Door stuklopen fusie raakt sportpark Kethel overbevolkt SPORT Agenda SKRI Hermes is een collectief en individueel sterk" Unitas via vijfjarenplan op weg naar beter handbal Afgeslankte triathlon begint in de surfplas Rust voor Aartsen DE HAVENLOODS 34 Elftallen op drie velden: WK voelt zich in de hoek gedrukt Rijnmond in le divisie B LANGS DEB Driemaal promotie DONDERDAG 24 JUNI 1993 voor donderdag 24 t/m woensdag 30 ir Excelsior'20-HBS. 12 uur Excel- sior'20-Hilversum(da): zondag Schiedam Harga 11 uur Hermes DVS-Excelsior'20. Thurlede 11 uur Asvion-PDCCR 2. SOFTBAL: vrijdag Schiedam Harga 19 uur Schiedam-Spijkenis- se(h); zaterdag Onze Gezellen- WF/Schiedam(da). Vlaardingen Zwaluwenlaan 19.30 uur Holy-At- lanta Stars(da); zondag Zwijn- drecht-Gophers(da); woensdag Spij- kenisse 2-Holy(h). HONKBAL: zondag Nuenen- Holy. Orioles-WF/Schiedam. Maassluis Schweitzerdreef 14 uur Gophers-Cardinals. TENNIS: t/m zondag Vlaardin gen Zwanensingel Racketcentrum toernooi Yellow Smash voor Cl/2 en Dl/2; vanaf maandag Schiedam Kethelhaghe huisvrouwentoernooi. Maassluis Be Quick jeugdtoernooi lOt'm 17 jaar. Schiedam "tennispark Van Vliet toernooi TSF BI. Cl en DL Slechte beurt van DVO'32 Het was best gezellig op de huldiging van de Vlaardingse kampioenen. Temeer omdat de locale topsporters niet lan ger in het stadhuisrestaurant werden gepropt, maar zich mochten vermaken in de aan eengeschakelde hal van het oude stadhuis, de trouwzaal en raadszaal. Muziek, krachtpatser Ted van de Par- re, een groot videoscherm en lekkere muziek van de 'Gou- dreinetten' maakten het avondje stadhuis tot een best te pruimen evenement. De formule is goed en de commissie is zelf kritisch ge noeg om de oneffenheidjes die er waren op te sporen en een volgende keer uit te wis sen. Een hint: maak een lijst van genomineerden voor de sportprijs. Dat houdt de spanning erin. En laat boven dien in het juryrapport niet meteen in de eerste regel doorschemeren wie de win naar wordt. Ook moet er nu maar eens beter geformuleerd worden wie er wel en niet mag ko men. Zo mocht HSC/za aan vankelijk niet verschijnen, omdat het team 'slechts' kampioen geworden was van de hoofdklas in de afdeling Rotterdam. Gelukkig werden ze daarna winnaar van de 'Gouden Plak' (algeheel af delingskampioen), zodat de organisatoren (na heftige kri tiek op de selectie-procedure) dat konden aangrijpen om de voetballers alsnog uitnodi gen. Toch stonden ook de handbaldames van WIK en de Spirit-korfballers op de lijst. Zij waren eveneens 'slechts' kampioen op afde lingsniveau. Grote afwezige was DVO'32. De mannen van Piet Kattes- taart ontbraken, hoewel de clubleiding de elf (kampioen in 1992) wel had aangemeld. Nu moest Jan van der Valk (nota bene aanwezig als coör dinator van het damesvoet bal bij DVO'32) de honneurs waarnemen. Naar verluidt was een aantal selectie-spe lers niet eens op de hoogte van het feit dat ze op het stadhuis verwacht werden. Zelfs het bestuur had niet eens de moeite genomen zich persoonlijk op de Markt te melden. Een slechte beurt van DVO'32. G§v MVC en Holy niet bij elkaar WATERWEG- De herenvol leyballers van het Maassluise MVC en het Vlaardingse Holy zijn komend seizoen niet bijel- kaar ingedeeld. Holy speelt in de 2e klas C en MVC in de 2e klas D. Holy treft RVC/Libanon, Er- vea. Hou Stand 2, Ibis 2, Krim pen 3, Sprengelmeijer 4, Vollido 2, Alexandria'66 2, Spirit 2. Ber- kel en Vriend& Nuyen 2. Voor MVC zijn de tegenstanders Vol ley Voorne, DDL, HJPV 2, Apollo, Ibis 3, Ekspalvo 5, Ber- nisse, Volley/Berg, Yum 2, DVO 3 en Intermezzo. Wouter wint MAASSLUIS - De 24-uurs surf- marathon van Windsurfing Hoek van Holland is gewonnen door het team Wouter Kabouter met Wouter de Vries, Eric Ger ritsen en Robert Prinse. Het trio Wilco Sjardijn, Marco poot en Ellen Scherpenzeel volgde op acht ronden. VLAARDINGEN- Tweemaal Nederlands jeugdkampioen en tweemaal zilver op het reguliere nationale kampioenschap. Dat was de oogst van Stefan Aart sen, die en-passant vrijdagavond op het stadhuis het predikaat 'Vlaardings sportman van het jaar' kreeg. Eén wens ging niet in vervulling: hij werd niet geselec teerd voor de Europese titelstrijd in het Britse Sheffield. Leuk vindt hij dat niet. ..Ik had een kleine hoop, dat ik alsnog zou worden uitgezonden. Nu dat niet zo is, is dat behoorlijk ba len". In het verlengde toont hij echter begrip voor de keuzehe ren van de zwembond. „Ik heb de limiet niet gezwommen. Dan mag je geen recht laten gelden op de EK. Ook niet vanuit de op tiek, dat de jeugd er routine kan opdoen. Dat zou een dure grap worden. Dan zouden zeker vier man recht hebben op zo'n voor keursbehandeling en dat kost de Stefan Aartsen bondskas al gauw zo'n twintig duizend gulden". Voor Aartsen is het seizoen voorlopig voorbij. Hij kan zich rustig(wat heet) gaan voorberei den op de winterkampioen- schappen(in december) en mikt nu op een ticket voor de WK in augustus 1994. 55 SCHIEDAM- Het zit Ashok Ghildiyal niet mee. Lag vorig jaar de Indiase cricketbond dwars en vertraagde de over tocht van Hermes' cricketcoach. ditmaal hield het Nederlandse ministerie van justitie zijn visum- aanvraag ongewoon lang in be raad. „Die opstelling van justitie is best begrijpelijk", sust Wil van Wijk het in sportpark Harga le vende onbehagen over de lang zaam malende ambtelijke mo lens. „Al twee jaar achtereen kreeg hij een visum voor drie maanden en steeds overschreed hij die termijn. Vandaar dat men nu blijkbaar wat meer tijd nam om te onderzoeken wat hij" in Nederland komt doen". De Indiase cricketcoach arri veerde nu pas dinsdag op Schip hol. „Dat komt vooral voor de jeugdtraining goed uit", schetst Van Wijk. „Het is vooral Ghif- diyals taak om overdag de jon geren te trainen. Dat doet hij goed en het is een sterke reden om hem jaarlijks te laten overko men. Robin ter Plegt heeft dat tot dusverre overgenomen, maar heeft nu andere verplichtingen. Hij komt dus precies op tijd". Zondag zal Hermes hem zeker ook als speler inzetten, belooft Van Wijk. "Alleen weten we niet of het in het tweede dan wel derde is. Omdat de Indiase com petitie in april eindigt zal hij toch eerste weer wat wedstrijdritme moeten opdoen". Dat hij daardoor niet in de der by tegen Excelsior kan aantre den acht Wil van Wijk niet be zwaarlijk. Verwijzend naar de recente zeges op Rood Wit en VOC poneert hij. dat Hermes dit seizoen „over een buitengewoon goed team beschikt. Vooral de manier waarop VOC werd opge rold heeft het zelfvertrouwen goed gedaan. De mannen zijn individueel sterk en vormen een hecht collectief'. Dat de con frontatie met de Thurlede-tegen- hanger juist in een weekeinde plaatsvindt waarin ook op zater dag gespeeld wordt, betreurt Van Wijk. „Het dubbelprogram ma zou de aandacht van de der by kunnen afleiden. Anderzijds heeft de krachtmeting zoveel uit straling, dat het niet mag uitma ken of je een eerder al een wed strijd gespeeld hebt". Uiteraard steunt Excelsior zon dag weer volop op routinier Emerson Trotman en de popu laire Australiër Wayne An- drews(zondag tegen Sparta op nieuw goed voor een century). De derby 's tussen Hermes DYS en Excelsior willen nogal eens goed zijn voor bloedstollende taferelen. Zondag staan de elftallen weer eens tegenover elkaar, ditmaal in sportpark Harga op, zoals Hermes het noemt, „één van Hollands mooiste cricketrelden Hermes rekent op de slagkracht van Steven Lubbers(tegen VOC 78 not out) en captain Roger Bradley. Tijdens de derby gelden niet alleen competitie-belangen- (met Excelsior in de kopgroep en Hermes als stevige middenmo ter). ook Maat er een (nieuwe) VSB Bank-bokaal op het spel. Wil van Wijk uitdagend: „De ploeg is in de 'winning mood'. Hermes wint dus". door GERARD S. VERVER SCHIEDAM - Rien Ham smeedde op de receptie van zijn 25-jarig WK het ijzer toen het verschrikkelijk heet was. In zijn gehoor wist hij sportraad-voorzitter Frans van Krugten en Dienst Sport Recreatiedirecteur Jan van Vugt. Alleen wethouder Bart de Leede ontbrak. „Jammer", vindt hij nog steeds. „Wan neer hij er wel geweest zou zijn, dan had ik het lakse be leid van de gemeente nog ste viger aangepakt". WK is na melijk des duivels. „Ons wordt een kool gestoofd. We zijn van sportpark Bijdorp naar Kethel verhuisd met de be lofte, dat we daar de ruimte zou den krijgen. Die zat er, met de fusie tussen DRZ en Schiedam, in zicht aan te komen. Nu dat niet doorgaat en er dadelijk op zaterdag liefst 34 elftallen van drie velden gebruik moeten ma ken, wordt het buigen of bar sten". Waar Ham zich vooral aan stoort is de passiviteit van de gemeente. „Na een sectie 1-ver gadering (voetbalclubs - red.) hebben we de elftallen eens ge turfd. Met een bezettingsgraad van gemiddeld drie-en-halve wedstrijd kan je op drie velden tien wedstrijden kwijt. Maar door de bank genomen komen we wekelijks op dertien partijen. Daarnaast is ons beloofd, dat WK op zaterdag helemaal zou kunnen beschikken over het DRZ-veld. Maar die club heeft nu door de aanwas van Schie- dam-jeugd zelf een A- en B-elf- tal. Dan kunnen we mooi fluiten naar dat extra veld. En de poli tiek doet niets. Die ligt lui ach terover en wacht op de explo sie". In actie En er komt actie, zo belooft Sportpark Kethel telt drie relden, die dadelijk op zaterdag het thuishonk worden van maar liefst 34 elftallen. „Dan voetballen we als haring in een tonnetje", bijt VVK-voorzitter Rien Ham van zich af. „Wanneer DRZ naar Harga verhuist is het probleem opgelost Rien Ham de bewoners van de torenflat aan de Emmastraat. Ook DRZ is inmiddels in actie gekomen. Want daar beseft men eveneens, dat niets doen dadelijk een pijnlijke confrontatie tussen drie voetbalclubs oplevert. Het stuklopen van de fusie tussen DRZ en Schiedam heeft een streep door vele rekeningen ge haald, beseft Mario Krabben dam. „Wanneer die combinatie tot stand gekomen was hadden DHS en WK op Kethel alle ruimte gehad en had de DRZ/Schiedam in Harga ge speeld". Dat laatste is nog steeds de optie van DRZ. Krabbendam: „Wan neer de gemeente ons toestaat om naar het Schiedam-complex te verhuizen, dan gaan we nog liever vandaag dan morgen". Er is slechts één maar: sinds het stuklopen van de fusie weigert men in Kethel om nog maar één woord te wisselen met de zomer sport-afdeling van de SV HV. „Het kunstje dat die lui ons ge flikt hebben zit ons nog steeds behoorlijk dwars". Daarmee doelt DRZ's zegsman op het veto, dat de honk- en softballers in de afsluitende fase van de fusie-onderhandelingen uitspra ken. „Die lui hadden geen trek in een bundeling. Ditmaal waren wij de dupe, maar ik ben ervan overtuigd, dat ze een fusie met iedere andere club ook gedwars boomd hadden". Krabbendam heeft slechte herin neringen aan de avond dat er in Kethel en Harga gestemd zou worden over de toekomst van beide clubs. „Alles was in kan nen en kruiken. Wij hadden geen enkel probleem om het fiat van de leden te krijgen. Totdat er een lid van 'Schiedam' binnenstorm de en ons vertelde welke tafere len er zich in Harga afspeelden. Toen we vervolgens hoorden dat de politie en de ambulance naar het clubgebouw van 'Schiedam' onderweg waren, wisten we ge noeg. Het laat een wrang gevoel achter. Een fusie had natuurlijk beter geweest, maar DRZ redt zich zelfstandig nog wel. Het veldvoetbal bij Schiedam is ech ter compleet ter ziele. Dat is triest en nog het meest voor de mensen, die met die club zijn vergroeid: de Van der Touws bijvoorbeeld en de Guddes". De leegloop van Schiedam leverde DRZ twee jeugdelftallen en ze ker een extra seniorenteam op. Impasse WK-voorzitter Rien Ham meent dat de impasse terstond doorbroken kan worden door DRZ met onmiddellijke ingang toe te staan naar Harga te ver huizen. „Dat complex ligt dade lijk wanneer de zomersport stopt, leeg, terwijl wij hier als haring in een tonnetje gaan voet ballen. Dat is bij de beesten af. Bovendien heb ik begrepen dat de zomersporters al naar de ge meente hebben doorgeseind, dat ze onmogelijk de huur van het complex, kunnen betalen. Wel aan. dan ligt de oplossing toch voor het grijpen". Ham rekent erop. dat de ge meente voor de start van de nieuwe competitie een pasklare oplossing aanlevert. „Een ander alternatief dan een verhuizing van DRZ is er niet. Bovendien heb ik begrepen, dat zoiets met gesloten beurzen kan plaatsvin den. Daarmee is meteen de mare uit de wereld, dat het de gemeen te geld gaat kosten". Sport Recreatie-directeur Jan van Vugt beseft dat er in Kethel een haard van onrust is ont staan. „We zijn daarmee op de receptie van WK geconfron teerd en vonden dat toen niet de plaats en tijd om spijkers met koppen te slaan. Ik heb Rien Ham toen beloofd, dat we er snel op terug zouden komen en dat ik intussen zou uitzoeken welke oplossingen er aangedragen zou den kunnen worden". Inmiddels heeft Van Vugt wethouder Bart de Leede gepolst. „We zijn bezig de knelpunten op een rijtje te zetten en bekijken precies hoe het zit met het aantal elftallen". Zonder in details te treden noemt hij „een herschikking van de velden" als mogelijk alterna tief. WK, dat onstuimig groeit, wacht gelaten de voorzetjes van uit het stadskantoor af. „Ik ben benieuwd", begint de epiloog van Rien Ham. „Maar ik reken er wel op, dat de gemeente op heel korte termijn met een voor alle partijen acceptabele oplos sing komt. Gebeurd dat niet dan geef ik de politiek op een briefje dat het een heet najaar wordt". MAASSLUIS - Unitas heeft het roer omgegooid. De vereniging wil niet langer een grijze muis zijn, die doelloos rondscharrelt in de kelder van de handbalcom petitie. Vandaar, dat er een vijf jarenplan op tafel ligt. Het werk stuk van Wim de Snayer moet ertoe leiden, dat de jeugd vanaf de eerste stap op het veld in het Wipperspark tot aan de overstap naar de senioren trainingen volgt, die op elkaar zijn afge stemd. Maar, heft de samenstel ler het vingertje, „het slagen is wel afhankelijk van het beschik baar zijn van kader en daar liep het vorig jaar bij de start meteen al bijna op stuk: het middenka der ontbrak". Dat euvel had Unitas al eerder opgebroken. „Er is een tijd ge weest, dat de jeugd zich in grote getale meldde en haast meteen weer afvloeide, omdat er nauwe lijks opvang was. De leiding SCHIEDAM - Voor de compe titie 1993/194 zijn de heren van de volleybalvereniging Rijn mond ingedeeld in de eerste divi sie B. De tegenstanders zijn Slie- drecht Sport, Vrevok, Vocasa, Martinus 2, WC, Ekspalvo, Rentokil/ZVH 2, Gee- vers/VCL, Peelpush, Jola/O- lympus en VTC Woerden. De dames spelen in de 2e divisie C tegen Ekspalvo, Radius, Del ta, Odulphus, Morres/Hulst, TDK/Brevok 2, Zaanstad 3, SVC, Alcom/Capelle, VTC Woerden en Riva/Rijswijk. Verder speelt het tweede heren team van Rijnmond in de 2e divisie C, terwijl het derde de 2e divisie D bevolkt. Het vierde he renteam komt uit in de 3e divisie F. Rijnmond is de enige vereni ging, die met vier herenteams uitkomt in de landelijke compe- vormde het stiefkindje en het is dodelijk om kinderen aan hun lot over te laten. Als er al iets opgelost moest worden, moesten we er dus eerst voor gaan zor gen, dat er meer kader kwam. Dat is moeilijker dan het formu leren van een vijfjarenplan", meent De Snayer. Kortom, Uni tas moest, voordat dat plan in werking kon treden, eerst naar stig op zoek naar kader. Anderzijds constateert De Snay er tevens een stagnering van de aanwas in de jeugdsector. „De oorzaak? Handbal is niet minder populair dan voorheen. Ik ga ervan uit, dat er tegenwoordig zoveel sportieve en recreatieve keus is. dat alle sporten - dus ook het handbal - moeten inleve ren. Maar we laten dat niet zo maar gebeuren: binnenkort gaan we via een forse ledenwerfactie proberen om het tij te keren". Die basis voor de opvang van de jeugd is inmiddels gelegd en de coördinator kan aan het werk. „Het is vooral zijn taak om de opleiding te stroomlijnen en er- Het zat Unitas vorig weekeinde niet echt mee. De openingsdag va jaarlijkse toernooi werd geteisterd door regen. Er werd nog wel begonnen!foto t, maar niet veel later besloot men toch maar om d wedstrijden af te gelasten voor te zorgen dat er koppelin gen komen tussen de trainingen van de verschillende leeftijds groepen. Zijn die er dan is het voor jonge spelers minder moei lijk om de stap naar een hoger- spelende groep te maken". Dat werd dit jaar al (zonder dat dat gepland was) bewezen door herenéén. Trainer Julio Ramos besloot behoorlijk te verjongen en koerste met het team aan op succes en in het kielzog promotie naar de tweede klas. Dat hij nu vervangen wordt door ex-WIK- speler Michel Mooij vindt hij minder geslaagd. Ramos: „Juist nu het goed gaat, moet ik weg". Unitas zit enigszins met de affai re in de maag. „We hebben hem destijds gevraagd om ons drie maanden te helpen, het is drie jaar geworden. Dat is voor een menige trainer een mooie ter mijn om een nieuwe uitdaging te zoeken", legt De Snayer uit. "Zelf vinden we dat de ploeg aan een verse trainer toe is. Dat zegt niets over het functioneren van Ramos. Hij heeft het prima ge daan, heeft er zijn ziel en zalig heid ingelegd, maar moet er wel begrip voor hebben, dat we nu met een ander verder willen". Sportredactie De Havenloods Postbus 220 3130 AE Vlaardingen Volgens de 1993-editie van de Vlaar dingse stadsgids luistert er nog steeds een voetbalclub naar de naam 'Vlaardingen' Alweer volgens die gids is Wim van Wiel ingen secre taris van die club Voor wie het niet weet 'Vlaardingen' heet na de fusie met DSS. waarvan Van Wierin- gen vice-voorzitter was. Deltasport Foutje Liet is overigens niet de enige oneffenheid onder het kopje 'Voetbal' Bij Fortuna is ene J.Kwak secretaris(moet zijn J.Quak) Ook voert men de (Turkse) voet balclub Turk Gücü op. maar die bestaat al jaren niet meer En de secretaris van Zwaluwen luistert al anderhalf jaar niet naar de naam A.Dijkshoorn Bovendien be staat er volgens de stadsgids geen voetbalclub, die naar de naam TSB luistert Slordig Ronald Ja cobs wordt de nieuwe voorzitter van de hockeyclub Asvion Omdat de Asvion-statuten dal voorschrijven mag Hcnnie van de Wetering niet langer secretaris blijven Ze gaat weer hockeyen Gezien op de huldiginsgavond van de kampioenen in het Vlaardingse stadhuis en onge twijfeld nog niet eerder vertoond: een polonaise in de -raadzaal Ook gezien: Johan van der Toorn, maar zijn club (Cion) was geen kam pioen De stoppen van het ge meentehuis waren niet bestand tegen de muziek van de band 'De Goudrci- nettcn' Ze sloegen namelijk al na enkele noten spontaan door RKWIK verleende Werner Gliss- man (vanwege zijn enorme inzet) de ere-titel 'supererkakikker 1992 93' Oranje Nassau tolereert niet lan ger dat er gepoft wordt WK meldt dat er binnen de vereniging animo is voor damesvoetbal In middels hebben zich drie liefhebsters gemeld, maar dat moeten er. laat de clubleiding weten, minstens dertien worden. VLAARDINGEN - Triatleten zijn doorbijters en lieden die slechts na veel afzien de hand doek gooien. Dankzij die instel ling is er op zondag 26 juni - na het stranden van de prestieuze Superprestige-triathlon - toch weer een drieluik met l km zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen. Ditmaal richt de TV Rijnmond, die de draad oppak te, zich niet op de nationale top pers, maar wordt gemikt op de recreatieven en krijgen de eigen leden en-passant de kans om een clubkampioenschap in de wacht te slepen. Dat is te danken aan Piet Hui- bregse. Peter van Klaveren en Ruud Muuren. „Wanneer je wacht tot een ander iets organi seert gebeurt er dus mooi niets. Makkelijk is het niet, maar niet onmogelijk. Het zou toch te gek zijn, wanneer er langs de Water weg helemaal geen triathlon meer zou zijn", verklaart Van Klaveren het initiatief. Het trio is door de wol geverfd en weet waar het over praat. Huibregse was de man achter de Zestienho- ven-triathlon, terwijl Muuren de Vlaardingse triathlon op poten zette en Van Klaveren dat evene ment later continueerde. Voorop staat ditmaal puur de gezelligheid. „Zo'n prestatieve triathlon bezorgt de organisato ren steeds flinke stress. Wat ons betreft blijft dat nu achterwege en wordt het zowel voor de deel nemers als voor de leiding een leuk dagje". Inmiddels hebben zich al 150 triatleten gemeld. „Uiteraard komen de meesten uit.deze regio. Tevens kwamen er aanmeldingen uit Den Haag en Almere. Mensen, die vorig jaar ook in Vlaardingen van start gingen en dat nu herhalen. Er mag dan, zeker van bondswe- ge, de nodige kritiek op vooral het parcours en de organisatie geweest zijn, niet alle deelnemers deelden die mening. En zij ko men nu terug". De Vlaardingse triathlon start overigens niet meer bij de Water sportvereniging De Bommeer. Zondag om 11 uur gaan de man nen en vrouwen te water in de Krabbeplas(surfplas). Het fiets- traject is nagenoeg gelijk aan het bekritiseerde parcours van vorig jaar. „Er is geen alternatief. We kennen de kritische plaatsen en zullen veel aandacht aan het ver beteren van de veiligheid beste den". Wisselpunt en finish is de atletiekbaan van de AV Fortuna aan de Marnixlaan. Van Klave ren: „Het loopparcours is al vele malen beproefd door Fortuna, want die gebruikt het altijd voor zijn prestatielopen". De winnen de triathleet wordt rond de klok van 13 Uur aan de Marnixlaan terugverwacht. Winst voor Verlinde/Van Hagen WATERWEG - Het 2e lustrum- toernooi van de Tennisvereni ging SchiedamNoord kreeg zon dag in de categorie herendubbel D2(25 twee markante win naars. De zege ging namelijk naar Aad Verlinde en Paul van Hagen, die jarenlang de tandem achter TSN vormde en juist nu er een jubileum gevierd werd een prijs mochten afhalen. Het lijst van de winnaars op Kethelhaghe: Annemarie van Assendelft(B2), Martijn de Lan- ge(B2), Klock-De Lan- ge(HD/B2), De Winter/Kwak- kelstein(GD/B2), Els Mo- ret(D/Cl), Wouter Ko- ning(H/ClK Moret/Wiers- ma(GD/Cl), Zoetmulder/Reijn- goud(HD/Cl), Jan Brede- wold(H/Dl 25+), Patricia van Sikkelerus(DE/Dl 25 Schimmer/Tettelaar(HD/Dl 25 Koning/Verdoes(DD/Dl 25 Cassandra van der Berg- (DE/D1), De Weever(HE/Dl), Van Haften(DE/D2 25+), Kurt Romein(HE/D2 25+), De Jon- g/Ringeling(DD/D2 25 Brokling/Romein(GD/D2 25 Brigitte Groeneveld- (DE/D2), Van Dalken(HE/D2). Het tenniscircuit wordt tot en met zondag voortgezet op de ba nen van het Racketcentrum Vlaardingen aan de Zwanensin gel. Daarna verhuist het 'circus' naar het Schiedamse tennispark Van Vliet waar TSF zijn jaarlijk se toernooi heeft. VLAARDINGEN - De Jeu de Boulesclub Vlaardingen is erin geslaagd om met drie teams te promoveren. Daarvoor zal er volgend jaar één team in de tweede klas spelen, terwijl er niet minder dan vier teams in de der de klas uitkomen. De JBC Vlaardingen vervolgt het seizoen met toernooien en de regiocompetitie. Daarin zetten de Vlaardingers zes teams van ieder vier spelers in.

De Havenloods | 1993 | | pagina 5