Zwaan-kleef-aan De groei zit erin Hyundai Lantra 1.8 GT Mitsubishi Galant AUTOGIDS NR. 3 WEEK 6 FV-PX-tO Met de komst van de Lantra enkele jaren geleden, brak Hyundai definitief door in het zakelijke segment. Het is opvallend om te zien hoe één succesvol model vrijwel het hele leveringsprogramma van een merk mee omhoog kan trekken, een soort van zwaan-kleef-aan effect. De Lantra-reeks wordt nu be kroond door een waardig topmodel met 1.8 liter 16-kleppenmotor. in de console onder de uitstroom openingen een digitaal klokje, de bediening voor de prima verwar ming en ventilatie te vinden zijn, alsmede een uitstekende audio-in- stallatie die af-fabriek standaard wordt gemonteerd inclusief luid sprekers en een elektrische an tenne. Het verstelbare stuurwiel van de GT is met leer bekleed. De stoelen zijn niet erg groot, maar bieden voldoende steun aan lenden en bovenbenen. De achterbank heeft twee voorgevormde zitplaat sen en biedt een voor deze klasse normale hoofd- en beenruimte. Het meubilair en de deurpanelen zijn met een bedrukte veloursstof be kleed, die gemakkelijk schoon te houden is. De uitrusting is verder compleet met een bekerhouder in de console, vier elektrisch be diende portierruiten, van binnenuit te openen benzinéklep, elektrisch verstelbare buitenspiegels en een kantelbare zitting op de bestuur dersstoel. Uithollingen De opbergmogelijkheden in de Lantra zijn niet meer dan redelijk. De Lantra GT heeft een 1.8 liter met een vermogen van 126 pk bij 6000 tr/min en een koppel van 161 Nm bij 4400 tr/min. Het gaat om een nog redelijk conventionele 16- klepper, die voor vlotte prestaties graag veel toeren draait en dan re delijk hoorbaar is. Het sprintje van 0 tot 100 wordt in iets minder dan 10 seconden volbracht, terwijl de auto een "Europese" top heeft van 190 km/u. De Lantra beschikt voor over McPherson veerpoten en een stabi lisatorstang, terwijl achter een tor sie-as wordt gebruikt, waarbij_een tweede stabilisatorstang voor de nodige koersvastheid moet zorgen. Alhoewel er de laatste jaren veel verbeterd is, gedraagt de Lantra zich nog wat stoterig op forse uit hollingen overdwars. Door de lichte bediening en standaard stuurbekrachtiging is de Lantra een makkelijke auto om te rijden. Alleen het gemiddelde brandstof verbruik is met 1 op 10 aan de hoge kant. De Hyundai Lantra 1.8 GT kost f.37.950,= terwijl de serie start met de 1.5i GL voor f.27.950,=. De Lantra is met een lengte van 4,36 meter een be hoorlijk compacte sedan. De auto heeft geen opvallende vormgeving, maar beschikt over een lijnenspel dat gewoon overal klopt. Vooral in de zeer complete GT-uitVoering oogt de Lantra ui termate beschaafd. Zo zien we meegespoten bumpers, spiegelbe- huizing en portierkrukken en tur bine-lichtmetalen velgen. Instrumentarium Bovendien valt de Lantra op vanwege de fraaie metaal kleuren als bordeauxrood, donkerblauw en groen/blauw, ter wijl de auto in felrood zeer sportief overkomt. De portieren worden centraal vergrendeld. De diep uit gesneden kofferklep kan met de sleutel of middels een knopje van binnenuit worden ontgrendeld. De bagage-ruimte biedt met een in houd van 352 liter niet meer dan normale mogelijkheden. Uiteraard kan de achterbank in twee delen worden neergeklapt. Het interieur maakt net als de bui tenkant direct een verzorgde in druk. Het instrumentarium be schikt over een toerenteller, terwijl Dynamic 4 Het motorenaanbod start met een 1.8 en 2.0 liter met 4 kleppen per cilinder en vermogens van respectievelijk 126 en 137 pk. De 1.8 haalt al een top van 200 km/u en trekt in 10 se- Hoofddorp - De eerste ge neratie Mitsubishi Galant die in Europa werd geïntro duceerd dateert alweer uit 1975. De vijfde generatie beleefde op de Rai zijn de buut en is vanaf nu bij de Nederlandse dealers te vin den. De auto is direct als vierdeurs sedan en vijf- deurs hatchback verkrijg baar met een ruime keus aan motoren. De auto is iets ten opzichte van zijn voorganger gegroeid, een algehele trend in het seg ment waarin de Galant thuis hoort. Alhoewel het moeilijk is in de zakenklasse nog origi neel uit de bus te komen, heeft de Galant een heel apart front met platte, extreem lange lichtunits en een forse luchtinlaat in de bum per. Opvallend zijn ook de ronde mistlampen die in de meegespoten voorbumper zijn geintegreerd. Binnenruimte De sedan heeft een zake lijke uitstraling en ken merkt zich aan de achter zijde door een tot op de bumper uitgesneden kofferklep en doorge trokken lichtunits. De bagage ruimte heeft met 450 liter een voor deze klasse normale inhoud. De vijfdeurs hatchback, die net als de sedan 4,62 meter lang is, oogt dui delijk sportiever. De achterlichten zijn niet met elkaar verbonden, maar de lage tildrempel is wel aan wezig. De laadruimte heeft met de hoedenplank en achterbank in stel ling een gelijk volume, maar de ge bruiksmogelijkheden van de hatch back zijn natuurlijk uitgebreider. De Galant biedt een behoorlijke binnenruimte met een normale beenruimte achterin voor twee vol wassenen. De hoofdruimte is dui delijk afhankelijk van de gekozen carrosserievariant. De sedan scoort uitstekend, terwijl niet al te lange mensen in de hatchback toch al snel in conflict komen met de aflo pende daklijn. De interieurinrichting is sober en zakelijk. Er worden hoogwaardige materialen gebruikt, maar ook hier ontbreken net als bij de Colt en Lancer enige fleurige elementen. De basis GL-uitvoering beschikt onder andere over van binnenuit verstelbare buitenspiegels, getint glas, 185/70-14 banden, van bin nenuit te openen achterklep, cen trale vergrendeling, hoogteverstel ling op de bestuurdersstoel, ver stelbaar stuur, stuurbekrachtiging en een toerenteller. De GLS biedt vooral een aantal elektrische zaken extra, terwijl de GT-uitgave uit sluitend bedoeld is voor de twee topmodellen. conden van 0 tot 100 km/u. Volledig nieuw zijn de twee V6- krachtbronnen met 2.0 en 2.5 liter inhoud en 150 of 170 pk vermo gen. De 2 liter V6 wSrdt geleverd in de meest complete sedan, terwijl de 2.5 uitsluitend als hatchback verkrijgbaar is. De diesel maakt bij de Galant een belangrijk deel van de verkopen uit. De 2 liter oliesto ker levert 90 pk. De Galant kan hiermee goed uit de voeten: een top van 175 km/u en sprintje in 13,9 seconden. De 1.8 en 2.0 zijn beschikbaar in GL en GLS uitvoe ring, terwijl de turbodiesel alleen als GL wordt aangeboden. De twee 6 cilinders kennen de specifieke GT-uitvoering, waarbij de 2.5 liter hatchback als Dynamic 4 wordt ge leverd met vierwielaandrijving en vierwielbesturing. Het programma start met de sedan 1.8 GLi voor een keurige f.36.995,=. Dezelfde auto als hatchback kost duizend gulden meer. Voor de GLS-uitvoering wordt zes mille extra in rekening gebracht. De 2.0 GLi is met f.39.995,= ook vriendelijk geprijsd. De sedan 2.0 V6 GTi 24-klepper staat voor f.58.995,= in de prijs lijst, terwijl het technische hoog standje uit de serie, de hatchback 2.5 V6 GTi 24V f.73.995,= moet opbrengen. i W\ TT FokkerstFaat 576 FI JBI Schiedam J.ÏÏK! Telefoon 010-415 66 30 AUTOHUIS Telefax 010 - 415 66 30

De Havenloods | 1993 | | pagina 15