Schiedamse huisarts Kenti gooit na twintig jaar het roer om SCHIEDAM DE HAVENLOODS Dief bekent Cambodja en Vastenactie Taxi vanaf nu voor iedereen betaalbaar 'Veel mensen blijven hun lichaam volstoppen met chemische geneesmiddelen Zwembad Zuid even spookhuis Valsmunterij Broere Reizen is flink op weg HwwwC - Vervoer en verkeer #<e DINSDAG 9 MAART 1993 Bingo en tekenfilms SCHIEDAM Voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar is er zondagmiddag 14 r -t een te- keniïlmmiddag Juphuis Oost. Tussen 14.00 v,i 15.30 uur worden leuke, ouderwetse teken films vertoond. De tekenfilm middag in het Kluphuis aan de Galileïstraat 86 kost een gulden. Eens in de twee weken vindt er in hetzelfde Kluphuis een bingo avond plaats. De eerstvolgende keer is 16 maart om 20.00 uur. De prijs bedraagt f 12.50. SCHIEDAM-Wie vraagt er nou op een politiebureau om on derdak voor een nacht? Een 28- jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats stelde deze vraag zondagavond aan de dienstdoende agent in Schiedam. Toen het verzoek werd gewei gerd, bekende de man daarop een inbraak. Inderdaad was zaterdagmiddag ingebroken in een bedrijf aan de Lange Nieuwstraat. De man werd daarom voor nader onder zoek ingesloten en kreeg dus als nog onderdak. Tekstverwerken SCHIEDAM In gebouw De Teerstoof start donderdag 11 maart een cursus Tekstverwer king met Wordpérfect. De cur sus is bedoeld voor beginners, duurt acht weken en bestaat uit één les per week, steeds op don derdagavond vanaf 19.00 uur. De cursus wordt gegeven in een groepje van ongeveer zes perso nen door een ervaren docent. Deelname kost f150.- per maand of f 299,-ineens, inclusief lesboeken, oefendiskette, telefo nische begeleiding, certificaat en extra oefenlessen. Aanmelding is mogelijk via Ar thur Verhulst, 4270956 (dinsdag tot en met vrijdag tussen 10.00 en 17.30 uur). SCHIEDAM— Geert Klaas- sen, stafmedewerker van Zen ding en Werelddiakonaat van de Gereformeerde Kerken houdt op woensdag 10 maart een lezing over Cambodja. Klaassen is be trokken bij twee landbouwpro jecten in Cambodja. In zijn le zing 'Cambodja in de greep van de Rode Khmer' wil hij niet al leen tonen wat de gevolgen zijn van de burgeroorlog maar ook wil hij het culturele leven van de bevolking onder de aandacht brengen. In het kader van de Oecumeni sche Vastenaktie staat een scho lenproject van de Paters Salesia- nen in Cambodja centraal. Ook hierover zullen de bezoekers tij dens de bijeenkomst worden in gelicht. De avond vindt plaats in De Rank, Schiedamseweg 122. Aanvang 19.45 uur, de toegang is gratis. Wegener hutsaan+iuLsbLaclen Prins Hendrikkade 12-16, Gebouw 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010-4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010-4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 - 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). privé 010 - 4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: A. van Meeteren (tel. privé 01831 - 2082). N. de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (eindredac teur), Marianne Ames, Nelleke de Jong Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redacties Zuid-Holland: Jan Sieben. Schiedams Nieuwsblad verschijnt elke dinsdag huis-aan- Kethel er Huis-aan-huisbladen B (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interianden/Spreigroep. SCHIEDAM taxivervoer voor iedereen, met de nadruk op het belang hiervan voor mensen met een handicap en ouderen. Ruim zeven procent van de Schiedamse bevolking kan geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Dit zijn hoofdzakelijk mensen met een lichamelijk handicap. Hoewel een deel van deze groep beschikt over eigen vervoer of zelf een regeling trof om zich te verplaat sen, is de andere groep aan huis gebonden. Taxivervoer kan, mits de kosten daarvan betaal baar blijven, een uitkomst zijn. Aan dit laatste heeft de gemeen te Schiedam in samenwerking met een aantal direct betrokke nen geruime tijd gesleuteld met als resultaat een nieuw vervoer systeem dat met ingang van l april van kracht wordt. De expe rimentele basis kan tot l januari 1994 van OV-TAX Schiedam ge bruik worden gemaakt. Het nieuwe systeem biedt zeven da gen per week tussen 9.00 en 23.00 uur rolstoel-toegankelijk vervoer met begeleiding van deur-tot-deur. Met een vervoerpas (f 10,-) per kalenderjaar en een ritbon van f 2,75 per enkele reis kan iedereen binnen Schiedam zich laten ver voeren. De taxi (auto of bus) moet minimaal een uur voor de gewenste vertrektijd worden be steld, zodat het mogelijk is een aantal ritten te combineren. OV-TAX Schiedam kwam tot stand door samenwerking met onder andere Eurotax B.V., het Provinciaal Samenwerkingsor gaan Gehandicaptenbeleid Zuid-Holland en de Stichting Welzijn Schiedam. De folder OV-TAX Schiedam is verkrijg baar bij de Openbare Bibliothe ken, postagentschappen, VW, dienstencentra en Informatie punt (Stadskantoor). Voorlichtingsbijeenkomsten over de OV-Taxi vinden plaats op woensdag 17 maart, 10.00 uur in Trefpunt Oost, vrijdag 19 maart, 13.30 uur in Dienstencen trum De 4 Molens, woensdag 24 maart, 14.00 uur in 55-Pluspunt Zuid en woensdag 31 maart, 14.00 uur in Dienstencentrum De Woudhoek. Taxivervoer voor gehandicapten kan een uitkomst zijn, door NANS WOLTERS WATERWEG Het zal niet vaak voorkomen dat een huisarts, na twintig jaar, de reguliere geneeskunde defini tief de rug toekeert en zijn goedlopende praktijk voor ge zien houdt. De Schiedamse dokter Kenti nam kort gele den die stap. In oktober van het vorige jaar startte hij een praktijk die gericht is op de biologische geneeskunde. „Nee", zegt Kenti, „mijn belang stelling voor deze geneeskunde bestaat nog niet zo lang. Bij toe val kwam ik een aantal jaren geleden in contact met collega's die ook zochten naar een andere behandelwijze. Mede door het volgen van cursussen in binnen- en buitenland kwam ik langza merhand tot de overtuiging dat er een betere manier van genezen bestaat dan de reguliere." De belangrijkste reden van Ken- ti's omschakeling is echter terug te voeren naar zijn onvrede over het functioneren van de reguliere geneeskunde. Wim Kenti: „De laatste jaren liep ik vast in mijn praktijk. Ik had sterk het gevoel niet op de juiste wijze bezig te zijn. Het met chemische midde len bestrijden van ziektesympto men werkte voor mij op het laatst nogal frustrerend. Ik vroeg mij dan ook herhaaldelijk af of er geen andere, betere ma nier bestond om mensen te gene zen." Evenwicht Volgens Wim Kenti is het wer ken op een biologische manier vooral gericht op het eigen regu lerende en genezende vermogen van het menselijk lichaam. „Dat probeer ik te begrijpen en bij te sturen. Een lichaam werkt zelf- Dokter Wim Kenti: Ik vroeg mij herhaaldelijk af of er geen hetere m bestond om mensen te genezen. standig en het probeert voortdu rend een evenwicht te vinden. Je kan het 't beste zo zien, dat alle processen in een lichaam worden begeleid en gestuurd door elek- tro-magnetische trillingen. Alle chemische reacties zijn onder worpen aan de trillingen. Dat betekent dat een chemisch ge neesmiddel daar in negatieve zin invloed op .uit kan oefenen, waardoor allerlei ongewenste processen in het lichaam kunnen ontstaan. Die chemische midde len werken zo grof en ingrijpend dat dit naar mijn mening nauwe lijks een bijdrage kan leveren aan het herstel." Dokter Kenti is een van de wei nige (vijf) artsen in Nederland die is overgestapt naar de biolo gische geneeskunde, waaronder neuraaltherapie, electro-acu- punctuur (geen naalden) en klas sieke acupunctuur. Een van de behandelmethoden waarvan hij thans gebruik maakt is de bio- resonantietherapie, die zeer goe de resultaten oplevert. „Met be hulp van een elektronisch appa raat meet ik bij een patiënt de trillingen in het lichaam. Dat instrument is. in staat óm het trillingspatroon van een patiënt te veranderen waardoor chemi sche reacties in organen kunnen worden beïnvloed. Een beter functioneren is daarvan het ge volg. Bij deze behandeling schrijf ik in de regel geen medicijnen voor. Mijn ervaring is dat men sen met chronische ontstekenin- gen hier baat bij vinden." Kento tekent daarbij aan dat juist voor mensen met een allergie dit een bij uitstek goede geneeswijze is. „De oorsprong van veel ziekten moet worden gezocht in een al lergie. Door middel van meting van de trillingen kan ik snel en adequaat aantonen welke (voe dingsstof de boosdoener is. Deze aanpak is overigens aan merkelijk beter dan de gebruike lijke bloed- en huidtest. Om de kwaal te onderdrukken gebruikt men bij de reguliere zienswijze chemische preparaten en dat is bij de bio-resonantietherapie overbodig." Kinderen Dokter Wim Kenti is bezig met een onderzoek bij kinderen van nul tot zes jaar die lijden aan astma en/of eczeem. De onder zochte kinderen heeft hij tevens onder behandeling. Dit jaar ver schijnt er een rapport met de resultaten van dat onderzoek. „Mijn behandeling levert zoveel resultaat op dat ouders bereid zijn met hun kind twee keer per week naar mijn spreekuur te ko men. En dat is een hele opgave, want zij komen uit alle delen van Nederland om slechts tien minu ten behandeld te worden", aldus Kenti. „Maar die inspanning is de moeite waard. Ik krijg te ma ken met jonge kinderen die vaak al jaren ziek zijn en van top tot teen onder de eczeem zitten. Ze gebruiken veel medicijnen, soms wel drie tot vier verschillende medicamenten. Die patiëntjes slapen vaak slecht en hebben bo vendien buikklachten. Er woedt als het ware een veldslag in zo'n kinderlichaam, want het is steeds bezig om in evenwicht te blijven. En dat is een gevecht zonder eind omdat de ziekte ver oorzaakt wordt door stoffen in het voedsel dat elke dag wordt genuttigd. Ik behandel hen ge middeld acht keer (twee maan den) en dan zijn zij genezen. Nou, en daar krijg ik een gewel dige kick van", zegt hij enthousi ast. Volgens Wim Kenti was de over stap naar de biologische genees kunde er één met nogal wat risi co's. Gelukkig steunden mijn echtgenote en kinderen mij daar voor 100 procent in. Hoewel de patiëntenstroom naar tevreden heid op gang is gekomen, kon ik dat van tevoren niet inschatten. Biologische geneeskunde houdt in dat een dokter zich intensiever bezighoudt met zijn patiënt. Daardoor raakt hij ook meer betrokken bij de mens in zijn totaliteit", legt Kenti uit. „In fei te is het zo dat ik gestopt ben met de in de reguliere genees kunde gebruikelijke symptoom bestrijding. Voor mij betekent deze nieuwe richting een enorme stimulans." Niet alleen een groot aantal chronische ziekten als migraine, reumatische pijnen en allergie kan worden behandeld via de biologische geneeskunde, ook kunnen volgens Kenti acute ziekten, zoals de ziekte van Pfei- fer en gordelroos, in de kiem worden gesmoord. Wim Kenti: „Ik merkte in mijn praktijk dat ook de patiënten zo langzamer hand uitgekeken raakten op het innemen van chemische genees middelen. Heel wat mensen ma ken zich zorgen over de milieu vervuiling, maar ondertussen blijven zij wel hun eigen lichaam volstoppen met troep. Gelukkig is daar een kentering in te zien. Helaas kan men soms met zon der een geneesmiddel om het le ven leefbaar te houden, maar bij koorts kan men zich afvragen of daar nu direct een pijnstiller te gen ingezet moet wórden. Koorts is een gezonde reactie op een ziekte-aanval en ik vind dat je dat proces niet moet onder drukken met een tabletje." Dok ter Kenti, die lezingen geeft in zowel binnen- als buitenland, is ervan overtuigd dat toepassing van biologische geneeskunde toekomst heeft. SCHIEDAM - Niet veel kinde ren zullen het weten, maar als je een likje van een knoflookpapje neemt dan word je niet gepakt door Dracula. Dat is een goede tip om te onthouden! De kinderen die in de voorjaars vakantie zich massaal (452 met ouders) stortten in nogal wat griezelige situaties die de spook- middag in Zwembad Zuid ople verde, wisten gelukkig dat knof look hen uit de problemen kon helpen. En dat was maar goed ook, want het was heel mistig in het borrelende water dat meer weg had van een moeras. Dat was echter niet alles, want de jonge deelnemers kwamen te recht in doolhoven, ontmoetten spoken en Neptunus de god van de zee, werden belaagd door Dracula en konden een kasteel binnengaan waar monniken leef den. „Het was een grandioos succes", stelt zwembadmeester Theelen vast. „De reacties waren net als bij het Sneeuwfestijn in de Kerst vakantie, zeer positief en dat geeft wel aanleiding om met dit soort evenementen door te Kinderen houden Dracula in bedwang met hapje knoflook SCHIEDAM —Er is vals geld in Schiedam in omloop. Vrijdag werd een briefje van ƒ250, aangeboden in een winkel aan het Wibautplein. In een café aan de Gordelstraat werd het valse geld eveneens als betaalmiddel gebruikt. De politie waarschuwt winke liers en uitbaters voor deze vals munter. Een onderzoek is nog Kennismaken met geestelijke gids SCHIEDAM - Jan Kleyn uit Zaandam zal donderdag 11 maart een lezing verzorgen over het onderwerp 'Contact met je geestelijke gids'. De avond vindt plaats in Wijk centrum Nieuwland, Dr. Wi bautplein 165 en wordt georga niseerd door Spirituele vereni ging Harmonie. Entree f7,50, aanvang 20.00 uur. Zakelijk bekeken SCHIEDAM Broere Reizen groeit. Sinds februari is het reis bureau gehuisvest in een ruimer en moderner onderkomen. Dit was noodzakelijk omdat Reisbu reau Snelle Vliet overging in handen van Broere Reizen, waardoor de klantenkring aan zienlijk werd uitgebreid. „Wij boeken reizen bij alle reis organisaties in Nederland, die zijn aangesloten bij de ANVR en bij het Garantiefonds", vertelt bedrijfsleider Armand Fredrick. „Behalve de zogenaamde pakke treizen, boeken wij ook indivi duele lijnvluchten en hotels." Regelmatig bezoekt het perso neel ven Broere Reizen locaties in het buitenland met het oog merk de klant zo goed mogelijk over deze plek te informeren. De groei van Broere Reizen be weegt zich in opwaartse richting. „Ons uiteindelijk doel is om het grootste onafhankelijke reisbu reau van Nederland te worden en wij zijn al een flink eind op weg", aldus Armand Fredrick. De openingstijden van Broere Reizen, Broersvest 95c, zijn van maandag tot en met vrijdag van 9.00 -17.30 uur, koopavond van 19.00 - 21.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur, telefoon 473 16 11. SCHIEDAM Wethouder Van Ardenne (Vlaardingen) die onder meer verkeer en vervoer in haar portefeuille heeft houdt op woensdag 10 maart voor het CDA-Vrouwenberaad Schiedam een lezing. Het onderwerp waar zij over spreekt heeft betrekking op het vervoer in de regio. De lezing vindt plaats in het ge bouw van de Nederlandse Pro testantenbond, Westvest 92. De aanvang is 09.30 uur. VERHUIZING- Het Buro voor Werk en Scholing van de Gemeentelijke Sociale Dienst en het Project Schuldhulpverlening verhuizen met ingang van 12 maart naar Nieuwe Haven 147. Het postadres (Postbus 197) en de telefoon 273 03 33 blijft onge wijzigd. Begeleiders voor expositie SCHIEDAM Wit over Zwart, dit is de titel van een expositie die in de periode van 15 tot en met 27 maart in de grote kerk in Schiedam te zien is. De tentoonstelling toont de beeld vorming over 200 jaar van blan ken over zwarten. Het Anti-Diskriminatie Buro Schiedam organiseert de ten toonstelling en zoekt nog enkele mensen die groepen willen rond leiden. De rondleiders krijgen een korte training Belangstellenden kunnen voor meer informatie terecht bij het Anti-Diskrimnatie Buro Schie dam, Van Swindensingel 40, tel. 4263406. SCHOPPER— aanwezige auto's. In het voorbijgaan Een 28-jarige Schie- schopte de man tegen de wagens. Op dammer werd dit weekeinde aange- deze wijze had hij al vijf auto's ver houden omdat hij op de Westvest nield. De schopper is inmiddels vrij- zijn woede bekoelde op de aldaar gelaten. DOE MEE EN MAAK KANS OP 1000 GULDEN De tweede ESTAFETTE- puzzel in maart brengt u een stapje dichter bij de hoofd prijs van 1000 gulden. Ten minste als u de goede oplos singen blijft verzamelen. Misschien heeft u de start vo rige week gemist!. Geen nood, voor deze ene keer zul len we u helpen door het juis te antwoord reeds in onder staande bon in te vullen. Maar deze en alle volgende weken is het woord aan u. Honingraatpuzzel MAART 2 Rond elk getal komt een woord van vier letter. Waar het woord begint wordt niet gegeven. De woorden draaien in de richting van de wijzers van de klok. Omschrijving: 1. vereniging; 2. een weinig; 3. zacht; 4. korte tijd; 5. verharde huid; 6. deel van een vork; 7. waardigheidsteken; 8. grassoort; 9. plezier; 10. nakomeling; 11. deel van het gebit; 12. karakter; 13. helder; 14. alcoholische drank; 15. snaarinstrument; 16. Europe aan; 17 kleur; 18. akelig; 19. bijbels persoon; 20. bijwoord; 21. plaats; 22. bolvormig; 23. roep; 24. hard geluid; 25. kapot. Er ontstaan twee woorden wanneer u de eerste letters van de woorden uit de hokjes met de volgende nummers achter elkaar plaatst: 23. 21. 1. 4. 5. 16. 25. Vul hier uw oplossing in: maart 1 maart 2 Als ik maak de zin af met max. 25 woorden. Oplossing op een briefkaart insturen na J april naar Wegener Promotie Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam

De Havenloods | 1993 | | pagina 3