ft Beslissingsduel tussen SMC en SVV eindigt in gelijkspel SPORT Michel de Maat komt meters te kort DE HAVENLOODS HVO-jeugd naar PSV Para-sailing op Bevrijdingsdag Fietstocht Rijnmond Kampioen van 4e klas G is woensdag pas bekend ■J L 3 i Advies bezuinigingen nader te onderzoeken HBSS degradeert Toetje smaakt PPSC bitter Cursus loopscholing 'r^P'aPEL DINSDAG 4 MEI 1993 VLAARDINGEN - In het ka der van het 65-jarig bestaan van voetbalvereniging HVO heeft de club voor haar leden tal van activiteiten georganiseerd. Ook de jeugd wordt daarbij niet ver geten want die gaat vrijdag 7 mei op bezoek bij PSV in Eindhoven. Om 09.30 uur vertrekt men per touringcar naar trainingscom plex de Herdgang. Later volgt een rondleiding door het sta dion. Na afloop ontvangen alle spelers een oorkonde. u/*/' VLAARDINGEN Op bevrij dingsdag zullen omstreeks 12.00 uur enkele parachutisten op het terrein nabij de surfplas landen. Zij maken afhankelijk van de eventuele bewolking hun spron gen vanaf één tot drie kilometer hoogte. De parachutisten zijn lid van showteam Flying Dutchmen uit Rotterdam. Door gebruik van moderne, bestuurbare parachu tes kunnen de springers vrij nauwkeurig hun landingsterrein bepalen. De parachutisten-afde ling is altijd een kleurrijk schouwspel en vanaf de grond wordt de show van commentaar voorzien door het grondteam. Para-show Eveneens op het terrein aan de surfplas zal ook een demonstra tie parasailing worden gegeven. Via een lier worden parachutis ten tot een bepaalde hoogte op getrokken. Ook is het mogelijk door middel van een op de rug van de parachutist geplaatste motor op te stijgen en met de juiste wind en techniek langdu rig over het terrein te zweven. Het para-sailing begint ook om 12.00 uur. SCHIEDAM - De fietstoer- club Rijnmond organiseert zon dag 16 mei de tocht 'Rondje Vecht'. De fietstocht heeft een lengte van 150 km. De tocht wordt door ervaren fietsers begeleid. Ze kennen de uitgestippelde route en zorgen er voor dat de gemiddelde snelheid niet hoger komt te liggen dan 25 km per uur. Bij pech onderweg bieden ze de helpende hand. D? deelname staat open voor ieder een maar men is wel verplicht op een trim- of racefiets te rijden. De start vindt plaats om 8.00 uur bij de Wielerbaan aan de Olympiaweg in sportpark Har- ga. De deelnemers worden om 15.00 uur bij de finish verwacht. Er kan bij het startpunt worden ingeschreven van 7.30 tot 7.50 uur. Om mee te mogen fietsen moet 4,50 gulden worden be taald. Via Rotterdam en Zevenhuizen voert de route over polderwegen en langs weiden naar Bodegra ven. De tocht gaat daarvandaan verder langs de Meije richting de Vecht in Breukelen. Het rust punt is in Maarssen. Na de on derbreking rijden de fietsers naar Harmeien en Oudewater. Via Gouda en Nieuwerkerk wordt de fraaie tocht in Schie dam afgesloten. Sportnieuws naar redactie Berichten, clubbladen en week brieven bestemd voor het Schie dams Nieuwsblad kunnen wor den gezonden naar de redactie, Postbus 306,3130 AH Vlaardin- gen. Sportnieuws voor de Nieu we Vlaardingse Courant kunnen geadresseerd worden aan de re dactie, Hoogstraat 122, 3131 BP Vlaardingen, of aan onze sport- correspondent Peter Spek, tele foon 4352615. Het faxnummer van de redactie is 4600205. VLAARDINGEN Michel de Maat kwam op de 47e editie van de Havenloop op Koninginne dag net enkele meters te kort om voor de derde achtereenvolgen de keer deze race rond de Oude Haven op zijn naam te schrijven. De Vlaardinger, niet helemaal in vorm, moest het op de laatste stukje tussen Oosthavenkade en de finish op de Westhavenkade afleggen tegen Armand van de Smisse van de atletiekvereniging Sprint uit Breda. „Ik heb nog niet de juiste vorm te pakken en dan merk je dat je op het laatste stukje net iets te kort komt. Tegen de eindsprint van Armand van de Smisse was ik niet opgewassen. Die eind sprint vreesde ik wel, vandaar dat ik in de laatste ronde pro beerde weg te lopen, maar dat lukte gewoon niet", liet Michel de Maat aan de finish weten. Ondanks die tweede plaats was de Fortuna-atleet niet teleurge steld. „Armand van Smisse is een goede loper en het is geen schande om van hem te verlie zen", aldus De Maat. Op het nieuwe parcours rond de Oude Haven met twee keerpunten op de Parallelweg en 1 e een Leijden Gaelstraat omdat door het ver dwijnen van de Julianabrug geen rondje gelopen kon worden, werden er toch snelle tijden neer gezet. Door deze omzetting werd het mogelijk precies tien kilome ter te lopen. Armand van de Smisse was bij zonder gelukkig met deze over winning.* „Het is natuurlijk al heel wat om van Michel de Maat te winnen", liet de atleet uit Bre da weten. „Ik wist niet of ik het op een eindsprint moest laten aankomen, daarom dat ik ruim 200 meter voor de finish het ini tiatief heb genomen. Ik zag Michel de Maat niet meer en achteraf was dat een goede beslissing geweest", aldus een gelukkige Armand van de Smis- Het warme weer zorgde voor de nodige problemen bij de lopers op deze weer sfeervolle Haven loop met enkele tienduizenden toeschouwers langs de lijn. Er vormde zich al in de eerste ronde een kopgroepje van vier man. Naast Michel de Maat en Ar mand van de Smisse waren dat Theo van de Veer en de Belg Theo van de Abeel. Dit viertal tot de derde ronde bijeen, toen moest Theo van de Abeel toch afhaken. Ook Theo van de Veer kon het hoge tempo van de twee koplopers niet meer bijhouden en liet een gat vallen. De finale ging uiteindelijk tussen Michel de Maat en Armand an de Smisse. De atleet uit Breda passeerde de finish in de snelle tien kilometertijd van 30 minu ten en 18 seconden. Michel de Maat volgde op vijf seconden. Bij de vrouwen ging de overwin ning naar Ineke Vis van de Bata ven uit Leiden in de snelle tijd op de vijf kilometer van 16 minuten 56 seconden. Minder goed ver liep het met Vlaardinger Mathijs Riemens. De atleet van PAC uit Rotterdam voelde zich op het laatste stukje niet goed, maar haalde toch de finish. Opgevan gen door mensen van de EHBO werd toch besloten hem ter ob servatie op te nemen in het Holy- ziekenhuis, waar gelukkig niets verontrustend werd geconsta teerd, maar het warme weer zorgde bij de ex-Fortuna-atleet voor zuurstofproblemen. Uitslagen: Mannen 10 kilometer le Ar mand van de Smisse 30 min, 18 seconden. 2e Michel de Maat 30 minuten 23 seconden. 3e Theo van de Veer 31 minuten 07 se conden. 4e Theo van de Abeel 31 minuten 48 seconden en 5e Rem- co van Deurse 32 minuten 11 seconden. Vrouwen 5 kilometer: le Ineke Verrassend versloeg Armand Vlaardinger Michel de Maat op de 47e Havenloop Vis 16 minuten 56 seconden. 2e 21 seconden 2e Janneke Ver- seconden. 2e Leo Dirks 38 minu- Barbera Kamp 17 minuten 45 meulen 22 minuten 20 seconden, ten 30 secopden. Junioren 10 ki- seconden. Vrouwen veteranen le Mannen veteranen 10 kilometer lometer le Najib Hakim 35 mi- Joke Huis in 't Veld 19 minuten le Wim Wouters 37 minuten 29 nuten 37 seconden. SCHIEDAM Eindelijk liep het Schiedamse voetbal publiek eens uit. Want een kleine 2500 mensen bij een Schiedamse derby én langs de lijnen van het Hermes DVS veld is een unicum. En dat al lemaal om te zien wie de be slissingswedstrijd in de Vierde Klas G zou winnen. De ac teurs, SVV en SMC, waren er immers in de reguliere competitie niet in geslaagd uit te maken wie recht had op rechtstreekse promotie (beide 34 punten). SMC pakte dan wel drie punten van de rivaal uti Harga maar vermorste in de laatste wedstrij den een zekere voorsprong zodat SW via een eindsprint toch nog langszij kwam. Ook de beslis singswedstrijd op neutrale ter rein bracht, behalve het publiek, geen winnaar (2-2) zodat voor beide ploegen op woensdag 5 mei 'de bevrijding' moet komen. Vooraf wilde noch Henk Salari noch Hans Schinkels van een favorietenrol reppen. SVV stak de laatste weken wel in blakende vorm maar SMC leek zich bij tijds hersteld te hebben van de 'klappen' van de afgelopen we ken. En dan is er natuurlijk altijd nog de spanning van het mo ment. SVV leek daar in eerste instantie geen last van te hebben want het begon de eerste helft uitstekend. Binnen vijf minuten kopte Hans Loovens tegen de lat en moest SMC-er John Bos zich strekken om een vrije trap van Jan Könemann uit zijn doel te stompen. „We begonnen veel te slap", rea geerde Henk Salari op de eerste twintig minuten. „Voorafheb ik tegen de jongens gezegd dat ze in één wedstrijd goed kunnen na ken wat ze daarvoor hebben ver gooid. In de rust heb ik alleen gezegd dat ze daar nu nog maar drie kwartier voor hadden". Kletsen Met dat laatste doelde de oudSVV-er op de achterstand die SMC in de eerste helft had opgelopen. Greg Gorré omzeilde de buitenspelval van SMC die even tevoren nog wel maar nu van geen kanten klopte en mocht vanaf de middenlijn op John Bos afstomen. De balvaar- dige spits bleef gezien de belan gen die op het spel stonden uiter mate koel en lobte de bal over Bos heen, 1-0. SMC leek pas na deze achter stand er van doordrongen dat er in 'gekletst' moest wjprden. Dat leverde vooralsnog slechts kans jes op. Allereerst was het Erik Tanis die de bal heel mooi op Hans Loovens wilde kaatsen maar daarbij John van der Belt over het hoofd zag. Het (onop zettelijke?) handje van Van de Belt was scheidsrechter Zuidam edhter niet ontgaan. Vervolgens deponeerde Ted den Hoed na knullig balverlies een gave voorzet op het hoofd van Edward Molenaar, die slechts schampte in plaats van te knik ken. Ook het schot van Harry van Kapel via een SVV-been werd door Erik Tanis corner ge tikt. Het was echer SVV dat het laatste woord voor de rust had. Natuurlijk was het Hans Loo vens die met zijn 'machtige' lin ker een breed gelegde vrije trap heel droog maar o zo secuur de 2-0 achter John Bos prikte. „Die 2-0 was een hele opsteker voor ons", aldus Hans Schinkel. „SMC kwam gaandeweg beter in de wedstrijd maar creëerde geen grote kansen. Het was al leen jammer dat de aansluitings treffer zo vroeg in de tweede helft viel". Verantwoordelijk daarvoor was Robert van Gestel die in elke wedstrijd zowel verbaal als fy siek haast irritant aanwezig is maar zondag wel degelijk zijn waarde bewees. Het laconieke uitverdedigen van Hans Loo vens strafte de linksbuiten met een schitterend geplaatste kop bal af, 2-1. Het SW van de eerste twintig minuten was toen al lang in ge stort en SMC ging hardnekkig op zoek anar de gelijkmsker. Met Marcel Oosterdijk voor Toon Wolters ging de ploeg uit Thurlede nog aanvallender spe len en het was uiteindelijk Jan Broklings steekpass die John van de Belt bereikte. Subtiel plaatste de nummer 14 het leer over Tanis in de uiterste hoek: 2- 2. De noodzakelijke verlenging leverde daarna niets meer op be halve de conclusie dat de condi tie van SMC vele malen beter was dan die van SVV. En dat kan aanstaande woensdag wel eens de doorslag geven als 'de goede buren' op herhaling moe ten. Abonnementen zeer in trek VLAARDINGEN - Het prachtige weer van de afgelopen dagen heeft ervoor gezorgd dat veel mensen een zwemabonne ment voor het Kolpabad in de voorverkoop hebben gekocht. Tot 7 mei is men nog in de gelegenheid zo'n seizoenkaart voor het zwembad voor slechts f 39,75 te kopen. Na deze periode kost een abonnement f77,00. Tot 29 augustus is de kaart gel dig. Voor een spotkoopje kan men in de komende maanden gebruik jnaken van het zwembad. Uitge rekend voor f2,50 per week kan men elke dag terecht in het zwembad aan de Broekweg. De abonnementen zijn te koop aan de kassa's van het Kolpabad en het Holybad. Het buitenbad is afgelopen zaterdag al openge gaan en door het goede weer werd er al druk gebruik van ge maakt. Het seizoen kende een uitstekende start. Overigens hoopt de gemeente Vlaardingen in 1994 te beginnen met de bouw van het nieuwe zwembad op het Hoogstad-ter rein. Wethouder Agnes van Ar- denne liet vorige week nog weten dat de laatste hobbels voor wat betreft het jaarlijkse exploitatie tekort van ruim een miljoen gul den op het bad worden wegge werkt. „Om het leszwemmen voor scholieren van de basis scholen in Vlaardingen en voor de zwemverenigingen betaalbaar te houden liep het exploitatiete kort met drie ton op tot 1,3 miljoen gulden op jaarbasis en daar is de laatste maanden op het stadhuis hard aan gewerkt om de nieuwbouw alsnog veilig te stellen", aldus de wethouder van sport. VLAARDINGEN Als burgemeester en wethouders instemmen met het verzoek van de sportraad krijgt de Overleggroep bezuinigingen sportvelden een vervolgop dracht om te bezien hoe de re acties op het onlangs versche nen rapport Toekomstvisie veldsport' nog verwerkt kun nen worden. Vorige week woensdag besprak de Sportraad het inmiddels in de Vlaardingse sportwereld veel be sproken bezuinigingsrapport en concludeerde dat ondanks een aantal goede uitgangspunten er toch te veel onduidelijk is geble ven. Vooral voor de sportclubs aan de Marathonweg, voetbal, jeu de bpules en atletiek, moet er snel een beslissing worden geno men over de toekomst van deze clubs op die locatie. Ook liet de sportraad weten dat vóórdat er clusteringen plaats vinden van sportverenigingen duidelijkheid moet zijn over de herbestemming van de verlaten sportaccommodaties. Voorko men moet worden dat com plexen gedurende lange tijd braak blijven liggen. De sportraadsleden lieten ook weten dat de bezuinigingscom missie als opdracht mee moet krijgen om in het kader van het flankerend beleid te denken aan een vergoeding aan de sportvere nigingen die een complex gaan verlaten. De door de bezuinigingscommis sie voorgestelde clusteringen om te komen tot de realisering van drie a vier grotere sportcom plexen in Vlaardingen werd in principe door de sportraad on derschreven, maar de invulling door de bezuinigingscommissie kon echter niet de instemming van de sportraadsleden krijgen. Vooral de voorgestelde verhui zing van VFC naar de Broekpol der ontmoet veel bezwaren. Ten slotte vroeg de sportraad zich af, wat de gemeente Vlaardingen over heeft voor de sportbeoefe ning. Het bedrag van 54 gulden per inwoner per jaar staat in schril contract met het landelijke gemiddelde van 67 gulden. SCHIEDAM De voetballers van HBSS zijn er zaterdag in Barendrecht niet in geslaagd het vege lijf te redden. De Schiedam mers moesten op neutraal ter rein tegen Oranje WEit een be slissingswedstrijd om handha ving in de tweede klasse spelen en verloren met 3-2. De degradatie tekende zich pas af in de tweede helft van de verlenging. Waar HBSS bij de 1- 1 tussenstand dacht dat het nog maals tegen Oranje Wit zou moeten aantreden, werd het cru ciale duel vijf minuten voor het einde van de extra tijd beslist in het voordeel van de tegenstan der. De Harga-ploeg heeft eigenlijk het hele seizoen niet zonder zor gen gespeeld. Om te beginnen moest aanvoerder Robert de Jong (vertrekt ondanks blessure leed toch naar Excelsior Maas sluis) wegens blessureleed afha ken. Het meeste verdriet had HBSS echter van trainer Ad Bijl. Hij maakte zich niet al te popu lair bij de spelersgroep door ri- goreus in de selectie te snijden en de daarmee gepaard gaande ne gatieve resultaten. Toen het de gradatiespook steeds nadrukke lijker op Harga rondwaarde werd Bijl de laan uitgestuurd en mocht de met Bijl in onmin le vende assistent-trainer Rob van Vliet proberen het verloren ter rein weer terug te winnen. Dat lukte hem gedeeltelijk,, want HBSS moest het op een beslissingsduel laten aankomen. Het kwam zaterdag met 1-0 ach ter maar de nauwelijks een mi nuut van het veld zijnde invaller Roel den Hartog trok de stand gelijk. Omdat daarin niets meer veranderde moest er worden ver lengd. Lang leek het er op dat beide ploegen nog een keer te genover elkaar zouden komen te staan, maar vijf minuten voor het einde werd het toch 2-1 voor Oranje Wit. In de slotminuten werd het zelfs nog 3-1 en tekende Ron van Roon voor 3-2. Die treffer had achteraf gezien geen enkele waarde meer. De degra datie is een feit. SCHIEDAM De buitenge wone algemene ledenvergade ring van honk-, soft- en voetbal vereniging Schiedam is afgelo pen donderdag niet zo verlopen als dat was gepland. Een be paald aantal leden van de Har- ga-club kon zich na de stemming van de zomersportafdeling die uitwees dat de fusie met DRZ geen doorgang zou vinden, niet beheersen. De voetballeden za gen Kees Bol als de zondebok en gingen hem te lijf. Wiebe Pannekoek probeerde de gemoederen te sussen maar kon niet voorkomnen dat Bol werd gemolesteerd. Er moest politie aan te pas komen om een einde te maken aan de knokpartij. Zo mersportsecretaris Kees Bol moest zich in het ziekenhuis la ten behandelen aan zijn verwon dingen. Het is de voetbaltak van Schie dam in het verkeerde keelgat ge schoten dat de zomersportafde ling zich niet kan vinden in de fusie met DRZ omdat de club van voorzitter Krabbendam een schuld heeft. Bovendien is men het niet eens over de wijze waar op de kantine-opbrengsten ver deeld moeten gaan worden. De ledenvergadering van De Roode Zon, die ook op donder dag werd gehouden, verliep heel wat ordentelijker. Na het tellen van de stemming voor het sa mengaan met Schiedam bleek dat een aanzienlijke meerderheid wel iets in de fusie ziet. Of die er daadwerkelijk komt, valt te be twijfelen. Remco van der Lugt verloor mei 'zijn' PPSC SCHIEDAM-PPSC is de na- competitie om promotie naar de tweede klasse uiterst matig be gonnen. Het moet met Xerxes en Strijen uitvechten wie het het volgend seizoen alsnog op een hoger niveau mag proberen. Strijen, zaterdag in het beslis singsduel tegen CCGZ uitge schakeld voor de titel, is favoriet en Xerxes heeft momenteel de beste uitgangspositie. Het won namelijk met 1-0 van PPSC dat op eigen terrein slechts de helft kon imponeren. Beide ploegen hadden kennelijk last van de warmte want gedu rende de eerste helft viel er wei nig boeiends te aanschouwen. PPSC had wel een licht over wicht maar slaagde er slechts twee maal in het Xerxes-doel te bestoken. Een fraaie voorsprong van Remco Magni werd door de Rotterdamse keeper onschade lijk gemaakt en een afstandsknal van Ron de Bruin ging net naast. Na de rust was het niet veel beter maar had Xerxes het betere van het spel. Ondanks dat gegeven was de beste kans om op een voorsprong te komen, wegge legd voor PPSC. Na goed voor bereidend werk van Erik Kol- meijer had Jan 't Hoen de bal voor het intikken maar de aan valler mikte naast. Een moment van onoplettend heid in de Schiedamse defensie betekende diep in de tweede helft tenslotte de genadeslag voor PPSC. Xerxes-spits Wim Bor- bach maakte daar dankbaar ge bruik van en gaf keeper Ron de Kok het nakijken. PPSC kwam die klap niet meer te boven en mocht nog dankbaar zijn dat De Kok zijn mannetje stond en een grotere nederlaag voorkwam. VLAARDINGEN Hardlo pen is erg populair. In vereni gingsverband of individueel wordt er veel afgelopen. Vaak nog op een onjuiste manier, waardoor snel blessures ont staan. De atletiekvereniging Fortuna begint op vrijdag 7 mei met een speciale cursus loop scholing voor die groep mensen, die nog geen of weinig ervaring hebben met de loopsport. De cursus wordt gegeven op het complex van Fortuna aan de Marnixlaan. De cursus bestaat uit tien wekelijkse bijeenkom sten, waarin aandacht wordt be steed aan allerlei aspecten van de loopsport. Onder leiding van een ervaren trainer wordt er stilge staan bij zaken als warming up en colling down. Het belang van rek- en strekoefeningen en van veel verschillende trainingsvor- men. De nadruk van de cursus ligt op de praktijk, allerlei oefe ningen worden op atletiekbaan van Fortuna voorgedaan en door de cursisten geoefend. Naast het voorkomen van bles sures tijdens het lopen, wordt bij de cursus ook aandacht besteed aan het belang van goede schoe nen. Besproken wordt aan welke punten de loper aandacht moet schenken als hij een keuze wil maken uit de vele merken en modellen die tegenwoordig in de sportzaken te koop zijn. Deelname aan de cursus kost 25 gulden. Kleedruimte is op het complex aanwezig. Voor meer informatie kan men terecht bij Jan Wielaart, telefoon 4740487 of bij Nico Zonne, telefoon 43555269. In samenwerking met De H SPELER V.D. WEEK Regi Blinker Havenloods en Het Zuiden. SPARTA Ron van den Berg 6 Winston Bogarde 6 Arno Doomernik 6 Elden de Getrouwe 6 Arjan van der Laan 7 Patrick van Leeuwen 6 Edward Metgod 7 Dennis de Nooyer 7 Mike Snoei 5 Michel Valke 6 John Veldman 6 Tom van Mol 7 Ton Pronk 6 FEYENOORD Regi Blinker 8 Peter Bosz 7 Ulrich van Gobbel 6 Ed de Goey 7 Dean Gorré 6 Ruud Heus 7 Jozsef Kiprich 6 John Metgod 7 Errol Refos 6 Arnold Scholten 7 Gaston Taument 7 Rob Witschge 6 John van Loen 6 EXCELSIOR Edwin van Buren 5 Patrick Dumee 6 Michel Devilee 6 Bram Marbus 5 Oscar Moens 6 Ed Ridderhof 6 Gilbert Taument 6 Leonard van Utrecht 6 Hubert Verspuy 6 Johan Gabriëls 6 Wim Bubberman 5 Peter Houtman 5 Winston Bakboord 4 TOPSCORER 1Jozsef Kiprich Feyenoord - 16 doelpunten Het slotfeest Radio Rijnmond voetballer van het jaar wordt dit jaar gehouden op maandag 24 mei en vindt plaats op de salonboot Friesland.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5