1993 Recreatie krant 'tOeverbos loonbedrijf Meer weten? Grontmij Recreatie Toerisme Boerderijen aan de Zuidbuurt Langs de Zuidbuurt, tussen Vlaardingen en Maassluis staan diverse mooie, oude en vaak gerestaureerde boerderijen. Sommige hebben een recreatieve functie, zoals: Nr. 89: Bengel Houten Speelgoed Nr. 79: Free Golf Schinkelshoek Nr. 40: Holland Natuurwijnen Bezoek ze, bijvoorbeeld als leuke onderbreking van uw fietstocht. Recreatie iangs Nieuwe Waterweg Langs de Nieuwe Waterweg ligt het dagrecreatiegebied 't Oeverbos. Het boeiende uitzicht over het drukbevaren water maakt dit gebied uniek. U vindt er onder andere speel- en ligweiden, een speeltuin, dagkam peerterreinen voor tent of caravan, wandel- en fietspaden, en een restaurant voor een hapje of een drankje. Het oostelijke deel van het gebied is bestemd voor naaktrecreatie. Veerpont Een leuke attractie is de veerpont in Midden-Delfland. Het veer vaart van april tot oktober dagelijks tussen 10.00 en 18.00 uur heen en weer tussen de Kwakelweg en de Broekpolder, langs het natuur reservaat De Vlietlanden. Café Het Jachthuis vormt halverwege een leuke tussenstop. Daar kunt u ook een kijkje nemen in de nieuwe Foppenpias. De kos ten voor een overtocht bedragen voor voetgangers 50 cent en voor fietsers 75 cent. Foppenpias De Foppenpias, ten zuiden van de Vlietlanden, is het nieuwste recre atiegebied in Midden-Delfland. Deze plas heeft een oppervlakte van 30 ha. en biedt ruime mogelijkheden aan zeil- en motorboten. De nieuwe jachthaven, die wordt gehuurd door de Delftse Water sportvereniging biedt plaats aan 150 bootjes. Wielerparcours Midden-Delfland Ten oosten van Maassluis ligt het wielerparcours, met een lengte van 2 kilometer en goed gekeurd door de KNWU. Buiten de trainingen en wedstrijden van wielervereniging De Cou reur is het parcours voor ieder een toegankelijk. U kunt er be halve wielrennen ook skeeleren en rolskiën. Kerkpolder Ook in het noorden van Midden- Delfland zijn recreatiegebieden te vinden. Ten zuiden van Delft ligt het recreatiegebied Kerkpol der. Het is een parkachtig ge bied met speel- en ligweiden omzoomd door bomen en strui ken, kanovijvers en wandel- en fietspaden. Ook het zwembad Kerkpolder vindt u daar. En in de winter, bij voldoende vorst, kunt u er schaatsen op de natuur- ijsbaan. Hoe komt u bij: De Krabbeplas: Met de auto: Vanaf rijksweg A20, afslag Vlaardingen-West; onderaan de afslag rechtsaf (vanaf H.van Hol land linksaf), linksaf de Broek polderweg op, naar viaduct over de A20. Naar zuidelijk deel via Zuidbuurt. Met de fiets: via Broekpolderweg (zie boven), via de Vlaardingse Westwijk of via de Zuidbuurt. Broekpolder: Met de auto: Vanaf rijksweg A20, afslag Vlaardingen-West; onderaan de afslag rechtsaf (vanaf H.van Hol land linksaf), linksaf of rechtsaf M *tSTAUR„„,. Met overdekt, verwarmd terras en uitzicht op de Nieuwe Waterweg. Uw gelegenheid voor recepties, bruiloften en partijen. Wij verzorgen ook uw koud buffet. Fraai gelegen in 't Oeverbos, tussen Vlaardingen en Maassluis. Maassluissedijk 203, 3133 KA Vlaardingen Tel. 010-435 8569, fax 010-460 3166 Verboon Maasland Aanleg van: Uitvoering van: -Jachthavens -Bodemsaneringen -Recreatieterreinen -Baggerwerken -Rioleringen -Grondwerken -Verhardingen -Beschoeiingen Aannemingsbedrijf Verboon Maasland B.V. Molenweg 12 3155 AV Maasland Telefoon 01899-22022 (Broekpolderweg of Water sportweg voor startpunt wan delroutes); Met de fiets: zie bo ven of vanuit Vlaardingen-Holy via brug over de Vlaardinger Vaart. Zuidbuurt: Met de auto: Vanaf rijksweg A20, afslag Vlaardin gen-West; onderaan afslag links af (vanaf H.v. Holland rechtsaf); Marathonweg uitrijden, voor het spoor rechtsaf (Arij Kop- laan), bij station Vl.-West linksaf, voor station langs de Van Boen- daleweg volgen. Met de fiets: idem of via Wrardi Beckmansin- gel en Geert Grootelaan. Oeverbos/Wielerparcours: Met de auto: zie Zuidbuurt, Ma rathonweg uitrijden, spoor over steken en direct rechtsaf de Maassluissedijk op. Met de fiets: Via Zuidbuurt, bij nr. 40 linksaf, einde rechts en spoor overste ken. Foppenpias: Met de fiets: Via Kwakelweg (Maasland) en veer pont, of vanuit Maasland langs de Middelvliet; Vanuit Broekpol der naar veerpont, voor veer pont linksaf. groenverzorging grondwerk onderhoudswerk in Midden-Delfland Woudseweg 178a 2636 AW Schipluiden Telefoon: 01738 - 8783 I Wilt u meer weten over de recreatie mogelijkheden in Midden-Delfland? Bel het Recreatieschap! Tel. 01891-12166. BESTELBON Naam: Adres: Postcode+Woonplaats: Ik bestelexempl. van het Broekpolderboekje. Deze bon opsturen naar: Recreatieschap Midden-Delfland Postbus 20 2650 AA Berkel en Rodenrijs NB. Vergeet u niet het verschuldigde bedrag (fl. 2,25per boekje) over te maken, of een ingevulde Eurocheque of Girobetaalkaart bij te sluiten? Grontmij

De Havenloods | 1993 | | pagina 16