Fotograaf Henk Friezer strijdt tegen armoede in 'The States' WATERWEG 'Wie is wie in Rommeldam' Didjeridu in de stad Vlietentocht DE HAVENLOODS Concert in Grote Kerk 'Foute' pit-bullterriërs worden sneller in beslag genomen Specjaaj voor onze lezers Kuip is 29.95 Feyenoord Concert in Visserij museum Cency-zaak genomineerd DINSDAG 1 JUNI 1993 VLAARDINGEN- De ko mende maanden vaart Coby Piek weer regelmatig met haar boten van rederij Dulcis in het gebied Midden-Delfland. Zij maakt tochten over de Vlaar- dingse Vaart, de prachtige vlie ten en vaart soms naar Delft. Coby vaart het liefst met een geheel open boot zodat de passa giers optimaal van de natuur kunnen genieten. Zij heeft altijd genoeg verrekijkers aan boord voor de natuurliefhebbers. Ook is het mogelijk tijdens een toch tje te lunchen of te dineren. Coby Piek maakt in de maand juni op woensdag,- zaterdag en zondagmiddag rondvaarten van een uur en in de maanden juli en augustus op alle dagen van de week behalve op donderdag, op die middag maakt zij namelijk vlietentochten van drie uur. In september vaart zij op woens dag- en zondagmiddag. De rondvaarten van een uur kosten f 10.- voor volwassenen en f6.- voor kinderen. De vlietentocht van drie uur kost f25.- voor volwassenen en f 15.- voor kin deren tot en met 13 jaar. De boot vertrekt vanaf de kade aan de Vaartweg. Geïnteresseerden kunnen reserveren via het WV, tel. 4346666. Wegafsluiting VLAARDINGEN— Binnen kort wordt begonnen met het aanleggen van verkeersdrempels aan de Albert Schweitzersingel. In verband hiermee is de weste lijke rijbaan van deze singel deze week afgesloten voor alle ver keer. Bromfietsers en fietsers kunnen normaal gebruik blijven maken van het fietspad. De oos telijke rijbaan zal van maandag 7 tot en met vrijdag 11 juni afge sloten worden. Het verkeer wordt omgeleid via borden. Op maandag 7 juni begint de laatste fase van de reconstructie werkzaamheden aan de Van Linden van den Heuvellsingel. Die dag is de kruising Van Lin den van den Heuvellsingel-Bur- gemeester Heusdenslaan vanaf 06.00 uur afgesloten voor alle verkeer met uitzondering van fietsers en bromfietsers die van het fietspad gebruik kunnen ma ken. Het wegdek krijgt een nieu we asfaltlaag. De RET-bussen zullen als ge volg van de afsluiting een andere route rijden. Vanuit de richting Holy rijden de bussen via de Holysingel, de Burgemeester Verkadesingel en de Kethelweg naar de Van Hogendorplaan. Vanuit de richting Vlaardingen- Oost wordt gereden via de Van Hogendorplaan, Van Linden van den Heuvellsingel en Sport- laan naar de Burgemeester Ver kadesingel waarna de normale route via de Holysingel wordt gevolgd. De werkzaamheden zullen naar verwachting tot in de loop van de avond gaan duren. SCHIEDAM Verzamelaars kunnen soms ver gaan. Dat blijkt wel uit de activiteiten van Jan Kemp. De Schiedammer spaart alweer twintig jaar van alles en nog wat van Bommel en Tom Poes en brengt deze maand een bijzonder boek uit. Hij maakte namelijk een overzicht van de figuren die in de eerste vijftig 'Bommelverhalen' van Marten Toonder voorkomen. In het boek worden alle perso nen uitvoerig beschreven en wordt tot op de regel nauwkeu rig aangegeven waar de persona ges terug zijn te vinden. Het boek dat ruim honderd pagina's dik is, heet 'Wie is wie in Rom meldam'. Kemps vond het maken van dit boek een monnikenwerk maar is blij dat hij het gemaakt heeft. „Er zijn weinig amateurs in Ne derland waar zo over doorge zaagd is als Toonder. Iedereen schrijft erover en er zijn meer dan drie-en-een-half-duizend verzmelaars van de werken van deze schrijver. Dit boekje is be stemd voor de mensen die in de 'Bommelkunde' zijn geïnteres seerd. Zij kunnen de figuren ge systematiseerd terugvinden wan neer zij een onderzoek doen. In totaal zijn er trouwens 177 ver halen over de heer Bommel. Ik heb me tot de eerste vijftig be perkt omdat hier figuren in voorkomen die in latere afleve ringen steeds weer terug blijken te keren". Behalve 'Wie is wie in Rommel dam' geeft Jan Kemps deze maand ook een literatuurover zicht van Marten Toonder uit. In ongeveer dertig pagina's wordt een duidelijk beeld gege ven van de literatuur die over Marten Toonder in relatie tot Bommel en Tompoes in de loop der jaren is verschenen. Geïnte resseerden kunnen de boeken bestellen onder telefoonnummer 4700793. 'Wie is wie in Rommel dam' kost f 40.-, het literatuuro verzicht f 10.-. VLAARDINGEN 'Jeugd maakt muziek voor de toe komst'. Dat is het thema van het concert dat het Rotterdams Jeugdkamerorkest, het Maasste- deiijk Jongenskoor en het ka merkoor Ars Cantandi op vrij dag 4 juni geven in de Grote Kerk op de Markt in Vlaardin- gen. Bedoeling is te bewijzen dat klassiek repertoire niet saai is en niet aan leeftijd gebonden. De drie deelnemers zullen ieder apart optreden, maar ook geza menlijk brengen zij composities van Haydn en Mendelssohn Bartholdy ten gehore. Verder staan er werken van Schubert, Brahms, Fauré en Purcell op het programma. De toegangsprijs bedraagt tien gulden voor volwassenen, terwijl pashouders 7,50 gulden betalen. Kinderen tot twaalf jaar kunnen voor vijf gulden de kerk in. Kaarten zijn verkrijgbaar vóór de aanvang van het concert bij de ingang van de kerk, bij de WV en bij de boekwinkels Den Draak en Pontier. Het concert begint om 20.00 uur. Activiteiten Rode Kruis Heer Bommel weet VLAARDINGEN - Het Rode Kruis en de Hartstichting hou den op dinsdag 8 en 15 juni twee cursusavonden over reanimatie. De bijeenkomsten duren van 20.00 tot 22.00 uur en kosten in totaal 25 gulden. De praktische lesavonden vinden plaats in het Holy-ziekenhuis. Belangstellen den kunnen zich telefonisch aan melden onder nummer 4342700. Het Rode Kruis houdt verder op zaterdag 5 juni een rommel markt in het beschut wooncom plex De Wouthof aan de Baarn- hoeve. Et- vallen tussen 10.00 en 16.00 uur prijzen te verdienen met het Rad van Avontuur en met het raden van diverse din gen. Ook is er van alles te koop. 'Mijn camera laat ik nooit thuis als ik naar buiten ga' Wegener hutsaanhuLsbLeden Prins Hendrikkade 12-16, Geboin 'Maaspoort', postbus 1980, 3000 Rotterdam. Telefoon (centrale): 010-4.699.911 DUO'S (rubrieksadvertenties): 010 - 4.699.444 Telefax directie: 010 - 4.699.362. Telefax advert, afd. en redactie: 010-4.600.205. BIJKANTOOR: Hoogstraat 122, Vlaardingen. Postadres: postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Tel. 010 - 4.346.711 KANTOOR-UREN: werkdagen 8.30 17.00 u. (vrijdag tot 16.00 u.) ADVERTENTIEVERKOOP: N. v.d. Marei (tel. privé 010 - 4.716.693). Hans v/d Ende (tel. privé 010 - 4.709.088). Monique v.d. Sluis (tel. privé 010 - 4.706.738). DISTRICTVERKOOPLEIDER: C. Vijfvinkel (tel. privé 010-4341702) ACCOUNTMANAGEMENT: van Meeteren tl. privé 01831 - 2082). de Poorter (tel.privé 070 - 3282694) REDACTIE: Peter Braad (chefredac- - it), Marianne Ames, Nelleke de Jong c.Bram Wesdorp Correspondenten: Nans Wolters Nathalie Lans (tel. 010 - 4.269.247). Sport: Erwin v.d. Lee (tel. 010 - 4.343.850). Correspondenten: Peter Spek (sport), tel. privé 010 - 4.352.615 Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra, ten zij anders vermeld. Manager redactie Zuid-Holland: •lan Sieben. Nieuwe Vlaardingse Courant Schiedams Nieuwsblad 'schijnt elke dinsdag huis-aan- is in Schiedam, Groenoord en Kethel en is een uitgave van Wegener Huis-aan-huisbladen B.V. (zie HOOFDKANTOOR). DIRECTIE: E. Alkemade, directeur R.M. Brokking, commercieel adj.-directeur Wegener huis-aan-huisbladen ver schijnen in Zuid-Holland wekelijks in een totale oplage van ruim een mil joen exemplaren. BEZORGING: Interlanden/Spreigroep. Bezorgklachten: 010 - 4.699.612/4.699.613 SCHIEDAM Nu de zomer er aankomt wordt Schiedam weer bezocht door toeristen. Deze maand brachten veel mensen tijdens één van hun vrije dagen een bezoek aan het oude centrum. Zo ook de bekende Amerikaanse persfo tograaf Henk Friezer. De fo tograaf viert een paar weken vakantie in de Jeneverstad om even bij te komen van de da gelijkse beslommeringen. Friezer is niet helemaal onbe kend met Nederland want zijn ouders komen hier vandaan en de fotograaf vond in Schiedam de vrouw van zijn dromen, na melijk Wil Wiegman. De vader van Henk, die ooit de vaste foto graaf van koningin Juliana was, vestigde zich in Amerika nadat hij met de vorstin mee op reis was geweest nar de Verenigde Staten. Het kostte de fotograaf moeite om voet aan wal te krij gen in de Amerikaanse fotogra fiewereld, maar na een tijdje werken boekte hij het ene succes na he andere. Michael Jackson is gevangen door eigen beroemdheid Vele honderden zwervers in LA Redacteur Zoon Henk groeide op in 'The States' en ging er naar de High- school. Daar moest hij als redac teur van de schoolkrant een keer invallen voor een collega en een foto schieten van een atletiek wedstrijd. Hij leende een camera van zijn vader en maakte en 'prachtplaat' waarvoor hij later in het jaar de eerste prijs ont ving. Henk Friezer bleek het fo tograferen in zijn vingers te heb ben en maakte er zijn beroep van. Nu staat zijn huis vol prij zen en gaat hij nooit de deur uit zonder camera. „Ik heb mijn lesje geleerd! Ik liet een keer mijn camera thuis. Op dat moment gebeurde er natuur lijk iets bijzonders. Een bruide gom viel flauw voordat hij de kerk uitging en terwijl hij daar lag zat de bruid op haar knieën en zwaaide zij met een papiertje om hem bij te krijgen. Sinds die keer ben ik nooit meer zonder camera weggegaan. Al ga ik een hapje eten met mijn vrouw, de camera gaat mee". Bodyguard Henk Friezer fotografeert voor zo'n negen kranten, is de ge meentefotograaf van Los Ange les en maakt veel platen van beroemdheden. Vlak voor hij naar Schiedam kwam fotogra feerde hij Michael Jackson nog. „Ik was daar met nog een foto graaf en toen Michael na afloop wegging zeiden wij tegen elkaar: 'ik ben blij dat ik hem niet ben'. Hij is gevangen door zijn be roemdheid. Hij heeft niks te zeg gen. Hij wacht totdat mensen hem komen vertellen waar hij moet gaan zitten of staan. Hij wordt omringd door zes auto's bodyguads", vertelt Henk Frie zer. De Amerikaan zal dan ook nooit in de bosjes gaan liggen loeren om een beroemdheid op de kiek te zetten. „Je hebt van die mensen die achter filmsterren aanjagen. Zij fotograferen zelfs vanuit een parachute. Dat is ook de reden dat veel filmsterren een hekel hebben aan fotografen. Ik doe dingen zuiver op uitnodi ging. Ik kijk ook niet tegen ze op. Zij zijn niets meer. Ik denk dat zij mij meer nodig hebben dan ik hen. Het maakt mij niet uit wie ik fotografeer, een be roemdheid of een persoon die op de Hoogstraat in Schiedam loopt". Hoewel Friezer geen onder scheid maakt, merkt hij wel dat er in Amerika grote verschillen zijn. „Het ene moment loop je op een party en zie je dat mensen het duurste eten weggooien, het andere moment loop je door de krottenwijken en zie je honder den daklozen bedelen om eten". De fotograaf kent de twee uiter sten goed. Hij ontmoet tijdens zijn werk mensen als Clinton, Reagan, Bush, Angela Lansbu- ry, Tom Bradley, Charlton Hes ton en Patrick Swayze, In zijn vrije uren bekommert hij zich om de vele zwervers in Los An geles. „Persoonlijk geef ik zo'n tweehonderd mensen per dag eten. Ik kam me soms zo kwaad maken om de verschillen hier. De doorsnee Amerikaan is ver- wend.Ik trek me het lot van de zwervers aan. In Amerika heb je een programma van Valerie Harper. Dat heet 'Life, love is feeding everyone.' En daar ben ik het mee eens". SCHIEDAM Wat speel je lekker didjeridu. Wanneer je dit hoort weten de meeste mensen waarschijnlijk niet waar het over gaat. Toch is didjeridu al heel oud. Het is een instrument u>t Australië dat al sinds het be staan van de aboriginals wordt gemaakt en bespeeld. In Schie dam is sinds een jaar een echte didjeridu-school. De school is van Derk Mulder. Hij raakte geobsedeert door het oerinstrument. Hij voerde de in strumenten in en begon na veel van zijn muziekleraar Jim Wafer te hebben geleerd een school in Schiedam. Hij verzorgt tijdens workshops die meestal een dag duren samen met Albert de Bruin de lessen. Albert is evenals Derk, bezeten van het instru ment en vertelt iets over de ge schiedenis., „De aboriginals ma ken het meer dan een meter lan ge blaasinstrument van een stam van een eucaliptusboom die door termieten is uitgehold. Zij tikken tegen zo'n holle stam en wanneer er een goed geluid in zit beschilderen zij het met allerlei symbolen. Het geeft niet alleen een diepe gonzende klank maar ook speciale effecten. Je kan er alle geluiden mee maken die in het oerwoud te horen zijn. Het is een heel aparte ervaring om die rengeluiden gepaard met mooie bovenklanken te horen". Het instrument is op dit moment in opkomst. Steeds meer cursis ten melden zich aan bij de school van Derk Mulder. Geïntereseer- den kunnen bij hem muziekles sen en lessen voor zogeheten cir culaire ademhaling volgen. „Die ademhaling is nodig om onge veer een kwartier door te kun nen spelen", zegt Albert de Bruin. Na een dag spelen be heerst men de basis al. Het leuke van het instrument is dat iedere didjeridu door de produktie een ander geluid geeft en dat het in samenspel met alle andere in strumenten is aan te horen. Degenen die geïnteresseerd zijn in een workshop kunnen bellen naar telefoonnummer 4267946 of 4260578. De kosten voor een dag muziekles bedragen f125.- inclusief een cassettebandje met didjeridu-umuziek. Wie eerst eens wil luisteren kan dat op vrijdagavond 4 juni. Dan wordt er namelijk een piano/didjeridu- concert gegeven in het spiksplin ternieuwe café Van Diggelen op de Grote Markt. Wandeling in Sterrebos SCHIEDAM— Het'IVN, de vereniging voor natuur- en mi lieu-educatie, houdt zondag 6 juni een excursie door het Schie- damse Sterrebos. De excurisie onder leiding van Freek van Kesteren en Gert Schoneveld start om 14.00 uur bij Stadhou derslaan 100. De buslijnen 52, 80, 125 en 126 stoppen bij de halte aan het Sint liduinaplein. Deze halte ligt op vijf minuten wandelen van het vertrekpunt. Thema van de ex cursie is 'Populieren en beuken in het Sterrebos'. WATERWEG- Pit-bullter- riërs die niet geregistreerd zijn of bij herhaling niet aangelijnd of gemuilkorfd, moeten in beslag worden genomen en afgemaakt. Dat vinden de procureurs-gene raal. Met nieuwe richtlijnen, die vandaag van kracht zijn gewor den, willen de procureurs-gene raal voorkomen dat er in ge meenten verschillend wordt op getreden tegen agressieve pit bullterriërs. Ook in Schiedam en richtlijnen door de politie wor den nageleefd. Eigenaren die zich niet aan de op 1 februari ingevoerde regels hou den, raken in de meeste gevallen hun pitbullterriër kwijt. De procureurs-generaal hebben besloten dat voortaan dat bij elke overtreding van de per 1 februari geldende regels een pro- ces-verbaal wordt opgemaakt. Het openbaar ministerie zal dan onze lezers kunnen intekenen voor het JAARBOEK FE YENOORD De prijs van dit schitterend uitgevoerde boek, vol nieuwe foto's en alle wetenswaardigheden over de club uit de Het boek zal rond de wedstrijd Nederland-Noorwegen op 9 juni worden gepresenteerd. De oplage is beperkt, zodat de echte Feyenoord-supporters onder onze lezers er goed aan doen voor in te tekenen. Stuur daarvoor een volledig ingevulde bank- of giroche que ad f 29.95 aan Wegener Promotie, postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam. U kunt het bedrag ook contant beta len op een van de kantoren van deze krant, of overmaken op postgirorekening 38.22.953 t.n.v. Wegener Promotie Rotterdam. Vergeet in alle gevallen niet uw naam en adres te vermelden, het Feyenoordboek zal u namelijk per post worden toegestuurd. Vlaardingen zullen de nieuwe de nieuwe richtlijnen in de prak- tijk brengen en harde eisen stel len. Volgens de richtlijnen worden alle pit-bullterriërs die na van daag niet zijn geregistreerd ver beurd verklaard. De eigenaren kunnen hiernaast rekenen op een boete van 250 gulden. Eige naren die hun hond uitlaten zon der dat het dier gemuolkorfd is, krijgt als hij voor de eerste keer wordt betrapt een boete van vijf honderd gulden. Is de hond niet kort aangelijnd maar wel ge muilkorfd dat kost dat de eige naar driehonderd gulden. In dien de hond én niet gemuil korfd is én niet is aangelijnd dan wordt een boete opgelegd van zevenhonderd gulden. Wordt de baas nog een keer be trapt dan wordt de pit-bullter- riër zelfs verbeurd verklaard. De officier van Justitie zal in dat geval eisen dat de hond wordt afgemaakt. Daarnaast krijgt de eigenaar van het dier ook nog een boete van minimaal 250 gul den. Volgens de nieuwe richtlijnen Vanaf vandaag strengere richtlijnen voor pitbulls moet de eigenaar van een pit bullterriër altijd de registratiepa pieren van zijn huisdier meene men als de hond wordt uitgela ten, zelfs als het dier voor de deur wordt uitgelaten. Worden de papieren vergeten dan kost dat de eigenaar 150 gulden. Volgens een woordvoerder van de Schiedamse politie worden de regels die vanaf 1 februari voor pit-bullterriërs gelden in de ge meente goed nageleefd. „Er zijn sinds 1 februari in Schiedam en kele pitbulls in beslag genomen. Hoeveel er zijn afgemaakt weten wij niet, want dat is een zaak van het Opehbaar Ministerie", aldus woordvoerder Wim Kleinhuis. VLAARDINGEN Cency aan de Loper 36 is één van de genomineerden voor de verkie zing van de Drogist van het Jaar. De verkiezing vindt plaats op woensdag 9 juni in kasteel Wij- enburgh in Echteld. In totaal zijn er tien drogisten genomineerd, waaronder dus de zaak van de bekende'Vlaardin- ger Jan Anderson, eigenaar van een keten van drogisterijen. De actie, georganiseerd door het vakblad Marketing Results, beoogt speciale waardering te geven aan drogisten die zich staande weten te houden on danks de toenemende concur rentie. Daarnaast wordt ge poogd bij te dragen aan vergro ting van de kennis bij de drogist van promotionele methodes en andere marketingmiddelen die de omzet en het rendement gun stig kunnen beïnvloeden. VLAARDINGEN - Het maandelijks concert in de mu ziekkamer van het Visserijmu seum, Westhavenkade 53/54, al hier, wordt op zondag 30 mei a.s. verzorgd door trio 'Subtilia', bestaande uit: Piet Verwijmeren (fluis), Armen van der Linden (cello) en Heieen van der Lin den-van Dijk (piano). Het trio ontleent zijn naam aan het Latijnse woord voor linde 'tilia'. Twee leden van het en semble dragen de naam van deze boom, die in de geschiedenis van de muziek verscheidene malen voorkomt. Zo schreef bijvoor beeld Sweelinck 'Unter der Lin den grüne', Schubert 'Der Lin- denbaum' en een van de door Massenet geschreven 'Scènes alsaciennes' is getiteld 'Sous les tilleuls'. Voorts betekent het La tijnse 'subtiles' zoveel als fijn proevend. Tenslotte kent de Middeleeuwse muziek de 'arts subtilior', een uiterst genuan ceerde en gecultiveerde late ont wikkelingsfase in de 'ars nova'. Het trio heeft in de korte tijd van zijn bestaan al een respectabele reputatie opgebouwd. Voorlopig hoogtepunt was de uitnodiging vanuit de Sovjet-Unie in oktober 1990, een drietal concerten te geven in het Joesoepovsky Paleis te Leningrad, de stad die inmid dels haar oude naam St. Peters- burg herkregen heeft. Het suc cesvolle optreden resulteerde in een uitnodiging voor een tweede toernee naar een aantal steden in Rusland. Piet Verwijmeren is fluitist van het Haags Barok Gezelschap. Daarnaast treedt hij zowel solis tisch als in diverse ad hoc-en- sembles op. Met het ensemble Sanssouci legde hij sonates van Quantz en C.Ph.E. Bach op de plaat vast. Armen van der Linden studeer de cello bij Samuel Brill te Rot terdam, bij wie hij in 1973 zijn studie afrondde. Als bespeler van de barok-cello is hij autodi dact. Samen met zijn vrouw maakt hij deel uit van verschei dene ensembles, waarmee zij in binnen- en buitenland optreden Heieen van der Linden studeer de clavecimbel aan het Konink lijk Conservatorium te Den Haag, waar zij de onderwijsak te B behaalde en vervolgens bij Jos van Immerseel te Antwer pen, waar zij haar studie afsloot met de eerste prijs. Zij was o.a. te gast in het tv-programma 'Jonge mensen op weg naar het concert podium' bij Willem Duys met het V-de Brandenburgs Concert van J.S. Bach. De aanvang van het concert is 15.00 uur. Op het programma staan werken van Unico Wil helm Graaf van Wassenaer, Carl Ph.E. bach, Pieter Hellendaal, Johann Seb. Bach, Wilhelm Fr. Bach en Joseph Haydn.

De Havenloods | 1993 | | pagina 2