'Meedoen' grootser en een dag langer Classic Cars moeten regelmatige tochten rijden Meedoen-programma op 12 en 13 juni Nachtwandelaars lopen op strand daglicht tegemoet In alle vroegte op het strand het licht van een nieuwe dag tege moet lopen. Dat kan in de nacht van zaterdag 12 juni op zondag 13 juni. Want dan houdt de stichting Ruim Baan, in samen werking met de Nederlandse Culturele Sportbond, een strandwandeling van 20 kilome ter, van Hoek van Holland naar Scheveningen. De stichting heeft al ruime ervaring met de organi satie van de wandeling, want die vindt al voor de achttiende keer plaats. Maar nu voor het eerst als onderdeel van Meedoen in Rotterdam. Ook De Haven loods/Het Zuiden is in de vroege uurtjes bij de wandeling aanwe zig. „Het deelnemersaantal schom melt ieder jaar rond de duizend", laat Jaqueline Brand van de stichting weten. „En dat zijn zo wel geoefende als ongeoefende wandelaars. Iedereen kan mee doen, de enige voorwaarde die wij stellen is dat deelnemers on der de 16 jaar onder begeleiding meegaan. Ieder jaar zien we weer nieuwe deelnemers, maar er is ook iemand die de wandeling nu al voor de zestiende keer maakt." Ruim veertig vrijwilligers bege leiden de wandelaars. Tussen 00.30 en 3.00 uur zorgen zij dat er bij Ter Heijde soep klaarstaat. Het Rode Kruis is op de gehele route aanwezig en zal zonodig, met de hulp van Strandwacht Hoek van Holland, eerste hulp verlenen. Bovendien rijdt er een wagen van de stichting Ruim Baan over het strand. De wandeling begint om mid dernacht bij recreatiecentrum Bos en Duin aan de Kerkhofweg in Hoek van Holland en eindigt op de parkeerplaats bij de Oude Haven aan het eind van de Hou- trustweg in Scheveningen. De aankomsttijd zal tussen 3.30 en 5.45 uur liggen. Dan wacht de wandelaars een kop dampende koffie of thee. Ook De Haven loods/Het Zuiden is bij de finish met een wagen aanwezig om de wandelaars op te vangen. Hier kunnen zij bovendien hun herin nering, een kleurig tegeltje, in ontvangst nemen. Vanaf Zuidplein vertrekken za terdag 12 juni om 22.00 uur bus sen met deelnemers naar het startbureau. Bovendien staan zondagochtend touringcarbus sen klaar om de wandelaars weer naar Rotterdam te vervoeren. Zo'n retourtje kost 19,-. Het is ook mogelijk om met de eigen wagen naar Hoek van Holland te rijden en terug te gaan met de pendelbus Scheveningen-Hoek van Holland. Dat kaartje kost 13,-. Wie het vervoer helemaal zelf regelt betaalt 6,-. Bij voor inschrijving zijn al deze prijzen een gulden lager. De voorin schrijving is mogelijk bij Recrea tie Rotterdam en bij stichting Ruim Baan, Sparrendaal 91, te lefoon 4 32 80 04/4 55 32 56. De voorinschrijving sluit zaterdag 5 juni. Wie er van gebruik maakt is er zeker van dat de herinnering bij de finish klaar ligt. Het evenement Meedoen in Rot terdam wordt ieder jaar groter. Dit jaar vindt het voor de zesde keer plaats en wordt er zelfs een heel weekeinde voor uitgetrok ken. Op 12 en 13 juni is er werke lijk van alles te doen, met als middelpunt het sportpaleis Ahoy' aan de Zuiderparkweg. Daar gebeuren de activiteiten op zondag 13 juni. Maar ook een dag eerder zullen bezoekers alle reden hebben om naar Rotter dam te komen. Zij kunnen dan namelijk een kijkje nemen achter de schermen van Rotterdam Airport. De gehele dag is daar een open dag, gevolgd door een groots opgezet Stadsbal in een van de hangars. Dit jaar reikt het spektakel zelfs tot ver buiten de grenzen van de Maasstad: ook Voorne-Putteii, de 'achtertuin' van Rotterdam. doet namelijk volop mee. Fietsers, wandelaars en automo bilisten krijgen de kans om via speciaal uitgezette routes het groene eiland te ontdekken. En wie na het Meedoen weekeind nog eens op pad wil op Voorne- Putten kan daarover voldoende informatie krijgen. Want juist deze zomer heeft het Recreatie schap Voorne-Putten-Rozen- burg drie nieuwe folders uitgege ven over vele recreatiemogelijk heden. Deze zijn aan te vragen via nummer 01810-12411 en ook verkrijgbaar bij de WV's op Voorne. Hoek van Holland doet mee door middel van een nacht strandwandeling van 20 kilome ter richting Scheveningen. Zondag 13 juni staat Ahoy' cen traal. De bezoekers worden be trokken bij de vele activiteiten die die dag plaats vinden. De gehele dag is er een gezellige sport-, recreatie- en muziek markt op het parkeerterrein, met bovendien een aantal kermisat tracties. In het Zuiderpark komt een demonstratie parachute springen en een demonstratie met radiografisch bestuurde bo ten. Maar het sportpaleis is ook de startplaats van verschillende wandel- en fietstochten. Ton Zimmerman van Recreatie Rotterdam vindt dat de activitei ten tijdens de organisatie steeds kritisch bekeken moeten wor den. „We zijn nu al weer aan 1994 aan het denken en vragen ons bijvoorbeeld af: moetje zo'n car-rally nou eigenlijk wel doen in deze tijd waarin je op het milieu moet letten? Dat levert onderling soms aardige discus sies op." Vorig jaar deden zo'n 4800 men sen actief mee en waren er naar schatting ruim 60.000 bezoekers. „We moeten proberen om steeds origineel te blijven", meent Ton. „Bijvoorbeeld het muziekfestijn en de car-rally zijn dit jaar voor het eerst. Maar we moeten ook steeds verder kijken. Daarom is het zo leuk dat veel plaatsen in de omgeving van Rotterdam dit jaar ook meedoen." Een bezoek aan de meeste on derdelen van het familie-evene ment is gratis. Deelname aan een aantal onderdelen, bijvoorbeeld fiets-, wandel- of autotoertocht, kost ƒ6,-. Recreatie Rotterdam aan de Coolsingel 6 heeft een speciaal Meedoen-informatienummer ge opend. Dit nummer is 4 17 21 57. ZATERDAG 12 JUNI Rotterdam Airport 10.00 uur Start Classic Car Rally voor tocht over Voorne 10.00-17.00 uur Opendag 20.00 - 02.00 uur Stadsbal Zuidplein 22.00 uur Vertrek vanaf Zuidplein van nachtwandelaars Hoek van Holland 24.00 uur Start nachtwandeling naar Scheveningen Oostvoorne Gehele dag Jacoba van Beierendag ZONDAG 13 JUNI Rotterdam Airport 09.00 - 10.00 uur Start Classic Car Rally voor tocht over Voorne Ahoy' Inschrijven voor een onderdeel kan ongeveer een uur voor start of Brielle vertrek Gehele dag 09.00 -17.00 uur Sport-, recreatie- en muziekmarkt op parkeert- rrein 09.00-11.00 uur Start deelnemers fietstochten i wandel- Vertrek bussen met deelnemers tochten 09.30 uur Start toeristische autorally 09.45 uur Start scholierenloop 10.30 uur Start 5 en 10 mijls prestatieloop 11.00 uur Aanvang muziekfestival op drie podia 12.15 uur Start rollaton 13.00- 17.00 uur Landing parachutisten 13.30 uur Start ligfietswedstrijd 14.30 uur Start wielerwedstrijd Zuiderpark 13.00-17.00 uur Demonstraties radiografisch bestuurbare bo ten; Landing parachutisten Leuvehoofd/Boompjes 16.00-18.00 uur Bezichtiging historische auto's Brielse Vestingspelen Lotus, Triumph, Cobra, Rolls Royce, Jaguar... De harten van vele autoliefhebbers zullen bij het horen van deze namen onge twijfeld sneller gaan kloppen. Goed nieuws voor hen, want deze klassiekers komen tijdens het weekend 'Meedoen in Rot terdam' naar de Maasstad en zullen van dichtbij te bewonde ren zijn. Maar de liefhebbers van deze wagens hoeven niet per se naar Rotterdam te komen, want de Classic Cars maken een tocht over het hele eiland Voorne-Put- ten. Voor zaterdag en zondag is een aparte route uitgezet, waar bij veel plaatsen op het eiland worden bezocht. De Haven loods/Het Zuiden heeft aan de rally een leuke fotowedstrijd ver bonden met aantrekkelijke prij zen. De stichting Automobiel Pró- motie Nederland heeft dit on derdeel van Meedoen samen met Recreatie Rotterdam van de grond getild. Ongeveer 120 Ne derlandse en buitenlandse bezit ters van klassieke wagens heb ben zich voor de tocht ingeschre ven. Ze zijn in te delen in vijf klassen: wagens van vóór 1953, van 1953 tot 1961, van 1961 tot 1965, van 1965 tot 1971 en van na 1971. De oudste klassieker die aan de rit meedoet stamt uit 1923. De tocht begint beide da gen bij Rotterdam Airport. Veertig wagens doen mee aan het wedstrijdgedeelte, de rest rijdt een toertocht. Bij de wed strijd gaat het er bij deze rally niet om om zo snel mogelijk over het eiland te scheuren. „Het wordt echt geen race", deelt Nico Biesheuvel van de stichting mee. Toch speelt snelheid wel degelijk een rol. „De rit moet binnen een bepaalde tijd worden gereden", legt Nico uit. „Het gaat er bij de rallyrijders om wie het parcours het meest regelma tig aflegt. De gemiddelde snel heid daarbij is zo'n zestig kilo meter per uur. Onderweg vinden geheime tijdscontroles plaats. De toerrijders rijden dezelfde route, maar dan niet binnen een bepaalde tijd." Zaterdag gaat de route langs Hoogvliet, Spijkenisse, Hekelin gen, Abbenbroek, Hellevoet- sluis, Stellendam, Middelharnis, Rockanje, Brielle en Rozenburg. Zondag rijden de wagens, veelal via andere wegen, via Spijkenis se, Hekelingen, Simonshaven, Ouden- en Nieuwenhoorn, Oostvoorne, Brielle, en via Vier- polders richting Geervliet. De classics maken tijdens de tocht verschillende tussenstops. Zaterdag is dat bij het Carlton Oasis Hotel in Spijkenisse (10.30 uur), het parkeerterrein Zuid front in Hellevoetsluis (12.00 uur) en op het marktterrein aan de Turfkade in Brielle (16.00 uur). Zondag vinden de tussen stops plaats bij het Carlton Oa sis Hotel in Spijkenisse (10.00 uur) en op het Autostrand in Oostvoorne (12.00 uur). Nico is geen onbekende voor de organisatoren van Meedoen in van de partij bij het opzetten van een rallysprint op een gelegen- heidsparcours in het Waalha vengebied. Omdat dat evene ment goed aansloeg raakten Re creatie Rotterdam en Nico ook dit jaar weer met elkaar in sprek. Al snel was het idee gebo ren om een tocht met oldtimers uit te zetten. Nico heeft namelijk veel contacten op dat gebied: hij kent de personen, de tijdschrif ten, de clubblaadjes en de orga nisaties in binnen- en buitenland waar alles draait om 'classic cars'. Als het aan Nico ligt wordt de rally een jaarlijks terugkerend evenement. „Alleen het tijdstip waarop de tochten plaatsvinden moet dan beter worden bepaald. Dit jaar komt dat wat ongeluk kig uit, want in hetzelfde week einde vindt in Engeland het klas sieke auto-evenement Lotus Su per Seven Meeting plaats. Dat wordt daar al van oudsher ge houden en natuurlijk trekken veel autoliefhebbers daar naar toe. Daarom mogen wij almet al niet klagen over het aantal deelne mers." Als de oldtimers de tocht over Voorne-Putten zondag achter de rug hebben rijden zij door naar het Leuvehoofd en de Boompjes in het centrum van de stad. Daar zullen zij van 16.00 tot 18.00 uur staan te pronken. Een unieke kans om de wagens van dichtbij en vanuit alle standen te fotogra feren. Daarom heeft De Haven loods/Het Zuiden speciaal voor deze gelegenheid een fotowed strijd uitgeschreven. Wie de mooiste, leukste of origineelste foto maakt van de classic cars maakt kans op een leuke prijs. De foto kan zowel op het Leuve hoofd gemaakt worden als tij dens de tocht over Voorne-Put- RECREATIEWEEKEND NU 00K OP VOORNE-PUTTEN De hoofdprijs is een compact camera ter waarde van 300,-. Verder zijn FOKA-waardebon- nen te winnen van ƒ150,-, 100,-, 75,-, ƒ50,- en 5 stuks van 25,-. De foto's kunnen ge stuurd worden naar Wegener Promotie, Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam en moeten uiter lijk 5 "juni binnen zijn.

De Havenloods | 1993 | | pagina 9