Dames HVC grijpen naast prijs, heren halen promotie binnen SPORT >S> DE HAVENLOODS Oefenreeks voetbalclubs Hartgers tekent bij Kampioensbeker voor Fortuna maar DVO morele winnaar van de lokale voetbaltitel Promotie naar 2e divisie opnieuw aanleiding voor feest VZC-zwemster René Snoek grossiert in nationale medailles in Speedo-finales De Jager kampioen Mijlpaal De Watervrienden Job Sprij snel op 5000 m snelwandelen Wayne Andrews uitblinker DINSDAG 8 JUNI 1993 23-499 VLAARDINGEN De voet balverenigingen Deltasport en CION hebben inmiddels het oe fenprogramma rond voor het nieuwe seizoen. Op 31 juli begint voor de Broek polderweg al de training en een trainingskamp in Sittard. De Vlaardingse ploeg staat het ko mende seizoen onder leiding van Wolter Bos (coach) en Jeroen Wasmus (veldtrainer). De oefen reeks begint op 10 augustus met een wedstrijd in De Broekpolder tegen Die-Haghe. Verder ziet het oefenprogramma er als volgt uit: 14 augustus Deltasport-DUNO, 17 augustus Deltasport-DCL, 19 augustus tot en met 21 augustus toernooi in De Broekpolder met deelname van EDS en Spirit, ter wijl op 24 augustus de eerste ronde van de KNVB-beker op het programma staat en de reeks wordt besloten op 28 augustus met een wedstrijd tegen Peli kaan. Cion Cion begint de training op dins dag 27 juli en speelt op 12 en 14 augustus mee met een toernooi bij HSC in het park Nieuwelant. Op 19 en 21 augustus doet de Cion selectie mee aan een toer nooi bij SEV en wordt er op 24 augustus gespeeld tegen, DSO. Ook de Vlaardingse afdelings hoofdklasser verwerkt een trai ningskamp in Haamstede in het weekeinde van 27, 28 en 29 augustus. Voordat de competitie begint op 4 september komt de ploeg nog uit op 31 augustus in een oefenwedstrijd tegen het Maassluise MSV. SCHIEDAM Remco Hart gers, de coach van het eerste herenelftal van Asvion, heeft voor een jaar bijgetekend. Samen met Eric Braams staat hij volgend seizoen aan.het hoofd van het vlaggeschip van Asvion. De coaching laat hij in de wed strijden over aan Braams aange zien Remco Hartgers zelf in het veld te bewonderen is. De uit Engeland afkonstige Ian Brand gaat zich volgend seizoen uitslui tend bezig houden met de coa ching van de Dames 1 van As vion. Fietstoertocht SCHIEDAM— De fietstoer- club Rijnmond organiseert op zondag 20 juni de fietstocht 'Neeltje Jans'. De tocht via de Zuid-Hollandse eilanden voert naar de Ooster- schelde en de stormvloedkering. Na 200 kilometer zal vervolgens Schiedam weer worden bereikt. De start vindt plaats om 7.00 uur bij de kantine van de Wieler baan. De kosten van deze tocht bedragen 7,50 inclusief de pont- kosten. Korfbaltoernooi SCHIEDAM In samenwer king met de korfbalvereniging Marga organiseert de perso neelsvereniging Schieland Actief het tweede korfbaltoernooi voor gezondheidsinstellingen. Het toernooi vindt plaats op het terrein van Harga op zaterdag 12 juni vanaf 10.00 uur. In totaal nemen twaalf ploegen deel met ongeveer 150 personeelsleden. De prijsuitreiking is gepland om 14.30 uur. Familiedag bij scheidsrechters VLAARDINGEN - De Vlaar dingse Scheidsrechters Vereni ging sluit op zaterdag 12 juni het voetbalseizoen af met een fami liedag op het complex van de korfbalclub Spirit. Op het pro gramma staat zaklopen, darten, blikgooien, voetbal, volleybal en korfbal. Deze dag zal vooral in het teken staan van de ontspanning. Wel iswaar zijn er prijzen te verdie nen, maar de belangrijkste crite ria voor toekenning van deze prijzen zijn sportiviteit en spel vreugde. Ook zijn er prijzen te winnen bij het Rad van Fortuin dat op het complex aan de Geert Groote laan zal draaien. De familiedag begint zaterdag om 14.00 uur. DE SPECIAALZAAK VOOR VLAARDINGEN E.0. JEU DE BOULES op z'n Frans GERARD v. KEMPEN scharen, zakmessen, keukenmessen, sportmessen, verrekijkers MONARCH fibStaalwaren Joubertstraat23 liuitJ (achter V&D) lUgJI w viaardingen tel. 4602544 door PETER SPEK VLAARDINGEN— Fortuna- trainer Hans Buitendijk krijgt straks voldoende tijd om de te leurstelling bij de DVO-spelers weg te werken na het verrassen de verlies in de Finale van het Vlaardings voetbalkampioen schap. Buitendijk volgt in het nieuwe seizoen Piet Kattestaart op bij DVO. De nieuwe trainer van de Zuid- buurtploeg maakte in de Broek polder op het prachtige complex van Deltasport al kennis met de sportieve prestaties van DVO. Gisteravond heeft Hans Buiten dijk ook persoonlijk kennis ge maakt met de DVO-spelers en zal er nog lang gesproken wor den over die verrassende ont knoping van het Vlaardings voetbalkampioenschap. Pas na het nemen van de strafschoppen mocht Fortuna de lokale voet baltitel mee naar de Marathon- weg nemen. Deze strafschoppen waren nodig, nadat de strijd ook na verlenging onbeslist bleef: 3- 3, Onder uitstekende weersomstan digheden en met de rond 2000 kijkers leek Fortuna aanvanke lijk af te gaan op een regelrechte overwinning. In een overigens bar slechte eerste helft greep de ploeg van Hans Buitendijk toch een 2-0 voorsprong en niemand gaf nog een cent voor de kansen van DVO. „Wij hebben slecht gespeeld en ondanks het feit, dat we zo ver rassend op voorsprong kwamen, greep de ploeg deze kans niet aan om DVO definitief op ver lies te zetten. Wij hadden deze partij ook niet mogen winnen. Vooral het middenveld, maar ook de aanval fungeerde slecht. Eigenlijk was deze wedstrijd een kopie van de wedstrijden die wij in het afgelopen seizoen hebben gespeeld en waaruit ook die de gradatie voortvloeide", was de reactie van Buitendijk na afloop van treffen in de Broekpolder. „Dit lokale kampioenschap maakt ons seizoen zeker niet goed, ook niet gezien het ver toonde spel in deze finale", liet de Fortuna-trainer in het feest gedruis nog weten. „Dit heeft overigens niets te ma ken met het feit, dat ik volgend seizoen aan het werk ga bij DVO. Het is slechts een consta tering van feiten", aldus Hans Buitendijk op het complex van Deltasport. Weggegeven Piet Kattestaart was niet onder de indruk van de prestatie van Fortuna. „Wij hebben die titel aan Fortuna cadeau gegeven. Drie doelpunten hebben wij weggegeven, maar op karakter zijn wijk terug gekomen. Jam mer dat wij in het nemen van strafschoppen de mindere wa ren. dat onderdeel blijft natuur lijk een loterij", was de uitleg van Kattestaart. die volgend sei zoen aan de slag gaat bij CION. Teleurstelling daarom bij DVO en bij Piet Kattestaart. „Deze finale hadden wij niet hoeven te verliezen. Het krachtsverschil was nauwelijks zichtbaar, als wij na die gelijkmaker van 3-3 ge woon door hadden gegaan, was Fortuna nergens meer geweest, maar de ploeg durfde deze actie niet aan. Jammer dat het daarna aan moest komen op strafschop pen", liet Kattestaart nog weten. Fortuna mocht dan met de be ker naar huis gaan. iedereen was er van overtuigd dat DVO de morele winnaar was van deze finale. De eerste kansen waren in deze wedstrijd dan ook voor DVO. Een verrassende actie van Andrè Poot bracht de Fortuna- verdediging aan het wankelen. Pas diep in de eerste helft leek de wedstrijd pas echt te beginnen. Eerst kopte Peter Boshuizen van Fortuna de bal nog net over en soleerde Rob de Roo aan de andere kant door de Fortuna- defensie, maar zijn afronding was slordig. De vlam sloeg in de pan toen Fortuna via Peter Bos huizen toch op 1 -0 kwam en nog geen minuut later Ed van der Lugt voor 2-0 zorgde. De rust bezorgde DVO de mogelijkheid orde op zaken te stellen. Dat gebeurde ook in de vijftiende minuut. Via een omstreden strafschop kwam DVO op 2-1. Rob de Roo schoot de bal in de handen van /doelman Jack de Herder, maar de terugspringen de bal werd door Wilco Wape naar toch ingeschoten. Enkele mniuten later was het weer Wil co W^penaar, die met een fraaie De finale om het Vlaardings voetbalkampioenschap kende geen beslissing in de reguliere speeltijd kopbal de gelijkmaker scoorde. Fortuna leek rijp voor een ver rassende afgang, maar uitblinker Sander Spanjerberg soleerde door de DVO-verdediging en zette zijn ploeg weer op voor- )msian- Ken mei nel ieil, aai IK VOIgenu peil uci I\auwiaai i nug wtwn. LU Tv<jpcnaaiuic nici ccu i idaic «-viia, i sprong. Was dit de genadeklap voor DVO? Zeker niet. Op ka rakter vocht de ploeg terug en het was Erik Janson, die voor 3- 3 zorgde. Hierna was het over. Beide ploegen namen geen risico meer. Ook niet in de noodzake lijke verlenging. Dat uiteindelijk Wilco Wapenaar tot speler van de wedstrijd werd uilgeroepen was een schrale troost voor de Zuidbuurt-ploeg. SCHIEDAM De uit spraak van Francine Haak deed ietwat arrogant aan. De coach van Quintus gaf vóór de kampioenswedstrijd tegen HVC haar visie op de veld- competitie die in haar ogen te lang duurde. „We waren an ders al een tijdje kampioen geweest." Haar meiden ble ken echter nog genoeg klasse en mentaliteit te bezitten om de opening van de kampioens dag voor HVC te 'verzieken'. Met een kansloze 8-12 neder laag grepen de dames naast de 'triple'. Het cliché van een slechte gene rale van in dit geval de dames kon weer eens uit de kast ge haald worden aangezien de he ren van HVC direct daarop hun kampioenswedstrijd moesten spelen. Zij deden wat volgens het spreekwoord als vanzelfspre kend wordt aangenomen en waar 'heel' HVC op hoopte. Hoewel de overwinning (met 18- 17) bloed, zweet en achteraf een traantje kostte, was het genoeg om een bescheiden feestje te vie ren. Na het kampioenschap in de zaal, de bekeroverwinning had een overwinning op het met evenveel verliespunten gelijk staande Quintus voor een histo risch feit aan de Valeriusstraat kunnen zorgen. De vroeg in het begin gemiste strafworp van Fe- rentia van Wieringen was echter al een teken aan de wand. Want De heren woi r spannende slotfase toch nog ondanks de vreemd aandoende "uitspraken van Francine Haak was Quintus direct bij de les. Daarbij kwam nog dat de uit blinkende keepster Astrid van Tienhoven in de eerste helft bij na alles pakte wat er maar te pakken viel. De ballen die buiten haar bereik werden gegooid, spatten tot overmaat van ramp en moede loosheid aan HVC kant uiteen op lat of paal. Slechts tweemaal kon er een voorsprong geno teerd worden. De 1-0 van Clau dia Heesbeen was schitterend maar tevens het enige mooie velddoelpunt van de Schiedam mers. Enkel strafworpen van Carla van Dijk gaven de stand nu en dan een hoopvol aanzien. Sterk „In de eerste helft hadden we moeten toeslaan", aldus Nel Grandazzie. „Toen hebben we het laten liggen door in uitge speelde situaties niet te scoren. Hoewel je in alle redelijkheid ook mag zeggen dat die Quintus- keepster heel sterk stond te spe len." De ruststand van 3-5 was inderdaad nog hoopvol maar wie HVC dit seizoen eerder heeft zien spelen, hield het hart al vast met het oog op de tweede rond gang. Die vrees was niet onge grond. Quintus liep op haar ge mak uit naar 3-9 alvorens Simo- ne Schaap iets terug deed. Pas toen Quintus een tempo lager ging spelen kreeg de stand een verdraagzamere aanblik. Maar verder dan 8-12 kwam HVC Heren De heren begonnen hun wed strijd tegen Animo overweldi gend. Met snelle balcirculatie werd de verdediging van Animo in die beginfase helemaal zoek gespeeld. Binnen vijf minuten was het al 4-0 waarbij zelfs een strafworp gemist 'mocht' wor den. De wil om kampioen te worden straalde van HVC af. Met name Bernard Dries leek onverslaanbaar en bleek een ware sta in de weg voor de aan vallers van Animo. Mede door het goede keepers werk liep HVC, via de tussenstanden 6-1 en 8-4 naar een 10-5 ruststand waarbij vooral het tiende HVC doelpunt van Hennie Plugge een 'beauty' was. De terugkaatsende bal werd door Plugge met een pijlsnelle reactie in het doel ge stompt. Alles leek in kannen en kruiken maar de tweede helft kreeg toch nog een bloedstollend slot. De marge bleef zo'n twintig minu ten op een veilige vijf staan maar in de laatste tien minuten verloor HVC de greep op de wedstrijd. Na de 16-13 van Erik Buskens sloeg Animo binnen een minuut toe en kwam via Mark Toms terug tot een doelpunt, 16-15. Voor de neutrale toeschouwer natuurlijk smullen maar het be stuur van HVC hield het hart vast en keek met een schuin oog naar de klaar gezette bloemen. 'Enfant terrible' Erik Schaap bracht de marge weliswaar weer op twee maar een 'lucky' van Peter van de Stoel bracht uitein delijk de overwinning. Zijn schot, halfvalfend tussen drie te genstanders was goed voor de eindstand, 18-17 en voor dat kleine feestje achter het Arbeids bureau. VLAARDINGEN- Met het behalen van. vijf medailles in de Speedo-finales is de Vlaardingse zwemvereniging VZC de natio nale kampioenschappen uitste kend begonnen. Deze Speedo- finales, waaraan de snelste acht tien zwemmers en zwemsters van Nederland mogen deelnemen, worden de komende twee weken gevolgd door de nationale zo- mer-kampioenschappen in Amersfoort. In Alkmaar kwamen drie VZC- zwemsters aan de start, waarvan René Snoek wel erg succesvol was. De talentvolle Vlaardingse veroverde twee zilveren en één bronzen plak. Op de 800 meter vrije slag kwam René Snoek tot een'zilveren medaille met een tijd van 9 minuten 54,4 seconden. Zilver was er ook te bewonderen op de 400 meter vrije slag in de tijd van 4 minuten 50,1 secon den. Op de 200 meter wisselslag kwam de Vlaardingse tot een derde plaats in de tijd 2 minuten 37,07 seconden. Deze drie tijden betekenden tevens op alle drie de onderdelen een nieuw clubre cord. Brons was er verder nog op de honderd meter schoolslag in de tijd van 1 minuut 22,86 secon den. De VZC-zwemster kwam verder nog uit op de honderd, meter vrije slag 1 minuut 05,49 seconden), honderd meter rug slag (1 minuut 47,77 seconden) en honderd meter vlinderslag 1 minuut 17,68 seconden). De vijfde nationale medaille werd binnengehaald door Annie Buitelaar op de honderd meter rugslag in de tijd van 1 minuut 18,98 seconden. De Vlaardingse kwam nog uit op de 800 meter vrije slag (11 minuten 11,81 se conden) en 400 meter vrije slag (5 minuten 22,05 seconden). De derde VZC-zwemster was Mingon Heneken. Zij viel niet in de prijzen, maar de prestaties waren zeker opvallend: 400 me ter vrije slag (5 minuten 32,67 seconden), 200 meter wisselslag (2 minuten 50,77 seconden), honderd meter vrije slag (1 mi nuut 11,02 seconden), honderd meter rugslag (1 minuut 22,0 se conden) en honderd meter vlin derslag (1 minuut 25,55 secon den). Met spanning kijkt VZC uit naar de prestaties van de komen de weken op de Nederlandse zo- mer-kampioenschappen in het 50-meterbad in Amersfoort. Vooral naar de verrichtingen van Stefan Aartsen wordt uitge keken. De Europees jeugdkam pioen op de 200 meter vrije slag, komt voor het eerst uit op deze nationale kampioenschappen bij de senioren. „Stefan is nog niet echt in vorm", zegt zijn vader én trainer Chris Aartsen. „Zijn stu die heeft de laatste maanden voorrang gekregen, maar toch verwacht ik wel wat van hem. Hij kan nog voor verrassingen zorgen", aldus Chris Aartsen aan de vooravond van de Neder landse kampioenschappen. Een medaille op de 200 meter vrije slag moet zeker tot de mo gelijkheden behoren. „Dat is hij natuurlijk wel aan zijn stand ver plicht als Europees jeugdkampi oen", blikt Aartsen voorzichtig vooruit. Naast Stefan Aartsen heeft ook Thamar Henneken zich geplaatst voor deze nationa le kampioenschappen. „Zij moet zich bij de beste vijf van Neder land kunnen zwemmen in haar leeftijdsklasse", aldus de VZC- trainer, die de laatste weken bij na dagelijks te vinden was in het 50-meter buitenbad van het Kol- pa-bad. We hebben ons optimaal kun nen voorbereiden, ook door de medewerking van de gemeente Viaardingen. die in het kader van het topsport-beleid de VZC- zwemmers de gelegenheid gaf op maandagmorgen anderhalf uur gratis gebruik te maken van het Kolpa-bad. Op deze manier konden wij aan de benodigde trainingsuren komen, die nood zakelijk waren om ons optimaal te kunnen voorbereiden op deze nationale kampioenschappen", besluit Chris Aartsen. INTERIEUR MODE Uw adres voor: tapijt - gordijnen - vinyl - zonwering en behang - tafelmode Hoogstraat 197 VLAARDINGEN Tel. 4603329 VLAARDINGEN - Edwin de Jager werd verrassend kampioen dammen van Viaardingen. In de laatste ronde moest vorige week de beslissing vallen voor deze lokale titel. De Jager moest in de laatste par tij tegen Leen Torn spelen, die zelf ook nog niet uitgeschakeld was voor de titel. Edwin de Jager liet niets aan het toeval over en won de partij op fraaie wijze tegen Leen Torn. Ook de andere partij in de laatste ronde was nog van belang voor de eind uitslag. Ton Burgerhout en Dick van den Kerkhoff hielden elkaar lang in evenwicht, maar uitein delijk won Burgerhout deze par tij, zodat ook Dick van den Kerkhoff was uitgeschakeld voor de titel. Edwin de Jager werd uiteindelijk kampioen met vijftien punten uit tien partijen. Tweede werd Ton Burgerhout met veertien punten uit tien partijen, terwijl de derde plaats werd ingenomen door Leen Torn SCHIEDAM De tempera tuur, zowel binnen als buiten het Sportfondsenbad, gaf alle aan leiding tot een duik in het zwem bad. Het was slechts een handje vol mensen gegund want de Schiedamse zwemvereniging De Watervrienden had een speciaal programma samengesteld. Dat allemaal ter ere van de 100e maal diplomazwemmen in het bad aan de B.K. laan 21. Dames uit Delft gaven zaterdagmiddag een demonstratie kunstzemmen waarna het de beurt was aan een kwartet 'jongere ouderen' om volgens de normen die in 1962 golden opnieuw af te zwemmen. Het viertal slaagde daar glans rijk in al was organisator Hans Leliveld enigszins teleurgesteld dat het maar bij vier mensen was gebleven. Het klapstuk was na tuurlijk het diplomazwemmen voor de kleineren. Zo'n 3100 kinderen waren hen in de jaren tussen 1962 en 1993 voor gegaan. Alle 24 jonge zwemmertjes legden de proeve van zwembekwaamheid af en kregen uit handen van burgerva der Scheeres de diploma's uitge reikt. VLAARDINGEN- Snelwan delaar Job Sprij vestigde bij wed strijden op dé atletiekbaan van Fortuna aan de Marnixlaan een nieuw clubrecord op de 5000 meter. De Fortuna-atleet liep een tijd van 29 minuten 47,5 seconden. Het betekende ook een nieuw persoonlijk record voor de Vlaardingse snelwande laar op dit onderdeel. De wed strijd op het complex van Fortu na werd gewonnen door de be kende snelwandelaar Harald van Beek, die de 5000 meter aflegde in de tijd van 22 minuten en 15.02 sconden. Succesvol was ook Anita van der Linden op de districtskampioen schappen in Den Haag. De For- tuna-atlete veroverde op het speerwerpen de districtstitel bij de meisjes B met een afstand van 32.66 meter. Door deze prestatie mag Anita van der Linden bin nenkort meedoen met de Jeugd Olympische Dagen, waarvoorde talentvolle Nederlandse atleten worden uitgenodigd. Jolanda van Walsum bereikte op het verspringen een bronzen me daille met een spróng van 5.31 meer. Op de honderd meter liep de Vlaardingse atlete naar een vierde plaats in de tijd van 13.02 seconden. Carine van Dorp liep op de 400 meter naar een snelle tijd van 58.78 seconden, wat goed was voor een derde plaats. Overige uitslagen: Maurits Booser verspringen 6.02 meter, Judith van Wieren 100 meter 15.45 seconden, Wouter Grif fioen hinkstapspringen 12.20 meter en Jolanda van Walsum hinkstapspringen 11.03 meter. SCHIEDAM - Excelsior'20 had in de cricketwedstrijd tegen ACC weinig moeite met de pro movendus. De Schkdammers hielden het bij 280 \ror 7 voor gezien waarna de Amstelveners bij lange na niet aan dat totaal kwamen, 211 a.o. in 57 overs. Grote man bij Excelsior was Wayne Andrews. Nadat de ope ners Dennis Gouka (8) en Carl Schewe (14) met een teleurstel lend totaal naar de kant gingen batten Trotman en Luc van Troost naar een tussenstand van 47 voor 3. Pas toen Wayne Andrews samen met Jan Westland aan bat kwam kreeg de stand een dragelijker aanzicht. Het geluk was ditmaal ook bij Andrews. Eerst miste ACC-er Guido Ducker een vangbal en met 98 runs achter Andrews' naam miste Jan Balk een catch op de boundery. Met de laatste bal van de laatste over maakte hij zijn century. Ook het bowlen liet Andrews zijn visite kaartje achter. Hij pakte drie wickets. Ton de Leede bowlde vervolgens de nummer 1 bats man van ACC, Flavian Aponso (20), waarna de overwinning een feit was. STORM AUTOSCHADE AUTOSCHADESPECIALIST Schiedamsedijk 86, 3134 KK Viaardingen Telefoon 010 - 435 73 51/434 66 11fax 010 - 434 70 55

De Havenloods | 1993 | | pagina 5