Hermes maakt het zichzelf moeilijk tegen Rood Wit SPORT Wilton Fijenoord nog steeds ongeslagen STOMERIJ VAN WINGERDEN DE HAVENLOODS VDV-teams tegen elkaar Goud en brons voor Stefan Aartsen Robin ter Plegt en 'man of the matchZuidgeest uitblinkers Peter Damstee en Petra de Winter winnen Vlaardingse tennistitel Overleggroep beschouwt taak als beëindigd BODY SHAPE fatanJtvcfy DE HAVENLOODS - DINSDAG 15 JUNI 1993 Fietstocht Neeltje Jans VLAARDINGEN Toerclub Rijnmond organiseert op zon dag 20 juni de inmiddels beken de fietstocht 'Neeltje Jans', een toertocht over een afstand van ruim 200 kilometer. De route voert de deelnemers via de Zuid-Hollandse eilanden naar Zierikzee en de Zeeland- brug. Een bezienswaardigheid is vervolgens de stormvloedkering in de Oosterschelde. Na dit bouwkundig wonder vervolgt de route zich via de Brouwersdam en Haringvlietdam weer terug naar Rozenburg en Maassluis, waar koers gezet wordt voor het laatste stukje naar Schiedam. De tocht zal door ervaren fiet sers worden begeleid. Deze bege leiders kennen de route en zor gen ervoor dat er niet harder gereden wordt dan 25 kilometer per uur. Tevens zijn zij behulp zaam bij eventuele pech. Deelname staat voor iedereen open. Wel is een race- of trim- fiets verplicht. De start is om 07.00 uur bij de wielerbaan in Schiedam in het Hargapark. De deelnemers worden rond 17.00 uur terugverwacht. Het in schrijfgeld bedraagt f7.50. Voor meer informatie kan men terecht bij Bert Mik, telefoonnummer 01899-19230 en Bert Roeling 4742883. Ramon de Rond naar Fortuna VLAARDINGEN— Voetbal vereniging RKWIK is onder lei ding van trainer Cees Gouds waard alweer bezig met de voor bereidingen voor het nieuwe sei zoen. De Vlaardingse vereniging verliet na liefst zestien wedstrij den ongeslagen te blijven de hoofdklasse van de afdeling Rorterdam om te promoveren naar de vierde klasse van de KNVB. Cees Goudswaard kijkt nog tevreden terug op die perio de. „De sterk verjongde groep kreeg en verdiende het vertrou wen en beschaamde dat niet", aldus de RKWIK-trainer. Het succes kent ook z'n keerzij de. Door de goede resultaten staan talentvolle spelers in de schijnwerpers bij andere clubs. „Het vertrek van Ramon de Rond naar Fortuna is spijtig voor ons zegt Cees Gouds waard. „Het is een speler met veel talent, die zich nog het best in eigen WI K-gelederen verder had kunnen ontwikkelen". Veel andere wijzigingen kreeg Goudswaard niet te verwerken. „Van enkele nieuwe spelers ver wacht ik veel zoals van Fred van Elderen en de weer teruggekeer de Erik Berveling en Laslo Lha- vay zullen de opengevallen plaatsen zeker gaan innemen", is de verwachting van de RKWIK- trainer. VLAARDINGEN Zowel het eerste als het tweede team van de Vlaardingse damvereniging spe len volgend seizoen in de hoofd klasse. Het eerste team eindigde onlangs de competitie op eer, mooie tweede plaats achter het zeer sterke VELO uit Waterin gen, dat het kampioenschap ver overde, maar de tweede plaats van de Vlaardingse formatie was het hoogst haalbare in het afge lopen seizoen. Doordat het tweede team in de eerste klasse via een tweede plaats promotie afdwong naar de hoofdklasse komen beide teams elkaar in het nieuwe seizoen in de competitie tegen. Een situatie die nog niet eerder in de 77-jarige geschiede nis van VDV is voorgekomen. Al in de eerste competitiewed strijd na de zomervakantie ko men beide teams tegen elkaar uit. Bij de Vlaardingse vereniging werd vorige week ook gestreden om de 'Dick Mast'erstoernooi. Het toernooi stond al voor de vierde keer op het programma en is genoemd naar de bekende dammer Dick Mast. Ton Bur gerhout veroverde drie keer de fraaie gouden bokaal, zodat hij die vorig jaar definitief mee naar huis mocht nemen. Echter hij stelde de bokaal dit jaar weer beschikbaar voor de winnaar. In de halve finale moest Ton Burgerhout echter zijn meerdere erkennen in Dick van den Kerk- hoff, zodat het uitgesloten werd. dat hij ook voor de vierde keer deze prijs mee naar huis zou nemen. In de andere halve finale versloeg Gerrit van Mastrigt Ron Bolderheij, zodat de finale ging tussen Van den Kerkhoff en Van Mastrigt. Het was uiteindelijk VDV-pen- ningmeester Dick van den Kerk hoff die op een fraaie wijze de overwinning behaalde en het 'Dick Mast'erstoerooi op zijn naam schreef. door PETER SPEK VLAARDINGEN VZC- zwemmer Stefan Aartsen heeft op de zomerkampioenschappen die afgelopen weekeinde in Amersfoort zijn begonnen, be wezen geen ééndagsvlieg te zijn in de nationale zwemwereld. Na het behalen van de titel op de 200 meter vrije slag. enkele maanden geleden tijdens de win terkampioenschappen, kwam de talentvolle Vlaardinger weer met een gouden medaille thuis. „Hij heeft bewezen definitief thuis te horen in de nationale top", zei zijn trainer én vader Chris Aart sen na afloop van de race in het vijftig meterbad in Amersfoort. Stefan Aartsen had heel veel te genstand op de 200 meter vrije slag. „Het verschil tussen de eer ste vier was erg klein, maar Ste fan zag toch kans om als eerste aan te tikken", blikt Chris Aart sen nog even terug op de race. „Jammer was alleen dat Stefan met een tijd van 1 minuut 54.52 seconden niet voldeed aan de limiet voor de Europese kampi oenschappen. die over enkele weken worden gehouden", aldus Chris Aartsen. De limiet voor deelname staat op een tijd van 1 minuut 51.0 seconden. „Het was overigens een heel teleurstellend toernooi. Veel zwemmers en zwemsters hadden nog niet de juiste vorm te pakkenn en ik denk dat dat vooral te maken had met het feit dat voor veel deeelnemers de schoolexamens net achter de rug zijn. De voorbereiding is daarom niet optimaal geweest", zegt Chris Aartsen. Excuus Voor Stefan Aartsen was dat ook het excuus dat hij niet in de buurt kwam van die EK-limiet. „Zo'n eind-examen vraagt toch veel inspanning en is op dat mo ment belangrijker dan het zwem men". aldus Stefan Aartsen. „Veel tijd om echt te trainen blijft er dan niet over. Alleen in de laatste weken is er hard ge traind in het 50 meter buitenbad van het Kolpa-bad. Maar die periode is te kort geweest om echt in vorm te komen". Stefan Aartsen had graag op de lijst van de deelnemers gestaan voor de Europese kampioen schapen. „Je kan dan veel erva ring opdoen", zegt Stefan Aart sen. De Vlaardinger krijgt overi gens nog wel een kans. Aan staand weekeinde wordt de titel strijd besloten en komt Stefan Aartsen nog uit op de 100 meter vrije slag en op de estafette. Overigens was die gouden me daille niet het enige succes voor de VZC-zwemmer. Eerder op het toernooi behaalde hij nog een bronzen medaille op de 1500 meter vrije slag met een tijd van 16 minuten 23.69 seconden. Tegenvallend Ook Thamar Henneken kwam goed voor de dag op deze natio nale kampioenschappen. De nog jonge Vlaardingse zwemster kwam op de 100 meter vrije slag in de buurt van haar persoonlijk record met een tijd van 2 minu ten 02.9 seconden. Tegenvallend WtBM Stefan Aartsen bewees zijn toppositie hij de nationale kampioenschappen in Amersfoor was de prestatie van Karin Stein op de 200 meter schoolslag. De VCZ-zwemster. vorig seizoen nog kampioen op de vijf kilome ter kwam in de B-finale van dit nummer tot een tijd van 2 minu ten 52.62 seconden. In de serie had zij al een tijd gezwommen van 2 minuten 50.35 seconden. „En dat had sneller gemoeten". zegt Chris Aartsen. „Bij het in zwemmen ging het steeds goed. maar tijdens de wedstrijd bleef zij ver achter bij haar beste pres tatie". besluit Aartsen. Oefenprogramma Oranje Nassau VLAARDINGEN Korfbal vereniging Oranje Nassau begint op zaterdag 14 augustus met de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Op die dag staat de eerste oefenwedstrijd tegen Olympia op het programma. Een week later slaat alweer het inmiddels traditionele kampi oenschap van Vlaardingen op het programma met deelname van Spirit en Vlaardingen. Hel intensieve oefenprogramma van Oranje Nassau wordt op woens dagavond 25 augustus voortge zel met een thuiswedstrijd legen Valto. Op zondag 29 augustus doet de selectie van de Vlaardingsevere- niging mee met een toernooi bij Sirene in Uden. De laatste oefen wedstrijd staat gepland voor woensdag I september, een ont moeting tegen DKC aan de Claudius Civilislaan. De compe titie begint voor de korfballers op zaterdag 4 september. SCHIEDAM Het was een tijd geleden dat de Findlater- strofee voor de man of the match naar een cricketspeler van Hermes ging. Na de wed strijd tegen promovendus Rood Wit konden plotse ling twee 'Hermeskisten' ge nomineerd worden. Robin ter Plegt voor het uitstekende bowlen (5 voor 29 in 13) en Jos Zuidgeest vanwege het koelbloedige batten. Dat uit eindelijk Jos Zuidgeest met de fles whiskey onder zijn arm vertrok daar kon iedereen vrede mee hebben. De zesde slagman zorgde met zijn 49 runs voor gejuich in het Her- meskamp, 152 voor 9 in 57, tegenover Rood Wit 151 All Out. Achteraf was het een veel ge hoorde opmerking: 'Wie zegt dat cricket niet spannend kan zijn?' Het klonk tamelijk cy nisch, maar de zinsnede berustte ditmaal wel op waarheid. Her mes had het echter aan zich zelf te wijten dat Rood Wit een sprankje hoop hield op de acht ste achtereenvolgende overwin ning. Bij de tussenstand 135/6/45 was n de verrassende promovendus Rood er immers geen vuiltje aan de lucht. Een gemiddelde van iets hoger dan een run per over was immers al goed voor de overwin ning. Klokgieter, Hartong en Ter Plegt verdwenen echter bijna net zo snel als ze gekomen waren zodat Jos Zuidgeest het bijna helemaal in z'n eentje moest kla ren. Schijnbaar moeiteloos zocht hij zijn 'ballen' eruit en batte rustig zijn eentjes en viertjes bij elkaar. Toen ook Menno Hüter zijn hoofd één over heel koel hield, knalde Jos Zuidgeest de eerste de beste bal van de 57e over tussen zijn tegenstanders door. Opzienbarend De basis was natuurlijk eerder die dag gelegd met een uitblin kende bowler Robin ter Plegt. Hij nam de wickets yan Hooge- veen (catch Bradley), Kloppen- berg, Allum. Nelissen en Werle. En passant ving hij nog Van Liemt uit op het bowlen van Steven Lubbers. Opzienbarend waren zijn vier scalps in twee overs. Rood Wit kwam daar door niet verder dan 151 a.o. in 55 overs. Beijer en Borrani jr. openden met een totaal van respectieve lijk 25 en 12 runs alvorens ze kokosmat moesten verlaten. Ste ven Lubbers bleef daarna teleur stellend op een run steken (catch Hayes op bowlen Kuijlman). Toen ook Roger Bradley op de eerste de beste bal na de thee vanaf de zijkant het verdere ver loop van de wedstrijd mocht vol gen werd het zelfs nog spannend. Om 19.05 uur op een zondaga vond was de klap op de eerste bal van de 57e over op Jos Zuid geest goed voor de overwinning. SCHIEDAM De gedachten van de honkbalselectie van Schiedam waren natuurlijk al bij de topper van de volgende week tegen Spijkenisse. Het 'wed strijdje' tegen Gophers uit Maassluis had wat de heren be treft net zo goed schriftelijk af gedaan kunnen worden. Na ze ven innings kon je die gedachte heel goed rechtvaardigen. Slechts de eerste inning keek Wilton Fijenoord/Schiedam te gen een 1-0 achterstand aan. maar sloeg daarna keihard toe. 18-4 in 7 innings waarbij de ge lijkmakende slagbeurt als van zelfsprekend niet meer werd ge speeld. In feite had de ploeg uit de Dis triks-Overgangsklasse aan de tweede inning genoeg. Daar werd de achtergrond opgelopen na een foutje van het vijftien jarige jeugdtalent Roy Hilgers en de daarop volgende honkslag van Andrea, meer dan goed ge maakt. Douglas Juenke. Alvin Werleman en Rene Loenen ston den in 'no time' op de honken en het wachten was slechts op de 'hitter'. Ruud Korpel beet de spits af wat betreft het via een honkslag bin nenbrengen van spelers en pun ten. Zijn tweede honkslag was goed voor twee punten en de voorsprong: 2-1. Het hek was direct van de dam en de honksla- gen sloegen de Gophers en de arme pitcher Wigt om de oren. Pas na acht honkslagen. drie maal vier wijd. een getroffen worp (GW-tje) en een tussen stand van 9-1 was het leed voor Wigt geleden. Aan Schiedamse kant deed Dou glas Juenke het veel beter. Na een koude start draaide hij in de derde inning pas warm en gooi de direct driemaal drie slag. Ook hij deed echter mee aan de col lectieve inzinking die Wilton-Fij- enoord/Schiedam overkwam. Slechts drie punten werden in de derde inning binnen gehaald en Juenke gooide zelfs driemaal 4 wijd. Zijn antwoord had hij echter di rect klaar. Met een ongelooflijk harde klap joeg hij de bal in de 4e inning over de afrastering richting de kantine en kleedka mers van Schiedam. Over die klap over zo'n 120 meter kwa men de Gophers niet meer heen als ze sowieso nog enige hoop zelfs de eer om de wedstrijd uit te koesterden op een respektabele gooien. Als waardering voor de uitslag. In de zesde inning gunde Wilton- Fijenoord/Schiedam de 48 jari ge veteraan Aad van de Hamer vele jaren die de hulpcoach tus sen de lijnen stond. Natuurlijk maakte hij het uit al is zijn arm niet zo snel meer (0-0-5). Het was ook allang niet meer van belang. Wilton-Fijenoord- Schiedam was met de gedachte al bij volgende week. 18-4. De werpcijfers: Gophers 2-7-11; Douglas Juneke 8-3-6. 35 JAAR DYNAMISCH Wiggle IJssel-van der Lek, Wiggle 1staaf afwisse lend aan de Oranjeboomstraat en op het Dillenburg- plein, om de dames op deze vestigingen te vervangen bij het opnemen van vrije dagen, danwel, te assiste ren bij drukte. Schoon gaat mooi langer mee! ™T'es PANTALON ROK elke 3e stuk f HALVE PRIJS T van laagst geprijsde artikel/bon inleveren j geldig tot 3 juli: maximaal 12 stuks per bon I AFGIFTEPUNTEN: Mode Les Deux, Aleidastr 66 a (depot) Stomerij Van Wingerden BV, Ridderkerk (fabriek) HALEN BEZORGEN INFO 01804 - VLAARDINGEN - De strijd om het Vlaardings kampioen schap tennis kende een verras send verloop. Begon de titel strijd afgelopen vrijdagavond op het tenniscomplex Soenda onder redelijke weersomstandigheden, zaterdagmorgen moest de or ganisatie-commissie onder lei ding van Wim Hoogerwerf en Ans van Oosterhout besluiten het toernooi een dag uit te stel len. „De vooruitzichten waren niet best en de eerste regenbui zagen wij al vallen, voor tennis een erg ongunstige weersituatie", zegt Wim Hoogerwerf. „We moesten toen besluiten het toernooi een dag op te schuiven en dat be zorgde ons toch het nodige extra werk", aldus de organisator. Achteraf gezien een juiste beslis sing, omdat zondag het weer re delijk was voor het tennistoer nooi. Wim Hoogerwerf kon achteraf best tevreden zijn. „Het is inmid dels voor de tweede keer dat we deze wedstrijd op het program ma hadden staan en als de voor tekenen niet bedriegen, dan zal het een jaarlijks terugkerend evenement worden op onze ten- niskalender", aldus Hoogerwerf na afloop op het Soenda-com- plex. De organisatie was in handen van leden van de tennisclub Soenda en MAAS. „Maar omdt Soenda dit jaar veertig jaar be staat kreeg dit park dit jaar het toernooi toegewezen", aldus Wim Hoogerwerf. De deelne merslijst voor dit lokale kampi oenschap wordt ^gevuld met de clubkampioenen van alle Vlaar dingse tennisclubs. „En dat geeft op de baan toch wel de nodige strijd", blikt Hoogwewerf terug. „We hebben spannende partijen gezien, met verrassende uitsla gen". Er werd gespeeld in de BI tot en met de D2 klasse. De meeste aandacht ging natuurlijk uit naar de BI-klasse. Bij de man nen won uiteindelijk Peter Dam stee van Holy de Vlaardingse tennistitel. Bij de vrouwen ging die in de B-klasse naar Petra de Winter ook van de tennisclub Holy. De overleggroep bezuinigingen sportvelden zal geen vervolg onderzoek VLAARDINGEN De Over leggroep Bezuinigingen Sport velden onder leiding van voor zitter Ruud van Putten heeft vo rige week haar werkzaamheden definitief stopgezet en haar op dracht aan burgemeester en wet houders teruggegeven. In een verklaring aan het college schrijft de Overleggroep dat na het uitbrengen van het rapport en de constatering dat de bereid heid bij de sportclubs aanwezig was om via clustering van com plexen tot een bezuinigings-ope- ratie te komen, uit perspublica ties de Overleggroep helaas heeft moeten constateren, dat de leden van het college van burgemees ter en wethouders er verschillen de standpunten op na houden. „De Overleggroep acht daarom de tijd rijp om de besluitvorming over de adviesnota 'Toekomstvi sie veldsport' in handen te leggen van het college en de gemeente raad", aldus voorzitter Ruud van Putten. De Overleggroep sportvelden bezocht eind 1992 een groot aan tal sportclubs om te onderzoe ken of er bezuinigings-mogelijk- heden aanwezig waren. Jaarlijks moet een bedrag van ruim twee ton worden gevonden. Na het uitbrengen van het rapport en een vergadering van de sectie veldsporten van VRSR. stelde de Overleggroep vast dat cluste ring van veldsportactiviteiten in Vlaardingen moet worden nage streefd. „De schriftelijke reacties die ver volgens zijn binnengekomen bij de Overleggroep geven ons ech ter geen reële aanknopingspun ten voor een eventuele herzien- ging van het uitgebracht advies over de clustering", aldus Ruud van Putten. „Hoewel niet gesteld kan worden, dat er tijdens de rondgang langs de sport-accom- modaties helemaal geen sugges ties zijn gedaan, hebben wij toch na rationele overwegingen ons standpunt niet gewijzigd. Naar onze mening leiden andere alter natieven. dan die wij neergelegd hebben in het rapport, niet tot een kwaliteitsverbetering", aldus Van Putten. Ook het interim rapport Fortuna 2000, wat on langs is verschenen legt de Over leggroep naast zich neer. „Om dat er geen enkele relatie kan worden gelegd met onze uit gangspunten". Buffetterie Croissanterie "De Koude Kikker" 7 DAGEN PER WEEK 20.- Nu ook verse patat en bestel tijdig uw salades. Geopend di. t/m vr. van 15.00 tot 22.00 uur. Markgraaflaan 45 3131 VK Vlaardingen Tel. 010-4603793/ 01899-20985 za. 16.00-19.30 uur zo. 17.00-19.30 uur. FITNESSCENTRUM 21 JUNI BEGINT DE ZOMER!!! Wil je nog aan je body werken, dan kan dat nog onder leiding van Erika Mes kan jong en oud, man of vrouw in een sfeervolle en ontspannen omgeving met plezier slank en fit de zomer in gaan. Wij zijn gestart met de volgende BEGINNERS uren: Op dinsdag van 19.30 tot 20.30 STEPS BBB (- dit zijn callanetic en aerobic grondoefenin- gen speciaal voor de buik, billen en benen). Dinsdag van 20.30 tot 21.30 STEPS AEROBICS speciaal voor beginners. Op woensdag van 20.00 tot 21.00 een heel uur BUIK BILLEN EN BENEN voor beginners. Dit zijn alleen grondoefeningen. Kom gerust even langs voor een GRATIS PROEFLES. Bel voor informatie: 010 - 4378855. Spangesekade 20, Rotterdam.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5