De komende Rai autotentoonstelling die in Amsterdam van 4 tot en met 14 februari wordt gehouden, belooft uniek te worden. Nog nooit tevoren waren er zoveel wereld-, Europese en Nederlandse primeurs te bewonderen. Hierdoor zal ook de internationale be langstelling voor de Rai groeien. We lopen de te verwachten noviteiten langs. AUTOGIDS NR. 2 WEEK 4 PAGINA 5 De Rai van de W er eldprimeur s Mitsubishi Galant Hoog op de lijst staan maar liefst zes regelrechte we reldprimeurs. Peugeot heeft Amsterdam uitgekozen voor de presentatie van de nieuwe 306, de auto die de 309 gaat vervangen. de 1.8 liter motor. Hyundai heeft een hele stand vol noviteiten, zoals de Lantra 1.8 GT, de Scoupé met ongeblazen 1.5 liter motor en natuurlijk de Grandeur, de eerste Hyundai boven de honderdduizend gulden. Of de Grandeur daadwer kelijk in Nederland op de markt zal spanning erin, maar Amsterdam is uitgekozen voor de mondiale presentatie van de nieuwe XJ met twaalfcilindermotor. De bekende V12 is bij deze auto vergroot tot 6 liter. Verdere specificaties heeft Jaguar nog niet bekend gemaakt. De nieuwe V12 zou de verlengde carrosserie van de Majestic heb ben, maar is vanwege de grotere motor toch op veel punten aange past. Enkele maanden geleden werd in Japan door Mitsubishi de nieuwe Galant onthuld. Deze vierdeurs se dan zal op de Rai haar Europese debuut beleven. Mitsubishi heeft echter ook een wereldprimeur in de vorm van de Galant vijfdeurs hatchback. De Galant is duidelijk groter dan zijn voorganger en ken merkt zich door de afgeronde vor men. Heel apart is het front met platte, extreem lange lichtunits en een forse luchtinlaat in de bumper. De sedan heeft een zakelijke uit straling, terwijl de hatchback dui delijk sportiever oogt. Het moto- Daihatsu Cuore beschikbaar in GL en GLS uitvoe ring, terwijl de turbodiesel alleen als GL wordt aangeboden. De twee 6 cilinders kennen een specifieke GT-uitvoering, waarbij de 2.5 liter duurdere uitgaves in de carrosse- riekleur wordt gespoten. De richtingaanwijzers lopen nu over in de rondingen aan de zijkant van de auto. Ook werd de grille ver nieuwd en de motorkap aangepast. Het nieuwe logo op de grille geeft MG RV8 hatchback als Dynamic 4 wordt ge leverd met vierwielaandrijving en vierwielbesturing. De basis GL- uitgave is al zeer compleet met stuurbekrachtiging, centrale ver grendeling, hoofdsteunen voor en achter, getint glas, in hoogte verstelbare bestuurdersstoel en luxe bekleding. Voor Nederland heeft Mitsubishi een grotere herkenbaarheid. Iedere Cuore heeft twee buitenspiegels en een gelaagde voorruit. In de portie ren zijn verstevigingsprofielen op genomen. Standaard is een hand- geschakelde vijfbak die de 41 pk van de 3 cilindermotor aan de voorwielen afgeeft. Het rem- systeem beschikt voor over geven tileerde schijven, terwijl de auto standaard is uitgerust met rembe- krachtiging. De Cuore is niet al- Rover 400 Deze nieuweling komt in eerste in stantie beschikbaar als vijfdeurs met drie verschillende motoren. Volvo gaf kortgeleden de eerste in formatie vrij over de 850 Estate, een modern gelijnde sportieve stationcar. De auto kan als GLE met 5 cilinder 2.5 liter motor wor den besteld, maar is ook als sportieve GLT met 20-kleppen beschikbaar. De Volvo 850 Estate zal voor de zomer daadwerkelijk in de showroom verschijnen. Volvo komt in Amsterdam ook met een 440 en 460 met een continue varia bele transmissie in combinatie met komen, hangt af van de reacties van het publiek. Toyota heeft ook een wereldpri meur voor Amsterdam in de vorm van de nieuwe Carina E Station wagon. De auto was al bij intro ductie van de sedan en liftback aangekondigd, maar is in Amster dam pas voor het eerst te zien. Uiteraard komt het front met de bestaande Carina's overeen. Nieuw is ondermeer de 1.6 liter Lean Bum motor die extreem schoon is. De Carina E Stationwagon wordt voor de Europese markt net als de sedan en liftback in Engeland ge produceerd. Jaguar houdt tot het einde de renaanbod is ronduit fors. Net als in de huidige serie komt er een 1.8 en 2.0 liter met 4 kleppen per cilin der en vermogens van respectieve lijk 126 en 137 pk. De 1.8 haalt al een top van 200 km/u en trekt in 10 seconden van 0 tot 100 km/u. Zeer aantrekkelijk zijn twee V6- krachtbronnen met 2.0 en 2.5 liter inhoud en 150 of 170 pk vermo gen. De 2 liter V6 wordt geleverd in de sedan, terwijl de 2.5 uit-sl- uitend voor de hatchback is ge reserveerd. De bekende turbodiesel is vergroot tot 2 liter en is nu goed voor 90 pk. In totaal staan er veertien modellen op het leverings programma. De 1.8 en 2.0 zijn Honda Accord nog een andere noviteit in de vorm van de Lancer vierdeurs sedan. Daihatsu presenteert in Amster dam een gewijzigde Cuore. De auto heeft voor 1993 een forse voorbumper gekregen, die in de LEES VERDER leen een aantrekkelijke auto vanwege zijn eigenschappen, maar ook door zijn prijs. Aan de basis staat de 3-deurs TG voor f. 14.995,=. Dè CX 5-deurs wordt voor f. 17.595,= aangeboden.

De Havenloods | 1993 | | pagina 17