Little Richard: 'Als Elvis The King is, wie heeft hem dan gekroond?' w UIT ONDERNEMENDE CONSULENTES DE HAVENLOODS Naaicursus Korting op Jaren-60-hits Driedelige Perfect Skin: als avondvullend ballet EVENEMENTEN EN STRAATFEESTEN STAAN IN DEZE KRANT Het lachen houdt nooit op bij Lantings Kink in de Kabel Rauwe rock rhythm 'fk ALDI ASSISTENT FILIAALLEIDER VERKOOPSTERS/KASSIERES DE HAVENLOODS - DONDERDAG 18 FEBRUARI 1993 Een Ode aan Tante Leen is de titel van het programma in Party Centrum Jansen aan de Vijverhofstraat 116 in'Rotter- dam. De opbrengst van de avond is bestemd voor een horstbeeld van Tante Leen. Vele artiesten treden er belan geloos op: Jacques Herb, Henk Numeyer, Chris en Co, Hans Somers, Joan D, René Kem- ner, Christian Falla en Carel en Jeannette. Er is dansmuziek van Duo Freesound. 's Mid dags is er vast een voorproefje in het Partycentrum met een expositie over Tante Leen, met onder andere video's, kleding en foto's. De expositie begint om 15.00 uur, de muzikale avond om 20.00 uur. Stef Bos zingt liedjes 'tussen de liefde en de leegte' in Thea ter Zuidplein op woensdag 24 februari. Alles in het Neder lands. Vanaf 20.30 uur. Het Rosenberg Trio speelt zaterdag 20 februari zigeuner jazz in het Luxor Theater. In de traditie van Django Rein- hardt spelen Stochelo, Nou- s'che en Nonnie razend virtuo ze muziek, die ondanks de fan tastische technische perfectie toch altijd emotioneel blijft. Aanvang 20.15 uur. De vocale popgroep Monte zuma's Revenge brengt vrijdag 19 februari in het Luxor Thea ter hun muzikale programma 'The Third Act'. De vijf zan gers vormen samen een puur vocale band: ze gebruiken niet of nauwelijks muziekinstru menten. In vergelijking met hun vorige twee programma's is 'The Third Act' niet zozeer 'meer van hetzelfde' alswel 'an ders van hetzelfde'. De regie was dit keer in handen van Bart Stuyf, bekend door zijn bewegingstheater. Montezi HEN NI VAN BEEK) Dameskoor Zaverom en Brassband de Lage Landen spe len zaterdag 20 februari in het gratis inloopconcert in de hal van De Doelen. De deuren gaan om 14.45 uur open, de muziek begint om 15.30 uur. Het koor brengt gevarieerde muziek van Beethoven, Ger shwin en Irving Berlin, de brassband laat zich van zijn beste kant zien met Engelse muziek. Het concert duurt on geveer een uur. SCHIEDAM— In kluphuis Oost zijn op verschillende dagen naailessen te volgen. De meeste groepen zitten echter vol. Behal ve op de cursus van vrijdagmor gen want daar zijn nog wel enke le plaatsen vrij voor zowel begin ners als gevorderden. De les duurt van 09.00 tot 11.00 uur en er wordt in blokken les gegeven. Een blok van 6 lessen kost 25 gulden. De jaren 60 herleven in Ahoy'. De liefhebbers van muzikale nostalgie kunnen 5 maart hun hart ophalen. Mariska Veres, die na het wereldsucces 'Venus' sa men met Shocking Blue de aard bol afreisde, is een van de sterren van het programma. Maar ook die andere Haagse, Jerney Kaag man, die veel successen had met Earth Fire, zoals 'Maybe To morrow, Maybe Tonight' en 'Se asons' staat die avond op de Bühne van Ahoy'. Beide dames hebben er zin in om de fans uit die jaren en de be langstellenden van heden te ver rassen met Nederlandse popmu ziek die de wereld veroverde. En wat te denken van Tee-Set, die met 'Ma Belle Amie' wekenlang de op de eerste plaats van de hitlijsten voorkwam en de uit 13 man bestaande band Swinging Soul Machine. Het belooft in Ahoy' een groot feest te worden. In het rijtje van de zo succesvolle jaren van de Nederlandse pop muziek mag Hans Vermeulen niet ontbreken. Ook hij neemt een deel van het programma voor zijn rekening. Samen met Sandy Coast. Deze combinatie scoorde met 'True Love, that's a wonder' en 'Summertrain' goed in de top-10 van de zestiger ja ren. Verder treden op deze bijzonde re avond op The Clarks die de muzikale begeleiding van Maris ka Veres op zich nemen en de Go-Go Girls. Kaarten zijn vanaf heden ver krijgbaar bij Ahoy-, Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen tegen inleve ring van dit stukje korting van 5 gulden krijgen bij de kassa van Ahoy' op de toegangsprijzen van f35 en f37,50. De korting geldt voor maximaal twee personen. Uit Perfect Skin van Ed Wubhe. Het Scapino Ballet Rotterdam brengt donderdag 25 februari première van de complete versie van het ballet 'Perfect Skin' van Ed Wubbe. De drie delen, die afzonderlijk zijn gepresenteerd in het vorig seizoen, zijn herzien en aange vuld. De dans is gezet op viool muziek van Johann Sebastiaan Bach en aangevuld met speciaal voor de gelegenheid geschreven door het Paleis van Boem. Er werken dertig dansers aan dit monumentale ballet mee. De produktie is in nauwe samen werking met de Rotterdamse beeldend kunstenaar Hans Wap en kostuumontwerpster Pamela Homoet ontstaan. Hans Wap debuteerde hiermee als decorontwerper. De thema's uit zijn werk zijn voortgezet in de kostuums: het grafische ele ment uit Waps werk bepaalt sterk het aanzien van de voor stelling. Veel van de dansers zijn van top tot teen gehuld in de kostuums van Pamela Homoet. die dezelfde zwart-witte patro nen bevatten als de enorme voor-en achterdoeken. Wubbe zocht met Perfect Skin de synthese van muziek, dans en beeldende kunst, de drie kunst disciplines die elkaar moeten aanvullen en versterken. Het grafische werk van Wap, dat als een rode draad door het ballet loopt, diende als uitgangspunt voor de choreografie. Te zien op 25 februari (première) en op 26 en 27 maart in de Rotterdamse Schouwburg. Aan vang 20.15 uur. door PAUL LANGE Het heeft lang geduurd, maar eindelijk komt hij naar Ne derland. De bij zijn leven reeds legendarische Ameri kaanse entertainer Little Ri chard staat dinsdag 9 maart met 'The Greatest Rock Roll Show on Earth' op het podium van Ahoy'. Een lang gekoesterde wens van vele duizenden rock roll-fans gaat in vervulling. Little Ri chard maakte zich onsterfe lijk met hits als 'Tutti Frutti' ('A Wop Bop A Lu Bop, A Wop Bam Boom'), 'Long Tall Sally', 'Rip It Up', 'Lucille', 'Jenny Jenny', 'Keep A Knoc- kin' en 'Good Golly Miss Molly'. Het is lang geleden dat Rotter dam uit zijn bol ging voor rock roll. Het was Bill Haley and His Commets in de film 'Rock Around The Clock' die in de vijftiger jaren voor opschudding bij de bedaarde jeugd veroor zaakte. Het Prinses Theater was iedere avond uitverkocht. De Schiedamseweg werd het tref punt voor jong Rotterdam. De jeugd had eindelijk iets eigentijds ontdekt in die grauwe periode van wederopbouw. De eerste rel letjes braken uit. De politieagen ten in motorzijspannen sloegen er lustig op los. De jongens met hun bebobkoppies kregen klap pen als ze zich niet snel op hun schoenen met spekzolen uit de voeten maakten. Ook Little Richard, die in diver se speelfilms als 'Don't Knock The Rock' en 'The Girl Can't 'A Wop Bop A Lu Bop, A Wop Bam Boom Help It' vanachter zijn piano ac teerde, werd bejubeld. Zijn hit 'Tutti Frutti', ongehoord ruig voor die tijd, werd een sensatie. Persoonlijke vriend De extravagante zanger werd in Macon, Georgia als Richard Penniman geboren. Het kerst kindje uit 1935 werd de 'apostel' van de rock roll. 'Ik heb de rock roll uitgevonden en nie mand anders', zei hij onlangs tijdens een persconferentie in Antwerpen. „Ik heb veel te danken aan Lloyd Price. Hij wist voor mij een platencontract in de wacht te slepen voor 'Tutti Frutti'. Als hij er niet was geweest, dan zou ik nooit beroemd zijn geworden. Lloyd verdient trouwens meer waardering dan hij daadwerke lijk krijgt. Hij heeft onder andere 'Lawdy Miss Clawdy' geschre ven en niet, zoals velen denken, Elvis Presley. Niets ten nadele van Elvis hoor. Hij was mijn persoonlijke vriend. Een van de aardigste mensen die ik ooit heb ontmoet en bovendien een van de grootste entertainers die ik van mijn leven heb gezien. Wat ik me wel afvraag: als hij de 'Koning van de Rock Roll' is, wie heeft hem dan gekroond en waarom was ik niet uitgenodigd? Ik geef toe dat velen een belang rijke bijdrage aan de rock roll hebben geleverd, maar ik ben de architect en ik vind het onder hand tijd worden dat niemand in de wereld daar nog aan twijfelt." Snelste hand Little Richard wordt niet gehin derd door enige vorm van be scheidenheid. Hij weet van zich zelf wat hij waard is. „Ik nam een piano en liet hem spreken door hem met de snelste hand ter wereld te bewerken. Toen ik begon was er nog geen sprake van rock roll. Je hoor de Elmore James, Muddy Wa ters, Sonny Boy Williamson, Ruth en Roy Brown en Fats Domino, met andere woorden blues en rhythm blues. Al lang voordat ik 'Tutti Frutti' opnam, speelde ik rock roll. Maar omdat ik het nog nooit iemand anders had horen doen, trad ik er niet mee naar buiten. Ik was bang dat men het niet mooi zou vinden". Aan het rock roek-bestaan van Little Richard kwam abrupt een einde, toen hij 'de Rock van de Eeuwigheid' verkoos nadat hem, zoals hij zelf zegt, 'een Goddelijke openbaring was ge daan'. De aanleiding tot dit besluit was een motorstoring van het vlieg tuigje waarin hij boven Australië vloog. Little Richard werd een glimp van zijn eigen verdoeme nis geopenbaard, waarop hij be sloot de rock roll eraan te geven en dat werkte blijkbaar als een spirituele hulpmotor. Veilig op de grond gekomen gooide hij zijn opzichtige juwelen in zee en ging daarna naar een bijbel- school in Alabama om te leren leven volgens het Evangelie. Er bleven nieuwe platen van hem verschijnen maar die lieten uit sluitend gospel-muziek horen. Muziek ook waarmee hij was opgegroeid. Muziek ook die zong als voorzanger in het kerk koor op vijftienjarige leeftijd. Problemen In 1964 keerde hij weer terug tot meer wereldse muziek. Daarna kende Little Richard in zijn pri- véleven de nodige problemen. Alcohol- en drugsverslaving heeft hij moeten ovèrwinnen. De come-back van de rock rojl- -virtuoos is aangeslagen. In Amerika, Canada en Engeland is sprake van een grote revival van Little Richard. De 'Koning van de Rock Roll', zoals hij door onder anderen Elvis Pres ley, Otis Redding, Mick Jagger, Keith Richards, John Lennon, Paul McCartney en Jimi Hen- drix is genoemd, maakt een her boren indruk. In 'The Greatest Rock Roll Show on Earth' wil hij bewijzen dat hij met zijn bijna zestig jaren de 'echte' King is. Er zijn nog kaarten verkrijgbaar bij Ahoy' en de bekende voor verkoopadressen. Uw krant. Een onmisbaar medium. John Lanting in Kink in de Kabel. Twee grootmeesters ontmoeten elkaar op het slappe koord van de klucht, één van de moeilijkste vormen van theater. Ray Coon- ey, de succesvolle Engelse to neelschrijver die al enkele kluch ten op zijn naam heeft staan en John Lanting, die al meer dan twintig jaar het gezicht bepaalt van Theater van de Lach. Het is niet de eerste ontmoeting: John Lanting heeft al een aantal stukken van Cooney gespeeld, waaronder het onvergetelijke 'Nee schat, nu niet' (het stuk waar in 1970 het Theater van de Lach mee begon), het hilarische 'Den Haag Vandaag' en de re cente klapper 'Vijf Hoog het Raam Uit'. Cooney en Lanting zijn het ero ver eens: een goede klucht moet je niet kunnen navertellen. Laten we dus volstaan met de situatie te schetsen, die aanleiding geeft tot de dolste leugens, misver standen en vergissingen en ver warringen. Bertus is taxichauffeur. Hij is erin geslaagd te doen wat velen van ons heimelijk zouden willen. Hij heeft twee vrouwen. Hij is met beiden getrouwd en houdt er dus ook twee huizen op na. Alleen - de dames weten dat niet van elkaar. Bertus heeft een wa terdicht 'spoorboekje' om niet in de war te raken. Maar als hij na een ongeluk in het ziekenhuis belandt geeft hij, groggy als hij is, twee adressen op. Als de zaak aan het rollen gaat moet onze taxichauffeur heel wat uitvluch ten verzinnen. Theatermaker John Lanting prijst zich geluk kig dat hij ook nu weer kan rekenen op de medewerking van een aantal gerenommeerde kluchtspelers, die al eerder bij het Theater van de Lach hebben gewerkt, zoals Paul van Soest, Diana Dobbelman en Flip Heeneman. Kink in de Kabel is te zien in Theater Zuidplein van donder dag 18 tot en met zondag 21 februari. SCHIEDAM Energieke en rauwe rock rhythm op zaterdag avond in café Podium. Vanaf 22.30 uur treedt dan de Big Bam Boom Band op, een formatie die met gebeuk de podiumplanken kaalschuurt. De leden verdienden hun sporen onder meer in de Bintangs en Carlsberg. Zweet, zweet, zweet... Zondag om 21.30 uur is er Peter Koene solo. Dus gitaar, trekharmo- nica en doedelzak. Het tweede deel van het optreden wordt verzorgd door het duo Hop de Wolf. Dinsdag- en donderdagavond vanaf 21.00 de gebruikelijk jamsessies. Pico Cosmetics is een Marketing Network organisatie die via onafhankelijke consulentes een assortiment hoogwaardige oog- en gezichtsverzorgingsprodukten op de markt brengt. Alle produkten zijn op plantaar dige basis en vrij van kleur- en reukstoffen. De werkwijze en het beloningssysteem voor consulentes zijn uniek in Nederland. Voor de verkoop van deze bijzondere produkten zijn wij op zoek naar: Naast het verkopen van de produkten speelt de consulent ook een belangrijke rol in het aanstellenen trainen van nieuwe consulentes. Door het unieke marketingsysteem bieden wij de juiste kandidaten een unieke mogelijk heid om in een parttime baan (twee dagen of minder per week) een fulltime inkomen te verdienen. U heeft geen baas en u kunt werken op de tijden dat het u uitkomt. Wanneer u ondernemend bent, een uitstekend inkomen wilt verdienen en toch vrij wilt zijn, is dit een unieke kans. Pico Cosmetics zorgt voor een assortiment uitstekende produkten en een goede training en opleiding. Wanneer u interesse heeft kunt u bellen naar Pico Cosmetics 01803-18955, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 22 00 uur, zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur. Postbus 682, 2900 AR Capelle a/d Ilssel Provincie Zuid-Holland KENNISGEVING ONTWERP-BESCHIKKING AFVALSTOFFENWET De directeur van de DCMR Milieudienst Rijnmond maakt namens gedepu teerde staten van Zuid-Holland bekend dat zij op 6 juni 1991 een aanvraag om vergunning krachtens de Afvalstoffenwet hebben ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Dienst Gemeentewerken Schiedam om vergunning voor het oprichten en inwerking hebben van een inrichting voor de tijdelijke opslag van verontreinigde grond ten behoeve van werken in Schiedam aan de Admiraal de Ruyterstraat ong. te Schiedam. U kunt de aanvraag, het ontwerp-besluit en de overige van belang zijnde stukken van 19 februari 1993 tot en met 4 maart 1993 op werkdagen tijdens de werkuren inzien in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. De stukken kunnen bovendien buiten werkuren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, na telefonische afspraak (010-4273402). Schriftelijke bezwaren kunt u tot en met 4 maart 1993 indienen bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565, 3119 XT Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij het van persoonlijke gegevens ontdane bezwaarschrift vraagt. Na bovengenoemde periode is tot en met het einde van de termijn waar binnen tegen de beslissing op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, inzage van de stukken mogelijk in de gemeentesecretarie van de gemeente Schiedam en (na telefonische afspraak) in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond op werkdagen tijdens de werkuren (010-4273402). U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beslissing op de aanvraag instellen als u bezwaar tegen de betreffende aanvraag en/of het ontwerp besluit heeft ingediend, of als u kunt aantonen, dat u redelijkerwijs niet tot het maken van bezwaar in staat bent geweest. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer H. Vlasblom, telefoonnummer 010-4273524. Kopieën van de ter inzage gelegde stukken kunt u telefonisch opvragen (tegen betaling) bij het bureau Registratuur van de DCMR Milieudienst Rijnmond, telefoon 010-4273403. Projectnr. 340361/40 Aldi is een van de grote supermarktformules in Nederland en bekend door een geheel eigen vorm van presentatie en sterk concurrerende prijzen voor hoogwaardige merken. Voor ons filiaal in Waddinxveen zoeken wij: M/V M/V Funktie-inhoud: - Onder supervisie van een fiiiaal- leid(st)er mede leiding geven aan een team variërend van vijf tot tien medewerk(st)ers. - Het zelfstandig uitvoeren van gedelegeerde taken. - Het vervangen van de filiaalleid(st)er tijdens diens afwezigheid. Wij vragen: - Leeftijd vanaf 20 jaar. - Opleiding minimaal op MDS-niveau. - Ervaring in de branche is een pré, doch niet vereist. - Verantwoordelijkheidsgevoel en een resultaatgerichte instelling. Wij bieden: - Een vast salaris met een zéér aantrekkelijke premieregeling. - Een gedegen interne inwerkperiode die circa twee maanden in beslag neemt. - Bij gebleken geschiktheid uitstekende doorgroeimogelijkheden naar de funktie van filiaalleid(st)er. Wij zoeken: - Personen die het leuk zouden vinden om met moderne computerkassa's te werken, die gemotiveerd en enthousiast zijn en variëren in de leef tijd van 18 tot 35 jaar. Ervaring is geen must, daar u systematisch binnen ons bedrijf wordt ingewerkt. Wij bieden: - Een goed salaris. - Boven het salaris een uitstekende premie. - Tegemoetkoming in de reiskosten. Heeft u interesse? U kunt zich als volgt melden: Schriftelijk: naar onderstaand adres t.a.v.: Dhr. D. Warnaar ALBRECHT CULEMB0RG B.V., Erasmusweg 3,4104 AK Culemborg

De Havenloods | 1993 | | pagina 13