WK ook met negen man nog te sterk voor Leonidas Bouw derde sporthal in een beslissend stadium Kwart eeuw Spieringshoek familieberichten tempo-team DE HAVENLOODS f-r—Ji, ALS LATER... UNU EEN ZORG IS uitzendbureau BODY CONSULT Ringlever-bokaal Weer huldiging DE HAVENLOODS - DINSDAG 6 APRIL 1993 SCHIEDAM Vooraf was hij natuurlijk al de man van de wedstrijd. Hij, Ronald van Harmelen, 'Roos1 voor intimi, maakte immers zijn 250e op wachting in WK 1De ere haag gevormd door de jeugd had echter een kwartier vóór het laatste fluitsignaal van scheidsrechter De Haan ook niet misstaan. De absolute uitblinker, een schitterend doelpunt en twee assists, eiste toen weer alle aandacht op door met rood weg gezonden te worden. WK bleef echter met 9 man te sterk voor Leonidas en nestelde zich na de 4-2 overwinning bovenaan in de derde periode achter kampioen HSC. De selectie van WK gaf trainer Ron van Dijk zaterdagmiddag al zijn verjaardagscadeau. Maar ook de concurrenten bezorgden hem ongewild een plezierige middag. ZBVH verloor. WFB verloor maar het eigen 'karwei' Leonidas bleek achteraf toch nog een harde dobber. Bij de ruststand van 2-0 in hel voordeel van de thuisploeg leer er geen vuiltje aan de zonnige lentelucht te zijn. WK speelde weliswaar slordig en te onrustig maar had aan twee bevliegingen van jubi laris Ronald van Harmelen ge noeg om met een voorsprong te gaan rusten. In de vijftiende minuut caram boleerde de bal voor de voeten van de linksbuiten, die zich nog een moment bedacht om zo doende een mannetje uit te kap pen, maar vervolgens zonder aarzelen de bal. zij het met me dewerking van keeper Schrijver, in de winkelhaak deponeerde. Een kleine tien minuten later was het wederom Van Harmelen die vanaf links een geyoelige voorzet losliet die (natuurlijk) een prooi werd voor Theo Smit: 2-0. Prent Leonidas stelde daar maar bitter weinig tegenover. Slechts spelbe paler Erkan Kocaman viel op maar stuitte te vaak op de (har de) verdediging van WK. Dat leverde Marcel van de Ven een prent op en ook diens naamge noot Marcel van Vliet verdween in het boekje van de sterk leiden de De Haan. De man in het zwart had het slechts een kleine vijf minuten in de eerste rond- Ronald van Harmelen, de man van de wedstrijd, op weg naar het doeI van Leonidas gang moeilijk toen Robin Smal- legange de achillespezen van Nooteboom attaqeerde. Noote- boom solliciteerde vervolgens met zijn reactie naar de titel 'Wurger van Kethel' en dus rood maar kreeg slechts, evenals Smallegange. geel. Het door blij ven 'mauwen' leverde hem ver volgens nogmaals geel en zo doende ecu uitsluiting op. Te rugkijkend op de overtreding van Robin Smallegange bracht De Haan bij het eerste de beste 'contact' van de lange midden velder toch nog tot inkeer en toonde opnieuw geel zodat de strijd weer gelijk was. De tweede helft begon WK goed. kreeg ook twee kansjes maar zag hoe Leonidas in de vijtiende minuut al de 'anschlus- streffer' maakte. Erkan Koca man mocht de bal vrij inkoppen na een mooie aanval die begon bij Frans Bonman en achter de enige Smallegange op het veld eindigde: 2-1. Natuurlijk rook Leonidas dat WK er een beetje doorheen zat. De Schiedammers kregen met grote moeite de bal weg maar konden met geen mogelijkheid iets moois opbouwen. Het wach ten was slechts op de gelijkma ker die'zo'n 5 minuten later viel. Goozen heette de doelpunten maker die als beloning van de trainer van Leonidas direkt mocht gaan douchen. 2-2. Op dal moment kon de wed- strijd nog alle kanten op. Want i een minuut later kreeg Theo j Smit eindelijk een vrije kopkans maar miste en ook Leonidas- j invaller Texeira knalde de bal voor een leeg doel over. Momen- j ten-voetballer Ronald van Har melen moest er (weer) aan te pas komen om de wedstrijd te beslis sen. Hij sneed vanaf links het strafschopgebied binnen en stifte de bal over Schrijver tegen de onderkant van de lat. De mee opgekomen Marcel van Vliet gat uiteindelijk het laatste tikje en mocht zijn eigen 'Obiku-feestje' De wedstrijd leek na de 3-2 lang zaam dood te bloeden todat Ro nald van Harmelen ternauwer nood een aanslag van Stoops kon ontwijken vervolgens de aanvoerder van Leonidas 'vrien delijk' op de wangen likte die op zijn beurt de edele delen v an Van Harmelen 'kietelde". Slechts de natrappende beweging van Van Harmelen mocht niet in de oeen van De Haan. Rood en WK het laatste kwartier met 9 tegen 10. Het maakte allemaal niet meer uit. Sterker nog. Theo Smit scoorde na een schitterend hakje van Jan Zandbergen zelfs nog 4- SCHIEDAM- Het lustrum jaar van T.S.V. Spieringshoek is afgelopen zaterdagochtend inge luid met het 'oprichtingstoer- nooi'. Ter ere van een kwart eeuw tennis op het hoekje aan de Poldervaart was aan de leden gevraagd zich te verkleden in de stijl van de jaren '60. De 'Dolle Mina's. Hippies uit Woodstock en natuurlijk de 'klassieke' ten nisspelers en -speelsters namen het op de baan met houten ra ckets en witte ballen tegen elkaar op. De hoogste score in de vragen- wedstrijd was 12 uit 15. Maar natuurlijk lag de nadruk op de gezelligheid en gelukkig werkte ook het weer ditmaal v olop mee. Onder het bij tijd en wijle warme lentezonnetje 'wonnen' een klas siek geklede Engelse dame en een Hippie uit de jaren'60 de prijs voor de leukste kledij. 'w-: Bedroefd, maar dankbaar voor al datgene wat zij voor ons heeft betekend, geven wij kennis dat van ons is heengegaan mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder en oma LIJNTJE HENDRICA POLDERDIJK echtgenote van Th.J.J. van Kasteren, in de leeftijd van 62 jaar. Spijkenisse: Th.J.J. van Kasteren Peet en Martha Kelly, Wendy Ria Joyce, Maurice, Richard Theo en Gerda José en Sjaak Linda, Alexander Willem en Els Elwin, Rhandy Antoon en Franny Martin en Germaine Michael 1 april 1993 Bieslookdonk 24 320ËLEB Spijkenisse De Eucharistieviering heeft om 10.30 uur vandaag plaatsgevonden in de St. Luduina Rozenkranskerk aan de Singel 104 te Schiedam. Aansluitend vond de begrafenis plaats op de alge mene begraafplaats aan de Burg. v. Haarenlaan (Spieringshoek). bel dan 010-4661ÏOO voor een informatiebrochure •Rotterdam: Hoofdkantoor/Uitvaartcentrum Bergweg 287. 3037 EN Rotterdam Telefoon 010-4661100 Dag en naelll bereikbaar. SCHOONMAAK VAKANTIEWERK door PF.TF.R SPF.K VLAARDINGEN - De reali- sering van een derde sporthal in Vlaardingen lijkt toch naderbij te komen. Deze week bekijkt de Welstandscommissie van de ge meente Vlaardingen de plannen voor de bouw van deze hoogno dige sportvoorziening. die ge pland staat in Holy nabij het complex van de voetbalvereni ging Zwaluwen. ..Het is een tijdje stil geweest", zegt Dick van Haren, lid van de groep initiatiefnemers." Het schetsontwerp is nu ter beoorde ling gestuurd aan de Welstands commissie en deze deskundigen zullen zeker nog wel wat aan merkingen hebben, waarna wij die zullen verwerken en op haal baarheid zullen toetsen", zegt Van Haren, die blij is dat er nu weer wordt gewerkt aan het plan. ..We hebben lang moeten wachten op een reactie van de gemeente Vlaardingen. maar uit eindelijk hebben wij de draad weer opgepakt." Reinigers m/v met een technische achtergrond voor een relatie in Schiedam. U gaat grootkeukens en/of sanitaire installaties reinigen en onderhouden. U hebt ervaring op het gebied van reiniging en een technische achtergrond. Tevens zijn wij voor dit bedrijf op zoek naar kandidaten met een basisdiploma asbestsanering en ervaring op dit gebied. Hebt u interesse in een van bovenstaande banen? Neem dan snel contact op. Informatie: 010 - 426 14 71Els Jaspers Schiedam, Rotterdamsedijk 264d Vakantiekrachten m/v voor de vakantieperiode. In deze periode hebben wij werk bij verschillende bedrijven in de omgeving. Ben je beschikbaar en wil je graag wat bijverdienen? Kom dan snel bij ons langs. Informatie: 010 - 426 14 71Sandrien Izaaks Schiedam, Rotterdamsedijk 264d r Diana verweyen NIET TEVREDEN MET UW UITERLIJK maak een afspraak voor persoonlijk advies. Wij zijn 7 dagen per week geopend. Liposuctie /sculpture Dit is het verwijderen van het vet op de plaatsen waar het niet verdwijnt met een dieet of sport. Deze vetverwijderingsprocedure is geschikt voor onderkin, maag, heupen, billen, binnen- en buitenkant dijen, knieën, enkels en borst. bAMES Wij zijn ook gespecialiseerd in de totale cosmetische chirurgie- technieken o.a.: face-lift, onder en boven oogleden, neus-, kin- en oorcorrecties en borstvergroting, verwijdering van onze acne en acnelittekens. HEREN ,7 Gespreide betaling mogelijk gemaakt door van Lent financiering gewichtsverlies van 10 kg a 6SU Ook mogeiyk verzending per post Nu dc mogelijkheid cosmetische tatouage voor 5 jaar, wenkbrauwei lipcontour, lijntje boven/onder de oogleden. Maak voor advies een afspraak over de mogelijkheden. Adviesburo voor Gezondheid, Dieet, Huidverzorging en Plastische Reconstructieve Chirurgie Kil 33, Rotterdam. Tel. 010-455.83.80 Als de plannen door de Wel standscommissie heen zijn. zal er ook verder worden gewerkt aan het financiële plaatje van die der de sporthal, die gedragen gaat worden door de volleybalvereni ging Holy, de gezamenlijke bad mintonclubs uit Vlaardingen en de zaalvoetballers. ..Als de plan nen verlopen zoals wij die voor ogen hebben, dan moet er na de zomervakantie met de bouw be gonnen kunnen worden. De ope ning staat dan gepland\oor het begin van indoorseizoen van 1994". schetst Dick van Haren de situatie. Nieuwe impuls De derde sporthal zal het Vlaar- dingse verenigingsleven dan een nieuwe impuls geven. De gym nastiekverenigingen Leonidas- Dovido en Triade lieten afgelo pen zaterdag in de sporthal iii de Westwijk echter zien. dat Vlaar dingen zeker nog beschikt over een sterk verenigingsleven. In sa menwerking met het rayon Delf land werden de jaarlijkse turn- proeven afgenomen en niet min der dan 460 turnsters kwamen hiervoor in actie. ..Wij hebben bijna elk jaar de eer dit evenement in Vlaardingen te mogen organiseren. Dit geeft wel wat verplichtingen natuur lijk. maar dat hebben wij er graag voor over. De organisatie wordt niet alleen door de tfvee Vlaardingse gymnastiekvereni gingen gedragen, maar ook door WIK uit Den Hoorn. HSV uit Hoek van Holland. Sparta uit Maassluis en Thor uit Schie- den op di inde lijk Joel het behalen dam", zegt Ria van Helden van Leonidas-Dovido. ..Voor de kinderen is dit evene ment het hoogtepunt van het jaar. „Al in december wordt met de voorbereidingen begonnen. De turnsters moeten een voorge schreven oefening gaan uitvoe ren op de onderdelen balk. brug. rekstok, ringen, lange mat. sprong, mini trampoline en vrije oefening", zegt Ria van Helden. Belangstelling Er wordt op niveau zeven be gonnen en naarmate de aanleg en belangstelling kan er gewerkt worden naar niveau één. „Dat laatste niveau is te vergelijken met het wedstrijdturnen". aldus Ria van Helden. „Veel van deze kinderen halen dit niveau niet. Een enkeling maakt de stap naar het wedstrijdturnen. alhoewel wij niet mogen klagen over be langstelling voor de gymnastiek- sport in Vlaardingen." Het aantal deelneemsters aan deze turnproeven laat dat ook zien. Triade en Leonidas-Dovi do leveren al ruini 350 kinderen, de rest komt van de overige clubs. „Wij hebben toch een goe de naam in Vlaardingen. terwijl wij toch niet echt veel doen aan ledenwerving. De meeste kinde ren komen na goede ervaringen van de vriendinnetjes en van de Vlaardingse basisscholen", zegt Ria van Helden niet zonder trots. De voorgeschreven oefeningen worden met veel inzet door de turnsters uitgevoerd, waarbij uiteindelijk op de diverse onder delen gemiddeld een zes gehaald moet worden om in aanmerking te komen voor hel begeerde di ploma. Ria van Helden kon na afloop niet enige trots mededelen dal alle Vlaardingse deelnemers wa ren geslaagd. Zeven turnsters van de andere clubs haalden het diploma niet. „Maar die krijgen volgend jaar weer de kans om het een keertje over te doen. maar het aantal geslaagden laat wel zien dal wij in hel afgelopen jaar met onze trainers en begelei ders weer goed bezig geweest zijn", bslnit Ria van Helden. VLAARDINGEN- De Rin glever-bokaal. de jaarlijkse pres- tatieprijs bij de atletiekvereni ging Fortuna. is dit jaar in hel bezit gekomen van atlete Carine van Dorp. De talentvolle Vlaar dingse atlete verdiende deze fel begeerde bokaal voor haar ver rassende prestaties op de 400 meter in het vorige seizoen. Van uit het niets bereikte de ex-hoc- keyspeelster een tijd van 56.92 seconden. De Fortuna-atlele be reikte zelfs vorig jaar de finale van de Nederlandse kampioen schappen. De 21-jarige atlete schitterde niet alleen op deze 400 meter. Ook op de 100 meter maakte zij een sterke progressie door. In 1991 liep Carine van Dorp nog een tijd van 13.3 seconden, vorig jaar realiseerde zij een tijd van 12.8 seconden. Ere-voorzitter Dick Ringlever overhandigde haar deze bokaal op de jaarver gadering van Fortuna. waar Ria en Bas Dekker in het bezit kwa men van het Fortuna-schild. Zij ontvingen deze onderscheiding voor hun inzet bij vooral jeugd wedstrijden. Behalve de uitreiking van de Ringlever-bokaal en het Fortu na-schild. werden ook de club kampioenen van 1992 bekend gemaakt. Voor dit klassement komen in aanmerking atleten, die naast een loopnummer ook uitkomen op een spring- en werpnummer. I I Carine ran Dorp Verrassend was de overwinning van B-junior Patricia Wapenaar bij de senioren. De talentvolle jeugdige atlete viel vooral op bij het verspringen met een sprong van 4.69 meter. Minder verras send was de titel die Jifke Heij- ster behaalde met de nationale toptijd op de 1000 meter van 3 miniten 10.8 seconden. De overi ge clubkampioenen werden Marloes Scheek. Maurits Boos ter. Jasper van Meuwen en Roel Warmolts. Ook de Lange Afstandslopers bij Fortuna verwerkten een klas sement met de onderdelen 5 en 15 kilometer en marathon. Mi chel de Maat mocht deze prijs in ontvangst nemen en dat was ook zeker geen verrassing gezien zijn sterke tijd op de marathon in 1992 van 2 uur 16 minuten en 43 seconden. Bij de veteranen één ging de titel naar Giel Gouka en bij de veteranen twee naar Karei Leeuwangh. VLAARDINGEN- Na een onderbreking van ruim twee jaar, gaat het college van burge meester en wethouders de Vlaar dingse sportkampioenen weer huldigen: Op vrijdagavond 18 juni staat het stadhuis voor de Vlaardingse sportmensen open. De huldiging krijgt een geheel nieuw karakter. Gekozen is voor een informele huldiging. Ruim twee jaar geleden bedankte de Vlaardingse sportraad voor de eer de sportkampioenen te laten huldigen in verband met de ver gaande bezuinigingen in de sportsector, Toch werd het eve nement gemist in de Vlaardingse sportwereld. Onlangs kreeg de organisatie commissie weer de opdracht een opzet te maken voor de huldi ging. Zowel het dagelijks be stuur van sportraad als het colle ge van burgemeester en wethou ders stemden uiteindelijk toe in de huldiging 'nieuwe stijl'. Binnenkort ontvangen de Vlaar dingse sportclubs een brief van de gemeente Vlaardingen om de sportkampioenen in periode vanaf 1 januari 1992 aan te mel den. Voor een huldiging komen in aanmerking sporters die in Vlaardingen woonachtig zijn en een provinciaal, nationaal of een internationaal kampioenschap hebben behaald. Ook sporters die op een nationaal of een inter nationaal kampioenschap een tweede of derde plaats hebben behaald komen voor een huldi ging in aanmerking. Bij de team sporten geldt de zelfde criteria, alleen komen de senior stan daardteams voor een huldiging in aanmerking, dit om te voor komen dat het aantal genodig den te groot wordt. De inschrijving sluit op 17 mei. Na deze datum kunnen om or ganisatorische redenen aanvra gen niet meer in behandeling worden genomen. Hoogtepunt op deze huldiging zal ongetwij feld worden de uitreiking van de sportprijs van de gemeente Vlaardingen. Sportnieuws Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie. Postbus 306, 3130 AH Vlaardin gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen naar redactie geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek. tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. Ria ran Helden ran Leonidas-Dorido

De Havenloods | 1993 | | pagina 5