Opnieuw van Euromast naar Eiffeltoren mh Tweede Zuidersterloop moet sportief dagje uit worden voor het hele gezin SPECIAAL VOOR ONZE LEZERS Met korting naar Anatevka fleZuicWSter Sir Stanley Matthews mist Cup-fïnal voor Sparta-PSV Leger vrijwilligers staat klaar en weet taak, alles in draaiboek tot in kleinste details geregeld Benefietconcert in Doelen ten bate Kankerbestrijding ING Huizenmarkt: vele woningen onder één dak DONDERDAG 6 MEI 1993 18-583 Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen met 5 gulden korting de voorstellingen van de musical Anatevka van Het Konink lijk Ballet van Vlaanderen bijwonen. Van dinsdag 1 tot en met zaterdag 5 juni is Anatevka te zien in het Luxor Theater. De korting geldt voor de voorstellingen op dinsdag, woensdag en donderdag. Anatevka is een van de grootste publiekstrekkers uit de geschiedenis van de musical. Liedjes als Als ik nog eens rijk was en Matchmaker, matchmaker blijven dagen in je hoofd hangenHet verhaal is van alle tijden en culturen, kortom, een wereldhit. Nolle Versyp speelt in deze voorstelling de melkman Tevje, de eigenzinnige en sympathieke vader van vijf dochters, die hij wil uithuwelijken, wat niet altijd even gemakkelijk gaat. Het verhaal speelt zich af aan de vooravond van de Russische revolutie van 1905, op het platteland. Tevje zit niet alleen thuis tussen twee vuren, ook in het dorp staat hij midden in conflicten. Aan de ene kant is daar de tradionele strakke joodse traditie, aan de andere kant de dreiging van het anti-semitisme, met de intimidatie en de pogroms. Een thema dat nog (helaas) altijd actueel is. Anatevka is geen moraliserend verhaal, maar brengt het verhaal menselijk en met een flinke dosis humor, uitbundigheid en ontroe ring. Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen heeft een naam hoog te houden als het gaat om musicals. Met Anatevka hebeen de Belgen weer een hit gescoord: de ene recensie is nog lovender dan de andere. Vooral hoofdrolspeler Nolle Versyp wordt de hemel in geprezen met zijn ijzersterke interpretatie van de melkman Tevje. megener huLs-aan-hulsbLaden Lezers van De Havenloods en Het Zuiden kunnen de voorstellin- I gen op dinsdag 1 tot en met donderdag 3 juni in het Luxor theater I van de musical Anatevka bijwonen voor een gereduceerde prijs. 1 De korting bedraagt 5 gulden. De normale toegangsprijzen zijn f 55,-, f 45,- en f 40,-. Deze bon is geldig voor maximaal twee i personen. De aanvang van de voorstelling is 20.15 uur. I (waar parkeer-, douche- en kleedgelegenheid is) en start en finish. De wedstrijdloop over 10 Engelse mijl begint om 13.00 uur, de prestatieloop om 14.00 uur, de loop over 5 Engelse mijl om 15.00 uur en de korte afstan den om 16.00 en 16.30 uur. Deelname kost f7,50 (beide kor te afstanden f3,00), maar bij voorinschrijving aanzienlijk minder (respectievelijk f 6,00 en f2,50). Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij onder meer de kantoren van De Havenloods en Het Zuiden en bij de showrooms van de Zuiderster aan de Hille- laan 39 in Rotterdam-Zuid en aan de Hoofdweg in Capelle aan den IJssel. 'Er zijn 15.000 inschrijfformulier uitgezet', weet De Blok. 'Niet gestrooid, maar verspreid onder mensen die belangstelling toon den. Op hoop niet dat ze alle maal komen, want op zóveel deelnemers zijn we geloof ik niet echt vóórbereid.' ZONDAG 23 ME11993 ORGANISEERT DE ZUIDERSTER MEUBELEN EN TAPUTEN IN SAMENWERKING MET ATLETIEK VERENIGING PAC ROTTERDAM KNAU WEDSTRIJD EN 4 PRESTATIELOPEN Afstanden 10, 5,2.5 Engelse mijl. Kinderloop 1.25 mijl (2 km) Inschrijfformulieren o.m. verkrijgbaar op de kantoren van deze krant, of per post thuisgestuurd bij Wegener promotie (tel. 010 - 4.699.911) Het volledig ingevulde inschrijfformulier voor 17 mei '93 sturen naar Esther Schilt, Zuidplein 269, 3083 CR Rotterdam, of inleveren bij de receptie Showrooms De Zuiderster, Hoofdweg 18, Capelle a.d. IJssel of Hilielaan 39, Rotterdam-Zuid. Inlichtingen: W. Witvliet 010 - 4.225.439 H. Hamers 010 - 4.517.609 Sir Stanley Matthews, wereldberoemd rechtsbuiten uit de jaren dertig en veertig, is zaterdagavond 15 mei eregast bij Sparta-PSV, de topper op Het Kasteel. Tijdens zijn bezoek aan Rotterdam drukt hij tevens zijn handen in het beton voor de Walk of Fame, de prominentenstoep aan de Schiedamseweg waar al een hele reeks tegels ligt van andere beroemdheden uit sport- en showbizz- k ringen. Matthews (78) speelde voor Engeland tientallen interlands. Hij werd op z'n 16e profvoetballer bij Stoke City, speelde van z'n 32e tot z'n 46e bij Blackpool, ging toen terug naar Stoke, waar hij op 50-jarige leeftijd zijn afscheidswedstrijd speelde. Na z'n actieve periode was hij jeugdtrainer in onder andere Zuid-Afrika en Canada. In 1965 werd hij geridderd door Koningin Elizabeth. Driejaar geleden werd hij voorzitter van Stoke City (een erebaan tje). Matthews is overigens al eens op Spangen geweest. Op 14 augustus 1957 speelde hij met Blackpool een vriendschappelijke wedstrijd tegen Sparta. De Engelsen wonnen met 2-3. Matthews scoorde 1-2. Sir Stan vindt het een eer dat hij door Sparta en de Stichting Walk of Fame gevraagd is een bezoek te brengen aan Rotterdam. Toch zal hij met enige aarzeling uit Stoke-on-Trent afreizen, want in het weekend van Sparta-PSV wordt in zijn geboorteland de finale gespeeld om de FA-Cup. Aan Sparta en de gasten uit Eindhoven de taak om dat gemis te compenseren. De wedstrijd begint om 19.30 uur en wordt vooraf gegaan door een sportief duel tussen het Nederlands Artiestenelf tal en een elftal van De Havenloods/Het Zuiden. Kaarten zijn al in de voorverkoop verkrijgbaar. Lezers van deze krant kunnen korting krijgen op kaarten voor de Rijnmond-tribune, tegen inlevering van een (ook al eerder) in deze krant afgedrukte advertentie. Het bezoek van Stanley Matthews is mede mogelijk gemaakt met steun van Renault Kreisler, Kasteel van Rhoon, restaurant De Dorsvlegel in Capelle aan den IJssel, Inntel Hotel en De Haven loods/Het Zuiden. Team Jos Cohen, met lopers van atletiekvereniging PAC, doet weer mee aan de RoPaRun. Net als ruim twintig andere ploegen vertrekt het achttal onder leiding van Arnold Mennigs woensdag 19 mei om 12.00 uur bij de Euro mast, om in de nacht van Hemel vaartsdag op vrijdag 21 mei te finishen bij de Eiffeltoren. 'De aankomst in Parijs vorig jaar was een verschrikking', ver telt Willem Stolk, die in verband met een blessure dit jaar als ver zorger meegaat. 'Het was midde- rtin de nacht, we hebben een taxichauffeur gehuurd die voor ons uit reed om aan een fatsoen lijke tijd te komen. In het haven gebied van Antwerpen was het ook al chaos geweest. We liepen er in de spits, hoorde je een fabriekstoeter en gingen er in eens negenduizend man op weg naar huis.' De verhalen van de eerste esta fetteloop tussen de Maasstad en de Franse hoofdstad zijn legio. 'We wasten ons in brandweerka zernes in België en Frankrijk', gaat Stolk verder. 'Had onze be geleider Jacques Kouveld gere geld, die is brandweercomman dant. Toevallig waren het heel andere adressen dan de ploeg van de brandweer gebruikte. Een enkele keer kwamen we op zo'n adres en was de kazerne onbemand. Gelukkig konden we er wel in, we hebben onszelf maar geholpen toen.' 'In Compiegne hadden ze ons een uitgebreide ontvangst bereid in het kader van Europa 1992: vlaggetjes en de burgemeester. We hebben er meer dan twee uur gezeten. We zaten twintig kilo meter van het parcours, dus het duurde een hele tijd voor we weer op koers zaten. Funest na tuurlijk voor de loper en de re- serve-loper die met een volgauto op de weg waren op dat mo ment. Die hebben met z'n twee ën vier uur moeten lopen, in een hitte van 28, 29 graden Celsius.' Grappig is ook de anekdote over Kouveld, de brandweercom mandant. 'Na de loop sliepen we in een kazerne in Parijs. Midde nin de nacht ging de sirene. Zou je verwachten dat-ie gelijk naast z'n bed stond. Maar nee hoor, hij was zó moe dat-ie gewoon door bleef slapen!' De ploeg Jos Cohen finishte vo rig jaar net onder 41 uur. Dit maal is de loop naar Parijs 30 kilometer langer. 'Toch probe ren we onder veertig uur te lo pen', zegt Stolk. 'De ploeg is vrijwel ongewijzigd. Alleen Frans van Doorn en ik zijn ge blesseerd. Maar de twee nieuwe zijn een versterking: Joop Groen en Theo van Gammeren, die vo- rigjaar onze fysiotherapeut was. Hij wil het nu zelf meemaken.' De andere lopers zijn Rob Bur ger, Ton Cammans, Trudy Lat houwers, Arnold Mennigs, Ge rard Nugteren en Hans Swart. Er gaan twee masseurs, vier chauffeurs, vier fietsers en drie dames voor de verzorging mee. Westnederland heeft weer een bus beschikbaar gesteld. Het schema voor de lopers is, na de ervaring van vorig jaar, iets ge wijzigd. Op de dag wordt elk half uur gewisseld, rond eten stijd en 's avonds om de 45 mi nuten, en 's nachts om het uur (zodat men wat langere tijd rust heeft). Het eerste deel van de route lo pen alledeelnemers gezamenlijk. Het parcours gaat over: Parkha ven, Parkkade, Westerkade, Veerhaven, Westplein, Wester straat, Willemsplein, Boompjes, Willemsbrug, Brugweg, Prins Hendrikkade, Koninginnebrug, Stieltjesplein, Rosestraat, Beijer- landselaan. Groene Hilledijk, Dordtsestraatweg, Spinozaweg en Pascalweg. Ontroerend is on getwijfeld weer het passeren van de Daniël den Hoedkliniek, waar vorig jaar de lopers en thousiast werden aangemoedigd door personeel en patiënten van het ziekenhuis. Andere teams die hebben inge schreven voor de tweede RoPa Run zijn: Leekrunners, Weipa Trans, 3M, Westnederland, HES Rotterdam, Intec Automa tisering, Wisserkerke Rhoon, en het Vogel team. Ook dit jaar is de opbrengst van de RoPaRun voor de Daniel den Hoedkliniek in Rotterdam-Zuid. Het eindbe drag wordt 22 mei in Ahoy' overhandigd. Wie het team van Jos Cohen wil sponsoren, kan voor nadere inlichtingen bellen: Alex van Muijen, telefoon 010- 4 22 49 04. Contactpersoon voor het Weipa-team is Peter de Beer, telefoon 01883-11128. Voor de goede orde: alle teams lopen voor hetzelfde goede doel. DE HAVENLOODS HET ZUIDEN Mini en Maxi en de Mariniers kapel treden op tijdens een bene fietconcert ten bate van de Ne derlandse Kankerbestrijding op dinsdagavond 8 juni in De Doe len. Tevens werken mee Saluutbatte- rij 'Atkins' en de KNLWM. De opbrengst gaat naar een project van de Daniel den Hoedkliniek. Het concert begint om 20.15 uur en kaarten, nu al te bestellen bij de kassa van De Doelen, kosten f45,-, f40,- of f35,-. Ook bedrijven dragen een steen tje bij, voor onder meer hekken, drinkwatervoorziening en toilet ten. IJsselbouw zorgt voor een EHBO- en organisatiekeet en bakkerij Luyten maakt lunch pakketten voor de vrijwilligers, die voor hun inzet allemaal een blauwe sweater krijgen. Gemeente Duizenden lopers zijn klaar voor de start van de Zuidersterloop 1993. Capelle aan den IJssel is ge vraagd het startschot te lossen, diens collega M.J. Meiboom reikt de prijzen uit. 'De gemeen te verleent heel veel medewer king', vertelt De Blok enthoui- sast. 'Libeton wilde zelfs een parcours door heel Capelle, maar daar komt natuurlijk heel veel bij kijken.' 'Met het vaststellen van de da tum hebben we trouwens reke ning gehouden met de politie- brandweerloop hier in Capelle. Net zo goed als dat we niet op moederdag zijn gaan zitten.' Belangrijk voor het welslagen van de tweede Zuidersterloop is natuurlijk het weer. 'We hebben al honderden voorinschrijvingen binnen, maar de meeste deelne mers schrijven pas op de dag zélf in', weet De Blok. 'Vorig jaar rekenden we op duizend man', haakt Witvliet in. 'Maar al gaan de de organisatie proefden we dat er méér zouden komen.' Toeloop De man van PAC is wel wat gewend. Jarenlang was hij be trokken bij de organisatie van de Rotterdam Marathon en twintig jaar lang coördineerde hij de Ha venloods prestatieloop, met soms wel vierduizend deelne mers. De organisatie van de Zuider sterloop is berekend op een grote toeloop op zondag 23 mei. Er is gratis vervoer vanaf NS-station Alexander naar de Zuiderster en tussen sporthal De Schenkel In Capelle aan den IJssel wordt zaterdag 15 mei de jaarlijkse ING Huizenmarkt gehouden, waarop zeven makelaars en be middelaars in onroerend goed, de gemeentes Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel, de ING Bank en twee notariskantoren zich presente ren. In een grote tent aan de Duiker laan in Capelle aan den IJssel, tussen het bestaande kantoor van de ING en de spectaculaire nieuwbouw, kan het publiek op een informele manier kennisma ken met het aanbod van de ma kelaars en de diensten van de andere instellingen en bedrijven. In de hal van de bank wordt persoonlijke voorlichting gege ven over hypotheekmogelijkhe den en andere financiële zaken. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Voor kinderen is er een groot springkussen en een videohoek. De Zuidersterloop '93 moet een sportief feest worden voor het hele gezin. Vorig jaar was het stralend weer en trok de prestatieloop door het Schol- lebos in Capelle aan den IJs sel liefst 2100 deelnemers en enkele duizenden belangstel lenden. Gezien het aantal voorinschrijvingen en het aan tal uitgezette inschrijfformu lieren kan het dit jaar net zo druk of zelfs nog drukker worden. Aan de organisatie zal het beslist niet liggen. In het draaiboek is alles tot in de puntjes geregeld. Zo'n twee honderd vrijwilligers leiden het evenement zondag 23 mei in goede banen. W. Witvliet is de technische man, maar Zui- derster-directeur R. de Blok, helemaal in de ban geraakt van het loopspektakel, volgt de ontwikkelingen op de voet. 'Vanaf november hebben we re gelmatig vergaderd. Het is een hele organisatie, bijna een be drijf, met een eigen hiërarchie. Onvoorstelbaar eigenlijk. Het contact is prima, en dat is maar goed ook. Je moet het per slot van rekening mét elkaar doen. Iedereen weet z'n taak, alles wordt tot in de kleinste details voorbereid.' 'Als bedrijf hebben we bewust gekozen voor professionaliteit', gaat De Blok verder in z'n kan toor aan de Hoofdweg. 'Als we iets doen, willen we het goed doen. Capelle is een slaapstad. Er gebeurt weinig. Ons voor beeld was de Konmarloop, dat is een begrip geworden. Toch heb ben wij een andere opzet.' 'Konmar kiest voor toppers, werkt met startgelden. Wij zijn een zaak voor een breed publiek en willen een dagje uit bieden voor het hele gezin. De hele zon dag zijn er activiteiten: live-op tredens, karaoke, kinderattrac ties, noem maar op! Natuurlijk is het sportieve gedeelte heel be langrijk. Maar iedereen kan op z'n eigen manier meedoen. De kinderloop is bijvoorbeeld heel erg leuk.' finish wordt een gratis sport drank uitgedeeld. Het parcours, met start en finish voor de showrooms van Zuider ster Meubelen en Tapijten, is ongewijzigd. 'We lopen alleen de andere kant op,' zegt Witvliet, 'dan hebben we niet meteen een scherpe bocht.' Vijftig vrijwilligers zetten de ron de van vijf mijl door Capelle- Schollevaar af en scouts 'vlag gen' en bemannen de verzor- gingsposten. Het parcours is of ficieel gemeten en voorzien van kilometer-punten, zodat de deel nemers kunnen zien of ze 'op schema' lopen en ,hoe ver het nog is. Er is elektronische tijdaandui ding bij de finish en op het par cours, dat geheel verkeersvrij wordt gemaakt. Draaiboek De voorbereidingen voor de tweede Zuidersterloop zijn al in november vorig jaar begonnen. Regelmatig is er vergaderd met alle betrokkenen: atletiekvereni ging PAC, brandweer, Roteb, politie en EHBO. Er zijn sectie hoofden benoemd en Witvliet heeft een draaiboek opgesteld waarin alle individuele taken tot in de kleinste details zijn be schreven. Op 17 mei is er een medewerkersvergadering aan het Lange Pad, waar de laatste afspraken worden gemaakt met alle betrokkenen. Van voetbalverenigingen zijn op de dag van de Zuidersterloop 30 a 35 vrijwilligers actief, van PAC 80 a 90. De politie is met 8 a 10 man paraat, scouting met 40 personen, de EHBO met 12. Er is security op de been en een veegploeg van de Roteb staat klaar om zodra de laatste loper gefinisht is, het parcours te ve gen. Wedstrijdloop Molle Versyp als Tevje in de uitvoering van het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. 'Dit jaar is er ook een officiële wedstrijdloop over 10 Engelse mijl,' benadrukt Witvliet, 'er kend door de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie. Met prijzen in elke categorie, voor de snelste deelnemers én voor een nieuw parcoursrecord. De win naar van de wedstrijdloop kan, als alles mee zit, drie prijzen win nen, dat wil zeggen 750 gulden. In totaal is 10.000 gulden prij zengeld beschikbaar.' Iedereen, ook deelnemers aan de prestatielopen over 5 en 10 En gelse mijl en de korte afstanden 1 en 2Vï mijl, krijgt een gratis T-shirt en herinnering. Er is na afloop van iedere afstand een tombola en onderweg en aan de De kinderloop is heel leuk, benadrukt Zuiderster-directeur R. de Blok. TEL 010-4361144 FAX 010-4361324 beschikken i door Westnederland beschikbaar gestelde bus.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9