misschien vreemd maar et zitten teveel haken en ogen aan. Vooral m.b.t. het kader en de vrijwilligers. Verder organiseren we in de loop van hel jaar een groot toernooi, wat waarschijn lijk de Waterweg Noord Cup gaat heten. Het is de opvolger van het Schiedams Kampioen schap en we hopen op een deel nemersveld van zo'n 20 teams. Voor de winaar heeft Rob Hiele 1000 gulden beschikbaar gesteld en dat is toch een bedrag waar je leuke dingen mee kan doen." Binnenkort gaan wij onze showroom veranderen. Daarom bieden wij een groot aantal showroom- keukens aan tegen sterk gereduceerde prijzen. Kom kijken en neem de maten van uw keuken mee! keukens

De Havenloods | 1993 | | pagina 5