HBSS grijpt laatste strohalm in strijd tegen degradatie Goud voor Stephan Aartsen op de 200 meter vrijeslag DE HAVENLOODS GSS gelijk Vlaardingen ontloopt overtuigend degradatie Bestuursproblemen bij voetbalclub RKWIK Uitvallen Robert de Jong dieptepunt in derby tegen HVO Talenten Weeland Spirit niet bij de les Merkwaardig begin lokale damstrijd DINSDAG 9 MAART 1993 Hattrick voor Biesheuvel SCHIEDAM Excelsior'20 heeft zondag het bezoekende Abbenbroek op een ruime ne derlaag getrakteerd. De Schie dammers speelden zeer overtui gend en bouwden de in de eerste helft genomen voorsprong van 1-0 uit tot 5-0. Grote man in het Thurledekamp was Oscar Biesheuvel. De cen trumspits die dit seizoen het me rendeel van de Excelsior'20- doelpunten voor zijn rekening nam, stuurde zijn ploeg met een hattrick in de juiste richting. Voor de rust opende Biesheuvel op fraaie wijze de score en voeg de er in de tweede helft 2-0 en 3-0 aan toe. Abbenbroek kwam ei genlijk in het spelletje niet voor en had duidelijk moeite met het feit dat de 'jonge honden' van het trainersduo Van der Roer- /Van Deventr de lakens uitdeel den. De gasten probeerden hun tegenstanders met verbaal ge weld uit hun spel te halen maar kregen het deksel op de neus toen de scheidsrechters een van de Abbenbroek-spelers wegens herhaaldelijk 'praten' van het veld zond. Excetsior'20 liet zich échter niet van de wijs brengn en schepte meerdere scoringsmogelijkhe- den. Nadat invaller Dennis Dek ker een unieke mogelijkheid om zeep had gebracht tekende Den nis Gouka voor nummer vier. Nieuweling Jurgen van Dun, af komstig uit de A-afdeling debu teerde en deed dat niet onver dienstelijk. Hij bepaalde de eind stand op 5-0. SCHIEDAM - Vierdeklasser GSS heeft zaterdag op eigen ter rein tegen NTW aangetoond dat het kan knokken om het degradatiespook van het lijf te houden. De punten moesten weliswaar worden gedeeld met de gasten (1-1), maar de Schie dammers legden een acceptabele partij voetbal op de mat. De ploegen waren aan elkaar gewaagd maar slaagden er voor de rust niet in het doel te vinden. Andre Oosterwaal was dichtbij een treffer maar mikte langs de verkeerde kant van de paal en GSS-doelman Arwin Pit zich een schot boven zich op de lat uiteen spatten. De score werd in de tweede helft geopend door Frank Wagema- kers die knap alleen door ging en de keeper van NTW het nakij ken gaf. Hoe hard er na die treffer door GSS ook werd ge werkt om de voorsprong te be houden, toch kwamen de bezoe kers langszij. Uit een vrije trap werd de bal onhoudbaar achter doelman Pit ingekopt. Ondanks het puntverlies blijft GSS een plaats van de degrada tiezone verwijderd. Collecteren voor gehandicapten VLAARDINGEN— Voetbal vereniging VFC is erg actief be zig om mensen met een verstan delijke handicap toch in de vere niging op te nemen. De Vlaar- dingse vereniging is sinds kort gestart met een G-team, waarin veel leerlingen van de Erica- school een plaats hebben gevon den. In dit kader is VFC ook actief om binnenkort met de leden weer de deuren langs te gaan om te collecteren voor gehandicap ten. Als één van de weinige sportclubs is VFC daarin erg ac tief. Ook dit jaar hoopt de Sportlaanploeg weer veel collec tanten warm te krijgen voor dit goede doel. Belangstellenden kunnen hiervoor contact opne men met Jaap Jongejan, tel.nr. 4748215. Dulfer bedankt voor Oranje SCHIEDAM De Schiedamse handbalster van Luk/UVG. In- grid Dulfer heeft zichzelf (voor lopig) buiten beeld gezet voor het Nederlandse handbalteam. De international is niet ingegaan op de uitnodiging van de nieuwe bondscoach Bert Bouwer, die onlangs Ton van Linder opvolg de, om deel te nemen aan een trainingssessie van Oranje. Dulfer is tijdens de trainingen die deze week in Maastricht wor den afgewerkt niet aanwezig om dat minder tijd in de sport wil steken en wat meer met zichzelf bezig wil zijn. Dulfer is de afge lopen tijd immers veel op reis geweest met Oranje en de Neder landse vrouwencricketploeg. Dulfers stadgenoten Daniel van der Meer en Claudia Bos (beiden handballer bij Quintus) zijn wel opgenomen in de nationale handbalselectie. Ook voor de trip naar Engeland waar de Oranje-cricketers in de zomermaanden deelnemen aan de wereldkampioenschappen, heeft de sportvrouwen afgezegd. VLAARDINGEN Mas saal stonden de korfbal-sup porters achter Vlaardingen. In een overvolle sporthal Westwijk waren het de sup porters van Oranje Nassau, Spirit en natuurlijk Vlaardin gen, die met toeters en bellen voor de nodige inspiratie zorgde voor het team van Vlaardingen, dat voor de moeilijke taak stond om in de laatste wedstrijd van deze zaalcompetitie moest zorgen degradatie te ontlopen. De steun van de Vlaardingse korfbal-supporters was niet voor niets. De ploeg van trai ner Erik van Viersen won op overtuigende wijze van SDO met 19-12. Door deze overwinning was de Vlaardingse ploeg niet meer af hankelijk van de andere teams in de onderste regionen. Deze over winning zorgde ervoor, dat Vlaardingen ook volgend sei zoen mag blijven uitkomen in landelijke overgangsklasse. „Een hele geruststelling", zegt een zichtbaar tevreden Erik van Viersen na het duel in de Vlaar dingse sporthal. „Wij hebben he lemaal nog niet zo'n slechte competitie gespeeld, maar in een aantal wedstrijden hebben wij onnodig punten weggegeven", aldus de Vlaardingen-trainer, die alvast liet weten zijn contract met de Holy-ploeg met een jaar te verlengen. Aanvankelijk zag het er niet zo rooskleurig uit voor de Vlaar dingse formatie. „Door de span ning van deze wedstrijd, liep het in de eerste helft niet goed en kon SDO aardig bij ons in de buurt blijven, maar toen het een maal ging lopen, even voor de rust, was de ploeg eigenlijk al verslagen", aldus van Viersen. In Met veel inzet en vaak uitstekende ontliep Vlaardingen de degradatie. die periode bouwde Vlaardingen de voorsprong uit naar 8-5. „Toen zagen we ook een uitste kend spelend Vlaardingen, met snelle en verrassende acties on- Vlaardingen zich niet meer ver der de korf. Op overtuigende rassen en bouwde de voorsprong wijze zette de ploeg SDO aan de langzaam uit naar 19-12, de drei- kant." In de tweede helft liet gende degradatie was ontlopen. VLAARDINGEN - Leek RKWIK aan het begin van dit seizoen in haar nopjes te zijn met het aantreden van een nieuw en voltallig bestuur, na een aantal maanden bleken in het seniorbe- stuur van de Vlaardingse voet balvereniging de zaken toch niet zo te lopen als men wel gedacht had. Voorzitter Léon Vlug laat de leden weten, dat door gebrek aan onderling vertrouwen tussen een aantal bestuursleden de sa menwerking steeds stroever ver liep. „Gesprekken met de betref fende leden hebben niet tot het gewenste resultaat geleid, al heb ben alle partijen zich keer op keer maximaal ingezet om de noodzakelijke goede samenwer king te laten ontstaan", aldus de RKWIK-voorzitter. „Begin februari werden met be stuurslid Albert Verhoogh de problemen nogmaals besproken, met als resultaat dat Verhoogh zijn functie aan het einde van dit seizoen ter beschikking zou stel len. Echter hiermee waren de problemen niet uit de wereld Enkele dagen later bereikte de vertrouwenscrisis tussen Ver hoogh en Nico Verhart een hoogtepunt, waarvoor wij moes ten besluiten aan deze onwerk bare situatie een einde te maken door Albert Verhoogh te verzoe ken met onmiddelijke ingang zijn bestuursfunctie neer te leg gen", schets Léon Vlua de situa tie. Léon Vlug wil nog wel kwijt dat hij geen beschuldigende vinger wil uitste ken naar welke partij dan ook. „Alle meningen en stappen zijn gezet in ieders persoonlijke over tuiging het beste met RKWIK voor te hebben, maar waar twee meningen botsen is het mijn plicht als voorzitter het alge meen belang van de club te laten prevaleren en moesten wij tot deze minder prettige maatrege len overgaan", besluit een teleur gestelde Léon Vlug. SCHIEDAM Rob van Vliet had het twee weken eer der al aangekondigd. Want na de zware nederlaag tegen degradant SV'35 zag hij toch nog lichtpuntjes. „Als we nu nog niet wakker zijn, worden we het nooit meer", sprak hij toen. Het 'ontwaken' zou dan moe ten gebeuren om aan de de gradatie te ontkomen. Daar had de interim-trainer vijf wedstrijden de tijd voor én de hulp van 'oud-gediende' Roel den Hartog. De 37-jarige spits gaf extra kleur aan zijn rentree, nota bene in het bela den duel tegen 'goede buur' HVO, door HBSS op voor sprong te schieten. Mede daardoor kon Houdt Braef Stand Schiedam de eerste thuiswinst van het seizoen in de boeken bij schrijven, 2-0. Voor het eerst in de korte wed strijden dat Rob van Vliet aan het 'hoofd' staat van het vlagge- schip kon hij de in zijn ogen sterkste opstelling de wei instu ren. Dat betekende dus Roel den Hartog diep in de spits en Ro bert de Jong centraal op het middenveld. Het accent lag daarnaast, gelijk vorig jaar, zwaar op de verdediging want elk punt is heilig vandaag de dag op de Olympiaweg in Harga. Het maakt het voetbal er echter allemaal niet aantrekkelijker op. Maar de 'droomopstelling' had wel direct effect. Want de wed- •1 zijn HVO van HBSS. strijd was nog geen 6 minuten oud of een splijtende pass van Robert de Jong op de diepgaan de Roel den Hartog werd mo dern ('n stiffje) en koel afgerond door laatstgenoemde. Triest Het was in en in triest dat die beslissende pass tevens het enige wapenfeit van de net van een zware knieblessure teruggekeer de Robert de Jong was. Nog geen vijf minuten later verdraai de hij wederom zijn (rechter knie en moest met een brancard worden weg gedragen. Gevreesd wordt dat alles opnieuw is (af gescheurd. „Ik heb met tranen in mijn ogen gestaan", sprak Rob van Vliet na afloop. „Die jongen is er een half jaar lang, vijf keer in de week mee bezig geweest om de ploeg niet in de steek te laten. En dat gebeurt dit weer." Tot dan toe waren dat de enige 'opwindende' gebeurtenissen. HVO probeerde het wel maar liep steeds tegen een muur van HBSS-ers op. Ook het surplus aan techniek aan de kant van de Vlaardingers leverde geen enkele uitgespeelde kans op. Gezegd moet worden, noch Marco Latu- peirissa noch Mare Maatsen konden los komen van hun vaste bewakers Sander van Tilborg en Rene Snijders. HBSS stelde daar slechts een hartverwarmende werklust tegenover en speelde het spel waarmee ze het jaar daarvoor kampioen werden. Prent In hun 'enthousiasme' werd er ook wel eens over de schreef gegaan maar de goed leidende Van der Herik greep overal bij tijds in. Dat leverde Rene Snij ders na een half uur een (terech te) prent op. Na een domme overtreding (bal richting tegen stander schoppen) kreeg ook zijn vaste tegenstander Mare Maatsen een gele kaart. Onvoor stelbaar bleef echter de wraakac tie van Maatsen onder de ogen van Van de Herik. Zijn tweede gele en dus rode kaart zorgde ervoor dat het hoofdveld in plaats van 22 wel 30 spelers binnen de krijtlijnen-had. Geluk kig werd ook dit brandje snel geblust zodat er nog tot de 54e minuut door gevoetbald kon worden. De 'vonk' van het laatste gedeel te van de eerste helft gaf goede hoop voor de tweede 45 minu ten. De tien man van HVO wa ren echter niet bij machte om ook maar enig gevaar te stich ten. Ook het 'kwartiertje van HVO' bleef ditmaal uit. De Schiedammers wisten niet hoe ze het hadden toen Tom Gunter, tot dan toe onopvallend (vanwe ge een kaakontsteking?), in de 25e minuut de buitenspelval om zeilde, het zich zelf nog even moeilijk maakte door te ver naar buiten uit te wijken maar toch kans zag de bal binnen te schie ten, 2-0. Het was, naast de pu- bliekswissel van de moe gestre den Roel den Hartog, het enige hoogtepunt in de marige derby. Ook Rob van Vliet gaf toe dat 'het voetbal niet om aan te zien was'. „Maar het collectief staat er weer en ook het vertrouwen dat we er in blijven is terug." door PETER SPEK VLAARDINGEN VZC- zwemmer Stephan Aartsen is definitief doorgebroken in de Nederlandse zwemwereld. De Vlaardingerm vorig jaar al Europees jeugdkampioen, zwom tijdens de Nederlandse winterkampioenschappen in Dordrecht naar een gouden medaille op de 200 meter vrije slag. Zijn gouden race op dit nummer was afgelopen zon dagavond te zien in Studio Sport. Op overtuigende wijze liet hij al zijn concurrenten achter zich. „Stephan heeft erg sterk gezwommen", zegt zijn vader én trainer Chris Aartsen niet zonder trots. „Die 200 meter is zijn sterk ste nummer en vooraf had ik wel op een medaille gerekend, maar dat het goud zou wor den is toch wel een hele ver rassing", aldus Aartsen. Het Nederlandse kampioen schap wordt in twee weekeinden afgewerkt en afgelopen vrijdag begon het toernooi in het 25 meter bad in Dordrecht voor Stephan Aartsen al heel goed. Op de 1500 meter vrije slag liet de Vlaardinger al zien een kandi daat te zijn voor een medaille. „Alles ging heel gemakkelijk. Op dit onderdeel zwom hij al ver onder zijn persoonlijk record, maar in de finale werd al duide lijk, dat we nog veel van hem konden verwachten", aldus Chris Aartsen. Dat is dan ook wel uitgekomen. De VZC-zwemmer kwam in de finale tot een bronzen medaille in de tijd van 15 minuten 51,92 seconden en dat is ruim 45 se conden sneller dan zijn persoon lijk record. De eerste medaille was binnen voor Stephan Aart sen. Daarna flitste de Vlaardin ger nog op de 200 wisselslag en behaalde ook een bronzen me daille in de goede tijd van 2 minuten 08,69 seconden en dat betekende naast die bronzen me daille ook een nieuw persoonlijk record. „Alle aandacht was toen gericht Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie, Postbus 306, 3130 AH Vlaardin gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. op de 200 meter vrije slag", zegt Chris Aartsen. „Met een tijd van 1 minuut 51,15 seconden ging Stephan als snelste de finale in, dus dat beloofde al veel, alhoe wel de onderlinge verschillen erg klein waren. In die finale maakte Stephan zich helemaal waar, vaak wordt een tijd vanuit de series niet meer gehaald, maar Stephan ging in die finale nog sneller. Met een tijd van 1 mi nuut 50,95 seconden behaalde hij voor het eerste in de geschie denis van VZC een gouden me daille op de Nederlandse kampi oenschappen voor senioren, een geweldige prestatie." De VZC-zwemmer kan overi gens nog voor meer verrassingen gaan zorgen. „Gezien zijn uitste kende vorm kunnen er nog meer medailles volgen, als Stephan aanstaande weekeinde gaat uit komen op de 50, 100 en 400 meter vrije slag. Het woord goud wil ik niet in de mond nemen, maar dat er weer medailles naar Vlaardingen zullen komen lijkt mij bijna zeker", aldus Chris Aartsen, die ook zeker te spre ken was over de andere presta ties van de VZC-zwemmers op dit toernooi. Thamar Henneken deed het goed op de 100 meter vrije slag met een tijd van 1 minuut 02,4 seconden, wat een nieuw persoonlijk record bete kende en Karin Stein haalde net niet de B-finale, maar haar tijd van 2 minuten 45,67 seconcen op de 200 meter schoolslag mag ze ker gezien worden. VZC-trainer Chris Aartsen, als trainer maar ook als vader van Stephan trots op de prestatie van zijn zoon op de Nederlandse kampioenschappen. SCHIEDAM Budo instituut Weeland heeft tijdens de lande lijke eerste dan WADO-karate- wedstrijden die in Nieuwegein werden gehouden, maar liefst ze ven talenten gepresenteerd. De Weeland-leerlingen Marjolein Steehouwer, Jannie Kuperus, Marcel van Gurp, Peter Roza, Hans Tol, Michiel Korsmit en Michel Vos behaalden allen hun diploma en kregen de eerste dan behorende band, Tijdens het anderhalf uur duren de examen moesten de karate- ka's aantonen de basistechnie ken, het sparren en andere as pecten van de karatesport te be heersen. SCHIEDAM Spirit-trainer- coach Geert Visser had zich on getwijfeld een ander begin van de tweede competitiehelft voor gesteld. De eerste wedstrijd na de lange winterstop werd in eigen huis met 2-0 van Tempo '34 verloren. Visser verweet sommigen van zijn spelers een lankmoedige houding en was na afloop van de nederlaag teleur gesteld in de werklust van zijn manschappen. „Sommigen denken dat alles vanzelf .gaat, reageerde hij. „Er wetd niet voor de volle 100 pro cent geknokt. En de wijze waar op de tweede tegentreffer kon vallen was zeer amateuristisch". Bij dat doelpunt dachten Spirit een vrije bal te krijgen maar toen bleek dat de scheidsrechter in het voordeel van Tempo '34 had ge floten werd de bal snel genomen en gingen de gasten er als een haas vandoor. Voor dat de Spi rit-spelers er erg in hadden ke ken ze tegen een 2-0 achterstand aan. Voor de rust had Tempo '34 de score geopend uit een strafbal nadat de werker Peter van Beur den een tegenstander onrecht matig tegen het kunstgras had gewerkt. Bij Spirit mocht de Al-speler Tjeerd Poot nog invallen voor Sander Dingenouts die gewoon zijn dag niet had en in de rust werd gewisseld door Visser. Poot speelde zeker niet onver dienstelijk, zorgde voor wat kan sen maar slaagde er niet in zijn ploeg de weg naar een succesje te wijzen. VLAARDINGEN In de strijd om het Vlaardings dam kampioenschap heeft zich na drie ronden een kopgroepje ge vormd van vier spelers. Leen Torn en Edwin de Jager gaan met vijf punten uit drie partijen aan kop gevolgd door Dick van den Kerkhoff en Van de Linden met drie punten uit twee partij en. Overigens kende het Vlaardings kampioenschap een merkwaar dig begin. In de eerste ronde eindigden alle partijen in remise, terwijl in de tweede ronde alle spelers die met zwart speelden de partij wonnen en in de derde ronde waren dat alle spelers die met wit aan zet waren. Opvallend is verder nog het feit dat de huidige kampioen Ton Burgerhout nog zonder punten is. Hij verloor zijn eerste partij tegen Leen Torn, terwijl hij ver der nog niet in actie kon komen wegens ziekte van zijn tegenstan der. Dick van den Kerkhoff, vo rig jaar tweede in deze lokale damstrijd wil ook dit jaar weer hoge ogen gaan gooien. Zijn re sultaten zijn er ook naar. Hij won van Dick Tamboer en speelde remise tegen Wim Heu velman. De hoofdklasse telt dit jaar elf spelers, waarvan er drie moeten degraderen. Het ligt dus voor de hand dat er fel om de punten zal worden gestreden in de komende weken. In samenwerking met De Excelsior 6.68 2. Regi Blinker Feyenoord6.53 3. Errol Refos Feyenoord6.50 Michel Valke Sparta 6.50 5. Tom van Mol Sparta 6.43 Ron van den Berg Sparta 6.48 7. RobWitschge Feyenoord6.41 8. Peter Bosz Feyenoord 6.32 9. John Metgod Feyenoord6.30 Henk FrSser Feyenoord 6.30 John de Wolf Feyenoord 6.30 Sparta 6.26 13. Ed Ridderhof Excelsior 6.24 14. DeanGorré Feyenoord6.17 Arnold Scholten Feyenoord6.17 Havenloods en Het Zuiden. ef Kiprich Feyenoord 3. Mike Snoei Sparta Dordrecht '906.06 KEEPERSKLASSEMENT 1. EddeGoey Feyenoord6.95 2. Edward Metgod Sparta 6.82 3. Oscar Moens Excelsior 6.70 TOPSCORER 1Jozsef Kiprich 1 j doelpunten 2. Leonard van Utrecht

De Havenloods | 1993 | | pagina 5