Droom WK wreed verstoord door verlies tegen ZBVH SPORT SW kampioen na winst op SMC DE HAVENLOODS Beslissingen tussenronde Pollux moet naar tweede klasse Schiedammers kunnen KNVB voorlopig vergeten i/anaer Excelsior wint saaie derby DE HAVENLOODS - DINSDAG 11 MEI 1993 VLAARDINGEN- Van avond wordt de tweede wed strijd gespeeld in de tussenronde van het Vlaardings voetbalkam pioenschap. Na de ruime over winning van Fortuna op TSB(5- 0) ontmoeten CION en TSB el kaar vanavond. Het duel aan de Marathon weg begint om 18.45 uur. Voor dinsdag 18 mei staat de laatste wedstrijd op het pro gramma. Dan treffen Fortuna en CION elkaar en moet duide lijk worden welke ploeg zich als vierde plaats in de halve finale. Ook de vrouwen zijn al aardig op weg in het toernooi om het Vlaardingse kampioenschap. Op donderdag 13 mei staat de wed strijd tussen DVO en Deltasport op het programma en op 18 mei ontmoeten Deltasport en Zwalu wen elkaar. Aan de leiding gaat de ploeg van DVO met vier pun ten uit twee wedstrijden. Deltas port staat tweede met twee pun ten uit één wedstrijd terwijl Zwa luwen twee punten vergaarde uit twee wedstrijden. Hekkesluiter is de ploeg van TSB, dat uit drie wedstrijden nog geen punt wist te veroveren. door PETER SPEK VLAARDINGEN Nog maar net had het mannen- team van hockeyvereniging Pollux het kampioenschap van de vierde klasse behaald of voorzitter Roel van Neer bos van de Broekpolder-ploeg gaf het team alvast de op dracht mee zo snel mogelijk via een nieuw kampioenschap de tweede klasse te halen. „Als wij straks in het bezit komen van dat tweede kunst grasveld en dat duurt niet lang meer, dan is Pollux het aan haar stand verplicht mini maal in de tweede klasse te spelen", liet de voorzitter we ten in de feestvreugde na af loop van het treffen tegen Vlissingen. Pollux won dit al les beslissende duel om de ti tel met 7-1. Pollux-trainer Wouter Schutte trok de woorden van zijn voor zitter sterk in twijfel. „Wij heb ben nu nog geen ploeg om in die tweede klasse te spelen", liet een toch tevreden Pollux-trainer we ten na de klinkende overwinning op Vlissingen op een sfeervol en warm Broekpolder-complex. „Deze wedstrijd met als inzet het kampioenschap mag natuurlijk geen graadmeter zijn. wij speel den in dit duel niet best. De spanning van deze wedstrijd zal duidelijk in de benen van de spe lers. Het liep allemaal niet zo lekker, maar wat ik in de afgelo pen maanden heb gezien, moet de ploeg het goed kunnen doen in die nieuwe derde klasse", al dus Wouter Schutte, die deze week zal beslissen of hij zijn con tract bij de Broekpolderploeg zal verlengen. Opdracht „Mijn opdracht is uitgevoerd bij Pollux. In de afgelopen drie jaar heb ik een verjonging doorge voerd en de ploeg weer terugge bracht naar de derde klasse. Deze week zal ik met de techni sche commissie verder praten over het te voeren beleid in de komende jaren. Als dat positief uitvalt lijkt een verlenging van mijn contract tot de mogelijkhe den behoren, maar ik wil nog niet op dat besluit vooruit lo pen." De belangen waren groot in dit duel. Pollux stond in deze laatste competitiewedstrijd van dit sei zoen slecht één punt voorop Ba- rendrecht. Een misstap kon de Broekpolder-ploeg zich daarom niet maken. Dat leek ook niet te gebeuren. Na een nerveus begin was het Sjoert van Beek, die met een prachtige solo vanaf de mid denlijn voor 1-0 zorgde. Het ijs leek gebroken op het zonovergo ten complex in de Broekpolder, maar dat pakte anders uit. Nog geen vijf minuten later scoorde Vlissingen gelijk en daar schrok Pollux van. Het spel bleef heel nerveus en de echte flitsende acties bleven uit. Vlissingen wist echter geen ge bruik te maken van deze situatie en toen eerst Menno Rodriques en Giem van Houweningen voor 3-1 hadden gezorgd was het kampioenschap voor Pollux na tuurlijk wel een feit. De voorbe reidingen voor het kampioens feest konden beginnen, dat kon Pollux in de tweede helft niet meer ontgaan. Ondanks deze uitgangspositie bleef het spel erg onzeker. Vlissingen probeerde met een fel offensief in de tweede helft Pollux nog wat schrik aan te jagen, maar doelpunten ble- sÉÖÏÏIË Feest bij Pollux, na het behaten van het kampioenschap na de klinkende 7-1 overwinning op Vlissingen. ven uit. De ploeg uit Zeeland kwam niet verder dan twee straf- corners. Toen nam Pollux weer het initia tief en dat resulteerde in een doelpunt van Vincent Ouwens. Het feest werd compleet, toen eerst Menno Rodriques, Vincent Ouwens en Arno Steehouwer de eindstad op 7-1 bepaalden. De titel was binnen voor de Vlaar dingse ploeg en het kampioens feest begon al op het middenveld met een echte ere-ronde langs de vele supporters. Holy-ziekenhuis trekt Europa in VLAARDINGEN Op zater dag 15 mei vindt op het land goed Holy een landenstrijd plaats tussen diverse Europese landen. Deze landen worden vertegenwoordigd door de ver schillende afdelingen van het Holyp-ziekenhuis. Het thema van dit jaar is Euro pa. Om 9.30 vindt de opening plaats. Dat zal gebeuren door het oplaten van een groot aantal ballonnen van de kinderen die op de kinderafdeling verblijven en van kinderen van de perso neelsleden van het Holy-zieken huis. Het sportieve evenement zal in het teken staan van een aantal Europese attracties en gewoon tes zoals Manneke Pis en na tuurlijk Hollanders op gele klompen. Sensationeel zal onge twijfeld worden het edelweiss plukken op de hoge alp en het flaneren langs het water, de be kende Zuid-Eurpese liefhebberij. Belangstellenden zijn natuurlijk welkom op dit jaarlijks evene ment in de tuin van het Holy- ziekenhuis. SCHIEDAM Voor WK had het de perfecte inleiding kunnen worden; een promotie naar de KNVB in het jaar dat de ploeg uit Kethel 25 jaar be staat. De ideale combinatie werd echter wreed verstoord door ABVH. In een voor WK alles-of-niets-wedstrijd wonnen de Zuid-Beijerlanders met 4-2 waar het, op basis van de uitslagen van de vorige twee wedstrijden, aan een ge lijkspel al genoeg had. Rob van Dijk, de verliezende trainer, gaf zijn ploeg na afloop toch een compliment. Want on danks het gemis van drie man (Ronald van Harmeien, Paul Erftemeijer en Marcel van de Ven) kwam Voetbal Vereniging Kethel heel ver en mocht zich zelfs een kleine 25 minuten (in clusief de rust) 'KNVB-er' noe men. ZBVH-er Joop Huisman schoot de droom echter, een kleine vijf minuten na de rust, aan diggelen. Zijn gelijkmaker, het wegzenden van VVK-er Ron Huijsman en individuele fouten bezegelden het lot van de Schie dammers. WK wist vooraf wat het te doen stond en dat alleen winst telde. Het gelijke spel tegen DZB en de winst van ZBVH tegen dezelfde tegenstander waren daar debet aan. Vanaf de eerste minuut tot de 45e minuut bezorgde WK de 'buslading' ZBVH-supporters een nare middag. Met een hart- verwarende werklust en bij tijd en wijle goed voetbal werd ZBVH met de rug tegen de muur gezet. Kansen waren er genoeg en dat het slechts 1-0 bij de rust was mag een klein wonder heten. Het was vooral Theo Smit die zeeën van ruimte kreeg maar het nodige geluk ontbeerde. Zenuwachtig De lob van de aanvoerder van WK over de twijfelende Walter van de Hoogen ging net naast, diezelfde Van de Hoogen stopte een direct genomen volley knap en ook het balverlies van de ze nuwachtige ZBVH-verdediging werd door Smit niet benut en op de buitenkant van de paal ge knald. Pas in de 40e minuut, na een schitterende aanval met als tussenstation Hans van Gogh (passeren en overzicht) en uit blinker Marco Scholte (gave* voorzet), kopte hij de 1-0 op het bord. Binnen vijf minuten in de tweede helft lag de gelijkmaker al bin nen. Ron van Dijk zette achteraf vraagtekens bij de gegeven cor ner maar dat de bal tot drie keer toe op het hoofd van een ABVH-er belandde eer hij van de lijn werd gestompt door Ro bin in plaats van Benno Smalle- gange mag slechts de verdedi ging worden toegerekend. Dat WK even de kluts kwijt was werd het beste gekarakteriseerd door Ron Huijsman die even voorbij de middenlijn Martijn Flach meedogenloos neersabel de. De, bij het irritante af, veelvul dig fluitende Van Dijk kende maar een (rode) kleur. Tot over maat van ramp scoorde Dick Trouw, verlost van zijn vaste be waker en nadat alle gemoederen waren gesust, 1-2. Met tien tegen elf moest WK alles op alles zetten. Met een aanvaller (Peet van der Meer) voor een verdediger (Marcel van Vliet) kwam het zelfs nog op gelijke hoogte. De geweldige pe gel van Van der Meer sprong via de binnenkant van de paal tegen de verbouwereerd staande Van der Hoogen die opnieuw slechts kon toekijken hoe Robin Smal- legange 2-2 scoorde. Het lako- nieke uitverdedigen van Wim van Baarle betekende voor WK echter de genadeslag. Bas Weij mocht dichtbij de 2-3 inschieten waarna het 'over en opnieuw be ginnen' weer opgeld deed. De, overigens schitterende, 2-4 van invaller Wilfred Duiven zette het al gestarte feestje van ZBVH al leen maar luister bij. 'UW.Efc, AA(NjIV| Welpenspeldag VLAARDINGEN- Korfbal vereniging Oranje Nassau orga niseert op zaterdag 15 mei een groots opgezette welpenspeldag op het complex aan de Claudius Civilislaan. Het sportieve evenement staat in het teken van het door de Ko ninklijke Nederlandse Korfbal Bond uitgeroepen jaar 1993 met als thema 'welpenjaar'. Op het complex van Oranje Nassau wordt voor korfballertjes in de leeftijd van vijf tot en met zeven jaar een toernooi gehouden, met deelname van een groot aantal ploegen uit deze regio. Naast dit toernooi kunnen kin deren van dezelfde leeftijd uit Vlaardingen meedoen aan diver se spelletjes. Zij kunnen dan via een strippenkaart meedoen aan diverse sportieve spelletjes. Voor een volle strippenkaart ontvan gen de deelnemers dan een leuke verrassing. Naast het korfbaltoernooi en de spelletjes zijn er nog meer activi teiten bij Oranje Nassau. Zo zijn er diverse poppekastvoorstellin- gen, een ballonnenwedstrijd, een suikerspin, clowns en de kinde ren kunnen zich laten schmin ken. Nieuw gebouw voor de Fuut VLAARDINGEN Op zater dag 22 mei opent de watersport vereniging De Fuut haar nieuwe clubgebouw aan de Vlaardingse Vaart. Na een periode van voor bereiding en veel zelfwerkzaam heid heeft de Vlaardingse water sportvereniging een prachtige accommodatie neergezet aan de Watersportweg. Het bestuur is er trots op, dat het nieuwe on derkomen zonder gemeentelijke financiële steun is gerealiseerd. De Fuut zet haar deuren zater dag 22 mei open om het prachti ge resultaat te laten zien. De officiële opening is om 13.30 uur. Tot 17.00 uur is er daarna een receptie voor genodigden, le den, donateurs en relaties van de Vlaardingse watersportvereni ging- SCHIEDAM Zo snel en be weeglijk als in zijn gloriedagen is Peter van Velzen al lang niet meer.-Maar voetballen kan hij natuurlijk nog wel en ook het scoren is hij nog lang niet ver leerd. SW-trainer Hans Schin kel wist het en SMC heeft dat afgelopen woensdagavond aan den lijve ondervonden. De boomlange gelegenheidsspits bracht zijn ploeg in de tweede beslissingswedstrijd aan de lei ding waarna SVV tenslotte het kampioenschap van de vierde klasse G met een terechte 2-1 zege in huis haalde. In de eerdere ontmoeting had SW ook al laten merken kwali tatief meer in huis te hebben dat de aanvankelijk gedoodverfde kampioen SMC. SMC had ge durende het tweede deel van de competitie vier punten voor sprong om SW maar liet wat steekjes vallen. SW deed dat niet en kroop geruisloos op gelij ke hoogte. De eerste finale om de titel leek het er op dat de rood-witten de bloemen uit het water mochten halen want het kwam op een 2-0 voorsprong. SMC kwam terug op 2-2 en dwong een herhaling af. Ook in tweede finale ging SVV het best van start. Toch was SMC in de eerste helft als eerste dicht bij de openingstreffer. Doelman Erik Tanis trapte over een terugspeelbal heen maar er was geen SMC-er die zich meld de om het foutje af te straffen. Aan de andere kant toonde Pe ter van Velzen, in de basis ge haald omdat Greg Goree gebles seerd was, wel besluitvaardig te kunnen zijn. Hij knalde een vrije trap achter keeper John Bos en bracht zijn ploeg aan de leiding. SMC ging daarna wel nadrukke lijk op zoek naar de gelijkmaker omdat alleen winst de titel zou betekenen. Bij een gelijkspel na de eventuele verlenging zou SW vanwege het betere doelsaldo het kampioenschap kunnen vieren. De duels werden grimmiger en gemener maar SW liet zich niet van de wijs brengen. Het was in de tweede helft slechts te danken aan Erik Tanis dat SMC toch nog op gelijke hoogte kwam. De verder goed spelende doelman beoordeelde een hoekschop ver keerd waardoor Harry van Ka pel 1-1 kon inkoppen. De vreugde aan SMC-zijde en het uitzicht op de verlenging was slechts van korte duur want niet veel later maakte Ronald Pals- rok dankbaar gebruik van de wanordelijke toestanden in de SMC-defensie. Doelman John Bos slaagde er nog wel in Peter van velzen van scoren af te hou den maar had geen antwoord op fraaie krul van Palsrok die de buitenspelval omzeilde. Vreugde bij SW-trainer Hans Schinkel en de zijnen en voor SMC-trainer Henk Salari res teerde slechts nog een taak. Hij wist dat hij voor de zoveelste keer zijn ploeg op scherp moest zien te krijgen voor de nacompe- titie. Daarin nam zijn ploeg het zondag op tegen Alexandria'66. Die wedstrijd eindigde in 0-0 zo dat DHS, de derde ploeg in de nacompetitie, wel eens een be langrijke rol zal kunnen gaan spelen. De ploeg van trainer John Corver ontmoet zondag Alexandria'66 en speelt de week erop tegen stadgenoot SMC. SCHIEDAM— De cricketder by tussen de Schiedamse ploegen Excelsior en Hermes is overtui gend door de landskampioen van twee jaar geleden gewonnen. De Thurledeploeg bereikte hel totaal van 285 runs tegen het verlies van zeven wickets. Vooi Hermes was die score onbereik baar. De ploeg uit Harga eindig de op 225 runs. De plaatselijke ontmoeting trol niet veel publiek en miste daar door de ambiance waar normaa altijd sprake van was. De cric ketbond heeft voor dit seizoer een aantal dubbele weekends op het programma gezet en plande het altijd enerverende duel al op de tweede competitiedag, zater dag dus. De zaterdag is in cricketstad Schiedam blijkbaar niet de meest populaire dag voor de derby want de meeste bezoekers arri veerden pas tegen vijven op Thurlede. Toen was de wedstrijd eigenlijk al gespeeld en tekende de overwinning voor Excelsior zich steeds duidelijker af. Excelsior mocht als eerste de mat betreden en maakte het de bezoekers gelijk moeilijk. Carl Schewe en Dennis Gouka legden namelijk de ene na de run neer en zorgden voor een goede uit gangspositie. Schewe scoorde 26 runs voordat hij run out ging en Gouka produceerde 42 runs. Jasper Beijer ving de openings- batsman uit. Dennis broertje Erik en Emerson Trotman wa ren ook in goede doen en had den weinig moeite met de bow lers Robin ter Plegt (0 wickets voor 52 runs in 11 overs), Berry de Raaij (1 wicket voor 30 runs in 7 overs), Roger Bradley (1 wicket voor 58 runs in 15 overs) en Steven Lubbers (1 wicket voor 68 runs in 14 overs). De vieren en zessen van hoofdzake lijk Trotman waren niet van de lucht en terwijl Gouka een score van 52 runs bereikte stevende hij op zijn century af. Ook nadat hij de 100 runs vol had gemaakt ging hij verder en werd pas na 114 runs uitgevangen door Beij er. Van de overige Excelsior-spe- lers kwam alleen speler-coach Wayne Andrews in de dubbele cijfers (22 runs). De opening van Hermes liet het een en ander te wensen over. Henk Kornet (15) en Nicky (4) De ontmoeting trok maar tveinig publiek waren al gauw van het toneel verdwenen maar hadden in Ste ven Lubbers een goede opvolger. Roger Bradley (4), Lou Borrani (6) en John Verweij (8) lieten het afweten maar Lubbers hield zich manmoedig staande en bereikte ook een century. Met Jos Zuid geest naast hem op de mat leek Hermes naar aardig in de buurt van Excelsior te komen maar toen Lubbers (105 runs) en Zuidgeest (53 runs) eenmaal uit waren viel er voor Hermes niets meer te redden. De Harga-bewo- ners kwam niet verder dan 225 runs. Toch haalde Hermes afgelopen weekeinde nog een overwinning in huis door op overgemiddelde (ivm de regen) van ACC te win nen. Lou Borrani en Steven Lubbers blonken uit met het bat. Ook Excelsior verging het zon dag goed. In Amstelveen werd van VRA gewonnen. Daar was Luuk van Troost met 52 runs de grote man. COUNTY CAR ROTTERDAM B.V. Toepad 15, Rotterdam. Telefoon OIO - 4 52 90 66. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 8.30 -17.30 uur. Zaterdag 10.00 -17.00 uur. Vrijdag koopavond tot 21.00 uur.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5