Meer variatie bij ontbijt en lunch moment van de dag De dag begint lekker en gezond met Appelsientje en Pompelmoentje Umer, lekker op elk Verrukkelij Italiaans rijstgerecht voor de lekkere trek Wereldzoutjes voor Hollandse fijnproevers 'The right music' bij gezonde mixreep Voulez-vous ehh.... ook Paturain? 673 Lekkere gezonde crackers en toast De samenstelling van het ontbijt en de lunch in ons land is aan het veranderen. Niet langer uitsluitend het traditionele brood met enkele soorten beleg, maar steeds vaker zien we een uitbreiding met meer heden daagse produkten, zoals toast en crackers. Een ruimer assortiment beleg, met vlees-, zoetwaren en kaas, het eitje, verse thee of heerlijk geurende koffie èn het glaasje vruchtesap zullen daarbij zeker niet ontbreken. Sfeer Behalve aan de samenstelling wordt er ook aan de sfeer op de ontbijttafel meer aandacht besteed. Het creëren van zo'n gezellige sfeer is een tendens, die vanuit het weekend meer en meer een vertrouwd beeld wordt. Vlug een broodje' ver liest terrein op de met zorg gedekte, dikwijls feestelijke ta fel. Het ontbijt en de lunch worden gezamenlijk genie ten voor het gehele gezin. Be langrijke aspecten daarbij zijn de variatiemogelijkheden èn lekker, maar dan wel in com binatie met gezond en verant woord. Genieten Cracottes van LU spelen in op deze tendens van het 'nieuwe genieten' met haar produkt- soorten toast of crackers. Toast: luchtige, brosse, zachte toast, herkenbaar van smaak en daardoor met een groot aantal soorten beleg te gebrui ken zowel zoet als hartig, ide aal voor bij ontbijt of lunch. Crackers: krokante, deelbare, zeer smakelijke crackers, eveneens geschikt voor geva rieerd beleg, groot genoeg voor bij het ontbijt of de lunch. Beide soorten zijn er in een naturel en een volkoren va riant. Ook zijn ze verpakt in makkelijk te openen en her- sluitbare doosjes die de pro dukten goed beschermen te gen breuk. Cracottes van LU zorgen voor een veelzijdige af wisseling op tafel. Deze kunt u nu extra feeste lijk maken met het exclusieve Cracottes tafellinnen (meer in formatie op de verpakking). Wie denkt dat Italianen alleen maar pasta eten, heeft het mooi mis. Ook risotto is een bekend gerecht uit de Italiaanse keuken. In Italië wordt risotto tegenwoordig meer als hoofdgerecht geserveerd dan - zoals vroeger - als tussengerecht. Oorspronkelijk stamt dit ge recht uit Noord-Italië uit de streken Lombardije, Piemonte en Emilia-Romagna. Dat is' niet zo verwonderlijk als u weet dat in de Povlakte veel rijst wordt verbouwd. Deze rijst is een heel speciale soort; namelijk een rondkorrelige rijst, die by het koken door zijn structuur enigszins voch tig blijft. Dat maakt deze rijst uitermate geschikt voor risot to. Want een goede risotto hoort enigszins vochtig te zijn. Authentiek Italiaans Risotto is een Italiaans rijstge recht dat wordt bereid met groenten, vlees, vis, schelp- en schaaldieren. Even voor het serveren wordt het bestrooid met geraspte Parmezaanse kaas. In 'n handomdraai Heel gemakkelijk in gebruik zijn de risotto's van Grandlta- lia. U kunt kiezen uit maar liefst vier verschillende soor ten: risotto agli asparagi (met asperges), risotto ai funghi porcini (met paddestoelen), ri sotto alia Milanese (met saf fraan) en risotto ai earciofi (met artisjokken). Ze danken hun verfijnde smaak aan de toevoeging van bouillon, krui den en verrukkelijke groen ten. Voor het koken van risot to is in elk geval een pan met een dikke bodem nodig. Hier door loopt u geen risico dat de rijst aanbrandt. Een échte Italiaanse verwenne rij, deze risotto's. Grandltalia stelt dat dit pas echt eten op z'n Italiaans is. Vraag om de Grandltalia re ceptenfolder in uw super markt. Het ontbijt wordt veelal de belangrijkste maaltijd van de dag genoemd. Een goed samengesteld ontbijt levert immers de energie, de mineralen en de vitamines voor een hele werk- of schooldag. Bij zo'n ontbijt hoort een glas sinaasappelsap. Versgeperst öf uit een pak. Want in Appelsientje zitten evenveel vitamines en mineralen als in vers geperste sinaasappels. Een liter Appelsientje is het sap van ongeveer 17 zon- gerijpte sinaasappels, die di- rekt na het plukken worden geperst. Aan dit 100% pure en vitaminerijke sap wordt verder niets toegevoegd. De lucht- en lichtdichte verpak king zorgt vervolgens voor het behoud van de geur, de smaak en alle vitamines en mineralen. Het glas Appelsien tje dat u drinkt, is daarom volledig vergelijkbaar met het sinaasappelsap dat u zelf perst: lekker vol van smaak en even gezond. Vruchtvlees Wat geldt voor Appelsientje, geldt ook voor Appelsientje met vruchtvlees. Zoals de naam al zegt, is aan Appel sientje met vruchtvlees, vruchtvlees toegevoegd. Veel mensen misten in verpakt si naasappelsap dit vruchtvlees, dat in zelfgeperst sap wel zit. Appelsientje met vruchtvlees beleven we daarom nog meer als zelfgeperst sinaasappelsap. Vruchtvlees heeft overigens het voordeel, dat het voedings vezels bevat, die de darmwer king bevorderen. Vitamine C Voor wie bij het ontbijt nog iets pittigere wil drinken, is Pompelmoentje met vrucht vlees een uitstekend alterna tief. Want in grapefruitsap zit evenveel vitamine C als in si naasappelsap. Een glas is vol doende voor uw dagelijkse vi tamine C behoefte! Uw dag begint dus lekker en gezond met Appelsientje en Pompel moentje. Voor informatie over voedingswaarden e.d. kunt u terecht bij Riedel Consumen tenservice, Postbus 64, 6710 BB Ede. Heeft u ook zin om in het voorjaar weer lekker naar buiten te gaan? Om te wandelen, te fietsen en te sporten in de frisse lucht. Na de dagelijkse werkzaam heden je lekker uitleven op een intense en fysieke manier, zodat inspanning en ontspanning op een ver antwoorde wijze niet elkaar in evenwicht worden ge bracht. Het is daarbij belangrijk dat je stilstaat bij wat je doet en wat je eet. Umer helpt ons daarbij. Want Umer is zo samengesteld dat het je lichaam die voe dingsstoffen geeft die het nodig heeft om optimaal te functioneren. Sportieve activiteiten kosten namelijk veel energie en dat vraagt om de juiste voeding. Melkeiwitten, melkvetten en koolhydraten zorgen bij ver branding in ons lichaam voor de noodzakelijke energie. In Umer zitten eiwitten, calcium, mineralen en overwegend rechtsdraaiende melkzuren. Alles in precies de juiste ver houdingen, dus bij uitstek ge schikt voor de hedendaagse en sportieve consument. Eiwitten zijn onder andere van vitaal belang voor onze spier- Gezonde inspanning en Umer: een prima combinatie. Foto A.N.P opbouw en dat is natuurlijk belangrijk bij sport. En Umer bevat ook calcium. Dat hebben we nodig voor de bouw van onze botten. Friszuur en romig Maar Umer heeft echter nog een belangrijk kenmerk: het is erg lekker. Het wordt ge maakt van halfvolle melk en heeft een unieke, eigen smaak: friszuur en romig. Het is er in drie varianten, namelijk naturel, aardbeien en perzik/sinaasappel. Umer kun nen we op elk moment van de dag gebruiken, bij ontbijt, lunch of diner. En natuurlijk als tussendoortje by onze spor tieve inspanning en ontspan ning. Veel plezier en eet sma kelijk! Voor meer informatie kimt u bellen met de Umer- Infolijn: 06 - 0229900. Risotto's van Grand'Italia De cocktailworstjes van Unox hebben een nieuwe ver pakking en een nieuwe naam gekregen, voortaan he ten ze Pick-ups. Zoals de naam al aangeeft, laten ze zich moeiteloos met een prikkertje uit de schaal 'pik ken'. Voor een warm, hartig tussen doortje zijn deze cocktailworst jes ideaal. U vindt ze dan ook in menig keukenkastje. Pick- -ups zijn erg makkelijk klaar te maken. Wie hongerig thuis komt na het werken of spor ten, heeft in een handomdraai een lekkere snack op tafel staan. Nieuw: Hot Pick-ups zijn niet alleen heer lijk als tussendoortje, maar komen eigenlijk altijd gele gen. U kunt ze serveren als warm borrelhapje als er onver wachts visite op de stoep staat. Ze zijn in twee smaken ver krijgbaar. Naast de bekende 'naturel' smaak, is er nu ook een Hot' variant, die extra pit tig van smaak is. Zo kunt u als u gasten heeft lekker en makkelijk variëren. Serveer ze met mosterd of bijvoorbeeld met een chilisausje. Variatietips Pick-ups zijn makkelijk klaar te maken tot lekker uitziende hapjes. Maak bijvoorbeeld met de Paasdagen eens de volgen de leuke borrelhapjes: Doe een plakje augurk, 1/2 mini maiskolfje en een stuk je rode paprika aan een prikker. Steek dit op een warme Pick-up. Rol een cashewnoot in een plakje bacon en doe dit sa men met een warme Pick-up aan een prikker. Steek achtereenvolgens een stukje ananas en een met piment gevulde olyf op een prikker. Prik dit op een warme Pick-up. Ook op de nieuwe verpakking staan voortaan tips en recep ten om snel een lekker aange kleed borrelhapje te maken. Verkrijgbaar in de super markt. Nieuw, van Van der Meulen Hollandse fijnproevers zijn altijd op zoek naar iets bijzonders. En ze weten dat wat van ver komt, niet alleen heel apart, maar vaak ook heel lekker is. De Wereldzoutjes van Van der Meulen, de Meesterbakkers zijn daar een voor beeld van. Ze zijn verkrijgbaar in drie smaken: Javaanse Boemboe's, Chinese Singkong's en Balinese Kroepoek. Oriëntaalse gerechten hebben Right is inderdaad hele maal niet verkeerd. Dat blijkt wel uit het feit dat het verantwoorde tussen doortje van Peijnenburg op dit moment z'n weg kamers vindt. Honderd duizenden Nederlanders blijken deze noten en vruchten in combinatie met koek heerlijk te vin den. Voor die snel groeiende groep gebrui kers wordt er een bijzon dere aktie gevoerd die van 1 april tot 1 novem ber a.s. loopt. CD voor een tientje Omdat Right vooral ook de Nederlandse jeugd aanspreekt, laar een thema gezocht dat jongeren aanspreekt: muziek. En dan hebben we het niet over zomaar muziek, het gaat hier om: The Right Music'. jreen die in de bovenver melde periode 4 Right-streep- jescodes spaart, kan voor- 9,95 ƒ1,95 verzend kosten) een top CD bestellen. Met daarop de lekkerste nummers (uiteraard in de originele uitvoering) van al lerlei populaire artiesten zo als New Kids On The Block, Kris Kross, C&C Music Fac tory, Jordy, Culture Beat, 2 Unlimited en vele anderen. Europese muziekprijzen Behalve de CD heeft Right nog een prachtig aanbod: een wedstrijd met een indrukwek kend pakket muziekprijzen. Elke deelnemer maakt kans op een geheel verzorgde vlieg reis naar Parijs waar Elton John een concert geeft, of een bezoek aan 't concert dat Bru ce Springsteen deze zomer er gens in Europa geeft. Ook een reis naar Londen waar Paul McCartney optreedt (inclusief een Magical Mystery Tom- langs alle bekende Beatles plekjes in Liverpool) of een trip naar een concert van U2 in Dublin behoort tot de moge lijkheden. Ook zyn er nog 30 CD Walkmen en 30 Ghetto- blasters van Sony te winnen. Meer informatie: in de super markt of by Peijnenburg, tel.: 040 - 862751. op het Nederlandse menu. Tegen woordig kent bijna iedereen immers de loempia en de saté. Daarbij is de oosterse keuken een haast onuitputtelijke bron van inspiratie voor kleine snacks en zoutjes. In de Indo nesische keuken bijvoorbeeld, treffen we een groot aantal kleine hapjes aan. Net zoals de grotere gerechten worden deze vooral gewaardeerd om hun gekruide en pittige smaken. Die worden bereikt door toe- i talloze kruiden, worden die ge noemd. De Javaanse Boem boe's, gekruide schijfjes gema len cassave, zijn dan ook een typisch voorbeeld van deze eet cultuur. Een andere welbeken de lekkernij uit Indonesië is de kroepoek. De naam is af komstig van het knapperige geluid waarmee de zoutjes bre ken. Kroepoek kan op vele manieren worden gemaakt. Het recept voor de Balinese Kroepoek bestaat voor 40% uit garnalen. Het resultaat is een pittige snack, die zowel uit het vuistje als bij een borrel of de maaltijd kan worden gege- China Naast Indonesische specialitei ten, kennen we ook het harti ge karakter van de Chinese kruiden en specerijen. Op fa belachtige wijze worden ingre diënten met elkaar gecombi neerd tot heerlijke lekkernij en. Vaak krijgen ze schitte rende namen mee als Dron ken kip', "Zwarte juwelen' of Negen-hapjes-schotel'. De Chi nese kookkunst heeft een tra ditie van bijna 5000 jaar. Lo gisch dus dat de receptuur van een heel apart zoutje uit China komt. De Singkong's zijn knapperig, pikant en zoet-zuur van smaak. Het lijkt tegenstrijdig. Tot u ze een maal hebt geproefd. De We reldzoutjes zijn verkrijgbaar in de supermarkt. Het kruidenkaasje Paturain is één van de bekendste en meest gegeten verse kazen. Het wordt gemaakt in een Frans dorpje bij Périgueux in de Dordogne. Paturain is een verse roomkaas met een uitgebalanceerde smaak van kruiden en knoflook. Het is een lekker verwenner- tje om gezellig van te genieten met het hele gezin of tijdens feestjes. In meer dan de helft van alle Neder landse gezinnen wordt het weieens gegeten. volledig ingerichte bungalow- vendien ontvangt u by elke tent op de mooiste campings boeking in juli en augustus in Frankrijk. In de andere een gratis strandtas. Paturain maanrien krijgt u 50,- kor- is verkrijgbaar in de super- ting op uw reservering. Bo- markt. Nieuw: Poivron Om lekker te kunnen variëren is er nu, naast de bekende versie met kruiden en knof look, ook een wat pittiger va riant: Poivron met paprika, verschillende pepersoorten en kruiden. U kunt er natuurlijk toastjes en stokbrood mee be smeren, maar probeert u het ook eens op een bolletje! Wie aan de lijn doet hoeft het trou wens niet te laten staan. Er is ook Paturain Délinesse, een kaasje waarvan het verlaagde vetgehalte beslist geen afbreuk doet aan de smaak. Paturain heeft vorig jaar een nieuw jasje gekregen, waar door de potjes er op tafel veel gezelliger uitzien. Daarnaast zijn de deksels van de dat ze nog makkelijker te ope nen en te sluiten zijn. Vanwe ge de zorg om het milieu is er geen gebruik meer gemaakt van aluminium sluitingen. Momenteel kunt u regelmatig de nieuwe reklame van Patu rain op de buis zien. Hier ko men op geestige wijze een Ne derlands en Frans gezin met elkaar in kontakt op een cam ping in Frankrijk, waarbij Pa turain de hoofdrol speelt. Win een kampeervakantie Wie nu een Paturain-verpak- king koopt, kan meedoen aan een grandioze aktie. Hierbij maakt u kans op één van de 10 gratis, geheel verzorgde Eurosites kampeervakanties in juli of augustus. Dit bete kent lekker 1

De Havenloods | 1993 | | pagina 7