Lachen en huilen hand in hand bij basketballers Juventus SCHLECKER SPORT Atleten werken hard aan voorbereiding marathon 455&" 2?9 tempo-team uitzendbureau DWS Saturnus voorbij DE HAVENLOODS Heren winnen na spannende wedstrijd, dames gaan onderuit Verlies GSS C99 DINSDAG 9 FEBRUARI 1993 Cross-successen Fortuna-jeugd I GEZONDHEIDSZORG Verpleeghulpen m/v voor verpleeghuizen in Schiedam en Vlaardingen. Minimaal één jaar recente werkervaring is vereist. De diensten worden in overleg bepaald. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d Medewerkers thuiszorg m/v die zowel huishoudelijk als verzorgend werk willen doen. Wij zoeken flexibele kandidaten met een dienst verlenende instelling. Het bezit van eigen vervoer (fiets; is vereist. Interesse? Neem dan contact met ons op. Informatie: 010 - 426 08 44, Ellen van Kooten Schiedam, Rotterdamsedijk 264d DETAILHANDEL Verkoopmedewerkers m/v voor de detailhandel. Wij hebben regelmatig werk vooi u. Hebt u interesse? Kom dan direct bij ons langs. Informatie: 010 - 426 14 71, Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d VLAARDINGEN Op de dis tricts cross-kampioertschappen op een parcours uitgezet op het recreatiepark Duinrell vielen een aantal jeugdige Fortuna atleten in de prijzen. Bij de jongste groep, de pupillen, viel vooral de prestatie op van Mirella van der Heijden. Zij wist al haar tegenstandsters voor te blijven op het ruim 800 meter lange parcours. Dieuwke Heins- broek zorgde in deze categorie voor een derde plaats. Het bleef niet bij dit succes. Bij de jongens zorgde Fortuna voor een opmer kelijke stunt. De race over 1300 meter werd door drie Vlaarding- se atleten beheerst. Winnaar werd Arno Warmolts, de zilve ren medaille was voor Danny Ringlever en de derde plaats was voor Mare Rorijs. Geen verrassing was de winst van Jifke Heijster bij de junio ren. De talentvolle Fortuna atle te won haar race over 1300 me ter zonder enige tegenstand. SCHIEDAM— Met nog vijf wedstrijden in het vooruitzicht is de herenhandbalploeg van DWS nog altijd in de race voor het kampioenschap. De Schiedam mers wonnen zondagmiddag in de Margriethal van Saturnus dat ook bovenin meedraait en kans maakt op de titel. DWS won de wedstrijd met 22-17. Als DWS het slot van de compe titie blijft spelen zoals het eergis teren tegen Saturnus deed, dan zou de formatie van trainer- coach Fred Overkleeft best wel eens één van de grote kansheb bers kunnen worden. Want te gen Saturnus dat tot de ontmoe ting een punt méér had dan DWS, werd er overtuigend ge speeld stonden de Schiedammers voortdurend op een voorsprong. Aanvankelijk ging het in de eer ste helft gelijk op maar DWS nam toch een afstand van drie doelpunten en ging met 12-9 de rust in. In de tweede helft gaven de blauw-witten de voorsprong niet uit handen. De zaken ach- Toch verzwakte DWS nog even en dat resulteerde in drie gemiste strafworpen. Toen DWS twee minuten met een man minder moest spelen leek Saturnus daar van te profiteren en krabbelde wat terug. Het ontbrak de be zoekers echter aan doortastend heid om op gelijke hoogte te komen. Saturnus kwam nog wel terug tot 19-17 maar slaagde er niet in nog meer uit te richten. terin waren goed onder controle maar aan de andere kant van het veld lieten de DWS-ers nogal eens een steekje vaiien. Gaby Luiten en Elkan de Kraay waren echter prima op dreef, scoorden beiden vier maal en namen hun ploeg op sleeptouw. Na de moeilijke periode was er voor de Schiedammers geen vuiltje meer aan de lucht en mede door drie doelpunten van de sterk spelende Arno Hendriks liep DWS uit naar 22-17. Door de winst passeerde DWS Satur nus op de ranglijst en neemt met slechts een puntje achterstand DWS heeft nog alle kansen op de titel op de koploper een gedeelde zal worden uitgevochten door de EDH, het Papendrechtse DES, tweede plaats in. De titelstrijd bovenste vier ploegen te weten Saturnus en DWS. SCHIEDAM Waar Peter Snel, de altijd meelevende en emotionele coach van de da mes van Juventus, dacht het lek boven te hebben, daar keerden hij en natuurlijk 'zijn' dames terug in de realiteit na het onnodige verlies tegen Red Stars uit Soest. In een periode van nog geen vijf mi nuten verloor Juventus de ge hele wedstrijd, „en dat doet even pijn", aldus Snel. De he ren konden daarentegen ein delijk weer eens een winstpar tij noteren. In een slechte maar wel spannende wedstrijd werd het 92-89 voor het team van Peter van de Sluis. Voorafhad iedereen goede hoop een even goede afloop. Na twee uitstekende winstpartijen had den de dames van Juventus weer even lucht gekregen in de strijd tegen degradatie. Vanaf het be gin ging het gelijk op in de strijd tegen Red Stars. De 14e tot de 12e minuut be paalde echter het beeld van de gehele wedstrijd. In die periode verloor Juventus haar hoofd en zag een 10-8 voorsprong als sneeuw voor de zon verdwijnen in een 10-2J. achterstand. „De vorige twee wedstrijden hadden wij zo'n rush maar die zat er vanavond niet in", analy seerde Peter Snel, na afloop. Over die klap leek Juventus niet meer heen te komen want de Red Stars bouwden die snel ver kregen voorsprong zelfs uit tot een 'gat' van 18 punten. Discussie De slechte periode van Juventus ontketende zelfs een discussie in het veld tussen Snel en scheids rechter Van de Vliet. „Twee keer lopen", constateerde Peter Snel maar Van de Vliet was een ande re mening toegedaan: „Het was slechts twee keer slecht verdedi gen." De vonk van Snel sloeg echter wel over, want na een 28- 45 tussenstand schakelde Juven tus over op 'zonepress' en kwam zowaar vlak voor rust terug tot een niet onoverbrugbare 42-50 tussenstand. Tevens de rust stand. De tweede twintig minuten brachten echter niet het gewen ste. Red Stars consolideerde op eenvoudige wijze de verkregen voorsprong en op elke taktische zet die Peter Snel probeerde, ant woordde Red Stars bekwaam. „Het manco was dat bij ons nie mand naar binnen durfde te spe len. Nu was dat niet zo vreemd want die center was zo'n 1.98. Maar als ook de ballen net ver keerd vallen en je de 'break' niet pakt dan is het gauw over." door PETER SPEK VLAARDINGEN De be langstelling voor het lange-af- standlopen blijft groeien. Ook bij atletiekvereniging Fortu na. Met niet minderdan 75 lo pers, wedstrijd- en recreatie lopers, nam de Vlaardingse vereniging afgelopen zaterdag deel aan de Midwinter-mara thon in Apeldoorn, al vele ja ren de traditionele opening van het marathon seizoen. „De bus was gewoon te klein voor alle belangstellenden", zegt trainer Arie van Embden. „Met deze groep van 75 man nen en vrouwen vestigen wij een nieuw record. Nog niet eerder stonden wij met zoveel mensen aan de start." Arie van Embden kon na afloop zeer tevreden zijn over de presta ties. „Deze marathon in Apel doorn moet gezien worden als een trainingsloop. De voorberei ding is natuurlijk geheel gericht op de marathon van Rotterdam, die half april op het programma staat en voor de meeste lopers het hoogtepunt moet worden van dit seizoen", meldt de For- tuna-trainer, die al meer dan twaalf jaar met hart en ziel werkt aan het lange-afstandlopen bij de club aan de Marnixlaan. „In deze tak van sport is het zaak niets te forceren en heel langzaam naar een top te wer ken. Veel atleten moeten dat ge woon leren. Vaak wil men te snel resultaat zien, maar met mijn ervaring weet ik de lopers te overtuigen van een verstandige voorbereiding", zegt Arie van Embden. Goede raad De atleten van Fortuna hebben deze raad goed begrepen in Apeldoorn. „Ook het weer werkte niet mee om voluit te gaan op het heuvelachtige par cours. Het was koud en vochtig, maar de resultaten lieten zien dat we op schema liggen voor de race in Rotterdam." Arthur van Tienen, Rien Oele, Wim de Koning, Giel Gouka, Jan van de Ven en Pim Koning liepen in dit groepje naar een tijd van 2 uur 57 minuten. De snelste Fortuna-atleet was evenwel vete raan Karei Leeuwangh. Hij liep zijn eigen race en liet de klokken stil staan op een uitstekende tijd van 2 uur 47 minuten, waarmee hij in zijn klasse tweede werd. Ook Michel de Maat verscheen aan de start in Apeldoorn, in het verleden eens winnaar van deze marathon. „Ik heb niet de hele marathon gelopen, maar de 28 kilometer", zegt de Vlaardinger, die bijna jaarlijks moet ervaren dat hij in de maanden januari en februari niet goed in vorm is. „Dat is natuurlijk niet zo'n ramp, de grote wedstrijden moe ten nog komen. Ook ik heb dit jaar voor de Rotterdam-mara thon gekozen boven de loop in het Westland", zegt Michel de Maat, die in Apeldoorn een tijd liet noteren van 1 uur 31 minu ten. „In de Westland-marathon zal ik als haas fungeren en half maart zal ik nog uitkomen op een marathon in Japan." Niet in vorm De Maat heeft voor Rotterdam gekozen om toch eens te probe ren een tijd neer te zetten van onder de 2 uur en 15 minuten. Dat is nog een duidelijk doel op de marathon. Nog niet eerder heb ik mijn seizoen afgestemd op de loop in Rotterdam. Dit jaar heb ik die keuze wel gemaakt en hoop door het sterke deelne mersveld in de buurt van die 2 uur 15 minuten te komen." Alhoewel de echte vorm er nog niet is, weet Michel de Maat zich inmiddels opnieuw verzekerd van de steun van zijn sponsor. „Deze week zijn de onderhande lingen met Rook Schildersbe drijf afgerond en kan ik weer rekenen op deze sponsor en dat is een prettig gevoel en een sti mulans om weer goede tijden neer te zetten", besluit De Maat. Voor het plakboek? De paarlemoervlinder wordt bedreigd. Evenals vele honderden andere plante- en diersoorten. Het Zuidhollands Land schap beschermt hun bestaan. Zodat u de paarlemoer vlinder straks niet alleen van een plaatje kent. Dat kunnen wij niet zon der uw financiële hulp. de voorbereidingen Bij de heren was het begin over duidelijk voor Wijnand Shoo ters. Twee driepunters gaven al direct aan dat het een moeilijke avond zou worden. De eerste helft ging tot 30-30 ook gelijk op. Daarna liep Juventus uit naar een kleine voorsprong van 6 punten die tot de ruststand (48-42) behouden werd. De tweede helft was niet goed maar de spanning vergoedde veel. Bij een tussenstand van 59- 48 leek Juventus op rozen te zitten, maar de ploeg nam het te gemakkelijk op. Wijnand Shoo ters kwam terug tot twee punten en nam zelfs een 79-80 voor sprong. Gelukkig hield 'jonkie' Van Ooijen zijn hoofd koel, zorgde met een schitterende drie punter voor een 86-84 voor sprong en gooide met nog ander- de wedstrijd tegen Red halve minuut op de klok het eindelijk de 92-89 eindstand op beslissende 'gaatje' van 3 punten het bord want Juventus speelde (90-87). Van Doornik bracht uit- de resterende tijd simpel uit. SCHIEDAM De voetballers van GSS weten weer wat verlie zen is. Na vier overwinningen op rij leed de ploeg van interim trainer Leen Warnaar op eigen terrein, tegen SC Botlek een ne derlaag. De Schiedammers, weer met André Oosterwaal in de ge lederen, verloren met 3-1. GSS heeft de punten hard nodig om in de vierde klasse te overle ven maar geloofde het zaterdag wel. Het ontbrak de Harga-for- matie aan inzet en dat brak GSS tenslotte op. Botlek ging ook niet al te vooruitstrevend van start maar kreeg wel in de gaten dat er in Schiedam meer bereikt zou kunnen worden dan een puntendeling. De tegenstanders speelden net iets scherper en sloegen steeds op het juiste mo ment toe. Botlek kwam in de eerste helft op een 1-0 voorsprong maar de geslepen André Oosterwaal kan nog altijd moeiteloos het net vin den en zorgde na de rust voor de gelijkmaker. Voordat GSS ech ter op alle linies orde op zaken had kunnen stellen namen de bezoekers wederom de leiding. GSS probeerde nog wel wat te rug te doen maar slaagde er niet in alsnog een puntje aan het schamele totaal toe te voegen. va -IQI 9x9 IVt 13 x 18 I van CA' negatief deospray div. soorten 11111 korting Glycerona Ajax alles- reiniger 100 ml gratis 50 ml gratis tegen inlevering van de bon| korting 379 AGFA XRG 200 135- 24 3 ?t99 mj m geldig vanaf 8.2.1993 t/m 13.2.1993 zolang de voorraad strekt PRIJSWIJZIGINGEN VOORBEHOUDEN Rufus kattevoeding div. soorten, bCQ Wilkinson scheer schuim normaal i Wilkinson Classic scheer Sic mesjes Plenitude tube anti rides 40 ml 200 ml 3r49 AS volwas-| middel super geconcen- Poly Color kleur- shampoo div. soorten 2 kg, normaal 7 I tegen van de bon 1,00 korting douche Head Shoulders iedere dag 200 ml div. soorten, duo 250 ml Difrax babyfles 3. bank of giro groot, metspeen Vitamine C 2000 400 stuks +79 AS luiers 9-18 kg div. soorten 40 stuks Modess maxi verband Oko Purex zakdoekjes 15 x 10 n Embden hard bezig marathon-seizoen. Rotterdam, Goudsesingel 77-79, Wilhelm Tellplaats 20-22, Schiedam, Broersvest 52-54, en meerdere filialen in geheel Nederland

De Havenloods | 1993 | | pagina 5