UIT in t kort UIT WTC één avond jazzclub met allure OPEN DAG Huis aan de Amstel bewerkt 'De Gebroeders Leeuwenhart' ZATERDAG 27 MAART Oog in oog met Gerard in Luxor BEDRIJFSSCHOOL IN VOL BEDRIJF voor schoolverlaters van LB.O. en M.A.V.O. BEDRIJFSSCHOOL Anatevka in Zuidplein DE HAVENLOODS - DONDERDAG 25 MAART 1993 DE HAVENLOODS HET ZUIDEN De componist Elliot Carter is van 29 maart tot en met 4 apil Composer in Residence in Rotterdam. Op uitnodiging van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest, de Doelen, de Rotterdamse Kunststich ting, het Conservatorium en de SKVR is hij een week te gast in de Maasstad. Carter is een van de meest gerespecteer de componisten van deze tijd. Topmusici voeren volgende week zijn werk uit: kamermu ziek, koormuziek, liederen en orkestwerken komen aan de orde. Er is daarnaast een randprogramma met frag menten uit zijn favoriete films, een filosofische multi-media- avond, een master class, open bare gesprekken en een recon structie van de salon van Na- dia Boulanger. In Zaal de Unie, de Doelen, het Conser vatorium, het Bibliotheekthe ater, de SKVR-muziekschool, de Eendrachtskerk. Inlichtin gen via 010-4141666. Kaart verkoop via 010-4333534. De jonge Russische viool virtuoos Vadim Repin voert samen met pianist Alexander markowich een virtuoos pro gramma uit in de Doelen op zondag 28 maart. Repin won op 19-jarige leeftijd het konin gin Elisabethconcours. Op het programma staan werken van Tartini (de 'duivelstrillersona- te'), Prokofiev, Richard Strauss en Wieniawski. Aan vang 14.30 uur. Het Argentijnse tango-or kest Color Tango speelt don derdag 1 april èn vrijdag 2 april in Tejatro Popular aan de West Kruiskade. De zevn- mans-formatie presenteert met het concert (georgani seerd door het Rotterdamse tangocentrum Cuartito Azul) de Europese debuut-cd. De le den van het vrij jonge orkest hebben allemaal hun sporen verdiend en hebben als solist naam gemaakt bij onder ande ren Osvaldo Pugliese en Ani- bal Troilo Pichuco. Het orkest zoekt naar nieuwe wegen met inachtnemening van de rijke tango-traditie. Aanvang 20.15 Etna Vesuvia en Clous van Mechelen spelen vrijdag 26 en zaterdag 27 maart de voorstel ling GO GAAN in het Bi bliotheektheater aan de Hoog straat in Rotterdam. 'Go' staat voor het vertrek naar de voorstelling en 'Gaan' is het moment waarop de voorstel ling begint. Van Mechelen en Vesuvia denken totaal anders over de uitvoering hiervan, zo veel is van meet af aan duide lijk. Een ongeluk komt nooit alleen en vandaar ook dit duo. Bekende figuren als de pianos temmer Jantje Vos, Dree An drea en vele vele anderen staan tegenover charmante dames als Sofie de Paris, Neel, de Nachtclubzangeres en een karakteristieke Vrouw. Aan vang 20.30 uur. Hans Dorrestijn in zaterdag 27 maart in Theater Zuidplein te zien met zijn nieuwe voor stelling Na Regen komt Dor restijn, de afsluiting van een drieluik, waaraan 'Liederen van Wanhoop en Ongeloof en 'Pretpark' voorafgingen. De boventoon is opgewekt; de ondertoon blijft pessimistisch, het geheel is dus opgewekt pessimistisch. Zwarte confetti op een kouwe kermis. Theater Terra speelt woensdag 31 maart de voor stelling De Zeven Vadertjes in Jeugdtheater Hofplein. Het is een bewerking van het gelijk namige boek van de Zweedse schrijfste Pija Lindenbaum. Else-Marie heeft zeven vader tjes, hele kleintjes. Vaak is het heel gezellig. Maar op een dag komen ze haar alle zeven van school halen. En dan krijgt Else-Marie het heel benauwd. Voor iedereen vanaf 4 jaar. Aanvang 14.00 uur. BOB VAN DANTZIG) Het jeugdtheatergezelschap Huis aan de Amstel heeft een theaterbewerking gemaakt van het bekende jeugdboek 'De Ge broeders Leeuwenhart' van de Zweedse schrijfster Astrid Lind- gren. Rieks Swarte, die vorig sei zoen bij het RO Theater 'De Wind in de Wilgen' regisseerde, tekent ook nu voor de regie en toneelbeeld. Het script is van Janine Brogt. De voorstelling, geschikt voor iedereen vanaf acht jaar, is op zaterdag 27 maart en zondagmiddag 28 maart te zien in de Rotterdamse Schouwburg. 'De Gebroeders Leeuwenhart' is het verhaal over twee broers. De jongste weet dat hij dood gaat. De oudste weet dit ook en troost hem met verhalen over hoe het later zal zijn. Dan breekt er brand uit. De oudste broer redt zijn kleine broertje maar daarbij komt hij zelf om. Het kleine broertje blijft alleen achter en moet nu dus ook alleen de strijd met de dood aangaan. Hij maakt het verhaal af dat zijn broer was begonnen. Adembenemende avonturen volgen, waaronder een bloedig gevecht tegen een draak en een leger soldaten. Een verhaal over liefde, dood, angst, verlangen; over een mooi dal en een grauw dal waar alles verboden is; met aardige men sen, vreselijke verraders, solda ten, wrede heersers en een enor me draak, vol scherpe bergke tens en woest stromende rivie ren: een verhaal over een zeer gevaarlijk gevecht en vooral over bang zijn en moed. Huis aan de Amstel speelde vo rig jaar tijdens de herfstvakantie in de Rotterdamse Schouwburg drie verschillende voorstellingen: 'Tom Willie en Martha Ge- orgie', 'Kinderjaren' en 'Kietel- krijt'. Huis aan de Amstel maak te in 1991 samen met het RO Theater de familievoorstelling 'Peer Gynt'. Rieks Swarte ont wierp de decors en regisseerde het jaar daarep de familievoor stelling 'De Wind in de Wilgen'. Daarvoor maakte hij onder meer 'Potter's Beesten'. 'De Gebroeders Leeuwenhart' is geschikt voor iedereen vanaf acht jaar. Zaterdag 27 maart begint de voorstelling om 20.30 uur en zondag 28 maart om 15.00 uur. Reserveren kan via telefoon nummer 010-411.81.10. Huis aan de Amstel speelt De Gebroeders Leeuwenhart. Gray Matter Gray Matter is een multi-media- project waarvan vrijdag 26 en zaterdag 27 maart de eerste voorstellingen te zien zijn in Rotterdam. Componist Gene Carl, choreograaf Thorn Stuart en video-kunstenaars Barendsz Van Noord maakten de voor stelling, waarin Aryeh Weiner van het Nederlands Dans Thea ter als solodanser optreedt. De muziek werd al in 1983 ge schreven. Componist Gene Carl wilde verder gaan dan alleen de muziek en andere kunstvormen betrekken bij het stuk. Gray Matter is een verkenning van de grenzen van een bescha digd brein en zenuwstelsel, geïn spireerd op het boek 'The man with a shattered world' van de Russische neuroloog Luria. Hij beschreef de restanten van het leven van zijn patiënt Zasetski. die in de Tweede Wereldoorlog een ernstige hersenbeschadiging opliep door een kogel. Aanvang 20.30 uur, Lantaren- Venster. door LIANNE VAN ECK Ontspanning en stemming. Sfeer en stijl. En jazz, veel jazz. Het is er allemaal op het Rijnmond Jazz Gala zaterdag 27 maart. Voor de tweede maal houdt de Stichting Rijn mond Jazz Gala dit evene ment in het World Trade Center Rotterdam. Rijnmond, omdat nationale toppers op jazzgebied met een binding met Rotterdam zich onder de internationale toppers bevin den. Jazz, omdat de traditio nele jazz op drie podia de pan uitswingt. Een gala, omdat het meer is dan een jazzfesti val. Je leeft naar het gala toe. Je haalt je smoking en avondjurk uit de mottenballen. Je verheugt je erop. Reacties die organisato ren Jos Broekhuis en Jerry Stey- ger krijgen van de mensen die ook dit jaar weer een toegangs kaart kopen. „En dit jaar is er meer. Stel je voor: je komt in avondkleding het Beursplein oplopen. Daar word je al verwelkomd door jazztonen van de West Coast Jazz Band die op de trappen van het WTC-gebouw staan te spe len. In stemming loop je het WTC binnen. Je hangt je jas op en al een uur voordat het gala begint kan je genieten van La Notte die op één van de drie podia speelt", verheugt zich ook Jos Broekhuis. Hij moet er zelf een beetje om lachen. Zegt het moment niet af te kunnen wachten, waarvan zij weten dat het voor de bezoekers genieten is geblazen. Want: „Het is een avond van 'easy listening en dancing' in een gedistingeerde jaren-zestigsfeer. Drie podia, bars, waaronder een champag ne- en zalmbar, meters rode plu che èn de sfeermakers, de jazzgi- ganten, staan garant voor an ders 'uit zijn'." Jos Broekhuis en Jerry Steyer richtten jaren geleden de Stich ting Muzikantencollectief Rot terdam op. Doelstellingen waren het bemiddelen tussen opdracht gevers en muzikanten en het be geleiden ervan, èn langdurige werklozen een jaar de gelegen heid geven op hun bureau wer kervaring op te doen. Jos en Jerry, in het dagelijks leven res pectievelijk werkzaam bij de Ka mer van Koophandel en het Conservatorium, wilden meer. Jos vertelt: „We wilden iets an ders. Iets groots. Iets heel com pleets en voor een breed publiek. Jazzfanatici zullen zich afvragen wat Lee Towers op een jazzfesti val doet. Speciaal voor het Rijn mond Jazz Gala zingt hij jazz. Hij is reuze enthousiast en ziet het als een uitdaging om het American songbook die avond van zich af te schudden. Op het gala verschijnt een Lee Towers met een ander genre. Hij had één' voorwaarde: een groot orkest." Omdat het idee Lee Towers voor het gala te strikken pas in janua ri opkwam, was het budget ei genlijk niet meer toereikend. Broekhuis: „Leen en een groot orkest hadden we. Toen moesten de penningen komen. Onze hoofdsponsor, Holland Casino Rotterdam, hoorde ons plan aan en zei 'ja'. Vond het een toege voegde waarde." Tot in de puntjes Zo kan het dus gebeuren dat naast Lee Towers ook nationale jazzgiganten als Pim Jacobs Rita Reys, Greetje Kauffeld en Jaap Dekkers' Boogie Set en in ternationale grootmeesters als Roy Williams en Coco York op het programma van het Rijn mond Jazz Gala staan. „Het gala voldoet aan alle doel stellingen van de stichting. Onze sponsors hebben een binding met de Rijnmond. Zo ook een groot deel van onze deelnemers. Daarnaast is er ook een sterke internationale tint. We hebben bovendien niets aan het toeval overgelaten. Naar ons weten is alles tot in de puntjes verzorgd", vertelt Jos Broekhuis zakelijk. Telefonisch kan worden gereser veerd onder nummer 01890-19019. De voorverkoop vindt plaats bij alle WV-kanto- ren en bij Holland Casino Rot terdam. De avond begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt 100 gulden. Gepaste kleding is gewenst. van 9 tot 12 uur is iedereen welkom op de De vakrichtingen aan de bedrijfsschool zijn: SCHEEPSBOUW PIJPENBEWERKEN ONDERHOUDSBANKWERKEN CONSTRUCTIEBANKWERKEN-LASSEN BOOGLASSEN (MIG/MAG EN TIG) MACHINAAL VERSPANEN PLAAT- EN CONSTRUCTIEWERKEN WILTON-FIJENOORD Regionaal Opleidingsinstituut voor de Metaalindustrie Dok- en Werf-Maatschappij Wilton-Fijenoord Admiraal Trompstraat 2 Schiedam Telefoon 010-4269200, toestel 3491 Nolle versijp als Tevje en Gerda Marchand als zijn Anatevka is één van de meest succesvolle musicals uit de geschiede nis. Een rijk scenario, voortreffelijke songs ('Als ik nog eens rijk was', 'Matchmaker, matchmaker'), pit en humor - een musical die het waard was om een wereldhit te worden. En te blijven. Dat vond ook het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Het gezelschap nam de musical weer op het repertoire en nam voor de hoofdrol Tevje de melkman Nolle Versyp. Hij zet de melkman neer met een combinatie van humorvolle eigenzinnigheid en meegaandheid, die het karakter zo sympathiek maakt. Het verhaal van Anatevka (geschreven door Joseph Stein naar verhalen van de Joodse auteur Sholom Aleichem) speelt zich afin een arm dorpje in het tsaristische Rusland aan de vooravond van de revolutie in 1905. Het is een verhaal van alle tijden. Tevje is een belangrijke figuur in een Joodse gemeenschap, die van twee kanten wordt bedreigd. Van binnenuit door de jeugd die de rabbinaat- strakke Joodse tradities niet meer wil aanvaarden, van buitenaf door anti-semitisme, variërend van intimidaties en pogroms tot verdrij ving van huis en haard. Tevje probeert vast te houden aan de tradities, maar dat zorgt voor problemen - met name bij het uithuwelijken van zijn vijf dochters die zo hun eigen idee hebben over liefde en trouwen... Oog in oog met Gerard Johng. Fans van Gerard Joling kijken maandag 29 maart hun idool diep in de ogen bij zijn optre den in het Luxor Theater. De theatertournee 'Eye to Eye' is een nieuwe stap in de carriè re van Gerard Joling. Twee maanden lang staat hij in zalen verspreid over het hele land. Zijn grootste hits en muzikale verrassingen wisselen elkaar af. De First Show Band zorgt voor instrumentale begeleiding en de groep Sisters voor vocale ondersteuning. Zelf zegt Gerard Joling over zijn eerste theatertournee: „Mijn grootste wens gaat in vervulling. Ik heb natuurlijk duizenden optredens in het land gedaan, maar dan met een geluidsband. Nu ga ik het thea ter in en word begeleid door een van de beste orkesten van Nederland. En dan ook nog door de groep Sisters, die op hun gebied tot de top van onze showbizz behoort. Dat mag je gerust een nieuwe mijlpaal noemen!" Sinds hij in 1985 de Soundmix Show won, schoot de ster van Joling pijlsnel omhoog. Het ene succes na het andere, on derscheidingen en een groot publiek dat hem hitnotering na hitnotering bezorgt. De nieuwe gelijknamige cd 'Eye tot Eye' wordt ook in het Verre Oosten en in Engeland uitgebracht: Gerard doet het ook in het buitenland bijzonder goed. De kaartverkoop (f37,50 en f32,50, met kortingpas vijf gulden korting) is van maan dag tot en met zaterdag aan de kassa van het Luxor Theater tussen 12.00 en 18.00 uur. Telefonisch reserveren kan tus sen 12.00 en 16.00 uur via de nummers 010-4138326 en 010- 4141715.

De Havenloods | 1993 | | pagina 2