I AutoGarant. COLUMN VW Transporter Syncro Amsterdam AutoRai in jubileum jaar Boxster, nieuwe studie van Porsche COLOFON v»tïE2JSr GASIOHS AUTOSTRADA AUTOGIDS NR. 2 WEEK 4 PAGINA 3 WINDKRACHT 10 Met de wind fors in de rug verliep de terugvlucht van de introductie van de Renault Twingo uiterst voorspoedig. We zouden maar liefst driekwartier eerder in Nederland landen en dat is in deze drukke tijden erg prettig. Het was echter woensdagavond de 'der tiende' en onder de wolken zorgde een storm met minimaal wind kracht tien voor uiteindelijk meer dan tien miljoen gulden aan schade. Alhoewel we per redelijk grote Boeing 737 reisden, had de forse wind wel degelijk vrij spel op het toestel. Naarmate we steeds dichter bij de grond kwa men, werden de onverwachte bewegingen van het vliegtuig steeds heftiger. Om me heen zag ik het gros van mijn collega's zichzelf vastknijpen in hun stoel met bleek weggetrokken ge zichten. Als regelmatige 'vliegers' zijn autojournalisten wel wat gewend, zeker na het landen in de Zuidfranse Mistral enige tijd gele den. Maar een gezonde Neder landse storm bracht ons allen flink van de wijs. De beelden van de vliegramp bij Faro speelden ons allemaal door de hersenen. Het werd vooral be angstigend toen het vliegtuig vlak boven de landingsbaan om zijn as ging draaien. Als dat enkele meters boven het asfalt gebeurt, raken de vleugels de grond en is het afgelopen met de Boeing en inzittenden. Na een niet bepaald ontspannen afdaling wisten de pi loten uiterst vakkundig het toestel aan de grond te zetten. Na een diepe zucht van verlichting werd spontaan een ovationeel applaus gegeven, iets wat we als vol leerde luchtpassagiers doorgaans als overdreven en toeristisch zien. Helaas hebben we geen kans meer gezien om de piloten te vra gen of het ook voor hen een risi covolle landing was, of dat het wellicht een welkome afwisse ling was van alle doorgaans moeiteloze landingen... Tony Vos AUTOGIDS ROTTERDAM B.V. Oplage Schiedam 35.183 ex. Oplage Vlaardingen 34.056 ex Postbus 8648 3009 AP Rotterdam Tel.: 010-455 65 60 Fax: 010-45561 85 DIREKTIE P. Klomp /M. Storm REDAKTIE Tony Vos ADVERTENTIE VERKOOP Guus Flater Ton de Reus TELEFOON FAX 010-4556560 010-4556185 VERSCHIJNING Elke veertien dagen DE AUTOGIDS verschijnt in een totaal oplage van méér dan 1 MILJOEN EXEMPLAREN inRotterdam, Amsterdam, Den Haag, Schiedam, Vlaardingen en de IJssel en Lekstreek Enige weken geleden werd door de Rai Vereniging het jubileumjaar in geluid. De Amsterdam AutoRai van dit jaar wordt namelijk in het 100-ste jaar van de Rai gehouden. Het belooft een interessante tentoonstelling te worden met veel primeurs en blikken richting verleden en toekomst. De tentoonstelling wordt voor het publiek geopend op donderdag 4 februari en duurt tot en met zondag 14 fe bruari. Dagelijks is de Rai geopend van 10.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.00 uur. Op zaterdag en zondag is de Rai 's avonds ge sloten. De entreeprijs overdag be draagt f.15,terwijl er een geredu ceerde prijs van f.12,50 geldt voor houders van een Pas-65 of OV- jaarkaart, jeugd van 4 tot en met 11 jaar en aangemelde groepen van minimaal 20 personen. In de avonduren kost de toegang f.12,50 (gereduceerd tarief f.lO,=). Negen hallen van het tentoonstel lingscomplex worden gebruikt met 65.000 vierkante meter oppervlak. In totaal zijn 115 exposanten aanwezig, waarvan 54 automerken uit 15 verschillende, landen. Uiteraard zijn naast deze merken ook accessoires, onderdelen en ge- Volkswagen gaat volgende maand haar Transporter-pro- gramma afronden met de introductie van de vierwiel- aangedreven syncro-versies. Uiteraard is al vanaf de ontwerpfase met deze uitvoeringen rekening gehouden, waardoor er maar weinig onderdelen nodig zijn om van de voorwielaandrijver een vierwielaandrijver te maken. Het verdeeldifferentieel is on dergebracht i-n de versnel lingsbak, terwijl in de aan- drijflijn naar de achteras een visco- koppeling is opgenomen. De Transporter Syncro heeft een hy draulisch tweekringsremsysteem met inwendig geventileerde schijven voor en trommelremmen achter. Tegen meerprijs kan ABS worden besteld. Een vrijloop in de achteras- Advertentie ItCUZË »«iTQ'S»J ROTAM is dealer voor Rotterdam van Nissan personenauto's, sportwagens, 4x4 drive cars en bedrijfswagens. Toepad 19, Rotterdam Tel. 010 - 453 19 19 aandrijving zorgt ervoor dat tijdens remmen de achteras wordt ontkop peld, dit om blokkeren van alle vier de wielen te voorkomen. Alle Syncro's staan op 15 inch stalen vel gen met 195/70 R 15 banden (bij de Caravelle GL 205/65 R 15). Er kan uit twee motoren worden gekozen, een 2.4 liter vijfcilinder diesel met 57 kW en een 2.5 liter vijfcilinder benzinekrachtbron met 81 kW. De diesel haalt zijn maximale vermogen bij 3700 tr/min en heeft een koppel van 164 Nm tussen 1800 en 2200 tr/min. De diesel zet een top neer van 135 km/u en heeft 16 seconden nodig om de 100 km/u aan te wijzen. De benzine-versie is bij 4500 tr/min op maximale kracht, terwijl het kop pel van 190 Nm al bij 2200 tr/min volledig van zich laat profiteren. De 2.5 liter heeft een geregelde driewegkatalysator ook in de versies op grijs kenteken. Deze variant haalt 156 km/u en trekt in 12 seconden van 0 tot 100 km/u. Uiteraard gaan de versies met zijruiten en banken onder de naam Caravelle Syncro door het leven. De VW Transporter Syncro mag een aanhanger van 2000 kg trekken en kent zelf een toelaat baar totaalgewicht van 2500 kg (Duitse cijfers). De Syncro is er met korte en lange wielbasis, als be stelwagen, pick-up, met dubbele ca bine en verhoogd dak. Advertentie Van Deventerstraat 15, Rotterdam (Grens Schiedam Telefoon Ol 0-4766644 VRIJDAG KOOPAVOND reedschappen te zien. De AutoRai kan natuurlijk met de eigen auto worden bezocht. Het is belangrijk dat bezoekers die een parkeerplaatsje zoeken de aanwijzingen van de politie opvol gen. Tijdens de openingsuren rij den er gratis pendelbussen van en naar de parkeerterreinen in de om geving van het tentoonstellingsge bouw. Uiteraard geldt er zoals ge bruikelijk voor de Rai een Trein Plus Toegangs regeling vanaf W 4-14 FEBRUAR11993 vrijwel alle Nederland. 0 NS-stations in Op de Detroit Motorshow presenteerde Porsche een nieuw studiemodel onder de naam Boxster. Het gaat hier om een open tweezitter met middenmotor met een aanspre kende carrosserievorm en een aantal praktische detailop lossingen. De plaatsing van de krachtbron direkt achter de stoelen heeft voor een belang rijk deel de vormgeving be paald. De cockpit is ver naar voren geplaatst by een relatief lange wielbasis. De lochtinlaat- en afvoeropeningen, maar ook hef uitlaatsysteem zijn op dezelfde fraaie wijze als bijvoorbeeld de koplampen in het ontwerp opgenomen. Deze koplampen zijn zeer complex van samenstelling en herbergen dimlicht, grootlicht en mistlam pen. Alhoewel de beide stoelen dezelfde bekledingsstof- fen kennen, is de vorm geving ervan duidelijk verschil lend. De Nederlandse chef ontwerper Harm Lagaay heeft de ervaring dat bijrijder en bestuur der verschillende eisen stellen aan hun zitplaatsen. In de cent rale console is de Boxster van alle gemakken voorzien als radio, TV/video, CD, navigatiesysteem, klok, boordcomputer, telefoon en extra instrumenten. Twee grote airbags zijn bij Porsche al langere tijd een vanzelfsprekend uitrustingsdetail. Het dashboard bestaat uit vijf klassieke ronde klokken die in elkaar overv loeien. De tocrenteller is promi nent in het midden geplaatst. De Boxster is zilverkleurig gespoten. Deze kleur komt in het interieur op verschillende plaatsen terug. Dit geeft een afwijkende styling, biedt mogelijkheden voor gewichtsbesparing en voorkomt het gebruik van mogelijk slecht her te gebruiken materialen. Over de motorische eigenschappen van de Boxster wordt niet gesproken, ai valt uit de naam al het een en ander af te leiden. M E R C E Dhr. P. Schenk, directeur Divisie Personenwagens bij Mercedes- Benz Nederland B.V. maakt het be lang van de W124-reeks voor het merk zeer snel duidelijk. "Als ik uitga van een jaardoelstelling van zo'n 10.000 nieuwe auto's, dan komt daarbij 47% voor rekening van onze zogenaamde middenklasse. De kleinere Mercedes 190 is in aantal len vrijwel gelijkwaardig. Het dieselaandeel binnen de serie is erg groot. Van de 4710 exemplaren die in 1992 de weg naar de klant gevonden hebben, zijn er maar liefst 3050 voorzien van een diesel motor". De dieselrijder krijgt echter te ma ken met hogere accijns op de brandstof en een opgetrokken we genbelasting. Schenk: "Door al deze maatregelen zal wellicht het aan deel diesels in de Mercedes-Benz verkopen wat dalen. Daarnaast heb ben we bij de W124 nu de beschik king over een aantal uiterst mo derne benzinemotoren met lagere emissiewaarden, een hoog rende ment en een laag brandstofverbruik. Neem nu de 200 E, die met 136 pk en een hoog koppel ni.pt bepaald lui meer is. Deze auto accelereert snel, maar heeft zijn hoge comfortniveau behouden." "Een gunstig brandstofverbruik speelt bij de koop van een Mercedes-Benz niet mee, maar onze klantengroep wil niet duurder uit zijn dan anderen. Je bent het als automobilist en fabrikant maatschappelijk verplicht om het milieu niet meer te belasten dan no dig is. Daarnaast zijn er nog andere milieu-aspecten, zoals geluidsover last, die bij Mercedes de volle aan dacht hebben", aldus Schenk. Mercedes heeft vanaf modeljaar 1993 gekozen voor een completere standaarduitvoering voor alle mo dellen, waarbij met name de airbag en ABS opvallen. "De Mercedes-ko- per is blij met deze accessoires. Veiligheid is immers een aankoop motief. In ieder geval zorgen de nieuwe motoren, de airbag en het ABS voor een positieve ordertrend. Gelukkig hebben we de prijsverho gingen beperkt kunnen houden, zo dat de auto's nu een betere prijs/prestatie-verhouding hebben. Mede hierdoor verwacht ik bij een dalende totaalmarkt in 1993 dat Mercedes-Benz haar marktaandeel zal behouden", sluit Schenk af.

De Havenloods | 1993 | | pagina 15