Koop nü een bril... SSS y 'II Panino Buonissimo' aanwinst voor de stad puK Km en u heeft een montuur met 50% rnruilwaarde! Amnesty-actie Koninginnedag redelijk rustig DE HAVENLOODS mm Oproep SP tot actie Vrijwilligers Vacaturebank UW NIEUWE AUTO STAAT IN DE KRANT GEPARKEERD ALS LATER... U NU EEN ZORG IS VERS VOORDEEL Wü! SCH0UDERHAW WIE WIL VERHUIZEN KUKTIN DEZE KRANT DINSDAG 4 MEI 1993 Ed Wittekoek wil overigens voor de toekomst wel van die proble men af. „Met medewerking van de Stichting Gedenkdagen wil ik over niet al te lange tijd een verzoek richting stadhuis doen om voor de komende vijf jaar het parcours Floreslaan voor de Bevrijdingsronde vast te leggen. Ik wil af van het feit om elk jaar toestemming te gaan vragen." Kanshebbers Morgenavond staan bij de ama teurs de beste regionale renners aan de start voor de 33e editie. „De belangstelling was weer groot", zegt Baye Loerts van De Coureur en belast met de in schrijvingen. „Kanshebbers ge noeg voor de overwinning", gaat hij verder. „Zoals Remond Blij- leven, Twan den Braber, Harvey Dorgeloo, Edwin Farrenhout en Jan Goedendorp." „Bij de amateurs staan er mor genavond zo'n tachtig renners aan de start en meer kunnen wij er op dat stratenparcours niet toelaten", zegt Loerts. Bij de ve teranen kan er ook een spannen de strijd verwacht worden met kanshebbers als Ger Pronk, die deze ronde als amateur al in 1988 won; Jan van Kessel en de Vlaardingers Ad Liebrechts en Kees Paalvast. De start van deze Bevrijdings ronde is op de Floreslaan tegen over de ingang van het Fortuna- complex. De veteranen vertrek ken voor de vijftig kilometer om 17.00 uur terwijl de amateurs tachtig kilometer moeten rijden en het startschot van deze race valt om 18.30 uur. VLAARDINGEN —Onder het motto 'Van herdenken naar doen' vraagt de Vlaardingse af deling van Amnesty Internatio nal vandaag de medewerking van alle aanwezigen bij de do denherdenking. Direct na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid een bijdrage te leveren aan de campagne voor het verbete ren van de mensenrechten in Tsjaad. In de Oosterkerk aan de Schiedamseweg liggen brieven klaar om te worden ondertekend of overgeschreven. Amnesty hoopt door middel van de nieuwe campagne bij te dra gen aan de verbetering van de mensenrechten in Tsjaad. Voor zitter P. Nieuwstraten van de Nederlandse Vereniging van Ex- politieke Gevangenen, afdeling' Vlaardingen-Maassluis, doet ook een oproep de actie van Amnesty te ondersteunen. Vol gens hem is herdenken terugzien maar ook vooruit kijken. „Van uit de gedachte aan de slachtof fers moeten we om ons heen kijken naar die landen waar nu' de mensenrechten worden ver-; trapt," schrijft Nieuwstraten in een brief waarin hij de Amnesty- actie van harte aanbeveelt. Sympathisanten kunnen van avond terecht in de bovenzaal van de Oosterkerk. VLAARDINGEN— De vie ring van koninginnedag is in Vlaardingen redelijk rustig ver lopen. Wel werden er enkele ar restaties verricht en vielen er een paar gewonden. Dat heeft de po litie bekendgemaakt. De publieke belangstelling voor het feestprogramma was mas saal. Enkele duizenden mensen namen 's avonds deel aan de lampionoptocht, maar er kwam ook veel publiek af op de Ha venloop en de vrijmarkt op het Liesveld. Eén van de deelnemers aan de Havenloop moest per ambulance worden overgebracht naar het Holy-ziekenhuis nadat hij was bevangen door de hitte. Zoals gezegd verrichtte de poli tie enkele arrestaties. Op het Veerplein werd een 20-jarige Vlaardinger aangehouden om dat hij een afvalbak in brand had gestoken. Op de Hoogstraat moest de politie er aan te pas komen nadat een vechtpartij tus sen enkele jongeren was uitge broken. Een voorbijganger die tussenbeide wilde komen liep Veel belangstelling voor de oldtimei een gebroken tand en een gebro ken neus op. De dader, een 20- jarige militair uit Vlaardingen. werd aangehouden en overge dragen aan de Koninklijke Ma rechaussee. Op het Veerplein raakte een zes jarig meisje gewond aan haar hoofd. Zij stond naar de optocht van oldtimers te kijken toen een van de voertuigen een over de weg gespannen electriciteitska- bel raakte. Het meisje kreeg de kabel tegen het hoofd en moest de wond laten hechten in het Holy-ziekenhuis. De Stichting Nationale Gedenk dagen kijkt tevreden terug op de vele activiteiten in de binnen stad. „Het was natuurlijk heel gezellig door het mooie weer", zegt pr-medewerker Peter Spek. „Er is geen wanklank gevallen, op dat vechtpartijtje op de Hoogstraat na. Maar ja. dat stond ook niet op ons program ma. Jammer was dat er 's avonds wat minder mensen dan ver wacht in het Oranjepark waren, terwijl het overdag zo druk was geweest. Het is juist een prima locatie waar muziek, oldtimers en andere activiteiten mooi met Muziek op et overgoten Markt elkaar te combineren zijn. Daar moeten we in de toekomst zeker mee doorgaan. Ook was het mu ziekfestival aan de Broekweg niet zo druk bezocht, maar het was voor het eerste jaar en een vuurwerk. Dat was letterlijk en beetje buiten de route. Mensen figuurlijk een schot in de roos", moeten daar toch even aan wen- aldus een tevreden Peter Spek nen. Veel belangstelling was er van de Stichting Nationale Ge- daarentegen weer wel voor het denkdagen. VLAARDINGEN De Socia listische Partij (SP) heeft in Vlaardingen 20.000 exemplaren van de nationale huurkrant ver spreid. Met de campagne 'Nul is genoeg' bindt de partij de strijd aan met de op handen zijnde huurverhoging. Immers, de rege ring geeft toeslemming tot een verhoging van maximaal zes procent, terwijl de koopkracht van de mensen daalt, aldus de SP in de huurkrant. Volgens de SP worden de huur ders in Nederland op onbe schaamde wijze uitgekleed. En per 1 juli moeten ze tientallen guldens per maand meer gaan betalen. Bob Ruers. landelijk woordvoerder van de campagne, meent dat Lubbers' motto over de koopkracht 'Nul is genoeg' ook voor de huurverhoging moet gelden. De campagne is bedoeld om de huurders, samen met de SP, ac tiecomités te laten opzetten en levens om het debat daarover met de verhuurders en de rege ring aan te gaan. Zakelijk bekeken VLAARDINGEN 'II Panino Buonissimo' heet het nieuwe eet huis aan de Van Hagendor- plaan. Voor de echte liefhebber van pizza's, pasta's en andere Italiaanse lekkernijen betekent dit een welkome aanwinst in de stad. Want Gianni en Monique hebben alles in huis om hun be zoekers de fijnste gerechten voor te zetten. Dat kan ook niet anders, want Gianni, die zijn horecaopleiding in moederland Italië heeft vol tooid, komt uit een culinaire fa milie. Naast overheerlijke spa ghetti-, macaroni- en tortellini- schotels staan de zelfgebakken piazza's van Gianni inmiddels bekend als de beste! „Wij gebrui ken uitsluitend verse producten, en dat proef je direct!" zegt Mo nique van den Berg, mede-eige nares van dit romantisch-Ita- liaans ingerichte pand op num mer 53. „En wij hebben niets te verbergen. Onze open keuken gunt iedereen een blik in het werkdomein van onze kok van Siciliaanse afkomst. Wij server en ook talloze verse salades, van sla, paprika, en andere ingre diënten. Italiaanse gastvrijheid ook voor jonge gasten, want op de woens dagmiddag is er gelegenheid tot het geven van een verjaardag spartijtje op zijn Italiaans. „De jarige en de feestgangertjes mo gen dan zelf hun pizza klaarma ken, wat altijd heel gezellig is. Wel van te voren even afspre ken, anders is er misschien geen plaats. Er is veel belangstelling voor!" Natuurlijk is een eethuis als 'II Panino Buonissimo' voorzien van heerlijk Italiaans ijs, Ita liaanse koffie, en verrukkelijke wijnsoorten. Wanneer men zou besluiten om eens lekker te gaan eten in deze nieuwe aangelegen heid, vergeet dan niet het exclu sieve desseert te proberen. Het luistert naar de naam 'Tiramisu' en het zal wel zoiets betekenen als 'een streling op de tong'. Rommelmarkt VLAARDINGEN —In wijk centrum De Telder wordt zater dag 8 mei een rommelmarkt ge houden. Wie hiervoor nog spul len heeft, kan deze woensdag- of vrijdagavond brengen. Bij grote hoeveelheden komt de organisa tie langs na een telefoontje via nummer 460 01 66. Ook is er gelegenheid in De Tel der een tafel te huren om zelf artikelen te verkopen. Prijs daar van is vijftien gulden. De rom melmarkt duurt van 10 tot 15 uur. Het wijkcentrum is geves tigd aan de prof. Teldersstraat 10. VLAARDINGEN -De schoolvakanties staan weer voor de deur. Voor schoolgaande en werkende jongeren zijn er vele mogelijkheden om leuk en zinvol vrijwilligerswerk te doen. De Vrijwilligers Vacaturebank die aan de Schiedamseweg 49 zetelt, wil hierbij bemiddelen. Diverse organisaties bieden vrij willigerswerk aan, zoals Phila delphia, Stichting Natuur- en Landschapsbeheer, Nederlands Centrum Vrijwilligerswerk en de Vrijwillige Internationale Actie. Ook in het buitenland is er volop keus om actief bezig te doen en tegelijk ervaring op te doen. Meer informatie verstrekken de medewerkers van de Vrijwilli gers Vacaturebank tijdens ope ningstijden: dinsdag en donder dag van 10 tot 12 uur, tel.435 03 Uw krant. Een onmisbaar medium. Coö|MTati«*ve Vereniging voor Uitvaartverzorging U.A. bel dan 010-4661ÏOO voor een informatiebrochure •Rotterdam: Hoofdkantoor/Ui Bergweg 287, 3037 EN Rotterdam Telefoon 010-4661100 Dag en nachl bereikbaar. Programma 4 en 5 mei 100 gra™ 100 gram CRISPIE CHIPS Div. smaken Lange Singelstraat 99a - Schiedam Tel. 010-4.26.65.21 VLAARDINGEN— Bij het monument op het Verploegh Chasséplein wordt vanavond de gebruikelijk herdenking van de gevallenen in de tweede wereld oorlog herdacht. Om 19.35 uur vertrekt de jaarlijkse stille tocht vanaf de achterzijde van het stadhuis naar de plaats van her denking. Aangekomen op het Verploegh volgt om klokslag 20.00 uur twee minuten stilte. Hieraan vooraf speelt het Leger des Heils tussen 19.45 en 19.59 uur koraal- muziek. Na de twee minuten stil te is er de kranslegging bij het monument. Het geheel wordt omlijst met zang van mannen koor Orpheus. Oud-stadgenoot Gerard van den Berg houdt dit jaar de toespraak. Vanaf 18.00 uur worden de vlaggen halfstok gehesen. Toos de Veer van de plaatselijke Stichting Nationale Gedenkda gen liet tijdens de presentatie van het programma weten dat het aantal mensen dal de plechtig heid op het Verploegh Chassé plein bijwoont jaarlijks toe neemt. Vooral verheugd was zij over het toenemend aantal jon geren dat belangsteling toont. Bevrijdingsdag wordt morgen (woensdag 5 mei) beperkt ge vierd omdat niet iedere Vlaar dinger een vrije dag heeft. Tus sen 11.00 en 16.00 uur zijn er vliegerdemonstraties bij de surf- plas waarmee prijzen zijn te win nen. Ook zijn er 's middags surf- wedstrijden. Het programma bij de surfplas wordt gecompleteerd door een pr ihow met para chutisten. O O» kan men vanaf 11.00 uur deelnemen aan een fietspuzzeltocht. Vertrekpunt is de VVV op de Markt. Klapper van de dag moet de regionale avondmarkt op de Westhavenkade worden. De markt wordt voor de tweede maal georganiseerd en was vorig jaar volgens de organisatoren een groot succes. Het aantal van 115 deelnemers hoopt men dit jaar te kunnen overtreffen. Vanaf 15.00 uur zal de Westha venkade afgesloten zijn voor doorgaand verkeer. Bevrijdings dag wordt om 22.15 uur afgeslo ten met een bescheiden vuur werk bij het Buizengat. Deze, of een van de vele andere modieuze, chique, sportieve, extravagante brillen van Dijkshoorn, biedt uniek voordeel voor de volgende. Als u nü een nieuwe bril aanschaft reserveert Dijkshoorn vast 50% van het aankoopbedrag van dit montuur voor uw volgende bril! Zodat u binnen 3 jaar na aankoop datum voordelig een nieuw model kunt uitzoeken. U betaalt dan slechts de prijs van uw nieuwe bril min 50% van de waarde van het mon tuur dat u nog dit jaar aanschaft. Waarbij u natuurlijk hele maal vrij bent in uw keuze.Dijkshoorn garandeert deze korting op uw volgende bril zwart op wit met een officieel waardecertifi- caat. U vindt op dit certi ficaat ook de voorwaarden van deze unieke aktie. DIJKSHOORN W IRIllEN Uw krant. Een onmisbaar medium.

De Havenloods | 1993 | | pagina 2