REGIIS 'M! epane* PROVINCIE ZET ONS KLEM: ONTSLAGEN? m r IJNMOND Door verlaging van omroepbijdrage ■o c c Het waren mooie we ken voor Feyenoord, voor Rotterdam en voor Radio Rijn mond. Het lands kampioenschap kon de Rotterdamse kan jerclub na de over winning in Maas tricht nauwelijks meer ontgaan, maar dat de wedstrijd te gen F.C. Groningen met een eindstand van 0 5 zó'n enorme triomf zou worden had niemand kun nen voorspellen. Precies een week MENNO TAMMING De spanning was van het gezicht van Regi Blinker af te lezen. Hij wist al enkele we ken dat hij in aanmerking kwam voor de titel Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar, maar hij was eveneens op de hoogte van de concurrentie van teamgenoot Ruud Heus. Voorafgaand aan de uit reiking, die alweer voor de vierde keer op de sa lonboot Friesland werd gevierd, had de linksbui ten van Feyenoord regel matig gepolst hoe het er voor stond aan de kop van de ranglijst. Dit werd ech ter tot op het laatste mo ment geheim gehouden en vandaar de spanning op de gezichten van beide voetballers toen de enve loppe door presentator Peter Ouwerkerk werd geopend. Regi Blinker kon uiteindelijk opge lucht adem halen toen be- voordat Feyenoord zich weer naar de absolute top zou voetballen, werd de Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar gekozen, en ook die titel ging, in de persoon van Regi Blinker, naar Feye noord. Het was dus alles Feyenoord wat de klok sloeg op Radio Rijnmond. De specia le programma's die op tweede pinkster dag werden uitge- kend werd gemaakt dat hij met slechts drie-hon derdste punt voorsprong op Ruud Heus de beste voetballer van het jaar was geworden. Sponsor De aanvaller ontving de trofee en het bijbehoren de prijzengeld van 2500 uit handen van Herman van den Adel. De mana ger Public Affairs van Ge neral Motors Nederland BV deed dit voor het laatst want na zes jaar met Opel hoofdsponsor te zijn geweest van de Radio Rijnmond Voetballer van het Jaar Verkiezing, zal volgend seizoen Rinck Op ticiens het automerk op volgen. Hans Koppelaar was na mens de kersverse geld schieter aanwezig op de boot om de Topscorersbo kaal aan Feyenoord-aan- voerder John Metgod (die de zieke winnaar Joszef zonden, werden door een ongekend groot aantal mensen be luisterd. Van de Rot terdamse bevolking luisterde de helft op maandagmiddag 31 mei naar Radio Rijn mond. Van de totale bevolking van Zuid Holland Zuid luister de 39 procent naar de regionale zender. Dit bleek uit een spe ciaal luisteronder zoek dat werd ge houden door onder zoeksbureau Wemar. Kiprich verving) te over handigen. Leonard van Utrecht eindigde na een goed seizoen op de derde plaats in het RRVvhJ-klassement. De Excelsiorspeler ontving de trofee en een bedrag van 1000 uit handen van Radio Rijnmond-direk- teur Nico Haasbroek. Ed de Goey was met een puntengemiddelde van 7.06 weer eens de beste keeper van de Rijnmond clubs. Jan Sieben, hoofd- redakteur van Haven loods/Het Zuiden, ver blijdde de doelman met een bokaal en een bedrag van 2500. De door Bex-reizen be schikbaar gestelde pu blieksprijs ging naar John de Wolf die zo'n twee-derde van alle stem men kreeg. Uiteraard stond de boot trip in het teken van het JUNI 1993 - ZEVENDE JAARGANG NR. 6 - VERSCHIJNT MAANDELIJKS Lees verder peg. RRR3 Als het aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland ligt, krij gen de burgers in deze provincie vanaf 1994 f 1,50 per jaar extra te besteden. Gedeputeerde staten hebben namelijk aan provinciale staten voorgesteld om de provinciale opslag op de landelijke om roepbijdrage, die iedereen verplicht is te betalen die een radio- en/of een televisietoestel bezit, te verlagen tot 8,50. Die verlaging zou in de redenering van de provincie mogelijk zijn doordat de beide regionale omroepen in Zuid-Holland, voor wie sinds 1988 de provincie het 'omroeptientje' ophaalt, succesvol zijn gaan opereren op de advertentiemarkt. Maar Radio Rijnmond en Radio West zijn en blijven publieke omroepen en mogen dus nooit afhankelijk worden gemaakt van de opbrengst van de verkoop van reclamezendtijd. Daarbij is Radio Rijnmond de officiële rampenzender voor het zuidelijk deel van de provincie Zuid-Holland. Dat is een kwestie van algemeen belang. Een verlaging van 1,50 per omroepbijdrageplichtige (is dat geen mooi Scrabble-woord?) betekent een vermindering van inkomsten van zo'n miljoen gulden voor Radio Rijnmond. Moeten er dan maar ontslagen vallen? Moeten we Hans van Vliet inruilen? Moeten we 's ochtends een paar uur later beginnen met uitzenden? Moeten we terug naar de Delftse- straat? Moet Radio Rijnmond naar Stads TV? Nee? Vul dan nevenstaande bon in en stuur die naar ons op. Radio Rijnmond laat zich niet klemzetten! Nou ja, alleen door u, op 93,4 FM! E c cc O CC k O o im O O O c G) c O O A O

De Havenloods | 1993 | | pagina 7