Autogids testrijder in nieuwe Jeep Grand Cherokee fö Jeep COUNTYCAR 6 chrysler! Ooc/gg 1 Neem een zeer krachtige terreinauto, kleed 'm aan met de meest luxe zaken en koppel er de legendarische naam Jeep aan. Het resultaat is dan de Jeep Grand Cherokee, een volledig nieuw mo del waarmee Jeep een nieuwe dimensie toevoegt aan haar terrein programma. De Autogids testrijder kreeg een dag de beschikking over deze Grand Cherokee die door 4x4-specialist County Car Rotterdam beschikbaar werd gesteld. AUTOGIDS NR. 2 WEEK 4 PAGINA 11 mntu. Overhandiging van de sleutels voor de testrit door dhr. Bart Vreeswijk (links) aan testrijder M. Aarden. Aarden volgens eigen zeggen een "King off the Road"-gevoel. De lange motorkap met zijn hoekige vormen, de hoge positie van de bestuurder en het robuuste gevoel dat de Jeep Grand Cherokee uit straalt zijn hier debet aan. Het starten van de motor is een feest op zich. Met een brul komen de 6-cilinders tot leven en de motor spint dat het een lieve lust is. Het stoere geluid van de 6-cilinder wordt overigens wel goed gedempt door de isolatie. De Grand Cherokee stuurt bij het wegrijden e,n parkeren zeer makkelijk. Typisch Amerikaans, weet dhr. Aarden; met één pink parkeer je 'm waar je 'm hebben wilt. Deze Grand Cherokee is op de grote weg uiterst komfortabel. De motor draait als een naaimachientje en Zelf een testrit maken? U bent van harte welkom bij County Car, Toepad 15 (Autostrada Rotterdam), tel 010-4529066. R OTTERDAM l l Autostrada Toepad 15, Rotterdam Tel.: 010-452 90 66 aan niets is eigenlijk te merken dat je in een terreinauto rijdt. Het over hellen in de bochten blijft binnen de perken en ook oneffenheden in het wegdek worden goed gekom- penseerd. Het trekvermogen van de Grand Cherokee is werkelijk feno menaal. Altijd en overal is er vol doende vermogen beschikbaar. De topsnelheid van de Grand Cherokee zou l§0 kilometer per uur bedragen. Dat heeft dhr. Aarden niet gereden (want zelfs een Autogids testrijder mag dat niet) maar in ieder geval tot 120 ki lometer per uur is de Jeep Grand Cherokee een heerlijke wagen waar je letterlijk alle kanten mee uit kunt. Jeep Grand Cherokee De naam van deze Jeep doet vermoeden dat het nieuwe topmodel een grote versie is van de bestaande Cherokee. De Jeep Grand Cherokee moet echter als volkomen nieuwe auto gezien worden die boven de bestaande Cherokee in het programma ge plaatst wordt. De Grand Cherokee is 4,49 meter lang en is leverbaar in twee motorvarianten. De eerste is een 4-liter 6-cilindermotor; hier mee weegt de Jeep Grand Cherokee 1706 kg. De motor levert een vermogen van 180 pk bij 4700 toeren per minuut en heeft een kop pel van 290 Nm bij 3950 toeren per minuut. Alle Grand Cherokee-mo- dellen beschikken over de Quadra- Trac vierwielaandrijving. Dit is een permanente krachtverdeling over de vier wielen die met behulp van een viscosekoppeling tot stand komt. Er kan uiteraard ook een stand in de lage gearing gekozen worden. De andere motor die geleverd kan worden is een 5.2-liter V8 die 210 pk levert. Het bijbehorende koppel is zo nodig nog indrukwekkender: 375 Nm bij 3050 toeren per mi nuut. Al bij lage toerentallen biedt de Jeep Grand Cherokee vrachten trekvermogen, die overigens in alle rust geleverd worden. De Grand Cherokee weegt met deze motor 1806 kg. Dankzij de grote trekkracht en souplesse van de motoren is een geremd aan hangwagengewicht van 3500 kg absoluut geen probleem. Luxe en kompleet Minimaal 88.050,- moet u op de toonbank achter laten wilt u een Jeep Grand Cherokee mee naar huis mo gen nemen. Dit is dan de Laredo- uitvoering, terwijl ook nog een luxere Limited gekozen kan wor den. Jeep levert alle modellen af met een standaard stuurbekrachti ging, airbag, ABS en cruise con trol. De Limited is bovendien voorzien van lederen bekleding, airconditioning/climate control, elektrische ruitbediening, ver- warmbare buitenspiegels en een di gitale display voor de instelling van de verwarming en de venti latie. De standaard boordcomputer geeft alle gewenste informatie over verbruik, aktieradius, gemiddelde snelheid enz.; zelfs een elektro nisch kompas is aanwezig. De test Het nieuwe topmodel van Jeep, de Jeep Grand Cherokee. County car In het onlangs verbouwde mar kante pand van County Car aan de Autostrada Rotterdam staat een fors aantal auto's van diverse merken te schitteren. County Car is dealer van vijf automerken: Suzuki, Chrysler, Landrover, Dodge en natuurlijk Jeep. De na druk ligt sterk op het 4x4-rijden, waarvan County Car een waar spe cialisme heeft gemaakt. De show room biedt voldoende ruimte om van de in huis zijnde merken verschillende modellen te tonen. Werkplaats speelt in op de vraag Met de verbouwing van het pand is tevens de werk plaats van County Car ui tgebreid. Gezien het toenemende marktaandeel van terreinauto's een logische stap voor County Car, dat zich immers gespecialiseerd heeft in 4x4 auto's. Er kwamen 3 mo derne bruggen bij, waardoor het totale aantal op 8 werd gebracht. Er is veel geïnvesteerd in mankracht en materiaal om een snelle en des kundige behandeling te waarbor gen. 4X4 Accessoireshop Met de verbouwing kwam ook de 4x4 accessoire shop tot stand, waar de ware liefhebber van terreinrijden alle stoere en nuttige accessoires vindt die de 4x4 lifestyle extra im pulsen kunnen geven. Bredere vel gen, "Heavy duty" banden, spoi lers, bull bars, noem het maar op, County Car heeft het in huis. Vele occasions Op het terrein van County Car staan steeds minimaal 20 4x4 occasions van diverse pluimage. Uiteraard zijn alle auto's voorzien van de Natio nale Auto Pas; uw zekerheid voor een betrouwbare kilometerstand. Deze gebruikte 4x4's zijn vriende lijk geprijsd waardoor al veel mensen op een voordelige manier de 4x4 life-style hebben leren ken nen. Testrijder de heer M. Aarden rijdt zelf in een Volvo 440. Hij proefde tijdens zijn test rit mef de Grand Cherokee uitge breid van het 4x4-gevoel en geloof ons, hij kreeg de smaak te pakken! Over het uiterlijk van de Jeep Grand Cherokee is dhr. Aarden het snel eens: dit is een indrukwek kende auto. De licht hellende grille en koplampen, de lichtmetalen vel gen en de zware profielbanden geven de Grand Cherokee een ro buuste en karakteristieke uitstra ling. De auto staat hoog op de wie len en eenmaal gezeten kan de heer Aarden een goede zit vinden in de komfortabele stoelen. Het uitzicht rondom is, mede dankzij het ge bruik van grote glasoppervlakken, uitstekend. Het interieur oogt zeer luxe en ademt de sfeer van vele ja ren terreinervaring. Alles zit stevig vast en is op het eerste oog shock- proof. In de auto krijgt de heer Op aanwijzingen van een verkoop medewerker van County Car werd even een ruig stuk terrein op gezocht waar de Grand Cherokee zijn kwaliteiten mocht bewijzen. Terreinrijden is volgens dhr. Aarden behoorlijk moeilijk. Even het gas erop en je bent door die plas of uit die kuil? Dat is er echt niet bij. Voorzichtigheid is in het terrein troef en een goed gedoseerd gaspedaal doet meer wonderen dan een zware rechtervoet. De Grand Cherokee maakt het allemaal niets uit. Geduldig ronkt hij met de test rijder door kuilen en plassen en be klimt helling na helling. "De Grand Cherokee is een onvermoeibare krachtpatser", aldus een en thousiaste heer Aarden. Bemod- derd maar voldaan kwamen res- pektievelijk de Jeep Grand Chero kee en de testrijder terug bij de showroom, waarna met pijn in het hart afscheid genomen werd van deze chique en krachtige testauto. Het schitterende pand van County Car aan de Autostrada naast de Van Brienenoord Brug

De Havenloods | 1993 | | pagina 23