V" Recreatie krant De oever van de Oude Maas, van Albrandswaard tot Zwijndrecht PAGINA Witschitterende natuurgebied is maar liefst zo'n 500 ha. groot. En dat op minder dan 10 kilometer van het centrum van Rotterdam. Wij nemen u even mee! In Albrandswaard liggen een aantal attracties vlakbij elkaar: het grote overdekte- en openlucht-recreatiebad Albrandswaard met avonturenspeelplaats, het Bezoekerscentrum met op de voorplaats een gigantisch speelkasteel, de diverse dierenweiden en de jachthaven de Rhoonse Grienden. Bezoekerscentrum Albrandswaard Het Bezoekerscentrum is een bezoek meer dan waard. Niet al leen kunt u daar allerlei infor matie over alle gebieden krij gen, maar u kunt er ook op uw gemak de wisseltentoonstellin gen bekijken. Uw kinderen amuseren zich intussen bij het grote aquarium, op en in het speelkasteel voor de deur, bij de bijzondere dieren in de Johan- napolder of met de speciale puzzelzoektocht. Zij zullen on der de indruk zijn van de kud des Schotse Hooglanders, Pater Davidsherten en de Rendieren, (telefoonnummer Bezoekers centrum: 01890-12250) Puzzelzoektocht voor kinderen In het bezoekerscentrum kun nen uw kinderen gratis een for mulier met puzzelvragen over de omgeving ophalen. Als zij alle vragen hebben beantwoord en dus hun ogen goed de kost hebben gegeven, krijgen ze een kleine attentie. Aan de hand van deze puzzelzoektocht maken ze een korte wandeling rond het bezoekerscentrum en langs de dieren, de jachthaven e.d. Leuk en leerzaam om te doen! Boeiende scheepvaart Vergeet u ook niet om zomaar ontspannen te genieten van de scheepvaart op de Oude Maas? In de Johannapolder staat een uitkijktoren van maar liefst 12 meter hoog, die een prachtig uitzicht biedt over de rivier en het tegenoverliggende spaar bekken Beerenplaat. Spartelvijvers In het Oude Maas-gebied zijn een aantal spartelvijvers aange legd (30 cm. diep) en heel veel speel- en ligweiden. Een ideaal oord voor gezinnen met kleine kinderen. U vindt ze bij Zwijndrecht (terrein Veer- plaat), Barendrecht (Spuiveld) en vlakbij de golfbaan in Rhoon (Hoge Veld). Golfbaan Veel mensen denken dat golf niets voor hen is en dat er aller lei beperkingen aan zitten. Maar dat is niet zo: op de openbare golfbaan "De Oude Maas" kan in principe iedereen terecht. Nieuw: miniholes! Omdat de belangstelling voor de golfsport zich nog steeds uit breidt, is er naast de golfbaan een miniholes-baan aangelegd. Dat maakt het u nog makkelij ker om de golfsport onder de knie te krijgen. Miniholes hebben een lengte va riërend van 30 tot 55 meter en zijn bijzonder geschikt om be langstellenden met de golfsport kennis te laten maken. Vanuit deze kennismaking is een een voudige doorstroming naar de eigenlijke golfbaan mogelijk. Het spelen op miniholes vereist relatief weinig golfvaardigheid en het tarief voor een spelers ronde ligt laag. Een ander voor deel is het feit u in ongeveer an derhalf uur een rondje van miniholes kunt spelen (terwijl een ronde op de 18-holesbaan gauw 4 uur duurt). De holes zijn overigens zo uit gevoerd dat ze ook als trainings holes voor geoefende golfers te gebruiken zijn. Kortom, de mini- holesbaan biedt beginners de mogelijkheid om uitgebreid met de golfsport kennis te maken en de meer geoefenden de moge lijkheid om "snel" een rondje te golfen, wat anders vanwege tijdgebrek of onvoldoende vaar digheid niet zou kunnen, (tele foon golfbaan: 01890-18058) Meer informatie over golflessen e.d. leest u bij de informatie over de golfschool Rinus Goor. Bijzondere uitgave: Natuurpad Rhoonse Grienden Speciaal voor de 'leken' onder de natuurgenieters, is het boek je 'Natuurpad Rhoonse Grien den' uitgegeven. Met dit boekje in de hand, kunt u de 'wonderen der natuur' makkelijk herken nen. Met behulp van een tabel letje, kunt u in ieder jaargetijde de specifiek voor die periode bloeiende planten opzoeken. Ruim 60 verschillende planten staan er in afgebeeld en beschre ven. Uiteraard is dit boekje ook voor de gevorderde natuurken ner een aanwinst. Het is te koop voor fl. 3,50 bij het Bezoekers centrum Albrandswaard, bij het kantoor van het Natuur- en Re creatieschap IJsselmonde en bij de afdelingen voorlichting van een aantal gemeenten. In het Bezoekerscentrum kunt u een overzichtstentoonstelling van de Grienden bezichtigen. Een nieuwe aanwinst langs de Oude Maas. Een echte loco motief met wagonnetjes, die in ongeveer 8 minuten een traject van circa 1 kilometer aflegt. Tij dens de rit passeren de trein- reizigertjes overwegen met rin kelende bellen, die het fietsverkeer stopzetten. Een be levenis voor groot en klein. Om het wachten voor de kinde ren te verzachten, zijn er bij vertrek- en aankomstpunt speeltoestellen neergezet. Ook ontbreken hier een snacktentje en een restaurant (pannekoe ken!) niet. Rijtijden Het treintje rijdt het hele zo merseizoen tot eind september in het weekend van 11.00 tot 17.00 uur en op woensdagen van 13.00 tot 17.00 uur. De kos ten? 1 gulden en 25 cent. Een tien-rittenkaart heeft u voor een tientje. Alle kaarten zijn bij de machinist verkrijgbaar. U vindt dit treintje in het gebied Spuiveld/Zie- dewijdseland (vlakbij het Panne- koekenhuis), uiteraard aan de Oude Maas, aan de Achterzee dijk in Barendrecht. Jeugd opgelet: Sport en Spel in de zomervakantie! Tijdens de 6 weken zomervakan tie hoef je je zeker niet te verve len als je op het eiland IJssel monde blijft. Op iedere woensdag- en vrijdagmiddag komen er speciale 'recreatie teams' met allerlei theatervor men, spelletjes, sportwedstrij den en speelattributen naar de diverse recreatiegebieden om jullie een prettige dag te bezor gen. Je mag gratis aan alle activiteiten meedoen, dus knip dit overzichtje uit en doe mee! woensdag 14 juli en vrijdag 16 juli: Oosterpark in Ridderkerk woensdag 21 juli en vrijdag 23 juli: Wevershoek in Rijsoord woensdag 28 juli en vrijdag 30 juli: Zuidelijk Randpark (Vrijen- burgbos) in Rotterdam-Zuid woensdag 4 augustus en vrijdag 6 augustus: Johannapolder (via Bezoe kerscentrum) in Rhoon woensdag 11 augustus en vrijdag 13 augustus: Ziedewijdseland in Barendrecht woensdag 18 augustus en vrijdag 20 augustus: recreatieterrein Buitenland in Zwijndrecht op ieder terrein een ander programma! Aan een excursie deelnemen? Een bijzonder leerzame manier om de Grienden te leren kennen is de deelname aan een excursie. De griendwerkers van het Natuur- en Recreatieschap IJssel monde leiden u en uw gezelschap (tot circa 20 perso nen per groep) door dit natuur gebied en vertellen u er inte ressante wetenswaardigheden over. De kosten bedragen slechts fl. 40,-- per groep per uur. Na zo'n excursie bent u een aangename ervaring rijker! U kunt een excursie aanvragen bij het kantoor van het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde, telefoon 01857-2366. Recreatietreintje Op de school van Rinus leert u golfen. Rinus Goor, de man achter Golfschool Ri nus Goor, stond al op negenjarige leeftijd op de golfbaan en deze sport heeft eigen lijk zijn verdere leven bepaald. Zijn bena dering van golf en het werk van zijn golf school bevestigen de indruk dat de golfsport al lang niet meer elitair is. Gevestigd in het schitterende nieuwe golf- huis aan de Veerweg in Rhoon, heeft Golfschool Rinus Goor werkelijk alles bij de hand voor de liefhebber van golf. De golfbaan 'Oude Maas', die door het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde wordt beheerd, heeft een van de beste golf- accommodaties van Nederland. Het com plex is zeer compleet met een 18-holes wedstrijdbaan, 6 miniholes en een luxueuze oefenbaan met maar liefst 50 af slagplaatsen, waarvan een deel overdekt en verlicht is. De diverse accommodaties, zoals de oefenhole, de putting-green, de chipping-green en de oefenbunker garan deren oefenmogelijkheden voor alle facetten van de golfsport. Het gebruik van deze oefenaccommodatie is gratis, u betaalt alleen voor het gebruik van de ballen. Arrangementen Een echte aanrader van de golfschool is het kennismakingsarrangement. Rinus Goor staat vierkant achter dit arrange ment omdat het de ideale manier is om de sport te leren kennen. Een kennisarrange ment bestaat uit 10 lessen van 2 uur onder leiding van een professional. De deelnemer ontvangt bovendien een syllabus, 4 nieuwe golfclubs 3 ijzers en 1 putter het geïl lustreerde regelboek en 12 nieuwe ballen in een koker. En, de deelnemer mag te al len tijde gratis oefenen op de 'verlichte' oefenbaan. Verder zijn er theorielessen, demonstraties en lessen op de baan. Dit arrangement kost slechts fl. 700,— all- in per persoon. De golfschool biedt u daarvoor een com pleet programma, waarbij de cursist een eerlijke kans krijgt om golfer te worden. De deelnemers trainen in groepsverband, waardoor ze elkaar stimuleren. Als golf u eenmaal boeit, wilt u niet anders meer. Winkel In het golfhuis vindt u een goed geoutil leerde winkel met een vloeroppervlakte van 200 m2, waar u werkelijk alle golfarti- kelen kunt kopen. Alle beroemde merken zijn er vertegenwoordigd, zoals Ben Sayers, Daiwa, Ping, Tommy Armour en Bullet. Kleding vindt u bij Rinus van grote merken als Pringle, La Coste, Steinebronn, Baldoino, Carven en Craft. Voor de bijbe horende schoenen kimt u kiezen uit Adi das, Reebok, Phoenix en Sax. Natuurlijk zijn er ook allerlei accessoires en cadeau artikelen te koop, die bij de golfsport ho ren. De medewerkers in de golfwinkel gev en u met plezier deskundige voorlichting. Ze zijn er iedere dag van 's morgens negen uur tot 's avonds minimaal zes uur, 7 da gen in de week. Ook in de winter, golf speel je 365 dagen per jaar. De golfschool Rinus Goor probeert de ken nismaking met golf voor zoveel mogelijk mensen bereikbaar te maken. Een eerste kennismakingsles en het genoemde arran gement zijn daarvan goede voorbeelden. Ook bij de aanschaf van het materiaal krijgt de cursist goede voorlichting. Zij mogen een aantal testclubs op de oefen baan uitproberen. Zo kan iedereen het materiaal kiezen dat hem of haar het prettigst ligt. Alleen op die manier kan een goede keuze worden gemaakt. Golfschool Rinus Goor wil de beginnende golfer op alle fronten van dienst zijn en adviseren. Uiteraard geldt dit ook voor de jonge golfers, die óp de golfschool ook van harte welkom zijn. De golfschool is een echt bedrijf. Zeven dagen per week geven 8 professionals les van 's morgens acht uur tot 's avonds ne gen uur. In totaal zijn er 15 medewerkers. De school biedt naast kennismakings lessen mi arrangementen ook privé- en groepslessen. Speciaal voor bedrijven bestaat de mogelijkheid om met relaties een ochtend of middag te komen golfen met alle faciliteiten, die daarbij horen. De accommodatie van de golfbaan 'Oude Maas' is geschikt voor groepen tot 100 personen. De school is makkelijk te berei ken via Rhoon en de A29. Kennismaken met golf? Golf is een sport voor iedereen en zeker betaalbaar. U kunt nu gebruik maken van een uniek arrangement om op uiterst voor delige wijze geheel vrijblijvend kennis te maken met golf. Het Natuur- en Recreatieschap IJsselmon de en Golfschool Rinus Goor nodigen u uit voor een kennismakingsles. Tegen inleve ring van de bon krijgt u voor een bedrag van fl. 10,— per persoon een kennisma kingsles aangeboden. Deze kennismaking houdt in: een golfles van een uur door een officiële golfleraar; gratis gebruik van het benodigde spel materiaal: clubs en golfballen. De les wordt groepsgewijs gegeven. Deze aanbieding is slechts geldig in de maanden juli, augustus en september 1993. Kinderen vanaf 6 jaar kunnen even eens van deze aanbieding gebruik maken. Voor het reserveren van de kennisma kingsles golf dient u telefonisch een afsp raak te maken met Golfschool Rinus Goor, telefoon: 01890-13300. U kunt slechts gebruik maken van deze aanbieding als u bij uw bezoek aan de golfbaan de onderstaande bon ingevuld overlegt aan Golfschool Rinus Goor. j Ik maak gebruik van de aanbieding van het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde i en Golfschool Rinus Goor voor het volgen van een kennismakingsles golf. Naam: Adres: Woonplaa'ts: Ik betaal fl. 10,— per persoon voor het volgen van een kennismakingsles en geef hierbijpersonen op voor deze les. j Deelname aan de les geschiedt op eigen risico. I Aanwijzingen van de golfleraren zullen in acht worden genomen.

De Havenloods | 1993 | | pagina 10