kreisel autobedrijven bv Wie Renault kiest, kiest Kreisel RENAULT 1 XLLLLLLUe ito iin iLatedüjj Renault Twingo 1 Officieel Renaultdealer ROTTERDAM BERGWEG HOEK GORDELWEG 40 TEL. 010-465 44 44 SCHIEDAM STATIONSPLEIN 2 TEL. 010-437 70 99 CAPELLE A/D IJSSEL WORMERHOEK 12 TEL. 010-451 88 11 AUTOGIDS NR. 2 WEEK 4 PAGINA 7 De Twingo heeft een totaalgewicht van 785 kg. De 1.2 motor zorgt hierbij voor een top van 150 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 km/u in 14 seconden. De Twingo heeft zowel voor als achter een nieuwe wielophanging, waarvan delen van de Safrane zijn overge nomen. Voor treffen we McPher- son veerpoten en achter een com pacte torsie-as. De carrosserie helt niet overdreven over in bochten. Het algehele comfort staat zoals je mag verwachten op een hoog Frans peil. Een enkel kritiekpunt betreft het afwezig zijn van een interval op de ruitewisser en de verstelbaar heid van de gordels voorin. Prijs Veiligheid is hét item van de jaren negentig. Uiteraard voldoet de Twingo aan alle gestelde veiligheidseisen. Het is overigens de eerste nieuwe Renault die is voorzien van verstevigings- balken in de portieren. Verder is er een hele studie gemaakt over de re cycling. Naast een werkplaats handleiding bestaat voor de Twingo een demontage-handlei- ding. Meer dan 90 procent van de materialen zijn voor hergebruik geschikt. Renault Nederland verwacht de Twingo bij introductie voor een prijs tussen de f.20.000,= en f.21.000,= te kunnen aanbieden en dat is ronduit scherp. Met een lengte van 3,43 meter is de grappige Twingo de kortste auto die Renault in zijn na-oorlogse geschiedenis heeft gemaakt. Het is daarom verbluffend dat binnen deze geringe lengte zoveel ruimte en gebruiksgemak zijn verenigd. Pantograaf De Twingo is een sympa thiek ogend karretje. Zijn bolle koplampen en brede luchtinlaat in de bumper geven hem een gezicht. De motorkap en voorruit staan in één lijn, wat uiter aard de stroomlijn ten goede komt. De auto heeft forse portieren, waardoor dé instap gemakkelijk wordt gemaakt. De achterklep is bol van vorm en sluit mooi op de afgeronde achterlichten aan. De Twingo toont meteen erg compleet met onder andere een achter- ruitwisser, leuke wieldoppen, twee buitenspiegels en richtingaan wijzers op de flanken. Op de voor ruit rust één enorme ruitewisser met een zogenaamde pantograaf. Deze voorziening zorgt ervoor dat met één wisserarm de hele voorruit schoongeveegd kan worden. Ook een aardig detail is dat de spiegels niet op de deuren, maar op de voorschermen zijn gemonteerd. Op het linker exemplaar is zelfs de antenne geplaatst. Hoe Renault de Twingo in haar programma ziet, wordt duidelijk als we een kijkje in het interieur nemen. De Twingo is niet het klei nere broertje van de Clio, maar een soort van mini-Espace. Het is dan ook op z'n minst verrassend dat Renault in zo'n kleine auto zoveel ruimte heeft weten te creëeren. De motorruimte is zo kort mogelijk gehouden. Met een breedte van motorkap mee open te houden, de handvatten om de portieren dicht te trekken en de contactsleutel zijn in deze kleur gemaakt. In de Twingo vinden we op de stoelen en achter bank een Vrolijke bekleding, waarin drie van de vier carrosserie- kleuren terug te vinden zijn: blauw/paars als hoofdkleur met rode en groene accenten. Cléon-motor Een deel van de portieren en raamstijlen is niet bekleed, waardoor de vrolijke bui- tenkleur ook in het interieur te zien is. De stoelen bieden een goede zit, maar zullen voor fors uitgevallen personen wellicht wat smal zijn en een te korte zitting hebben. Renault heeft bij de Twingo ge kozen voor slechts één uitvoering, dus ook maar één motorvariant. Vanwege een volledig bezette ca paciteit bij de moderne Energy- motoren werd gekozen voor een gemoderniseerde 1.2 liter Cléon- motor, waarvan de historie terug gaat tot in de jaren zestig. De 1239 cc 4 pitter levert met centrale in jectie 55 pk bij 5300 tr/min. en een koppel van 90 Nm bij 2800 tr/min. Een groot voordeel van deze motor is vooral het voor deze klasse hoge koppel bij een laag toerental. Er hoeft zodoende weinig geschakeld te worden. De 1.2 liter lijkt in de Twingo voldoende. Alleen in berg achtig gebied moet de dwars voorin geplaatste krachtbron na drukkelijk op toeren worden ge houden. Lanzarote - In het verleden toonde Renault zich al vele malen een trendsetter. Denk maar eens aan de Renault 4 met voorwielaan drijving en een grote vijfde deur. Ditzelfde concept werd enige tijd later in een hogere klasse geïntroduceerd met de Renault 16, maar ook de eerste Renault 5 en de Espace waren bij introductie een voor beeld voor anderen. Dat Renault deze scheppende kracht nog steeds in huis heeft, blijkt uit de nieuwste telg, de Twingo. achterbank kunnen afzonderlijk versteld worden. Worden ook de voorstoelen platgelegd, dan is de Twingo ineens een tweepersoons hotelkamertje. De aankleding van het interieur is net zo verrassend als de buiten kant. De Twingo heeft een speels vormgegeven dashboard met de in strumenten helemaal bovenin de middenconsole en niet zoals ge bruikelijk achter het stuur. De snel heidsmeter en benzinemeter zijn digitaal uitgevoerd. Daarnaast kun nen de totaalteller, dagteller en de klok worden opgeroepen. De af leesbaarheid is redelijk. Achter het stuurwiel is een display met alle controlelampjes te vinden. Ondanks het afwijkende interieur- design heeft Renault nagedacht over een makkelijke bediening. flict. Het dashboard is erg diep, wat ook een ruimtelijk effect geeft. De meest slimme constructie vin den we echter achterin. In normale opstelling is achterin een voor deze klasse normale beenruimte te vin den, terwijl er een bagagevolume van 261 liter beschikbaar is. Mintgroen In de praktijk echter wordt een bagageruimte maar uiterst wei nig volledig gebruikt. Renault heeft de achterbank net als de voorstoelen op een rails ge monteerd, zodat het geheel maar liefst 17 centimeter naar achter kan worden geschoven. Van de koffer ruimte blijft dan nog 168 liter over. Twee volwassenen hebben hier door een zee aan ruimte. De af metingen van de zitplaatsen komen vrijwel overeen met die van de Renault 25. Het interieur biedt echter nog meer mogelijkheden. De twee rugleuningen van de Alle knopjes, hendeltjes en slinger tjes zijn in de kleur mintgroen uit gevoerd. Zelfs het stangetje om de 1,63 meter is de Twingo zelfs groter dan de Clio. De twee voor- passagiers komen dan ook absoluut niet met elkaar schouders in con-

De Havenloods | 1993 | | pagina 19