1 ee Recreatie krant Wevershoek Fietsroutes Zuidelijk Randpark De Waal Hoe komt u er? Afval hoort hier niet thuis Hoe komt u er? Hoe komt u er? PAGINA Camping Oude Maas Prachtig gelegen aan de 'groene rivier' de Oude Maas, met wer kelijk al het comfort dat u wenst. Een ideale camping, ook voor een korte vakantie. Er staan u uitgebreide passanten plaatsen en trekkershutten ter beschikking. In de vakantieperiode is een activiteitenteam op de camping aanwezig om de gasten (groot en klein) ontspanning en plezier te bieden. Buitenland en Veerpiaat in Zwijndrecht In dit deel langs de Oude Maas treft u vooral uitgestrekte speel- en ligweiden en bosterreinen, waarin een spartelvijver en trim baan zijn aangelegd. Daartussen slingeren wandel- en voetpa den. Vanaf de Veerweg kunt u de steiger van de veerpont Zwijndrecht-Puttershoek berei ken. Fietst of wandelt u eens aan de overkant van Puttershoek naar Oud-Beijerland of vice- versa! Veerpiaat is momenteel een geliefd terrein voor 'vliege raars'; een leuk schouwspel voor de luieraars onder u. Het hele Oude Maas-gebied is makkelijk te bereiken met fiets, auto en (een deel) per openbaar vervoer. In de ter reinen rond Albrandswaard komt u als volgt: vanaf me trostation Rhoon is het on- vanaf metrostation Poortu- gaal neemt u buslijn 65 tot aan halte Albrandswaard. Met de auto komt u er via de rijksweg A-15, afslag Rhoon/Charlois. Borden richting Rhoon, daarna bor den richting Oude Maas vol gen. De gebieden bij Barendrecht. Heerjansdam en Zwijndrecht bereikt u vanaf Rotterdam, richting Zierikzee (A29), af slag Barendrecht en dan naar de Achterzeedijk, borden vol gen. it nieuwe dagrecreatieterrein van 10 hectare omvang, ligt op de grens tussen de gemeenten Ridderkerk (Rijsoord) en Barendrecht. Pas 1 jaar oud en nu al een on verwacht groot succes! En hoe kan het ook anders. Alle ingre diënten voor een ontspannen dag in de natuur zijn daar voor handen: een flinke vijver met aanlegsteigers voor vis- en roei bootjes, een aparte vijver voor de liefhebbers van modelbouw- boten, wat verderop diverse rustige stekken waar hengelaars hun hart ophalen. En niet te ver geten de ligweiden met pick- nickbanken, het zandstrand en de speeltoestellen voor kinde ren. Natuurlijk ook hier wandel- en fietspaden en knusse, rustige rustplaatsen. Naar Wevershoek neemt u vanaf de A-15 de afslag Rid- derkerk/Rijsoord, dan volgt u de Rijksstraatweg en bereikt dan via de Noldijk het terrein (naast restaurant Wevers hoeve). Oude Maas-bus Met name de bezoekers uit Rot terdam-Zuid zullen veel gemak hebben van de speciale Oude- Maas-bus, die gedurende het zo merseizoen iedere zondag, om het uur, vanaf metrostation Zuidplein ritten naar de Oude Maas maakt. Vanuit de stad staat u binnen een kwartiertje aan de oevers van de 'groene rivier' de Oude Maas. En u kunt daar meer doen dan u denkt, zo als u in deze krant kunt lezen. Een retourtje kost fl. 4,- voor volwassenen en fl. 2,- voor kin deren. Recreatieveerpont 'Rhoonsche Veer' naar Oud-Beijerland Het is wellicht een aardig idee om het eiland IJsselmonde voor korte tijd te verlaten en de over kant van de Oude Maas te ver kennen. Daar ligt de Hoeksche Waard, met een uitgestrekt pol derlandschap en een aantal lief- Veel mensen zijn 'achter de schermen' druk in de weer om al deze natuur- en recreatiebieden schoon, frisgemaaid en verzorgd te houden. Zij vragen uw medewerking bij het opgeruimd houden van uw omgeving. Dus: 'doe gewoon en houdt IJsselmonde schoon'. Op het hele eiland zijn inmiddels 3 fietsroutes uitgezet, waarvan er 2 met de bekende ANWB-bor- den zijn bewegwijzerd. Dit zijn de Waal- en Develroute en de IJsselmonde-route. Daarnaast is er een aparte fietsfolder ver krijgbaar, de 'Rondje eiland'- route, waarmee u aan de hand van een beschrijving door de polders en natuurgebieden wordt geleid. De folders kunt u gratis ophalen bij de adressen el ders op deze pagina en bij de diverse gemeenten op het ei land. Vanuit Rotterdam-Zuid lopen 4 speciaal bewegwijzerde fiets routes naar de Oude Maas. U herkent ze aan de groene bor den, die aan de palen van de fietswegwijzers van de ANWB lijke dorpjes. Vanaf Oud-Beijer land kunt u bijvoorbeeld naar Puttershoek fietsen om daar vandaan met het Puttershoekse pontje weer naar de gemeente Zwijndrecht op IJsselmonde te varen. Probeert u het eens: voor de kosten hoeft u het niette laten. Een uitgebreide dienstregeling ligt voor u klaar op de aange geven informatie-adressen el ders op deze pagina's. bezocht. Wellicht vindt u de om geving nog een beetje 'kaal', maar u vindt er in ieder geval wel een waterplas en ligweiden. In het Kooiwalbos zijn wandel en fietspaden aangelegd en vis voorzieningen. Het zal niet lang duren voordat ook dit Kooiwal bos een trekpleister is. Dit 'park' aan de zuidkant van Rotterdam neemt langzaam maar zeker haar definitieve con touren aan. In de nabije toe komst zal de oppervlakte ruim 100 ha omvatten. De uitgestrek te omgeving met groene weiden aan een uitnodigende waterplas van het Vrijenburgbos zijn een lustoord voor de recreant. Op dit moment worden twee delen van het Zuidelijk Randpark ingericht voor specifieke recreatiepro jecten: het Sint Clara Kinderbos en de locatie rond de zojuist ver plaatste Pendrechtse Molen. Deze gebieden zullen volgend jaar gereed zijn om de eerste bezoekers te ontvangen. Nieuw! Het Kooiwalbos Het Kooiwalbos (ten noorden van de A15 en ten westen van de 1ste Barendrechtseweg) daar entegen kan dit jaar al worden Het uitgestrekte Zuidelijk Randpark ligt ten noorden van de A-15 tussen Baren drecht en Smitshoek. Met de auto bent u er dus zol Voor de inwoners van Rotterdam- Zuid. Barendrecht en Smits- hoek ligt dit park letterlijk voor de deur. Dus is de fiets het meest aangewezen vervoermiddel om in deze GOLFCLUB DE "PEEREGAARD" Onderdijkse Rijweg 262 3341 BP H.I. Ambacht Uniek gesitueerde 9-holes golfbaan met luxe driving-range Kennismakingsarrangement: (tegen inlevering van onderstaande volledig ingevulde bon) - Golfles - Entree driving-range - Emmertje ballen - Stok FL. 15,- NAAM: - ADRES: WOONPLAATS: Voor het maken van een lesafspraak kunt u ons bellen op no.: 01858-18525 De Waal is een afgedamde rivierarm tussen Hendrik Ido Ambacht en Heerjansdam. Een waar paradijs van ruim 80 ha wateroppervlakte voor de 'klei ne' watersport. Op veel plaat sen langs de oevers kunt u op al lerlei manieren van de Waal genieten zoals vissen, surfen en varen.Aan de Waalweg, op de zuidoever tegenover Rijsoord vindt u ter hoogte van de bocht in de Waal een uitgestrekte openbare oeverstrook met on der meer een botenhelling en surf oever. Waal- en Weidebad In Heerjansdam, aan de oever van de Waal, kunt u met uw kin deren een dagje doorbrengen in het knusse openluchtbad Waal- en Weidebad. Dit zwembad ken merkt zich door de fraaie, na tuurlijke omgeving, de uitgest rekte ligweiden en de leuke speelvoorzieningen. Golfbaan de Peeregaard Vlakbij Hendrik Ido Ambacht ligt de schilderachtige golfbaan De Peeregaard. Een prachtige 9-holes baan, aan gelegd in een oude perenboom gaard. Deze openbare golfbaan is voor zowel de beginnende als de geoefende golfspeler een uit daging. Algemene informatie Wilt u meer weten over alles wat u op deze pagina's heeft gelezen, neemt u dan contact op met het kantoor van het Natuur- en Recreatieschap IJsselmonde, Achterzeedijk 1b, 2991 SB Barendrecht, telefoon 01857-2366. Folders zijn ook verkrijgbaar bij het Bezoekerscentrum Albrandswaard, Albrandswaardsedijk 188 in Albrandswaard. Openingstijden: woensdag, zaterdag en zondag van 10.00 tot 16.00 uur. Telefoon: 01890-12250. En bij diverse gemeenten,^ deelgemeenten, bibliothe ken, VVV's etc. I De Waal is te L et eiken via Heerjans l nn, Riddoi kerk/ RijsootJ of Oosiandaht en via Hendrik Ido Ambacht.

De Havenloods | 1993 | | pagina 11