GSS houdt alles in eigen hand na winst op Piershil SPORT NV C-judotoernooi heeft goede naam opgebouwd Juventus wint in de laatste seconde Goede prestaties Spaland Ruiters DE HAVENLOODS HSC(za) kampioen Golfbreker bij Walrus Leen Warnaar hekelt instelling aantal spelers VTaardings bowlingtalent op weg naar Europese titel DINSDAG 23 MAART 1993 Havenloods en Het Zuiden. Juenke naar WF Schiedam SCHIEDAM - De uit Califor- nië afkomstige Amerikaan Dou glas J. Juenke wordt deze zomer verwelkomd in de selectie van de honkbalafdeling van Wilton Fij- enoord Schiedam. De 26-jarige honkballer kwam vorig seizoen nog uit voor Sparta uit Rotter dam. Juenka kwam bij Sparta dat uit de hoofdklasse degradeerde, op een zijspoor te staan ondanks dat het op alle posities inzetbaar is en zowel links- als rechtshan- dig is. De Amerikaan speelde in zijn thuisland niet bij een van de 26 Major League-ofganisaties maar kon toch wel een aardig balletje slaan. Op San Francisco State University zette hij met honksla- gen en home-runs verschillende schoolrecords neer en werd hij uitgeroepen tot meest waarde volle speler. Juenka speelde na zijn universiteitsperiode nog vier jaar in Canada en één jaar in Australië. Bij Harga-club Wilton Fije- noord wordt de Amerikaan als catcher en werper ingezet. Ver der ligt het nog in de bedoeling hem als trainer/coach van het honkbal inter-regio-team Schie dam te laten fungeren. Het inter- regio-team bestaat uit getalen teerde jeugdspelers tussen de 14 en 22 jaar. VLAARDINGEN Met een klinkende 8-1 overwinning op ZW heeft de zaterdagafdeling van HSC het kampioenschap be haald. Geen verrassende ontwik keling, want vanaf het begin van deze competitie was het al duide lijk dat de ploeg van trainer Cees Dubbeld alleen maar aanspraak mocht maken op de titel. Met grote overmacht behaalde HSC het kampioenschap en in de wedstrijd tegen ZW werd de promotie naar de vierde klasse van de KNVB onderstreept met een uitstekende partij voetbal. Na een 3-1 ruststand met doel punten van Richard Zeebregts, Scot Wulferdingen en John van Spronsen, maakte de Vlaarding- se formatie in de tweede helft aan alle onzekerheid een einde door uit te lopen naar 8-1, met doelpunten van Marcel Zee- bregts(2x) John van Spronsen, Karei Buron en een eigen treffer van een ZW-speler. Na vier jaar is de zaterdag-afde ling van HSC weer terug in de KNVB en dat betekende feest aan de Kethelweg." We hebben laten zien, dat we alleen maar aanspraak mochten maken op de titel, de ploeg heeft zaterdag een prachtige prestatie neerge zet, een kampioen waardig", al dus een tevreden trainer Cees Dubbeld na afloop. Van der Roer opgenomen in Oranje-selectie SCHIEDAM - De Schiedam mer Edgar van der Roer is opge nomen in de selectie voor het Nederlands amateurelftal en neemt woensdag 7 april deel aan een onderlinge wedstrijd die op het sportcomplex van de KNVB in Zeist wordt gespeeld. Van der Roer, die vorig jaar overstapte van de vierdeklasser Excelsior'20 naar eersteklasser Excelsior Maassluis en er een basisplaats verwierf, moet met de 31 overige geselecteerden uit maken of hij daadwerkelijk doorstroomt naar de definitieve selectie. Ook de talenten van Van der Roers jongere broertje Mark zijn niet onopgemerkt gebleven. De jeugdspeler van Excelsior'20 die al vervroegd doorstroomde naar de A-tjes debuteerde vorige week verdienstelijk in het eerste elftal van de Thurledeclub, waarvan zijn vader Ed het op technisch gebied voor het zeggen heeft. Er verhuist nog meer Schiedams talent naar Maassluis. Excelsior Maassluis-trainer Eric Gudde kan volgend seizoen rekenen op de aanwezigheid van Robert de Jong. De Jong, aanvoerder van HBSS, moest dit seizoen een flink aantal wedstrijden aan zich voorbij laten gaan vanwege een chronische knieblessure. Toen hij eenmaal weer volledig fit was en door interim-trainer Rob de Vliet bij de basiself werd ge haald, blesseerde De Jong zich wederom aan de gevoelige knie en kan het voetbal voorlopig wel vergeten. De Schiedammer is inmiddels aan het gewricht geopereerd en rekent er op zo'n vijf maanden nodig te hebben om helemaal de oude te worden. Ondanks alle pech staat één ding vast voor De Jong: hij verhuist naar Maas sluis. i samenwerking met C 1. Leonard van Utrecht Excelsior 6. Regi Blinker Feyenoord6. 3. Ruud Heus Feyenoord6 4. Errol Refos Feyenoord6. 5. Michel Valke Sparta 6 3. Ron van den Berg Sparta6 7. Rob Witschge Feyenoord6. 3. Tom van Mol Sparta 6 3. John Metgod Feyenoord6 D. John de Wolf Feyenoord6 1. Peter Bosz Feyenoord6 2. HenkFraser Feyenoord6 3. Ed Ridderhof Excelsior 6 4. Dean Gorré Feyenoord6 Dordrecht '90 6 VLAARDINGEN Behalve het vinden van een nieuwe naam voor de waterpolovereniging Walrus die een jaartje geleden ontstond door de fusie van WIK en Viking is er nu ook een nieu we naam gevonden voor het clubblad. Nadat de leden in tweede instantie de club de naam Walrus hadden, gegeven, onthul de de redactie van het clubblad dat dit blad voortaan Golfbre ker zal heten. Lia Onverwacht was na het uitschrijven van een prijsvraag, de bedenkster van deze naam en ontvangt dan ook een cadeaubon. Overigens werkt het bestuur on der leiding van voorzitter Peter Verburgh hard aan het verder samensmelten van de twee vere nigingen. „Eén van de taken waaraan wij op dit moment veel tijd besteden is de voorbereiding van de eerste ledenvergadering van de nieuwe club", zegt de Walrus-voorzitter. „Het is een hele kluif geweest om het fusie jaar af te sluiten en een gedegen begroting te maken. We konden op slechts weinig gegevens terug vallen", aldus Verburgh. De jaarvergadering staat voor de Walrus-leden gepland op 30 maart in het wijkcentrum Holy aan de Aristide Briandring. SCHIEDAM De heren van Juventus deden wat ze geduren de het hele seizoen in thuiswed strijden al doen, namelijk win nen. Zaterdagmiddag kostte het echter bloed, zweet en tranen en kwam de overwinning op BVA uit Alphen aan de Rijn pas twee seconden voor tijd tot stand: 76- 75. Met nog vier wedstrijden te gaan staat de ploeg uit Schiedam- Oost allang veilig in de midden moot en kunnen ze zich richten op volgend jaar. Want niemand maakt er bij Juventus een ge heim van dat dit jaar vooral in het teken stond van de opbouw en gezien moest worden als 'leer jaar'. „Volgend jaar moeten we toch hoger kunnen eindigen dan dit jaar", aldus ook aanvoerder Willem Doornik. „Het was ook even wennen aan elkaar en daar naast hebben we een hoop wed strijden met een of twee punten verloren. Maar nu zaten we dan aan de goede kant van de score." Juventus bleek zaterdag inder daad nog gemotiveerd en wilskr achtig genoeg om de in de eerste helft opgelopen achterstand van acht punten goed te maken. Na een goede beginperiode konden de 'mannen' van Peter van der Sluis bogen op een voorsprong die nooit meer bedroeg dan zes a zeven punten. Door een hekti- sche en rommelige slotfase van de eerste rondgang werd er ech ter plotseling en onnodig aan gekeken tegen een achterstand van acht punten doordat Juven tus teveel punten liet liggen. Seconden Na de donderpreek van Van der Sluis in de rust ging het de twee de helft veel beter. Juventus kwam terug tot een gelijke stand, had ook het betere van het spel maar kon nooit weglo pen van BVA. Ook uitblinker Ronald van Ooijen, goed voor zeventien punten, kon Juventus niet over het dode punt helpen. De druk bleef er wel van de kant van Juventus maar het waren dan weer de Schiedammers dan weer de gasten uit Alphen aan den Rijn die één of twee punten voorsprong namen. Met nog een paar seconden te spelen en twee punten achterstand, besloot Ro nald Jonkman alles of niets te wagen. Het werd tenslotte alles, aangezien zijn schot goed was voor twee punten en er tevens een overtreding was begaan. Strafschop dus en Jonkman kroonde zichzelf als man van de wedstrijd door ook dat buiten kansje, met nog slechts twee se conden op de klok, te verzilver en: 76-75. SCHIEDAM Zo vlak vóór de regionale concoursen in de maand april hebben de Spaland Ruiters in een aantal 'testcases' hun eerste visitekaartje afgege ven. In een tweedaags concours in Rockanje behaalde Lisbeth Overmeijer zaterdag (L2-klasse) op Gipsy een eerste plaats. Haar puntentotaal van 121 was tevens goed voor een winstpunt. Ook de dag erna in Dordrecht gaf Lisbeth Overmeijer aan in goede vorm te steken. Opnieuw behaalde zij met haar totaal van 122 punten een winstpunt. Het was in 'Dordt' toch een re delijk succesvol weekend voor de Ruiters want ook de gebroeders Avezaat kwamen tot goede pres taties. Bert Avezaat behaalde in de M1 een totaal van 113 punten en Bas Avezaat z'n totaal van 125 punten was goed voor een derde plaats en een winstpunt. VLAARDINGEN Jasper Engel kon het zich permitteren om zo dicht op het dertiende NVC judotoernooi nog een weekje op wintersportvakantie te gaan. De organisator van dit in Nederland grootste judotoer nooi weet dat het evenement in middels een routineklus is ge worden, maar het geeft hem nog wel jaarlijks de uitdaging het toernooi verder te perfectione ren. „Dat weekje wintersport was nu eenmaal gepland. De voorbereidingen waren bijna af gerond en mijn mede-organisa toren hebben al heel wat werk uit handen genomen", zegt Jas per Engel ontspannen aan de vooravond van het NVC-judo- toernooi. Toch wil Engel niet de indruk wekken dat het organiseren van zo'n grootschalig evenement geen moeite kost." Je bent er bijna een jaar mee bezig, met vooral natuurlijk in de laatste weken veel drukte om alles rond te krijgen. Maar de ervaring heeft geleerd dat juist in die laat ste weken toch alles geregeld wordt." Dat het NVC-judotoernooi een goede naam heeft opgebouwd bewijst het toenemend aantal deelnemers. „Ook dit jaar bre ken we weer een record", zegt Jasper Engel niet zonder trots. „Zaterdag en zondag komen ruim 1200 judoka's uit heel Ne derland naar Vlaardingen om aan dit sportieve evenement deel te nemen en dat geeft toch wel een lekker gevoel, alhoewel dat ook een zware last legt op je schouders", zegt Jasper Engel. „Gaat alles wel goed tijdens het toernooi, zijn er geen dingen over het hoofd gezien, of gebeu ren er geen onverwachte dingen waarop je niet bent ingesteld. De ervaring heeft inmiddels geleerd, dat wij niet zo snel uit het veld zijn geslagen. We hebben een vaste kern van medewerkers, die al aan een half woord voldoende hebben om te weten wat er wordt verwacht." Overigens moet Jasper Engel er kennen dat die groep van mede werkers toch jaarlijks kleiner wordt. „Het wordt inderdaad steeds moeilijker om medewer kers te vinden voor die twee da gen judo. Als de mensen een aantal jaren hebben meegewerkt verdwijnt de motivatie een beet je, heb ik de indruk, maar dit jaar is het weer gelukt om alle posten te bezetten in de sport hal", aldus Engel. Meer problemen ondervond Jas per Engel om een geschikte da tum voor dit judotoernooi te vinden. „Het is nauwelijks nog mogelijk een plaats te vinden tussen alle judotoernooien in. Met name voor wat betreft de nationale toernooien en dat is voor ons een probleem", schetst Jasper Engel de situatie. „Het plannen van een toernooi met een hoog niveau als dit NVC- judotoernooi gelijktijdig met of in de buurt van nationale toer nooien betekent vrijwel zeker het wegblijven van topjudoka's en dat is natuurlijk jammer. Dit jaar stonden wij voor het pro bleem dat de Judobond op 20 maart de finale had gepland van de nationale team-competitie, terwijl over veertien dagen de Open Nederlandse kampioen schappen op het programma staan", zegt Jasper Engel wat Jasper Engel, op voorgrond met zijn mede organisatoren hezig op het altijd perfect georganiseerde NVC- judotoernooi in de sporthal Westwijk somber. „Het is duidelijk, dat het ook door de Judobond erkende be lang van dit NVC-judotoernooi ondergeschikt wordt gemaakt aan de nationale toernooien, die ook op een andere datum ge pland hadden kunnen worden", is de kritiek van Jasper Engel, die meteen ook een oplossing aangeeft. „Misschien dat het af stemmen tussen grote toernooi en als het NVC judotoernooi en nationale kampioenschappen, zeker daar waar het gaat om het vaststellen van data in onderling overleg kan plaats vinden. De Judobond kan daarin het voor touw nemen." Voorlopig wil Jasper Engel even deze problemen vergeten en zich concentreren op het toernooi van aanstaande weekeinde. „Veel hebben we niet gewijzigd in de opzet. Een succesformule moetje niet zo snel veranderen", besluit Jasper Engel. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie, Postbus 306, 3130 AH Vlaardin gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. De Vlaardingse jeugdbowlers, die zich voorbereiden op het Europees kampioenschap in Helsinki in 1994. VLAARDINGEN Het jeugdteam van de Vlaardingse bowling De Kangoeroe werd vo rige week op eigen terrein kam pioen van de nationale jeugd Trio League. Met het behalen van deze titel is het Vlaardingse team doorgedrongen tot de lan delijke halve finale van deze na tionale competitie voor jeugd- teams. Na het afwerken van de voor ronden van dit toernooi bleek het team bestaande uit Danny Fransen, Raymond Heinsius, Thys Duindam en Dezso Kocsis te sterk voor alle tegenstanders. Overigens was deze ontwikke ling geen verrassing. Raymond Heinsius en Danny Fransen ma ken deel uit van de Nederlandse jeugdploeg. De twee talentvolle bowlers komen met die nationa le ploeg van 13 tot en met 17 april uit op de Tulip Cup, een internationaal toernooi in Hilva renbeek dat als voorbereiding zal dienen voor het Europees kampioenschap in Helsinki in 1994. Naast deze twee Vlaardingse bowlers maakt ook Jennifer Ver hoeven deel uit van de nationale selectie. SCHIEDAM Gezelligheid kent geen grenzen, zeker niet na bij GSS na een overwin ning. Toch waren er na afloop van de inhaalwedstrijd tegen mede-degradatiekandidaat Piershil tal van norse gezich ten te zien. Daarbij behoorde ook dat van trainer Leen Warnaar. De man die op het moment 'alles' (voorzitter schap, trainer, scheidsrechter) over heeft voor de toekomsti ge fusieklub stak zijn kritiek over de instelling van een hoop spelers niet onder stoe len of banken. Want de over winning was wel daar (2-0) maar het was er wel eentje met een bijsmaak. En dat on danks het feit dat GSS het al lemaal weer in eigen hand heeft. t Zelfs de eerste, voorzichtige stra len van het lentezonnetje verdoe zelden het 'onweersgezicht' niet. Helemaal ongelijk had Leen Warnaar ook niet want de gehe le tweede helft, enige positieve uitzonderingen daar gelaten, liep het gros van de spelers als de hoofdpersoon uit 'Alleen op de wereld' te voetballen. „Ik word daar zo moe van", reageerde Leen Warnaar. „In plaats van Rob Horstink tvordt van de bal gezet door Hans Kok acht of negen doelpunten maak je er nu maar twee. In plaats van de bal te laten circuleren gaan ze individueel lopen 'ballen'. En in plaats van de bal simpel opzij te leggen als je met drie man voor de keeper staat, toch zelf schie ten. Dat zijn zomaar drie punten waardoor ik tpch een rotmiddag heb, ondanks dat we nu twee punten boven de streep staan." Uiteindelijk speelde ook dat laatste punt een grote rol in dit degradatieduel. GSS moest win nen en deed dat ook met zo nu en dan leuk voetbal. Daar moest het talrijke publiek dan wel 45 minuten op wachten want gedu rende de eerste rondgang was er weinig spektakulairs te bespeu ren. Piershil had de punten nog harder nodig maar had te weinig in huis om het GSS, buiten de eerste vijf minuten en de spaar zame counters, echt moeilijk te maken. Het wekte ook nooit de indruk in prolongatie van de KNVB-status te geloven. Maar ook GSS kreeg weining kansen en mocht slechts eenmaal opver en toen Rob Horstink een terug gelegde corner in één keer op z'n slof nam maar Hans Kok op de doellijn 'troF. De thee was nog niet bezonken of de 1-0 stond al op het score bord. Natuurlijk was het nie mand anders dan 'good-old' An dre Oosterwaal (zo'n positieve uitzondering) die daarvoor te kende. Het was de inleiding tot een heel wat enerverendere twee de helft, waarin de ergenis voor- allangs de kant hand over hand toenam. Want vijf minuten later zag Warnaar zijn voorzet op de lat uiteenspatten en wachtte Ar- vid Hees te lang met het afwer ken. Het bleek toch al niet de middag van de rechtsbuiten van GSS te zijn. In de eerste helft mocht hij al alleen op sluitpost Dick van Leenen afstormen maar stuitte op de lange keeper. Ook de tweede helft kreeg hij dotten van kansen (zeven in to taal) maar probeerde het of te mooi te doen (te zacht 'poortje' van de keeper), hoorde zijn (tie rende) medespelers niet of zag zijn schoten voorlangs, naast en over gaan. Het was uiteindelijk Andre Oosterwaal die hem in staat stelde de 2-0 binnen te kop- pen(!). De wedstrijd was toen al lang en breed gespeeld want Piershil was na die vroege 1-0 in elkaar geklapt. Arwin Pit moest slechts een keer in actie komen bij een vrije trap van Piet Beyer. Het wachten was alleen op meer doelpunten maar die kwamen niet...

De Havenloods | 1993 | | pagina 5