M» CZ Tweede deel Heimat-epos toont 26 uur lang Duitse geschiedenis KtMORAMA Magna Carta toert met Heartlands m ,:--™ZSuMP Reuzebeschuit voor origineel beschuitrecept Kabelfrequenties Radio Rijnmond 22e Film Festival Rotterdam brengt 200 films in dertien bioscoopzalen Reisbeurs Grote variatie in acht Zondagochtendconcerten DONDERDAG 28 JANUARI 1993 TV én Video in één! 55 CM 6vR»oeola»ap Yl die OOK GRAT»SleACCU accuToh^S GRATIS ACCU VIDEOLAMP met NP66 accu, die ook op de camera past T.v.w, 149 ^O, opting fl» T ,88.- van uw accu s. nn h ^u' de Pd® camera past T.v.w. 149 IMG CR-4500 Dubbel kijkplezier. Te bedienen met één afst.bed. Uiterst scherp 55 cm (netto 51 cm) beeldbuis. Komplete HQ-VHS videorecorder met Index Search, 60 voorkeuzezenders, on screen display. Draaibare luid- SCHITTERENDE PORTABLE KLEUREN-TV 37 CM BEELD On screen display voor eenvoudige bediening. Sleeptimer, 30 voorkeuze zenders, automatisch zenderzoeksysteem Kompleet met IR-afst.bed Van 499,- Van 1599,- w BLAUPUNKT CCR-8500HSEÖ (=CCD-V600) Video-Hi8 automatische camcorder met HiFi stereo-geluid, 8x powerzoom/macro Snelle sluiter in trappen tussen 1/50 en 1/10.000 sec. Vele creatieve mogelijk TOP-CAMERAMERK Hl 13 Fantastische en handige kleine Hi8 camcorder voor prachtige beelden en HiFi/stereo geluid. 10x Powerzoom "Stable-Shot" voor altijd scherpe opna men. Inklusief afst.bed en diverse JVC GR-SX9 Ultra compacte S-VHS camcorder met geavanceerde creatieve mogelijkheden Volautomatische 1-toets opnametech niek. Digitaal geheugen 16:9 Bioscoop systeem. Inklusief diverse acces soires. Van 2229,- SONY CCD-TR 303 Een ideale combinatie van compactheid en veel mogelijkheden. 10x Motorzoom met macro. Fader in mozaïk. Program AE. Start/stop alarm Inklusief afst.bed en diverse heden. Inklusief it tied en diverse ROTTERDAM - Hoogstraat 141 - Tel. 010 - 4108801 ROTTERDAM - Bergst Dorpsstraat 30 - Tel. 010 - 4810104 ROTTERDAM - Winkelc. Zuidplein - Tel. 010 - 4807010 DEN HAAG - Venestraat 8-10 Tel. 070 3639574 ROTTERDAM-Oe Middellandstraat 03 Tel. 010 - 4770117 DORDRECHT - Voorstraat 074 - Tel. 078 - 133980 Geopend: ma. 11.00 -17.30, di. t/m vr. 9.00 -17.30, za. 9.00 -17.00 uur en koopavond tot 21.00 Vai >499 Van 2999,- Een reuzebeschuit met een door snee van anderhalf tot twee me ter, belegd volgens het favoriete recept van een van onze lezers. Plus een jaarvoorraad van 104 rollen beschuit. Dat is de hoofd prijs van een receptenwedstrijd van het Collectief Beschuit, spe ciaal voor de lezers van Wegener Huis-aan-huisbladen, de uitge ver van deze krant. Wie een origineel en creatief re cept verzint voor of met be schuit, maakt dus kans om deze prijs te winnen. De tien inzen ders met de leukste recepten krij gen twee vrijkaartjes voor Ma dame Tussaud Scenerama in Amsterdam. Elke inzender krijgt een kleurrijk receptenboek: de Nieuwe Beschuit Top 40. Meedoen gaat zó: verzin een een origineel recept om beschuit te beleggen of een gerecht waarin beschuit is verwerkt. Geef het een originele naam, en stuur het recept naar De Nederlandse Be schuit Bakkers, Keizersgracht 265, 1016 EC Amsterdam, met vermelding van 'Beschuitwed strijd', voorzien van eigen naam en adres. De recepten worden door de be schuitbakkers beoordeeld op creativiteit, originaliteit en de combinatie van gebruikte in grediënten. Een paar tips: denk eraan dat beschuit met 'hartig' ook lekker is, let op de kleuren van de ingrediënten en maak er een feestelijk geheel van! Inzenden kan tot en met vrijdag 19 februari. Sommige kabelfrequenties waarop Radio Rijnmond te be luisteren is, worden binnenkort gewijzigd. De etherfrequentie blijft overal ongewijzigd op FM 93.4 Mhz. Hieronder volgen alle (dus ook de gewijzigde) kabelfrequenties op een rijtje: Alblasserdam 89.9 Mhz; Al- brandswaard 96.4 Mhz; Baren- drecht 91.1 Mhz; Bernisse 90.5 Mhz; Oud-Beijerland 97.0 Mhz; Binnenmaas 103.4 Mhz; Brielle 91.1 Mhz; Capelle a.d. IJssel 96.4 Mhz; Cromstrijen 91.4 Mhz (vanaf 14-5-1993); Giessenlan- den 90.5 Mhz; Graafstroom 91.1 Mhz; Hardinxveld/Giessendam 90.5 Mhz; Heerjansdam 91.1 Mhz; Hellevoetsluis 90.5 Mhz; Hendrik Ido Ambacht 91.1 Mhz; Korendijk 91.4 Mhz; Krimpen a.d. IJssel 93.6 Mhz; Nieuw-Lekkerland 89.0 Mhz; Liesveld 91.1 Mhz; Maassluis 102.9 Mhz; Papendrecht 91.1 Mhz; Ridderkerk 96.4 Mhz; Rotterdam 96.4 Mhz; Rozen burg 95.1 Mhz; Schiedam 95.6 Mhz; Sliedrecht 96.4 Mhz; Spij- kenisse 100.6 Mhz; Strijen 91.4 Mhz; Vlaardingen 96.5 Mhz; Westvoorne 90.5 Mhz; Zwijn- drecht 91.1 Mhz. Magna Carta. Trio Knapzak brengt zeemansliederen op het eerste zondagochtendcon cert van de nieuwe serie. Heimat Bijzonder is de produktie Die Zweite Heimat, een dertiendeli ge film met een duur van 26 uur van de filmer Edgar Reitz, het tweede deel in een epos over de Duitse geschiedenis van 1919 tot 1982, dat zich vooral afspeelt in de jaren zestig. Deze mega-film wordt beschouwd als hèt evene ment van het Film Festival en is te zien in Luxor en Lantaren- /Venster. Voor deze filmcyclus zijn speciale kaarten te koop. de festivalfilms draaien in Krite- rion in het Groothandelsge bouw, in Lantaren/Venster, in Luxor, Thalia, Corso, Lumière 1, 2, 3 en 4 en in Zaal de Unie. Het Hilton is de ontmoetings plaats voor filmmakers, -critici en -liefhebbers, waar de talk shows, de lezingen en de festival journaals plaatsvinden. In zestien Rotterdamse café's is het festival zijdelings te volgen via het Monitor-project, gespon sord door Heineken. Impressies van het festival worden daar ge toond op speciaal voor de gele genheid opgestelde monitoren. Ook via de Rotterdamse kabel- tv is er aandacht voor het pro gramma. Het Film Festival kent een eigen dagkrant met wetens waardigheden en actuele infor matie. Het informatie- en reser veringsnummer is 010-4110933. De Nederlandse vereniging 'Weerzien Overzee' organiseert op 6 februari a.s. in het party centrum 'Rustburcht' (Rotter dam-Zuid) een beurs over reizen naar o.m. Canada, Noord Ame rika, Zuid Amerika, Australië, Nieuw Zeeland en het Verre Oosten. De beurs die van 10 tot 4 uur bezocht kan worden, is een unie ke gelegenheid voor leden en an dere reislustigen om zich te in formeren over reismogelijkhe den naar en in genoemde landen. De Nederlandse Vereniging 'Weerzien Overzee' werd ruim 35 jaar geleden in Rotterdam opgericht door ouders van emi granten met als ideële doelstel ling: het bevorderen van contc- ten tussen de ouders van geëmi greerde kinderen, en de moge lijkheid te creëren hun kinderen op gunstige reisvoorwaarden te kunnen bezoeken. De formidabele succesformule van de Zondagochtendconcerten in de Doelen wordt ook in 1993 gecontinueerd. Op 14 februari start de nieuwe voorjaarsserie, de zestiende in successie. En opnieuw biedt het Theater- en organisatiebureau Hanson in acht concerten een uiterst gevarieerd programma aan. Met een paar oude bekenden, zoals de Uralsky Jazzband en Het Rosenberg Trio die de Doelen op zo'n vroege zondagmorgen al eerder 'plat' kregen, en met nieuwe gezichten, zoals dat van Tineke Schouten. Tijdens de voorverkoopperiode is tot 8 februari een beperkt aantal passe-partouts verkrijgbaar voor de prijs van f 95,-. De prijs van een entreebewijs voor elk afzonderlijk concert blijft gehandhaafd op f 14,-. De voorverkoop vindt plaats bij alle kantoren van De Havenloods en Het Zuiden, bij alle kantoren van de Verenigde Spaarbank en bij het organisatiebureau Martin Hanson aan de Kleiweg 100 in Rotterdam. Aan de feestelijke formule is niets veranderd. De Doelen opent de deuren weer om kwart voor tien, met koffie in de foyer. Bert Nicodem speelt vanaf half elf zijn inloopmuziek en niet zelden zoeken dan ook de eerste toeschouwers hun plekje in de grote zaal op. Er is namelijk geen onderscheid in de plaatsen, dus wie vooraan wil zitten moet er tijdig bij zijn. Om elf uur neemt gastheer Gerard Cox zijn publiek bij de arm voor een altijd onderhoudend 'ochtendje Doelen'. Ook dit seizoen weer begint hij het programma elke keer met het actuele lied op Rotterdam waarvan de eerste regel van het refrein luidt: 'Dat was de week zoals 'ie was in Rotterdam'. Meezingen mag._ Het begint 14 februari met een 'Zondag in Volendam'. Daarbij treden het schitterend gekostumeerde Volendam Vokaal Ensemble en het Trio Knapzak voor het voetlicht. Het koor brengt muzikaal tot uitdrukking hoe vissers en varensgezellen hun brood verdienen. Het Trio Knapzak hanteert naast de menselijke stem allerhande instrumenten en brengt daarmee de populaire zeemansliederen. Op 21 februari zijn het de Midland Big band en Hoover junior (voormalig zanger uit de groep Wall Street Crash) die een 'Tribute to Frank Sinatra' brengen. Het orkest houdt de reputatie van de grote Amerikaan big bands in ere, onder meer door een exacte bezetting zoals de 'groten' die hadden en hebben. 'Flute Summit '93' wordt op 28 februari een opmerkelijke muzikale gebeurtenis. Fluitist Chris Hinze verzamelde collega's uit alle windstreken om zich heen voor een voornamelijk akoestisch con cert: Ragunath Seth uit India, Ichiro Seki uit Japan en Xu Fun Fa uit China. Deze zondag is ook het Bart Platteau Quintet te verwachten, dat zijn thuisbasis in Rotterdam heeft. Marjorie Barnes (ooit de leidende vocaliste van popgroep 'The Fifth Dimension'), het combo van de Groningse jazzpianist Dolf de Vries en de Delftse groep La Blusa met aanstekelijke cajun- en zydeco muziek vullen het concert van zondag 7 maart. Een week later volgt de reprise van The Uralsky Jazzband, de swingende Russische musici die een jaar geleden op dezelfde plaats de zaal bijna buiten zinnen brachten. Tineke Schouten neemt de zaal lachend de lente in op 21 maart met liedjes, typetjes en conferences uit haar nieuwe programma 'Feest- lift' brengt. De 'Ochtend van de Balkan' al eerder met veel sukses gepro grammeerd keert terug op 28 maart. Met Thérèse Steinmetz. Andrei Serban en de dansgroep Baluta. Het laatste concert uit de serie is op 4 april: The Rosenberg trio. Het zijn de neven Stochelo, Nous'che en Nonnie, die de traditie van de legendarische zigeunergitarist Django Reinhardt op meer dan voortreffelijke wijze voortzetten. Éénmaal eerder waren ze op zondagochtend in de Doelen en sindsdien is het internationale succes voor deze virtuoze zigeunermusici alleen maar toegenomen. In het 'voorprogramma' bovendien flamenco-gitaristen van het Rotterdams Conservatorium. Magna Carta, in de jaren zeven tig opgericht door Chris Simp son en door de jaren heen be schouwd als een van de belang rijke akoesticshe folk- popgroepen, maakt ter gelegen heid van het uitkomen van de nieuwe CD Heartlands een toer- nee door Nederland. Lezers van deze krant kunnen de concerten in De Bonkelaar in Sliedrecht (op vrijdag 5 februari) en in Theater Zuidplein in Rot terdam (op dinsdag 16 februari) voor een gereduceerde prijs van f 17,50 meemaken. De korting geldt voor maximaal twee perso nen. Tegen inlevering van dit stukje tekst wordt de korting berekend aan de kassa van beide zalen. Magna Carta is nog steeds een groep rond de muzikale stuwen de kracht componist, zanger en gitarist Chris Simpson, maar kent nu een andere bezetting dan in de roemruchte eerste jaren. Deze töernee gaat Simpson op pad met zijn vrouw Linda Simp son, met Will Jackson, Jonathan Barrett en Paul Burgess (die ook drumde bij 10cc en Camel). De akoestische traditie staat hoog in het vaandel. De nieuwe CD werd in Hilversum opgenomen onder produktie van Jan Douwe Kroeske; daarom begint de in ternationale toernee ook in Ne derland. Magna Carta brengt ook oude successen als Lord of the Ages en Airport Song. DE HAVENLOODS HET ZUIDEN Humor uit Egypte en Iran, films over de verbondenheid van mensen met de plek waar ze leven, een mega-produktie van 26 uur film, cultfïms, tele visiefilms, retrospectieven van belangrijke filmmakers, een programma rond de Neder landse film, themadiscussies, talkshows, zang en dans, cur sussen, lezingen, het Heine ken Monitor Project en het Filmbal, en dan is de helft van het 22e Internationale Film Festival Rotterdam nog niet genoemd. Tien dagen lang is de aandacht van de vele be zoekers van de Rotterdamse bioscopen in het centrum ge richt op mooie, bijzondere, te gendraadse, onbekende, kor te, lange, schokkende of on begrijpelijke films en het om lijstende festivalprogramma. Van 28 januari tot en met 7 februari is Rotterdam weer filmstad. Het is de tweede keer dat het festival wordt gepresenteerd on der de leiding van directeur Emi- le Fallaux. Nieuwigheden van vorig jaar, zoals het Monitor project en de Limits of Liberty- films, vinden hun voortzetting. Ook andere, al oudere tradities, zoals de 'Critics Choice', een se lectie van favoriete films van filmcritici, voorafgegaan door een korte verantwoording van de verantwoordelijke criticus worden voortgezet. In het hoofdprogramma kunnen de bezoekers kiezen uit 160 moet uitgroeien tot een interna tionale organisatie die onder drukte filmers helpt om zich te blijven uiten. Humor uit Iran: de film Once upon a time in the cinema van Mohshen Makhmathaf films, waaronder 60 premières. De programmamakers van het festival hebben enkele hoofdlij nen uitgezet: Onder de titel Grandeur Locale is een aantal films gerangschikt die de ver bondenheid met de eigen cultuur en de eigen woonplaats laten zien. In dit programma zijn ook enkele oudere films opgenomen onder de titel Grandeur Locale Retrospectief, zoals Branding van Joris Ivens en Das Blaue licht van Leni Riefenstahl. Retrospectieven zijn er ook van de Oostenrijkse regisseur Mi chael Haneke, die het leven als een genadeloze hel op aarde laat zien met films als Benny's Video en Der Siebente Kontinent en van de Amerikaan Abel Ferrara, die bekend werd vanwege zijn harde misdaad- en politiefilms. De komedies uit Egypte en Iran laten zien dat ook in Islamitische landen mag worden gelachen. Dwars tegen het oprukkend fun damentalisme in blijven er film makers actief die 'andere' films blijven maken. Zoals in veel an dere delen van de wereld ook gebeurt, en onder nog veel moei lijkere omstandigheden. Vorig jaar begon Emile Fallaux met 'Limits of Liberty' een netwerk dat steun verleent aan filmma kers die door hun politieke over tuiging tegenwerking van de au toriteiten ondervinden. Filmers in oorlogsgebieden of onder dic taturen krijgen de aandacht die ze verdienen. Limits of Liberty

De Havenloods | 1993 | | pagina 5