AUTOGIDS NR. 2 WEEK 4 PAGINA 8 VERVOLG RAI De Rover-stand barst zowat uit haar voegen, zoveel nieuwe uitvoe ringen en modellen zijn er te zien. De verlengde Range Rover LSE met 4,2 liter V8-motor en luchtve ring beleeft er zijn Nederland se première. De auto kost f.182.900,=. In de 100-reeks vervangt de 114 Si de bestaande GTa. De auto heeft een 1.4 liter 76 pk motor en een sportieve uit rusting. De Rover 414, 416 en 420 hebben vanaf nu een nieuwe grille vergelijkbaar met de grote 800. Het spreekt voor zich dat de Honda laat de nieuwe Europese Accord zien, een auto die pas in juni werkelijk te koop zal zijn. De auto oogt als een hatchback, maar heeft een normale kofferklep. Er kan straks worden gekozen voor verschillende 2 liter 16-klepsmoto- ren en de bekende 2.3 liter. De Accord heeft een front dat sterke overeenkomsten vertoont met de Prelude en lijkt wat achterpartij be treft veel op de Civic sedan. Door deze elementen is de nieuwe Accord weer een echte Honda. Het onderstel is echter van het bestaande model overgenomen. Lancia is driftig bezig haar pro- haalt 250 km/u en trekt in slechts 4,9 seconden van 0 tot 100 km/u. De TVR Griffith is nog geen vier meter lang en weegt slechts 1060 kg. Aan de auto hangt een prijs kaartje met f. 138.750,= erop. Bij Nissan is het in Amsterdam feest. Aan de vooravond van de Rai heeft het merk de "Auto van het Jaar"-trofee mogen ontvangen. Naast de nieuwe Micra is er nog wat te melden over de Sunny. De 1.4 en 1.6 liter motoren worden nu voorzien van een nieuwe electro- nische inspuiting. De 1.6 injectie motor is voortaan ook in de 100 NX te vinden die vanaf nu herken- Suzuki Cappuccino nieuwe coupé-modellen bij Rover op de Rai aan het grote publiek worden voorgesteld. Ook is op de stand van Rover Nederland de MG RV8 te zien. In eerste instantie zal deze auto in 15 stuks per dag voor de Britse markt worden gemaakt met links stuur. Definitieve export plannen zijn nog niet bekend. Onder Volkswagen-bestuur veran dert er veel bij Skoda. De 1993 Favorit heeft een injectiemotor ge kregen. De bestaande 1.3 liter is gramma te moderniseren. Na de Thema wordt nu ook de Ypsilon met een aantal wijzigingen op de Nederlandse markt geïntroduceerd. De auto heeft een nieuw front met Dedra-achtige grille en andere achterlichtunits. Ook werden de uitrustingsspecificaties uitgebreid. Een kleine Europese primeur be treft de Dedra, die in de Comfort-, L- en HF-versie wordt aangebo den. Wijzigingen betreffen de zit- positie van de bestuurder, verstel bare gordels voorin en een uitge breider dashboard. Uiterlijk heeft TVR Griffith voorzien van een Bosch monomo- tronic inspuitsysteem en levert nu een vermogen van 40 kW bij 5000 tr/min. en een koppel van 94 Nm bij 3250 tr/min. De auto haalt hier mee een top van 149 km/u en trekt in 16 seconden van 0 tot 100 km/u. De nieuwe motor wordt geleverd in de LXi en GLXi uitgave. Deze auto's zijn makkelijk te herkennen aan hun nieuwe voorbumper en grille, terwijl in het interieur nieuwe stoelbekleding wordt toe gepast en een ander instrumenten paneel wordt gemonteerd. De nieuwe Favorit is geheel volgens VW-voorbeeld voorzien van verstevigingsbalken in de portie- de vernieuwde Dedra de wiel- deksels van de Thema, getint Solextra ruiten op de HF-types en een typeplaatje volgens de nieuwe standaard op de grille. Het moto renprogramma bleef gelijk. De Comfort en L zijn leverbaar met 1.6, 1.8 en 2.0 liter motor alsmede de turbodiesel. De HF-uitvoering is gereserveerd voor de Turbo en Integrale. De kleine Engelse producent van sportwagens TVR brengt de eerder in eigen land gepresenteerde Griffith naar Nederland. Het gaat hier om het nieuwe topmodel van het merk. De auto heeft op dit mo ment een 4.3 liter V8 motor met een fors vermogen van 280 pk en een indrukwekkend koppel van 414 Nm bij 4000 tr/min. De auto baar is aan gewijzigde wieldoppen. Volledig nieuw bij de Sunny is de sportief getinte SR-versie. Helaas niet voor de Nederlandse markt is de grappige Suzuki Cappuccino die door importeur Nimag op de stand wordt getoond. Het gaat om een zeer compacte- roadster met 3-cilinder 657 cc krachtbron met een vermogen van 63 pk. De Cappuccino heeft duide lijk stijlkenmerken van de Engelse cabrio's uit de jaren vijftig en zestig. De auto is op de Japanse markt al enige tijd leverbaar. De uitrusting is zeer compleet met on dermeer elektrisch bediende ra men, airconditioning, lichtmetalen velgen en verstelbaar stuurwiel. Opel heeft ook het nodige nieuws op de stand, waaronder de nieuwe V6-variant van de Vectra. Binnen kort zal deze 2.5 liter V6 ook daadwerkelijk verkrijgbaar zijn. Andere nog niet genoemde noviteiten zijn de Fiat Croma met 2 liter 16-kleppenmotor, de Peugeot 605 met 2 liter turbo motor, de uit Rusland afkomstige elektrisch aangedreven Oka en de Renault Twingo, waar we inmid dels uitgebreid kennis mee hebben gemaakt. Kortom de Rai wordt interessant als nooit tevoren. $8 4-14 FEBRUAR11993 "raK m? ik 3? Naast de enorme golf aan primeurs, zijn er natuurlijk auto's die staan te trappelen om op de markt te komen, maar die niet op de Rai zullen staan. De drie hierbij afgebeelde voertuigen zullen hun tentoonstellingsde buut maken op de Autosalon van Genève, die van 4 tot en met 14 maart wordt gehouden, precies een maand later. De Ford Mondeo gaat de Sierra opvol porcj Mondeo gen en komt op 3 maart bij de dealers in de showroom. Er zullen direct een sedan en hatchback leverbaar zijn, enkele maanden later gevolgd door de stationwagon. Citroen gaat in april de voor het merk Citroën Xantia zo belangrijke BX vervangen door deze fraai gelijnde Xantia. Alhoewel de auto oogt als een sedan, is wel degelijk een vijfde deur aanwezig. -SA 1 Opel Corsa Eén van de belangrijkste nieuwe auto's in Genève wordt deze kleinste telg van Opel. Het is de nieuwe Corsa die direct in verschillende uitvoeringen zal worden uitgebracht. De Corsa wordt in april bij de dealers verwacht.

De Havenloods | 1993 | | pagina 20