VINrFRwNCE Recordaantal dirigenten LINDE5SA- HOOGSTRAAT LINDESSA 10,95 11,95 4,95 Boosaardig schimmenwoud 'Naakt' op kaal toneel Open Huis in Kist van Quist EVENEMENTENEN STRAATFEESTEN STAAN IN DEZE KRANT UW Wl JNSPECIALI Fantasie panty's met meer dan 50% korting DE HAVENLOODS - DONDERDAG 15 APRIL 1993 15-373 Shakespeare's komedie 'A Midsummer Night's Dream' heeft in het verleden al vele componisten geïnspireerd, maar pas in deze eeuw werd het stuk gebruikt als basis voor een opera, geschreven door Benjamin Britten. Het bekende stuk dat de thema's van onschuld en levenservaring, werkelijkheid en droom uitwerkt heeft al in een groot aantal voorstellingen garant gestaan voor de opvoering van een betoverende sprookjeswereld. Ook in de opera van Britten die door de Nederlandse Opera gespeeld wordt, krijgen elfen, heksen en andere vreemde wezens ruim baan in hun schimmige woud, waar niets is wat het lijkt. Er worden listen en complotten gesmeed en de onsterfelijke figuren wentelen zich tijdens de eerste twee bedrijven in hun onwerkelijke en beangstigende wereldje. Als de handeling zich in het derde bedrijf naar de 'echte' wereld verplaatst, blijkt het daar al niet veel beter te zijn. De cast voor deze productie is samengesteld uit jonge, internatio nale solisten in combinatie met Nederlandse zangers. De wereld beroemde mezzosopraan Brigitte Fassbander tekende voor de regie. De voorstelling vindt plaats in de Rotterdamse Schouw burg op donderdag 22 april om 20.15 uur. De prijs van de kaartjes bedraagt 60,-, 50,- of 40,-. Pashouders krijgen een tientje korting, behalve op de goedkoopste kaartjes. Telefonisch reserve ren is mogelijk op 010-411 81 10. Op woensdag 28 april gaat in Lantaren/Venster de danspro- duktie 'Naakt' van Piet Rogie in première. Twee vrouwen, die in niets op elkaar lijken, bereiken een punt in hun leven waarop er keuzes gemaakt moeten worden. Allebei hebben ze een strijd gele verd die nu voorbij is en ze staan voor de zware taak om voor zichzelf een plaatsje in de wereld te veroveren. Een kale kamer met een bed, wat stoelen en een oude ventilator vormt het to neel. Op de zeer gevarieerde mu ziek van Bach, This Heat en Leonard Cohen, zoeken zij hun weg. Piet Rogie is vooral bekend van zijn alom geprezen solo 'Cargo' en zijn produkties 'Kataloog' en 'Montage'. De danseressen die in 'Naakt' te zien zijn, zijn Gabi Sund en Kristin de Groot. Op dinsdag 27 april is in Lanta ren/Venster een try-out te zien. Na de première op woensdag loopt de voorsteling nog tot en met 1 mei. De kaartjes kosten 15,-/ 11,- en zijn te reserveren op telefoonnummer 010- 436 13 11. Een lege kamer als decor voor innerlijke strijd. ROTTERDAM De Rotter damse Schouwburg viert op vrij dag 16 en zaterdag 17 april haar vijfjarig met een Open Huis. Iedereen is op die dagen welkom tussen 12.00 en 22.00 uur om een gratis kijkje te nemen in de 'Kist van Quist', zoals het gebouw ge noemd wordt. Binnen is er een doorlopend programma van dans-, toneel- en muziekuitvoe ringen. Ook is er informatie be schikbaar over het nieuwe thea terseizoen. Op zondagavond 18 april is er een feestelijk optreden ingelast van Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest met hun muzikale show 'Live From Rotterdam'. Dit concert is niet gratis. Het programma op 16 en 17 april geeft een impressie van de mogelijkheden van theater en de manier waarop het tot stand komt. De stadsgezelschappen RO Theater, Scapino en De Zwarte Hand verzorgen in de Grote en Kleine Zaal, de studio van het RO Theater en in de hal en de foyers gratis toegankelijke optredens van ieder ongeveer een half uur. Tussen 12.00 en 22.00 uur worden de optredens enkele keren herhaald. Het RO Theater speelt een frag ment uit 'De Wind in de Wilgen' en in de studio worden 'Rotter damse improvisaties' uitge voerd. Scapino Rotterdam danst in de Grote Zaal delen uit de dansvoorstellingen 'Perfect Skin' en 'Nisi Dominus', van artstiek leider en choreograaf Ed Wubbe. In de Kleine Zaal kan men repetities van het Rotter damse dansgezelschap bijwonen. Het muziektheater-gezelschap De Zwarte Hand speelt in de hal fragmenten uit hun nieuwe jeugdvoorstelling 'Windmolens'. Het Open Huis betekent ook de start van de abonnementencam pagne en voorverkoop voor Schouwburgkaarthouders voor het komende seizoen. In de nieu we seizoenbrochure 1993-1994 is informatie te vinden over alle voorstellingen in de Grote Zaal. Op zaterdag 17 april vindt er in café Floor een extra Floorshow plaats van 17.00 tot 18.00 uur, die geheel in het teken staat van het lustrum. Ed Wubbe vertelt onder andere over zijn ervarin gen als vaste bespeler van het gebouw. Een aantal zeer fre quente bezoekers mogen hun hart luchten over de plezierige en minder plezierige kanten van een bezoek aan de Schouwburg. Het Trio Unter der Linde, met zang van Linde Marsdorp, opent en sluit deze extra Floorshow. Kaartjes voor Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Or kest kosten 30,-/25,-. De voorstelling begint om 20.15 uur. Reserveren op 010-4118110. Het Groot Niet Te Vermijden Dans/Show Orkest ci van het jubileum van de Schouwburg. Het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest viert volgend seizoen het 75-jarig jubileum met een groot aantal feestelij ke concerten onder leiding van topdirigenten. Simon Rattle, James Conlon, Frans Briiggen en Bernard Haitink dirigeren het orkest in vier feestprogramma's met werken van Berlioz, Mahler, Webern, Brahms en Bach. Het orkest werd opgericht op 10 juni 1918. Het eerste van de vier jubileumconcerten vindt dan ook al op 22 juni van dit jaar plaats: de 'symphonie dramati- que' Roméo et Juliette van Ber lioz, onder leiding van Simon Rattle. Muziek van Berlioz is gedurende het hele seizoen extra veel te horen bij het RPhO: de serie B staat in het teken van deze Fran se componist met zeven concert programma's waarin bekende en onbekende werken te horen zijn. Ter gelegenheid brengt het or kest een speciale verzamel-CD uit met hoogtepunten uit het re cente repertoire, onder leiding van onder anderen Bernard Hai tink en Valery Gergjev, die ook dit seizoen weer op de bok van het Doelenpodium zijn te vin den. De CD is uitsluitend be stemd voor abonnementhouders van het orkest en voor leden van de Vereniging Vrienden van het RPhO. Nieuwe chef Een recordaantal dirigenten komt dit jaar naar Rotterdam: nu Jeffrey Tate alleen nog maar in naam chefdirigent is, leidt hij slechts twee concerten; verder heeft het publiek keuze uit 31 gastdirigenten, onder wie grote namen als Haitink, Gergjev, De Waart, Conlon, Tilson-Thomas, Sanderling, Haenchen, Mata, Saraste en Schiff. De laatste is een van de elf nieu we gastdirigenten. Nu het RPhO onder leiding van artistiek direc teur Kees Hillen en de nieuwe zakelijk directeur Paul Zeegers driftig op zoek is naar een nieu we chef-dirigent, zal de keuze waarschijnlijk vallen op een mu zikaal leider die al eerder voor het orkest heeft gestaan. Dat is een van de voorwaarden die Kees Hillen noemt bij de aan stelling van een dirigent. Verder zou het het RPhO niet onwelge vallig zijn als de nieuwe dirigent een platencontract meeneemt: bij gebrek aan een platencon tract geeft het orkest nu in eigen behéer de jubileum-cd uit, die waarschijnlijk vier plaatjes zal omvatten. Jonger publiek Het RPhO heeft in het afgelopen seizoen opnieuw een onderzoek uitgevoerd onder de bezoekers. Uit een onderzoek dat in het seizoen 1991-1992 werd gehou den, bleek dat het concertpu bliek sterk vergrijsd was; het re centere onderzoek wijst een forse stijging onder de wat jongere concertbezoekers uit. In de leef tijdscategorie 'jonger dan 45 jaar' valt 35 procent van de be zoekers. Negentien procent is ouder dan 65 jaar. Jongere bezoekers willen graag onbekende muziek horen, ouderen komen liever voor de bekende werk. Hoewel de stij ging onder het aantal jongere concertbezoekers verheugend genoemd wordt, is het RPhO nog lang niet tevreden. Vorig jaar werden duizend abonne menten minder verkocht dan het seizoen ervoor: een ontwikkeling die wat betreft directeur Kees Hillen gekeerd dient te worden. Eén van de manieren om publiek terug te winnen zoekt men in de terugkeer van de Promenade concerten, niet voor dit seizoen, maar in het seizoen erna. In de tweede helft van dit seizoen brengt het RPhO twee Rotter dam-concerten, met klassiek en licht repertoire dat alles te ma ken heeft met de Maasstad, met Rotterdamse solisten in de hoofdrol. Zeer jong publiek moet gewon nen worden met schoolconcer- ten in een heel nieuwe (dus mo derne en snelle) formule. Van 8 tot en met 12 november vindt in de Doelen de RPhO-show plaats, een spectaculair pro gramma met oude en nieuwe muziek, overigens niet alleen toegankelijk voor de jeugd, maar ook voor alle andere lief hebbers van het orkest. Voor dit concert werkt men samen met de Stichting Kunstzinnige Vorming Rotterdam. Ook in andere pro jecten vindt samenwerking plaats met andere Rotterdamse kunstinstellingen zoals het Rot terdams Conservatorium, dat ook een concert brengt met Ber- lioz-repertoire, de Rotterdamse Kunststichting en het RO Thea ter. Verrassing Abonnementhouders kunnen erop rekenen dat hen in het ko mend seizoen minstens één keer een verrassing ten deel valt. In elke serie is een concert opgeno men met een feestelijk aspect voor alle bezoekers dat tevoren nog niet wordt verklapt. Ter gelegenheid van het jubile um stelt het Historisch Museum het Schielandshuis een tentoon stelling samen. Het RPhO komt op de televisie in december. De NOS is volop bezig met de opna mes voor een documentaire. In de seizoensbrochure staan alle concertseries, negen in to taal, met prijzen variërend van 500 (voor 14 concerten op de eerste rang) tot 105 (voor zeven cdcerten op de derde rang) gul den. Aan te vragen via 010- 2171709. Uw krant. Een onmisbaar medium. AANBIEDINGEN GELDIG VAN 14 APRIL T/M 27 APRIL 1993 Chateau Hauterive Medoc Cru Bourgeois Médaille d'Or AC Een uitstekende rode wijn met een delicaat bouquet Van 11,95 voor en een lange afdronk. Een top Médoc Riesling Alsace "La Sapinière" AC Met een fris levendig bouquet en een smaak met ras elegantie en nuances. Volstrekt droge Van 12,95 voor wijn die uitstekend past bij asperges en visschotels. van i i,vs> voor van voor Bouches du Rhone Vin de Pays 1989 Deze wijn bezit een levendige pittige smaak. Zeer soepel Van 5,50 voor en fris voor een gezellig avondje of zomaar. v an apu voor La Baudière, AC St Emilion Uit het hart van de Bordeaux is deze rondborstige rode St. Emilion met een geëvolueerde kleur die zich doortrekt onder de vorm van een rijpe fruitigheid. De geur is behoorlijk ontwikkeld en de smaak is rond met een lange afdronk. La Baudière past Van 9,95 voor vr Liqueur 21,95 DOMECQ Sherry 8,98 ROTTERDAM. Bergweg 222, 010-4656603 Gratis thuisbezorgen Groene Hilledijk 201010-4852074 in de stad Rotterdam Kleiweg 85, 010-4183066 bij bestellingen Oudedijk 164, 010-4120919 boven 100,- Samuel Esmeyerplein 10. 010-4216903 (uitgezonderd Schiedamseweg 151a, 010-4762307 reclameprijzen) Aannemingsbedrijf C. J. W0LTERS complete verbouwingen renovatie betimmeringen onderhoudswerken metselwerken mechanische beveiliging Tel.: 010-4185838 Fax: 010-4184491 Elgarhof 15 (Hillegersberg) ROTTERDAM HET NEDERLANDSE RODE KRUIS afd. Rotterdam De jaarlijkse ALGEMENE LEDENVERGADERING van de Afdeling Rotterdam van het Nederlandse Rode Kruis vindt plaats op DINSDAG 18 MEI 1993 om 20.00 uur ten kantore van de Afdeling, Groothandelsgebouw, ingang B 4e verdieping, Weena 695 te Rotterdam. De agenda ligt voor leden tijdens kantooruren op het Afdelingskantoor ter inzage. 0PHEFFINGS UITVERKOOP Lindessa stopt er binnenkort mee. LINGERIE: Daarom kunt u NU profiteren van Nachthemden, pyjama's, big shirts, een UNIEKE OPHEFFINGSUITVERKOOP badjassen, dusters, bedjasjes. met FIKSE KORTINGEN TOT WEL 50% TRICOTAGES: Sloggi, Ten Cate slips, hemdjes, jupons, onderjurken, jarretelles. BEENMODE: kousen, panty's, pantalonkousjes. (Kunert, Yves Saint Laurent, Jovanda, Si Si, Dim). FOUNDATION: o.a. Triumph, Escora, Lou, Elbrina, Chantelle, Warner, Lovable. B.H.'s, pantybroekjes, pantyletters, torcelets. BAD en STRANDKLEDING. Hoogstraat 75 tel. 4270109 Valery Gergjev dirigeert komend seizoen onder andere de eerste symfonie van Beethoven en de 15e symfonie van Shostakovitsj.

De Havenloods | 1993 | | pagina 7