SMC bekert verder na winst in 'burenruzie' met Zwaluwen Moerman moet nog even wachten op het goud op de 800 meter SPORT Trainers-mutaties volgen zich in snel tempo op in Vlaardingen PPSC pakt periode DE HAVENLOODS Prestatieloop bij Fortuna DVO wint spelregelstrijd Medailles Walrus Vrijzwemmen in Kolpabad Waqué naar Amerika Competitie is belangrijker voor 'ontspannenSchiedammers Goed weekend voor Juventus Successen Wilhelmina DINSDAG 23 FEBRUARI 1993 HSC opmerkelijk VLAARDINGEN In de klassementen van het Vlaardings voetbalgala zijn niet veel wijzi gingen gekomen. HSC (zater dag) dat op punt staat kampioen te worden van de hoofdklasse speelt in dit voetbalgala een be langrijke rol. In het klassement van de meest waardevolle zaterdagvoetballer staat Koos Netten van HSC fier bovenaan met een gemiddelde van 7.57 punten. Tweede staat DVO-doelman Patrick Janson met 7.38 punten. De derde plaats wordt gedeeld door Ron Berverling en Richard Zeebregts beide ook van HSC. Bij de teams staat HSC (zater dag) ook bovenaan met een ge middelde van 7.17 punten. VFC bezet de tweede plaats met 6.91 punten en HVO staat derde met 6.67 punten. Het topscore-klas- sement wordt ook aangevoerd door een HSC'er. Ron Berver ling staat aan kop met 1$ treffers met op de tweede plaats Dennis Oomen van HSC (zondag), ter wijl clubgenoot Sjaak van de Have het succes voor de Nieuwe- lantploeg compleet maakt met een derde plaats met 11 doelpun ten. In het zondagklassement van de meest waardevolle speler staat Guus van Adrichem van RKWIK aan kop met 7.15 pun ten. Op de tweede plaats staat Ronald Boxem van Fortuna. Hij scoorde een gemiddelde van 7.14. Het vrouwen-team van VFC voert de ranglijst aan in het klassement van de beste vrou wen-ploegen. VLAARDINGEN - Atletiek vereniging Fortuna organiseert op zondag 28 februari de tweede prestatieloop van dit jaar. Na het succes van de eerste pres tatieloop met zo'n 200 deelne mers, kunnen de deelnemers nu ook kiezen uit de afstanden 5, 10, 15 en 20 kilometer. De start is op de atletiekbaan aan de Marnixlaan en het startschot voor alle afstanden valt om 11.00 uur. Het parcours is uitgezet langs de surfplas en in de Broekpolder. Het inschrijfgeld bedraagt 4,50 gulden met herinnering en 2,50 gulden zonder herinnering. Voor meer informatie kan men terecht bij Ger van Walsum, telefoon nummer 474.49.69. VLAARDINGEN Het team van DVO behaalde opnieuw het Vlaardings kampioenschap bij de spelregeltest. Dit jaar was er overigens niet veel belangstelling voor deze spelregelwedstrijd, die traditioneel wordt georganiseerd door de Vlaardingse Scheids rechters Vereniging. DVO, onder leiding van Dick Meylink en John van Grootveld behaalde 1203 punten, HSC scoorde 935 punten. Door deze overwinning mag het DVO- team, bestaande uit Jan Groene- veld, Maurice van Krimpen, Mi chel van Geest en Sander Swane- veld meedoen aan de halve finale van het district West 2. Deze halve finale staat gepland voor vrijdagavond 26 februari en zal ook worden georganiseerd door de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging. VLAARDINGEN Behalve de zwemmers van VZC doen de Walrus-zwemmers het ook uit stekend. Bij wedstrijden in Dor drecht behaalde de fusie-vereni ging vijftien medailles. Een gouden medaille was er voor de estafette-ploeg meisjes 4 x 100 meter. In het individue le klassement scoorde Daniëlle de Bruijn uitstekend met drie gouden medailles. Robin van de Ende deed hiervoor niet veel on der door met twee gouden en één zilveren medaille naar Vlaardin- gen te komen. Opvallend was ook de over macht van de Walrus-zwemmers op de 100 meter schoolslag. De eerste drie plaatsen waren voor de Walrus. Eerste werd Danny Geelhoed in de goede tijd van 1 minuut 26,7 seconden. Als twee de tikte aan Ferry Noordzij in de itijd van 1 minuut 29,2 seconden en derde werd Robin van de Ende in de tijd van 1 minuut 30,7 seconden. VLAARDINGEN- De ont wikkelingen in de Vlaardingse voetbalwereld volgen elkaar heel snel op. Maakte Fortuna on langs bekend, dat het contract met trainer Hans Buitendijk.niet zal worden velengd, de ontwik kelingen die daarna volgden wa ren bijna niet bij te houden. Eerst stapte Fortuna-voorzitter Theo de Vree uit het bestuur van de zondag-tweedeklasser uit on vrede over het besluit van het vertrek van Hans Buitendijk. In middels zijn de problemen weer opgelost bij Fortuna en zit Theo de Vree weer in de voorzitters- stoel aan de Marathon weg. „Na tuurlijk, een ieder heeft begrepen dat ik ben ontploft en dat dit verband houdt met het niet con tinueren van het contract met Hans Buitendijk. Het ging er hierbij niet zozeer om dat ik moeite had een bestuursbesluit te respecteren, want dat besluit is volkomen integer tot stand ge komen, maar wat wel enorm te leurgesteld heeft, en dat is de basis van mijn emotionele reac tie geweest, dat wij afscheid moeten nemen van een correcte trainer als Hans Buitendijk is", aldus Theo de Vree. Nog maar net waren de kruit dampen opgetrokken of Fortu na stond weer duidelijk in de belansgtelling. Hans Buitendijk ruilde Fortuna om voor DVO en blijft op die manier werkzaam aan de Marathonweg, maar het aantrekken van Jan van der Laan als trainer bij Fortuna had meer voeten in de aarde. Jan van der Laan, die net zijn contract bij TSB had verlengd voelde wel voor een promotie naar Fortu na. Aanvankelijk stribbelde het TSB-bestuur wat tegen, maar Jan van der Laan laat weten na het behalen afgelopen zaterdag middag van de tweede periodeti- tel, dat hij volgend seizoen aan de slag gaat bij Fortuna. „Ik heb op een juiste wijze TSB op de hoogte gesteld van mijn plannen om naar Fortuna te gaan. Ook de trainersvakbond, de WON staat achter mijn handelswijze, dus niets staat er in de weg om de stap naar de Marathonweg te nemen", aldus Jan van der Laan, die het een uitdaging vindt om bij de nu nog zondag tweede klasser aan het werk te gaan. „Fórtuna is toch een club met naam, waar ik graag wil wer ken." Hiermee waren de ontwikkelin gen in de Vlaardingse voetbal wereld nog niet voorbij. Bij Del- tasport is ook een wijziging op getreden. „Het contract met de huidige trainer Wolter Bos heb ben wij verlengd, maar er vindt wel een wijziging plaats in de taakverdedling", zegt voorzitter John de Lange. „Wij hebben een nieuwe veldtrainer aangetrok ken in de persoon van Roy Was- mus, overigens blijft Wolter Bos in deze situatie verantwoordelijk voor de algehele leiding en coa ching van de selectie", aldus de Deltasport-voorzitter. Roy Wasmus is 27 jaar en in het bezit van het oefenmeester drie diploma en is bezig voor het diploma oefenmeester twee. Ver der is het de bedoeling van Del ta-sport om Roy Wasmus gelei delijk verder in te passen en ook de coaching op termijn onder zijn verantwoordelijkheid te brengen. Daarmee waren de mutaties in het afgelopen weekeinde nog niet ten einde. Voorzitter Henk Zagwijn van HSC liet weten, dat trainer Cees Dubbeld de club toch gaat verlaten, ondanks het feit, dat hij nog een contract had van twee jaar. Op aandringen van de spelersgroep is onlangs nog eens gesproken bij HSC over het functioneren van Cees Dubbeld bij de zaterdag-afde ling van HSC en men is toen tot trainer van Fortuna de conclusie gekomen, dat het beter was tussentijds met Dub beld te breken. Overigens liet Cees Dubbeld het bestuur weten het niet bij deze beslissing te laten. „Wat daar de gevolgen van kunnen zijn, is op dit moment nog niet te over zien", zegt voorzitter Henk Zag wijn van HSC, die deze week bekend hoopt te maken wie de trainer wordt van de zondagaf deling na het vertrek van Jan Baksteen naar VDL. „Ook gaan we natuurlijk snel in de vacature voorzien van Cees Dubbeld", besluit de HSC-voorzitter. SCHIEDAM Zonder zelf te spelen is PPSC er in 'geslaagd' de tweede periodetitel te be machtigen. Met dank aan VVGZ dat wel want de ploeg uit Zwijndrecht was zo vriendelijk gelijk te spelen tegen Smitshoek. Door de puntendeling deed zich de ietwat rare situatie voor dat 4 ploegen met 9 punten uit 7 wed strijden boven aan in de periode stonden. PPSC werd de lachende vierde want het doelgemiddelde van de Schiedammers was het beste van allemaal 7). PPSC is dus verzekerd van de nakom- petitie waarin de beste promo veert naar de tweede klas. VLAARDINGEN - In de voorjaarsvakantie kan de jeugd tot 14 jaar in het Kolpa-bad gebruik maken van enkele uren extra vrijzwemmen. Het schema voor deze extra uren ziet er als volgt uit: maandag 1 maart van 8.30 tot 10.00 uur en van 10.30 tot 12.00 uur. Dinsdag 2 maart van 8.30 tot 10.00 uur en van 10.30 tot 12.00 uur. Donder dag 4 maart van 8.30 tot 10.00 uur en van 14.00 tot 15.30 uur en op vrijdag 5 maart van 8.30 tot 10.00 uur en van 10.30 tot 12.00 Een kaartje kost voor deze uren slechts 1,50 gulden. SCHIEDAM De Schiedamse wheeler Feike Waqué gaat de grote oversteek naar Amerika wagen. De zestienjarige wheeler neemt volgend weekend deel aan een grote internationale race voor wheelers in Tampa, Flori da. Daar zal hij zich, voor het eerst na de zijn winterstop, gaan meten met de top van de junio ren van Amerika, Vergezeld van zijn broer hoopt hij in het land van de onbegrens de mogelijkheden op het gebied van faciliteiten en sportief ge bied veel te leren. De race geldt tevens als een voorbereiding op het nieuwe wheelerseizoen dat op 14 maart van start gaat. SCHIEDAM Het spreek woord driemaal is scheeps recht deed weer eens opgeld. Want waar het bekerduel Zwaluwen-SMC tot twee maal toe werd afgekeurd daar vond de stadsderby afgelopen zaterdag eindelijk doorgang. Op het spel stond een plaats in de vierde doorgang. Op het spel stond een plaats in de vierde ronde, waarvan de te genstander Zwijndrecht al lang en breed bekend was. Sterker nog ook de volgende opponent (HVO) is al verbon den aan de winnaar van het duel SMC-Zwijndrecht. Want Zwaluwen kon 'goede buur' SMC nooit de tegen stand bieden die het wel zou willen. Daarvoor speelde de ploeg van Henk Salari te sterk en won ook meer dan verdiend met 4-3. Anders dan de uitslag doet ver moeden 'speelde' SMC met de voor deze gelegenheid in het rood gestoken 'Zwaluwen'. Ze ker de gehele eerste helft, waarin geen ene uitgespeelde kans voor Zwaluwen genoteerd kon wor den. SMC daarentegen was soe verein op het middenveld met een uitblinkende René Doolhoff, die mocht doen en laten wat hij wilde. Zijn aktie op links leverde al in de tiende minuut een voor sprong op met Harry van Kapel als gelukkige doelpuntenmaker. Op zijn pegel vanaf de rand 16 had Rob Grauwmeijer geen ant woord: 1-0. Zoals gezegd. Zwaluwen stelde daar niets tegenover. Slechts Harry Boekholt deed nog iets (tweemaal achter elkaar een 'poortje') wat er leuk uitzag. De irritatie in het veld nam daar entegen wel toe. Ronald Wij- nands zag geel na een harde overtreding op Dick Sparre- boom en ook Arjan Sloots en John Aalse deden van zich 'spre ken'. Sloots had het constant aan de stok met om de beurt Sparre- boom en Robert van Gestel. Zijn wraakaktie, onder de ogen van de goed leidende scheidsrechter Pennings uit Hendrik Jdo Am bacht, waarbij geen bal in de buurt was, kende inderdaad maar één kleur: rood! De derby dreigde toen 'even' te ontaarden in een kleine veldslag want over al ontstonden spontaan kleine brandhaardjes. Gelukkig bleef Pennings de baas en suste (bijna) alles. Zwaluwen moest dus verder met tien man en dat terwijl SMC al met 2-0 leidde. Dick Sparre- boom heette de doelpuntenma ker na opnieuw een goede actie van René Doolhoff die drie man het bos inkapte. Op slag van rust leek het leed voor Zwaluwen he lemaal niet te overzien toen Dick Sparreboom alleen door mocht gaan en koel 3-0 binnen schopt. Een voorsprong die gezien het spelbeeld niet eens geflatteerd Hattrick Tegen tien man dacht DMC de tweede helft en de wedstrijd rus tig uit te spelen. Zeker nadat Jan Brokling een kwartier na rust voor 4-0 zorgde. De nummer 4 van SMC omzeilde de buiten- spelval en lobte vervolgens Grauwmeijer. Totdat Danny Molendijk 'in greep' en een 20 minuten voor tijd Guy Fiegel inzette. De met nummer 14 getooide was koud in het veld of knalde van 25 meter op een 'verschrikkelijke' manier de 4-1 in de kruising. In de 37e minuut stond hij weder om op de goede plek om de door Bos in een reflex gekeerde bal binnen te schieten 4-2. In de al lerlaatste minuut mocht Fiegel zelfs zijn hattrick maken. John Bos ging in de 'fout' door een verkeerd geraakte bal op te ra pen. De indirekte vrije trap op een kleine 5 meter van de doel lijn werd opzij gelegd naar Fie gel, 4-3. Henk Salari zag zijn ploeg na afloop als de terechte winnaar. „Tachtig procent van de wed strijd waren we beter met goed en aanvallend voetbal. Vooraf hadden we al afgesproken dit als een leuke ontspannen wedstrijd te zien, want het is altijd beter dan trainen. De competitie gaat op dit moment immers voor. Met drie punten voorsprong gaan we de komende weken al leen maar finale's spelen en is er elke week die druk om te win nen. Vandaag was dat niet zo, maar we gaan toch met een te vreden gevoel vanavond een feestje vieren ter ere van de nieu we zaak van Hendrik Offenberg en deze overwinning. door PETER SPEK VLAARDINGEN— Dat ook een binnensport evenement last kan ondervinden van de grillige weersomstandigheden, beleefde atleet Arwin Moerman afgelo pen zondagmorgen in Den Haag. De stormachtige wind zorgde ervoor, dat enkele glas platen van de atletiek indoor- accommodatie van de Houtrust- hal in de zaal terecht kwamen. De organisatie moest daarna be sluiten de Nederlandse kampi oenschappen indoor-atletiek voor de jeugd af te gelasten en te verschuiven naar 28 maart. „Een juiste beslissing", zegt Arwin Moerman, de Vlaardingse atleet, die een dag eerder via een snelle 1 minuut 59,0 seconden als favo riet zou vertrekken in de finale van de 800 meter. „Overal lag glas in de zaal en het was onver antwoord om daarin te gaan sporten", zegt de ex-Fortuna-at- leet." Jammer natuurlijk, omdat ik duidelijk uitzicht had op een medaille op deze titelstrijd en ik voelde me ook goed in vorm", aldus de PAC-atleet. In de eerste serie maakte Arwin Moerman zaterdag al een sterke indruk. „De snelste acht atleten uit de twee series zouden in de finale komen, dus ik moest wel snel gaan om het risico uit te sluiten door een snelle tweede serie uitgeschakeld te worden, maar het liep allemaal heel ge makkelijk", blikt Arwin Moer man tevreden terug. „Nu moet ik maar afwachten hoe het op 28 maart zal gaan. Voorlopig blij ven we ons door middel van wedstrijden en een aangepaste training richten op die finale over enkele weken." Knie-blessure Overigens was het al heel opval lend dat Arwin Moerman op deze titelstrijd van de talentvolle Nederlandse atletiekjeugd kon uitkomen. „Een aantal maanden geleden liet de verkoper bij Emous-sport een knieblessure op. „En het zag er naar uit, dat ik dit jaar niet meer in actie zou komen, maar de genezing is wonderwel snel gegaan", aldus de Vlaardinger. Onder leiding van zijn trainer Leen Born en adviseur Rob Druppers, de bekende midde- nafstandloper, werd voor Arwin Moerman een speciaal program ma samengesteld. „En dat is uit stekend uitgepakt, zes a zeven wachten op zijn gouden medaille op de keer per week heb ik de afgelo pen maanden getraind en dat liet al zien, dat ik geen last meer had van de knie-blessure." Met zijn tijd van 1 minuut 56,3 seconden, enkele weken geleden gelopen in die zelfde Houtrust- hal, had Arwin Moerman al zijn groeiende vorm laten zien. Met deze tijd was hij al de snelste atleet in Nederland op deze af stand bij de jeugd. Limiet Voorlopig wil Arwin Moerman zich richten op die finale op de 800 meter indoor. „Maar daarna werken we aan de limiet voor de Europese kampioenschappen 800 meter op de buitenbaan", zegt Moerman. „Die limiet staat op 1 minuut 51,0 seconden en dat moet ook haalbaar zijn als we zonder blessures door kun nen gaan." In de voorbereidings periode is ook een trainingsstage op Papendal opgenomen. „Leen Bom en Rob Druppers hebben enkele talentvolle junioren gese lecteerd en met dit groepje ho pen we een eind te komen, moge lijk tot de Europese kampioen schappen in Spanje, ook zijn we druk bezig om een sponsor te vinden, die ons financieel wil steunen om zo ons doel te berei ken, een aantal gesprekken heb ben wij al gevoerd en die waren hoopvol", besluit Arwin Moer- De dames ran Juventus bereikten de 'magische'grens ran 100punten SCHIEDAM De zonepress die Peter Snel als taktiek had uitgedacht om de dames van SVO te verslaan pakte uiteinde lijk goed uit. Want voor het eerst in lange tijd bereikten de dames van Juventus de 'magische' grens van boven de 100 punten. Peter van der Sluis sprak na af loop van het duel tegen Olivet ti/G over een geconcentreerde overwinning van zijn herenteam. Met 84-65 trok de ploeg uit Oost aan het langste eind. Behalve de eerste twee minuten stonden de Juventus dames con stant op voorsprong. Binnen tien minuten was het zelfs 26-10 in het voordeel van de dames van Peter Snel. De zone press die gespeeld werd liep 'gigantisch goed' aldus de eigen bewoordin gen van Snel. „En met de press wist SVO totaal geen raad. Waarschijnlijk kenden ze dat nog niet." Het gaf hem wel de gelegenheid om enkele bankzit- sters in te brengen om die ook wat ritme op te laten doen. De voorsprong werd gedurende de eerste helft gestaag uitge bouwd. „We hadden de wed strijd totaal in de hand", analy seerde Snel na afloop. Want ook de tweede helft bleef Juventus een hoog tempo draaien om zo SVO nog meer uit te putten. De voorsprong besloeg op een gege ven moment zelfs 27 punten (88- 61). Onder leiding van Karin van den Woestijne en uitblink ster Daniele Boogerd werden zelfs voor het eerst in lange tijd de 100 punten gehaald. De eind stand was uiteindelijk 102-88. „We moeten nog een aantal wedstrijden winnen om niet te degraderen. De tweede helft van het seizoen hebben we zelfs 6 punten uit 6 wedstrijden ge haald. Als je dat vergelijkt met vorig seizoen; toen hadden we 6 punten. Heren Bij de heren, in het duel tegen Olivetti, ging het er allemaal wat gezapiger aan toe. „Geconcen treerd bezig zijn", noemde Peter van de Sluis het. De strijd om een hogere plaats in de midden moot ging vanaf het begin gelijk op. Tot de stand 21-21 want daarna liep Juventus even uit naar 37-29 en ging rusten met een verdiende voorsprong van 6 punten (39-33). De tweede helft begon slecht. Olivetti kwam terug tot 42-42 en het leek alsof Juventus in zou storten. „Zij scoorden omdat wij hele domme fouten maakten", aldus Peter van der Sluis. „In het begin gingen onze aanvallen te snel, daarom riep ik ook alles eerst te organiseren. Daarna ging het goed en konden we ook makkelijk uitlopen naar een voorsprong." Juventus liep in derdaad gemakkelijk weg via onder andere Ronald Jonkman, die je met recht een strafworpen- specialist mag noemen. Pas drie minuten voor tijd, bij de tussen stand 78-58, kon Peter van der Sluis rustig gaan zitten want de overwinning kwam niet meer in gevaar, 84-65. VLAARDINGEN De schut ters van schietvereniging Wilhel mina blijven het goed doen. Bij nationale schietwedstrijden in Maassluis vielen de prestaties van de Vlaardingse schutters duidelijk op. Het C-korps van Wilhelmina scoorde een derde plaats. Het team bestond uit de schutters P. Heuer, W. Moerman, L. Mooy- man en M. de Quant. Ook het D-korps haalde een bronzen me daille. Dit team bestond uit de schutters E. Böhne, I. de Graaf, A. v.d. Kooij en B. Rijksen. Voor het B-korps met de schut ters A. van Es, J. Noordhoek, M. Osephius en J.W. Starren- burg was er een vierde plaats, terwijl in het individuele klasse ment door schutter I. de Graaf een mooie derde plaats werd be haald op de meesterkaart. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie, Postbus 306, 3130 AH Vlaardin gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5