WK verliest wedstrijd tegen HSC in laatste twintig minuten Middag van uitersten bij Rijnmond tl SPORT Oranje Nassau delft onderspit tegen beter spelend Spirit DE HAVENLOODS Dammen in Schiedam Vechtpartij bij Excelsior'20 Blamage voor UVG HBSS toch nog onderuit Tweekamp bij VZC Vlaardingers krijgen na rust opeens vleugels wmmm Lokale damstrijd Oosterwaal scoort weer Vrouwen laten het afweten bij managementcursus DINSDAG 2 FEBRUARI 1993 SCHIEDAM Damclub Schiedam organiseert van 12 fe bruari tot en met 21 mei in sa menwerking met de Dienst Sporten Recreatie de open dam kampioenschappen van Schie dam. Dienstencentrum De Vier Molens aan de Nieuwe Damlaan vormt het podium waarop de deelnemers het tegen elkaar op nemen. Naast de leden van Damclub Schiedam mogen alle belangstel lenden die menen aardig met de damschijven overweg te kunnen zich aanmelden. Vanzelfspre kend wordt rekening gehouden met de verschillende niveaus waarop de denksporters spelen. Het toernooi kent vier klassen en de zogenoemde thuisdammers worden naar sterkte ingedeeld. Wie in de hoofdklasse, de hoog ste klasse van het evenement, als winnaar uit de bus komt is Schiedams kampioen. De in schrijftermijn is gisteren geslo- SCHIEDAM— De voetbal wedstrijd tussen Excelsior'20 en ASB is zondag bij een 1-0 ach terstand voor de Schiedammers na een half uur spelen gestaakt. Reden wasd een handgemeen tussen enkele spelers waarna de scheidsrechter geen verantwoor ding wenste te nemen voor het verdere verloop van de wed strijd. Het incident deed zich voor na dat Mario Biervliet onderuit was gehaald en ook nog eens werd nagetrapt. Waarschijnlijk nam reservespeler Dennis Dekker daarna nog iets waar dat volgens hem niet door de beugel kon. Hij sprong uit de dug-out en spurtte het veld in waarop het opstootje ontstond. Op het formulier werd door de arbiter wel vermeld dat het duel werd gestaakt maar na men van de spelers die bij de rel betrokken waren werden niet door hem vermeld. SCHIEDAM- Bij de rust stond al een gevoelige achter stand op het scorebord en de einduitslag was nog dramati scher. De damesploeg van Luk- k/UVG verloor met 16-6 voor de beker van het beduidend la ger geklasseerde HAVAS uit Al- mere. In de ere-divisie gaat het de Schiedamse handploeg dit sei- zoen niet bepaald voor de wind. De wijze waarop het in de derde divisie uitkomende HAVAS korte metten maakte met Luk- 1/UVG benadrukte nog eens hoezeer de Luysterburg-equipe in een dal zit. Het ontbrak de Schiedamsen in het duel van het Nederlandse bekertoernooi aan snelheid en motivatie en met name de aanval van de groen- witten liet het afweten. De zes doelpunten werden geprodu ceerd door Annemiek Scheffer (lx), Ingrid Dulfer (3x) en Karin Dekker (2x). Rijnmond-dames uit de beker SCHIEDAM De dames-vol- leybalploeg vanr Rijnmond heeft afgelopen week ondervon den dat het zich tegen het hoger geklasseerde DOS geen foutjes kan permiteren en werd ondanks dat er niet eens zo slecht werd gespeeld uitgeschakeld voor de beker. De Schiedamsen verzuim den bij een 1 -0 voorsprong in de tweede set de wedstrijd naar zich toe te trekken en moesten zich tenslotte na 5 sets toch gewon nen geven. Zoals bekend speelde Rijnmond zonder de tussentijds opgestapte Edith Bouwknecht en Carin de Leede en ook de geblesseerde Danielle Bot was niet van de partij. Desondanks bood het in de tweede divisie spelende Rijn mond aardig weerstand tegen DOS dat bovenin de eerste divi sie meedraait. De gastvrouwen kwamen goed voor de dag door de eerste set te winnen maar ga ven de gasten moed door bij een flinke voorsprong in de tweede set het tweede succesje toch uit handen te geven. Na die tegenvaller toonde DOS over betere kwaliteiten te be schikken en plaatste zich zonder al te grote problemen voor de finale om de NSW-beker. SCHIEDAM— HBSS is de reeks wedstrijden op het eigen hoofdveld niet al te best begon nen. Tegen SC Everstein, tweede van onderen op de ranglijst, leek de ploeg een punt aan het mage re totaal toe te kunnen voegen maar de ploeg van trainer Ad Bijl kreeg in de laatste minuut een doelpunt achter de oren en bleef dus met lege handen. SC Everstein was uiteraard bij zonder gelukkig met de 1-0 over winning, want de club heeft de punten nog hard nodig om zich in de tweede klasse te kunnen handhaven. Door het verlies meot ook HBSS op gaan passen want de Harga-club is eveneens in de race voor degradatie. Aan scoren kwam HBSS niet toe al kregen de Schiedammers wel enkele kansen. Niet Tom Gun- ter, normaal de puntspeler die ze er in moet schieten, maar Michel van Straten was enkele malen dicht bij een treffer. Van Straten was echter niet in goede doen en als hij goed uithaalde vond hij de doelman op zijn weg. Het accent lag bij HBSS duidelijk op de verdediging en daardoor werd SC Everstein niet echt in de pro blemen gebracht. De bezoekers verschaften zich zelfs nog enkele doelrijpe kansen maar ook bij SC Everstein kwam de doelpun- tenmachine niet op gang. Twee maal waren de gasten dich bij een treffer maar doelman Jan van Eysden redde op miraculeu ze wijze. Ook in de tweede helft verpruts te Van Straten wat mogelijkhe den en bijna knalde John van de Zouwen 1-0 in het net. Hij haal de vernietigend uit maar zijn schot werd door de keeper met de nodige moeite gekeerd. Toen beide ploegen dachten een punt op zak te hebbebn kreeg HBSS in de allerlaatste minuut toch nog het deksel op de neus. Na een afgeslagen aanval ont stond er voor het doel van Van Eysden een rommelige situatie. Een van de SC Everstein-spelers kon nog net zijn schoen tegen de bal krijgen en schoot tussen een wirwar van spelers raak. HBSS trachtte nog wel wat terug te doen door laatste man Tom Gunter mee naar voren te sturen maar dat mocht niet meer baten. VLAARDINGEN Zwemver eniging VZC organiseert aan staande zaterdag in zwambad Holy de eerste ontmoeting van een tweekamp tussen de clubs De Zeehond, Rozenburg en VZC. Deze wedstrijd is vooral bedoeld om recreatieve zwem mers kennis te laten maken met het wedstrijd-zwemmen. In het programma is daarom duidelijk rekeninggehouden met deze ver houding. De recreatie-zwem mers komen niet uit tegen de wedstrijdzwemmers. Zwemmers vanaf zes jaar kun nen al meedoen aan deze wed strijden, maar moeten wel lid zijn van VZC en in het bezit zijn van een zwemdiploma A en B. De wedstrijden beginnen zater dag om 16.00 uur. WATERWEG De vraag wie de zaterdagafdeling van HSC zal stoppen zal voorlo pig nog niet beantwoord kun nen worden. Want hoewel WK afgelopen zaterdag haar uiterste best deed en ook zo'n 60 minuten het 'dreamteam' in haar greep had, verloor de op dat moment op de derde plaats staande (met punten achterstand) achtervolger het duel toch nog ruim met 5-2. Vooraf aan het duel gaf HSC- trainer Cees Dubbeld al te ken nen door blessures genoodzaakt enkele veranderingen te hebben door gevoerd. Maar ook de te genvallende resultaten van de af gelopen weken zullen hier debet aan zijn geweest. In plaats van het 'mooie' driespitsensysteem werd er nu overgeschakeld op een vier man sterk middenveld. Een concessie die WK zeker de eerste helft in de kaart speelde. Op het overvolle middenveld was het 'bikkelen' geblazen waardoor de (hogere) individue le kwaliteiten van de HSC-voet- ballers niet tot uiting kwamen. En omdat er van de koploper altijd 'sprankelend' voetbal ver wacht wordt, speelden de Vlaar dingers vol op de aanval. Het m Drie treffers van Ron Berveling bezorgden HSV een 5-2 zege. was dan ook niet vreemd dat de eerste kans voor WK was. De pegel van Hans van Gogh ging echter maar rakelings over. Voorsprong Wat een waarschuwing zou moeten zijn, werd niet als zoda nig opgevat. Want nog geen vijf minuten later tikte Kloppenburg een schot van WK-aanvoerder Theo Smit over. Toch was het HSC dat op voorsprong kwam. Scott Wulferdingen brak einde lijk door de verdediging heen en zette de bal hard en laag voor. Met behulp van Smallegange, die de bal half onder zijn lichaam door zag gaan, mocht (natuurlijk) Ron Berveling de 1- 0 binnenschieten. Nog geen vijf minuten later was het echter alweer gelijk. Op nieuw ging er een fout van een doelman aan vooraf want Klop- penberg nam zijn 'los' al te let terlijk waar Theo Smit slim van profiteerde, 1-1. Vlak vóór rust gaf Theo Smit de verhoudingen op het veld ook weer op het scorebord. Zijn schitterende ge krulde bal van buiten de 16 me ter verdween over Kloppenburg heen in de kruising: 2-1. Lat Wie had verwacht dat HSC het roer in de tweede helft om zou gooien, kwam bedrogen uit. Sterker nog, als WK op dat moment de voorsprong had ver groot dan was dat niet tegen de verhouding in geweest. Smit miste echter tot twee maal toe voor Kloppenberg en ook de lat voorkwam een verrassing. Zoals zo vaak te zien is en wat dus ditmaal ook gebeurde, juist dan valt de treffer aan de andere kant. Richard Dubbeld 'mocht' eindelijk eens openen en de voorzet van Richard Zeebregts werd door iedereen gemist be halve door Ron Berveling, 2-2. Na deze gelijkmaker zorgde Cees Dubbeld, met het inbren gen van Marcel Zeebregts, er voor dat HSC zowel letterlijk als figuurlijk vleugels kreeg. Met Marcel Zeebregts op links en Richard Zeebregts op rechts be gon het opeens te lopen. Richard Zeebregts zorgde na een steek pass van zijn broer voor 3-2 en vijf minuten later voor 4-2 na een aantal één-tweetjes met Scott Wulferdingen. Ook de 5-2 kon op het conto van de rechts buiten van HSC geschreven wor den. Zijn solo langs de gehele rechterkant werd met het hoofd door Ron Berveling afgerond, 5- 2. Voor Ron van Dijk waren de druiven na afloop zuur. „Zestig minuten lang voetbal je goed en om dan in twintig minuten de wedstrijd te verliezen is heel sneu. Want zeker vóór rust was ons positiespel beter. Daarna verloren we de concentratie en begon ook de vermoeidheid te spelen. De individuele kwalitei ten van HSC gaven toen zeker de doorslag." SCHIEDAM Een middagje volleybal in de sportzaal Oost kan natuurlijk alles brengen. Af gelopen zaterdagmiddag was er echter één van uitersten. De he ren van Rijnmond gingen kei hard met 3-1 onderuit in het duel tegen Sliedrecht maar de dames wonnen overtuigend van Riva- /Rijswijk met 3-0. De eerste set bij de heren was in korte tijd beslist in het voordeel van Rijnmond. In negentien mi nuten tijd stond de stand 15-10 op het bord. Daarna was het echter gedaan met de ploeg van coach John Groen. De tweede set ging nipt verloren met 13-15 en in de derde ging het helemaal fout, 8-15. Ook de vierde set bracht niet wat door het veelvuldige thuispu bliek werd verwacht. Rijnmond nam wel een voorsprong met 8-5 maar die werd net zo snel weer verloren. Bij de starid 8-11 gaf niemand meer wat voor de kan sen van Rijnmond, maar toch knokte de ploeg zich terug tot 14-14. Daarna was het echter gedaan, 14-16. „We maken op beslissende mo menten in de wedstrijd teveel fouten", was het commentaar van John Groen. „Dergelijke wedstrijden moetje gewoon win nen maar de ploeg kan de druk van het moeten winnen niet aan. Daarnaast mis ik nog een hoop mensen en is een aantal spelers uit vorm. Ik hoop maar dat we er volgende week wél bij zijn". Bij de dames van Rijnmond ging het daarentegen veel beter. In de wedstrijd tegen het op punten gelijkstaande Riva/Rijswijk ging het wel heel gemakkelijk. De eerste set ging, na de tussen standen 10-6 en 14-8 met 15-10 maar de dames van Ruud van Houwelingen. De tweede ging moeizamer. In het begin stonden de Schiedam mers zelfs met 4-1 achter. Rijn mond kwam echter terug onder aanvoering van spelverdeelster Monique Buys, de voortreffelijk spelende Ilse van Zuylen en wat met recht een aanwinst mag worden genoemd, Marit de Waard. Bij de stand 13-12 in het voordeel van Riva leek het even penibel te worden maar toch ging de tweede set met 13-15 naar Rijnmond. De derde en naar later bleek ook laatste set was slechts een forma liteit. De tussenstand van 7-0 was daar ook het bewijs van. „In zulke wedstrijden, waar je het toch vrij gemakkelijk hebt, kan je ook speelsters die normaal op de bank zitten inpassen. Dan kunnen ze bewijzen dat zij het niveau aankunnen en ten on rechte aan de kant zitten. Soms gaat het dan wat moeizamer maar vanmiddag ging het goed", aldus Ruud van Houwelingen. Riva wekte echter nooit de in druk echt terug te willen komen. De derde set ging dan ook met 15-9 naar de Schiedamse mid denmoter. De heren van Rijnmond gingen keihard onderuit VLAARDINGEN Ook dit jaar organiseert de Vlaardingse Damvereniging weer het lokale damkampioenschap. De wed strijden, die steeds op dinsdag avond in het clublokaal van de VDV in de recreatiezaal van het bejaardenhuis Vaartland wor den gehouden, staat open voor leden en niet-leden van de Vlaar dingse vereniging. Belangstellenden kunnen zich melden bij Ton Burgerhout, tele foon 4745263. Het inschrijfgeld bedraagt 15 gulden. SCHIEDAM— Voorzitter en gelegenheidstrainer Leen War- naar is er in geslaagd het tij bij GSS te doen keren. Sinds de oud-prof het roer van de tussen tijds opgestapte Rene Oomen heeft overgenomen zijn er alleen maar overwinningen geboekt. Zaterdag werd de vierde zege bijgeschreven. Zaterdag werd de vierde zege bijgeschreven. Het bezoekende Zuidland werd op een 2-1 nederlaag getracteerd. GSS lijkt degradatie naar de af deling af te wenden en heeft oud gediende Andre Oosterwaal weer van stal gehaald. Warnaar ging over tot die noodgreep om dat het scorend vermogen van zijn ploeg niet over hield. Tegen Zuidland bewees de voormalig topscorer weer,eens zijn klasse door een van de twee doelpunten voor zijn rekening te nemen. De score werd geopend door Henny Idema en na de rust vond ook Oosterwaal het niet. GSS kreeg nog wel een tegentreffer te verwerken maar kwam verder niet meer in de problemen. Bij PPSC was Erik Kolmeijer de grote man. Na de forse neder laag van vorige week op eigen terrein maakte PPSC de misstap tegen TOGR weer goed. De ploeg van voormalig PPSC-trai- ner Ton van der Leve kreeg voor eigen publiek een pak slaag en verloor met 3-0. Erik Kolmeijer nam de drie treffers voor zijn rekening. VLAARDINGEN— Voor de cursus verenigingsmanagement voor vrouwen bestaat in Vlaar- dingen vooralsnog erg weinig belangstelling. Het bureau sportstimulering van de gemeen te kreeg steeds meer geluiden te horen, dat de sportclubs in Vlaardingen een tekort hadden en vooral van vrouwen. „Maar het blijkt dat erg weinig vrouwen een gedegen opleiding willen volgen om in een bestuur plaats te nemen. Tot op heden hebben wij slechts vier aanmel dingen gekregen, te weinig om de curus in maart te laten begin nen", zegt Bianca Lagendijk van het sportstimuleringsbureau. „Maar we laten de moet niet zakken. Binnenkort willen wij nog een poging wagen de vrou wen te bereiken via de diverse secties van de Vlaardingse sport raad". Uit onderzoek blijkt dat wel steeds meer vrouwen aan sport zijn gaan doen, maar weinig vrouwen vervullen een bestuurs functie in een sportclub. „En dat is jammer", zegt Bianca Lagen dijk. „Want er is een groot te kort aan bestuurskader. Boven dien kan een vrouw in het be stuur zorgen voor een andere invalshoek bij bepaalde zaken." Uit het onderzoek is ook geble ken, dat vrouwen het best leuk vinden een bestuurtsfunctie te vervullen, maar vaak denken dat ze het niet aankunnen. De cursus verenigingsmanage ment voor vrouwen wordt ge houden in samenwerking met de Provinciale Sportraad Zuid- Holland en omvat ondermeer vergadertechnieken, beleidont- wikkelingen, communicatie, de vereniging en haar omgeving en organisatie in de sport. De cur sus bestaat uit vijf avonden van tweeënhalf uur. „Gezien de ma tige belangstelling willen we pro beren de cursus een maand later te beginnen", aldus Bianca La gendijk. Vrouwen die toch nog belang stelling hebben kunnen contact opnemen met het bureau sport stimulering van de gemeente Vlaardingen, telefoonnummer 4455593. Uw a tapijt - gordijnen - vinyl - zonwering en Hoogstraat 197 VLAARDINGEN behang - tatelmode Telefoon 4603329 jac. herwet] Feit is natuurlijk wel dat Oranje Nassau haar koppositie in de derde klasse moest verdedigen en dat is een rol die de ploeg van trainer Jeroen Kats nog niet eer der heeft gespeeld. „Er wordt natuurlijk duidelijk op ons gelet en wie wil de koploper niet een keer verslaan. Dat geeft een ex tra motivatie bij de tegenstan der", aldus een teleurgstelde Kats na afloop in de sporthal. Een directe verklaring voor het falen van zijn ploeg had de Oranje Nassau-trainer nog niet. „Ik moet dit even op mij in laten werken. Feit is wel dat we geen moment in de wedstrijd zijn ge weest en dat mag de verdienste genoemd worden van Spirit. De persoonlijke duels werden door ons steeds verloren en dat lever de uiteindelijk Spirit de overwin ning op", was de voorlopige conclusie van Jeroen Kats. Mentale tik De hoop op het kampioenschap heeft het team overigens nog niet verloren. „Spirit kan ons aan staande zaterdag een dienst be wijzen door de nummer twee op de ranglijst ven Ventura Sport met hetzelfde concept te bestrij den en de volle winst te pakken. Dan is de schade van deze neder laag nog beperkt gebleven", al dus Jeroen kats. Blijft wel dat Oranje Nassau het kampioen schap na deze verrassende ne derlaag niet meer in eigen hand heeft. „En dat is natuurlijk jam mer na zo'n goed seizoen. De VLAARDINGEN Oranje Nassau viel genadeloos door de (korfbal)mand. In de top per tegen stadgenoot Spirit was de ploeg onherkenbaar. Met een ruime 14-8 overwin ning maakte Spirit een einde aan de kampioens-aspiraties van Oranje Nassau. Het met veel spanning omlijste duel in de propvolle sporthal Maas- wijk kende maar één ploeg die aanspraak mocht maken op de overwinning en dat was Spirit. Moest de ploeg uit de Westwijk begin december nog haar meerdere erkennen in Oranje Nassau, de rollen wa ren nu omgedraaid. Martin Lokker moet om gezondheidsredenen aan het einde van dit seizoen tsoppen als trainer bij Spirit komende vier wedstrijden moe ten de beslissing gaan brengen en ik hoop dat de ploeg hier geen mentale tik van zal overhou den". Vreugde in het kamp van Spirit na de spectaculaire overwinning op Oranje Nassau. „Het ver baasde mij gewoon dat Oranje Nassau het ons niet moeilijk kon maken", aldus Spirit-trainer Martin Lokker. „Maar ik vind het ook jammer dat Oranje Nas sau nu het uitzicht op een kam pioenstitel heeft verspeeld", al dus de Spirit-trainer, die niets dan lof had voor de inzet van zijn spelers en speelsters. „Korfbal is niet meer dat voor zichtige familie-spelletje. Nee, er wordt geknokt om elke bal en persoonlijke duels worden niet uit de weg gegaan. Dat hebben we in deze ontmoeting kunnen zien", aldus een zeer tevreden Martin Lokker, die overigens wel moest meededelen dat hij aan het einde van dit seizoen gaat stoppen als trainer bij Spi rit. „Om gezondheidsredenen moest ik die beslissing nemen. Jammer natuurlijk, omdat ik heb bewezen de juiste snaar te kunnen raken bij de spelers en speelsters en dat is het jammer om er mee te moeten stoppen, maar ik blijf wel actief bij Spirit in een andere functie". Mutaties He was niet de enige mutatie rond deze derby. Bij Oranje Nas sau vertrok voorzitter Alex Her- De ploeg van Spirit bleef stadgenoot Oranje Nassau in deze derby duidelijk de baas laar in verband met verhuizing. Zijn taak wordt tot de jaarverga dering in mei waargenomen door Mart Romers. Even leek het erop dat Oranje Nassau het heft in handen zou nemen in dit niet spannende maar wel sfeervolle duel. Na een sterke opening van Spirit en een 2-0 voorsprong, zag Oranje Nas sau kans om die achterstand in de twintigste minuut om te zet ten in een 3-2 voorsprong. Maar het was echter maar schijn. Een tempoverhoging van Spirit le verde toch altijd nog een 8-3 ruststand op. Op dat moment was het eigenlijk al duidelijk, dat Oranje Nassau geen aanspraak meer mocht maken op de over winning. Het offensief in de tweede helft bleek ook uit. Het team van Jeroen Kats liep achter de feiten aan en de overwinning voor Spirit is ook in de tweede helft geen moment meer in ge vaar geweest.

De Havenloods | 1993 | | pagina 3