enault nodigt u uit voor de Sea Travel Show. Sint Valentijn brengt warmte in de koudste wintermaand Valentijnsdag: bloemendag Valentijnsdag steeds belangrijker Valentijnsdag 1 993 f 1.875, v De consument wil goed ingelicht worden d.m.v. advertenties. Voor u als winkelier is adverteren in deze krant dus noodzakelijk om uw boodschap over te brengen! Uw regio-vertegenwoordiger kan u volledig en vrijblijvend alle mogelijkheden vertellen. Bel gerust met 010-4699911 en binnen 4 uur weet u alles! DE HAVENLOODS - DINSDAG 19 JANUARI 1993 Statistisch gezien is febru ari de koudste maand van het jaar. Met gemiddeld zo'n vijftien vorstdagen, staat februari vrijwel altijd garant voor ijspret. Schaatsen op de singels, de sloten, het kanaal of de trekvaart. Koek en zopie langs de oevers. Wie kijkt er niet naar uit? Februari is dan ook traditioneel de maand voor het rijden van de Elfstedentocht. Toch verlangen velen, ondanks de ijspret, in februari al weer naar wat meer zo merse temperaturen. En waar het klimaat hen nog in de steek laat, brengt Sint Valentijn uitkomst met een flinke dosis men selijke warmte. Valentijnsdag heeft zich in Nederland nog altijd niet de status van een algemeen gevierde feestdag kunnen verwerven. Eigenlijk is dat een beetje vreemd omdat Sint Valentijn in de ons omringende landen wel uitbundig wordt gevierd. Daar is Valentijnsdag net zo belangrijk als bijvoor beeld Sinterklaas bij ons. Valentijnsdag is voortge komen uit de gedenkdag van Sint Valentijn. Een monnik die leefde in de vierde eeuw en de gewoon te had om tijdens zijn ver jaardag, 14 februari, als blijk van naastenliefde, bloemen uit de klooster tuin aan de dorpelingen te schenken. In de loop der eeuwen kreeg Valentijns dag een wat beperktere be tekenis. Het werd een dag waarop met name mannen hun vrouw of geliefde ano niem verrassen met bloe men, suikergoed of een geurtje. Eerst na de Tweede We reldoorlog waaide het Va- lentijnsfeest ook naar Ne derland over. Maar in de vijftiger jaren raakte deze gedenkdag al snel in de vergetelheid. Pas de laatste jaren zien we gelukkig weer een opleving. Valen tijnsdag is dan ook duide lijk terug van weggeweest! Gelukkig maar, want Va lentijnsdag is bij uitstek een gelegenheid om je (stil le) liefde of waardering voor iemand tot uiting te brengen met een klein ge schenk. En natuurlijk is ook Valentijnsdag geë mancipeerd. Tegenwoor dig nemen ook vrouwen het initiatief tot het geven van een Valentijnsge- schenk. Spelregels Het blijft vreemd dat Ne derlanders zoveel moeite hebben met Valentijnsdag. Misschien zijn we wel ge woon een veel te nuchter volkje. Een andere moge lijkheid is, dat we niet goed weten wat we op Va lentijnsdag moeten, mogen of kunnen doen. Wie het Valentijnsspel wil spelen zoals het behoort, hoeft zich eigenlijk maar aan één spelregel te hou den: het geschenk dient, vergezeld van een kaartje, anoniem te worden aange boden. Want juist dat is de kern van de Valentijnsver- rassing: de ontvanger moet zelf maar raden van wie het geschenk afkomstig is. Verder mag eigenlijk alles. U mag dus iedereen een kadootje sturen als u dat wilt. Zeker niet alleen uw (stille) geliefde, maar ook een goede buur, vriend, collega, familielid of noem maar op. Valentijnskaart Ook de aard en omvang van het Valentijnsge- schenk mag u zelf bepalen. Dat neemt niet weg dat er wel een aantal typische Valentijnskadootjes kun nen worden benoemd. Maar welke verrassing u ook kiest. Een Valentijns geschenk is geen Valen- tijnskado zonder Valen tijnskaart. Valentijnskaar- ten zijn er te kust en te keur. Het zal u weinig moeite kosten om bij elk geschenk en naar ieders smaak een passende Va lentijnskaart te vinden. U mag de Valentijnskaart los met het geschenk meege ven, maar het is leuker om de kaart op een originele manier aan het geschenk vast te maken. Als u wilt, mag u het zelfs bij een Va- lentijskaart alleen laten. Maar een kadootje erbij is natuurlijk veel leuker. Valentijns- boeket Ongetwijfeld het meest traditionele Valentijnsge- schenk is het Valentijns- boeket. Ook in de winter is er tegenwoordig een ruime keuze in snijbloemen. Zo dat uw bloemist gemakke lijk een boeket kan samen stellen dat in overeenstem ming is met de smaak van de ontvanger. Natuurlijk bevestigt u aan zo'n boe ket een Valentijnskaart. De verrassing is uiteraard het grootst als u het boeket Of je'm nu krijgt of weggeeft, een Valentijnsboeket is altijd een welkom geschenk. door de bloemist laat be zorgen. Suikergoed Een ander geliefd Valen- tijnsgeschenk is het suiker hart. Met name in de Vere nigde Staten is deze Valen- tijnslekkernij razend po pulair. In Europa is het Chocoladehart - al of niet voorzien van bonbons - zeer in trek. Kijkt u in de dagen voorafgaand aan Valentijnsdag maar eens in de etalage van de banket bakker. Ongetwijfeld zal hij u ook dit jaar weer ver rassen met fraaie en sma kelijke Valentijnsgeschen- ken. Geurtjes Ook het geurtje is nog al tijd een bijzonder populair Valentijnsgeschenk. Zeep jes, parfums, douche- schuim, bodycrèmes e.d. vallen eigenlijk altijd wel in de smaak. Rond Valen tijnsdag zijn veel artikelen bovendien verkrijgbaar in een fraaie kadoverpak- king. Zo wordt het geven van een Valentijnsge schenk wel heel gemakke lijk. Nog een tip: ook mannen hechten steeds meer waar de aan lichaamsverzor ging. Dat betekent dat ook vrouwen hun geliefde met een parfum, een aftershave of een heerlijk geurende showergel mogen verras- Muziek De laatste jaren komt ook de CD of Musicassette steeds meer in zwang als Valentijnsgeschenk. Niet in de laatste plaats omdat de platenwinkels elk jaar weer hun best doen om de CD in een handige verpak king als Valentijnsge schenk te promoten. CD kiezen, Valentijnsdoosje eromheen en klaar voor verzending via de PTT. Dat de keuze in de platen zaak enorm is hoeft nau welijks nog betoog. Naar ieders smaak is wel een aardige CD te vinden. Bo vendien zijn er rond Va lentijnsdag tal van verza- mel-CD's beschikbaar met wat meer romantisch re- pertoir. Daarmee maakt elke Valentijn gewis een goede beurt. Tot zover wat voorbeel den. Natuurlijk is er nog veel meer mogelijk, denkt u maar eens aan sieraden of romantische (onder)kle- ding. Maar nogmaals: wat u geeft doet er eigenlijk niet zoveel toe, zolang het geschenk maar bij de ont vanger in de smaak valt. Het mag. maar hoeft zeker niet duur te zijn. Op Va lentijnsdag gaat immers bovenal om een gebaar van (naasten )liefde. Zo'n 1600 jaar geleden deelde de monnik Valen- tius op 14 februari bloe men uit aan de inwoners van het dorp dat aan de voet zijn klooster was ge legen. Volgens Valentius moest op zijn geboorte dag niet hijzelf, maar dienden juist zijn naasten wat extra aandacht te krijgen. De bloemen die hij rondbracht waren af komstig uit eigen teelt. Gekweekt in de (kassen) van de kloostertuin. Wie vandaag de dag op Valentijnsdag zijn naas ten in de bloemen wil zet ten heeft het een stuk ge makkelijker. Niet zelf kweken, niet zelf snijden en ook niet zelf bezor gen. Daarvoor zorgt de bloemenvakman. Het laten bezorgen van een mooi boeket is nog altijd een uitstekende manier om iemand op Valentijnsdag eens fees telijk te verrassen. Voor afgaand aan 14 februari is het aanbod in snijbloe men naar soort en kleur dan ook buitengewoon ruim. Er kan bij de sa menstelling van een boe ket dan ook gemakkelijk rekening worden gehou den met de persoonlijke smaak van de ontvanger. Niet iedereen houdt im mers van de zelfde bloe men. Symboliek Ook de kleur van de bloemen vraagt op Va lentijnsdag om extra aandacht. Niet alleen omdat we graag een opti male kleurenpracht ver krijgen, maar vooral ook vanwege de symbolische betekenis van sommige kleuren. Door een juiste kleurenkeuze kan je de ander laten zien wat je voor hem of haar voelt. Zo staat een roze boeket voor tedere liefde Waren bloemen vroeger een geschenk dat veelal door mannen aan vrou wen werd gegeven, te genwoordig mag je ook een man blij verrassen met een geurige en kleu rige ruiker. Iedere bloe mist stelt moeiteloos een boeket voor u samen dat qua vorm, kleur en bloe- menkeuze geheel is afge stemd op de smaak van de eigentijdse man. Zijn de juiste soorten en kleuren eenmaal gekozen en is het boeket samen gesteld, dan wordt het tijd voor het kiezen van een passend Valentijns- kaartje. Dat maakt van de ruiker immers pas een echt onmiskenbaar Va lentijnsboeket. Nu nog de bezorging. Uw bloe mist regelt het graag. Natuurlijk mag u de Va- lentijnsruiker ook zelf bij uw geliefde bezorgen. Bedenk in dat geval wel dat de echte Valentijns- verrassing er in dat geval dan al wel voor een groot deel van af is. CLIO DRAKKAR noir Een stijlvolle Clio. De standaarduitrusting van de Clio, aangevuld met een aantal ijzersterke extra 's. Accessoires: zonwerend glas achterruitwisser sportieve licht metalen wieldoppen spoiler boven de achterruit in de kleur van de carrosserie stijlvolle DRAKKAR noir-striping èn -badges in de kleuren grafiet grijs metal lic en stratos zilver metallic. De Clio DRAKKAR noir is verkrijgbaar f22.645,-'. Inkl. genoemde accessoires. CLIO DRAKKAR noir uw voordeel f 2.145- bootreis t.w.v, RENAULT 19 RT1.8i Soepel en krachtig. Standaarduitrusting o.a.: Elektrisch verstelbare, verwarmde in hoogte verstelbaar stuurwiel in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en verstelbare lendesteunen vermogen van 113 pk 1/3, 2/3 deelbare achterbank elektrisch bedienbare ramen centrale portien/ergrendeling met afstand bediening zonwerend glas stuurbekrachtiging. Afgebeeld sportpakket is optioneel. De Renault 19 RT 1.8i is verkrijgbaar vanaf f35.995, - bootreis 4-DAAGSE REIS VOOR IEDERE NIEUWE RENAULT-BEZITTER. Renault viert het nieuwe jaar met een royale aktie: de Renault Sea Travel Show. Met diverse aktiemodellen, allemaal uit gerust met vele aantrekkelijke extra's. Maar we gaan verder. Want iedereen die tijdens de Renault Sea Travel Show tot en met 1 februari een nieuwe Renault koopt, krijgt een 4-daagse bootreis naar Zweden kado**. Voor u, uw partner en twee kinderen (niet ouder dan 16 jaar) met op de heen- en terugreis de beschikking over een 4-persoons hut met douche/toilet en een hotelovernachting in Göteborg. Ontbijt en 1 x lunch inbegrepen. Natuurlijk inklusief vervoer van uw auto. HOOFDPRIJS: 18-DAAGSE VIP-REIS NAAR SCANDINAVIË Elke bezoeker maakt in deze aktie- periode kans op een exclusieve 18-daagse VIP-reis of op een van de 10 4-daagse reizen naar Zweden. U hoeft alleen maar met de bon uit de advertentie de show room binnen te lopen. A Scandinavian !<_y SEAWAYS EEN VERRASSEND BERICHT. Renault heeft ervoor gekozen de prijzen (inklusief BTW) per 1 januari niet te ver hogen. U betaalt dus niets meer voor uw nieuwe Renault dan de prijs in 1992. JA, ik zet graag koers naar Zweden met Renault. Deze bon ruil ik daarom in voor een Koerskaart in de Renault-showroom. Naam Dhr/Mevr.: Postkode: Telefoon nr.: Huidige merk ai Type: Deelname staat vrij voor personen va KOM NAAR DE RENAULT SEA TRAVEL SHOW EN ZET KOERS NAAR ZWEDEN. Tot en met 1 februari a.s. bij de Renault-dealer. *1. btwenexcl. kosten rijklaar maken. Wijzigingen voorbehouden. "Bi afsluiten koopovereenkomst partikuiieren t/m 01/02/'93. Lease en fles i Heet uitgesloten. Renault adviseert ELF Oliën. Berkel en Rodenrijs; Autobedrijf F. A. van Winden*, Noordeindseweg 330-334, Tel. 01891 -13343/14080. Capelle a.d. IJssel; Kreisel Autobedrijven B.V., Wormerhoek 12, Tel. 010 - 4518811. Maassluis; Automobielbedrijf Koree B.V., Haven 45, Tel 01899 -1283 5. Rotterdam; Kreisel Autobedrijven B.V., Bergweg hoek Gordelweg 40, Tel. 010 - 4654444. Schiedam; Kreisel Autobedrijven B.V., Stationsplein 2, Tel. 010 - 4377099. Vlaardingen; Automobielbedrijf Dorzo B.V.James Wattweg 12 -14, Tel. 010 - 4353533.

De Havenloods | 1993 | | pagina 8