Recreatie krant Recreatie in Midden-Delfland, ontdek 't! VviMM'Now: PAGINA Wandelen door het bos Voor rust in een bosrijke om geving moet u eens een kijkje nemen in de Broekpolder, ten noordwesten van Vlaardingen. De grote variatie in natuur en het afwisselende landschap zul len u verbazen. In ieder jaar getijde ziet dit gebied er anders uit. Er zijn diverse wandelroutes uit gezet. Het startpunt ligt aan de Watersportweg. Het recreatieschap heeft samen met het Natuur- en educatie centrum van Vlaardingen en de KNNV het boekje "Wandelen en fietsen in de Broekpolder" uit gebracht. Het bevat naast de route be schrijving van een natuurwande ling, ook een uitgebreide be schrijving van de flora en fauna in ieder jaargetijde en een dui delijke kaart van de Broekpol der. Aanbieding U als lezer van De Haven loods/Het Zuiden kunt dit boek je nu met korting kopen voor f 1.1,50 (normaal fl.2,50). Stuur een ingevulde bon (zie achterzij de) naar het recreatieschap en maak fl.2,25 (fl.1,75 75 cent porto) over op bankrekeningnr. 28.50.20.234 (Giro Bank 1081) o.v.v. 'Boekje Broekpolder', of sluit een ingevulde Eurocheque of Girobetaalkaart bij. U krijgt dit prachtige boekwerkje dan z.s.m toegezonden. Statige, oude boerderijen, bermen vol bloeiend fluite- kruid en overal het geluid van weidevogels. Een Hollands polderlandschap, doorsneden door vaarten en vlieten. Een prachtige omgeving om te wandelen en te fietsen. Dat is Midden-Delfland, het groene gebied tussen Delft en de Nieuwe Waterweg. Midden-Delfland heeft vele gezichten. Want naast het vaak fascinerende agrarische weide landschap, herbergt deze groe ne buffer tussen de steden ook natuurgebiedjes en reservaten, zoals bijvoorbeeld het natuur reservaat De Vlietlanden, tussen de vlieten bij Maasland. Maar ook op cultuur-historisch gebied valt er genoeg te zien. De oude boerderijen, bijvoor beeld aan de Zuidbuurt tussen Vlaardingen en Maassluis. Of de schilderachtige dorpskernen van Maasland en Schipluiden, en het kleinste dorp van Holland, 't Woudt, is een historisch monu ment. In dit prachtige decor vindt u de recreatiegebieden. Ze liggen aan de rand van Midden-Delf land, dichtbij de steden Schie dam, Vlaardingen, Maassluis en Delft. Zo zijn ze makkelijk te be reiken en vormen ze tegelij kertijd een beschermende ring om het unieke open weidege bied van Midden-Delfland. Midden-Delfland biedt een grote variatie aan recreatiemo gelijkheden. Zoals gezegd: u kunt er prachtige wandelingen en fietstochten maken. Maar u kunt er ook surfen, zwemmen, zonnen, roeien, kanovaren, zei len, dagkamperen, golfen, vissen... Of juist stilletjes ge nieten van de natuur. Kortom: keus genoeg voor ie dereen! Een dagje uit met het hele gezin De Krabbeplas is een recreatie gebied ten westen van Vlaardin gen. Stranden en uitgestrekte ligweiden, omzoomd door bo men en struiken markeren de mooie recreatiepias. U kunt er surfen en zwemmen, kanovaren en vissen. Een deel van de plas is gereserveerd voor zwemmers. Vooral voor kleine kinderen is het strand en het water daar ideaal. U vindt in dit gebied tevens een dagkampeerterrein. Daar mag u de hele dag (van zonsopgang tot zonsonder gang) met uw tent of caravan staan. Overnachten mag u er niet. Aan de rand van het water ligt het paviljoen De Krabbeplas, waar u bijvoorbeeld heerlijk op het terras kunt zitten. Daar is ook de Surfshop van Dewi- surfing, waar surfers alles van hun gading kunnen vinden. MIDDEN DELFLAND recreatiegebied Kerkpolder 'recreatiegebied Het Kraaiennest In aariieg 1(>0NT recreatiegebied Broekpolder B.V.U. recreatiegebied De Krabbeplas iSSLUIS wielerparcours Midden-Delfland recreatiegebied Oeverbos

De Havenloods | 1993 | | pagina 15